Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2018.11.11

Wprowadzenie : Chociaż w sensie liturgicznym dzisiejsza niedziela nosi miano niedzieli zwykłej, to jednak dla naszego narodu jest ona wielkim świętem związanym z jubileuszem 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ojczyzna i jej wolność to dwa wielkie zadania, które stawia przed nami Boża Opatrzność, abyśmy je jako naród i jako poszczególni jego członkowie raz jeszcze z miłością przyjęli i pomnożyli dla dobra nas żyjących i przyszłych pokoleń, które po nas przyjdą. Rozpoczynając tę Eucharystię w Święto Niepodległości przeprośmy Boga za wszystkie grzechy, a szczególnie za te, które godzą w dobre imię naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny.

 2. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o godz. 17.00 różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej na który zapraszamy szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Po wieczornej Mszy św. w środę zapraszamy na jesienne spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. Prosimy o pewne przybycie.

 6. Zapraszamy także na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00. W ramach spotkania modlitwa w kościele przed Najświętszym Sakramentem. 

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek o godz. 16.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców.

 9. Także w piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami odmówimy Koronkę a o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Po Mszy św. uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Oby wszystkie rodziny brały na siebie odpowiedzialność za swoją parafię, która jest naszą własnością i wizytówką naszej wiary. Do tej pory spośród ponad 3200 rodzin troskę o parafię przez roczną ofiarę 100 zł okazało zaledwie 520 rodzin.

 11. Oaza młodzieżowa bardzo serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie okazane przy sprzedawaniu zniczy. Pieniądza zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

 12. Zapraszamy serdecznie małżonków na Mszę św. w niedzielę na godz. 9.00 i radosne spotkanie przy stole po Eucharystii w domu katechetycznym, zorganizowane przez Domowy Kościół.
   
 13. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Przed kościołem możemy nabyć parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”.

 14. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na koncert w wykonaniu znanej piosenkarki Teresy Werner. Tak planujmy świąteczny dzień, aby móc uczestniczyć w tym pięknym kulturalnym wydarzeniu w naszej parafii.

 15. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku chcemy zorganizować w naszej parafii spotkanie dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Pragniemy w tym dniu sprawić radość dzieciom zwłaszcza pochodzącym z najbiedniejszych rodzin. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii a zwłaszcza właścicieli zakładów, firm i sklepów znajdujących się na terenie naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów z których można je zrobić. Wszyscy chętni do pomocy w zorganizowaniu uroczystości św. Mikołaja w parafii proszeni są o kontakt z duszpasterzami parafii. A za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 16. Pani Ratowska przyjmuje zapisy na wyjazdy do Łagiewnik 16 listopada na nocne czuwanie. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przy cmentarzu oraz na pielgrzymkę 30 listopada do Torunia z okazji rocznicy powstania Radia Maryja.

 17. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza16 listopada o godz. 18.30 na Koncert Jesienny w  wykonaniu pianisty Jacka Obstarczyka, w programie m.in utwory Fryderyka Chopina, polskie utwory ludowe w autorskich aranżacjach. Wstęp wolny!

 18. Pełni radości i dumy z wolnej i suwerennej Polski idźmy do naszych domów, szkół i zakładów pracy, aby pomnażać ojczyste dobro i utwierdzać wolność, która jest dana od Boga i wymodlona przez całe pokolenia w Kościele. Niech Pan Bóg błogosławi całą naszą Ojczyznę i Wszystkich Polaków.

 Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.