Parafia Św. Franciszka
w Bielsku Białej - Wapienicy

Kronika

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

jak co roku na początku nowego roku formacyjnego udaliśmy się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Święto św. Stanisława Kostki

z okazji święta św. Stanisława Kostki patrona młodzieży zaprosiliśmy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii. Modliliśmy się o pomyślną i szczęśliwą przyszłość dla młodego pokolenia naszej parafii. Po Mszy św. udzielimy młodzieży indywidualnego błogosławieństwa.

Dziękczynna Msza św. za 20 lat posługi Księdza Proboszcza Jerzego

O godz. 18.00 odbyła się uroczysta dziękczynna Msza św. za 20 lat posługi Księdza Proboszcza Jerzego w naszej parafii. Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Kawik. We Mszy św. uczestniczyło wielu parafian, którzy swoją modlitwą okazywali wdzieczność Księdzu Proboszczowi.

Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej.

tym razem w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku a nie na Trzech Lipkach została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska – Białej.

Czuwanie Fatimskie cz.5

przeżywaliśmy Czuwanie Fatimskie.

Słowo Boże głosił ojciec Michał

Słowo Boże głosił ojciec Michał. Podzielił się z nami sprawami związanymi z posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Mszy świętej rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2025.

Nowy rok szkolny

z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego na Mszę św. o godz. 8.00. przybyły wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej. Młodzież uczestniczyła we Mszy św. o godz. 18.00. Modliliśmy się o dary Ducha Św. i potrzbne łaski na nowy czas wzrastania w mądrości i wierze.

Nowy rok formacyjny

w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 18.00 zgromadzili się członkowie wszystkich grup duszpasterskich i modlitewnych działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Po Mszy św. odbyła się radosna agapa do domu katechetycznym.

Msza św. pogrzebowa za zmarłego ks. Zenona Mierzwa

Msza św. pogrzebowa będzie w naszej świątyni o godz. 15.00 odbyła się Msza św. pogrzebowa za zmarłego ks. Zenona Mierzwa, który został pochowany w grobowcu kapłanów na naszym cmentarzu.

Powitaliśmy w naszej parafii ks. diakona Jacka Orawczaka

powitaliśmy w naszej parafii ks. diakona Jacka Orawczaka, który pochodzi z parafii w Międzybrodziu a u nas będzie przez 10 miesięcy przeżywał czas przygotowania do święceń kapłańskich oraz kleryka Łukasza Kapica z Nowej Wsi, który przez miesiąc będzie z nami na praktyce katechetycznej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św Franciszka w Bielsku Białej - Wapienicy, siedziba: ul. Przy Torach 1 43-382 Bielsko - Biała Wapienica.