Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.05.26

Wprowadzenie: "Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę" - mówi dziś do nas Pan Jezus. Wypełnienie nauki i przykazań Jezusa to język, w którym możemy Mu odpowiedzieć na miłość. Konsekwencję naszej miłości do Jezusa jest to, że wypełniamy Jego przykazania, odkrywamy, jak bardzo jesteśmy kochani przez Jego Ojca i gościmy w sobie Ojca i Syna.

 1. Dzisiaj swoje piękne święto obchodzą Wszystkie Matki. Otaczamy Was Kochane Mamy swoją modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, wszelkich potrzebnych łask a także wdzięcznej miłości i szacunku ze strony swoich dzieci. Swoją modlitwą otaczajmy także nasze Zmarłe Matki.

 2. Dzisiaj w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Mszą świętą w katedrze św. Mikołaja o godzinie 14.00. Po liturgii marsz przejdzie do parku im. Słowackiego, gdzie (około godziny 16:30) rozpocznie się V Festyn Rodzinny.

 3. Także dzisiaj w naszej świątyni o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek a potem nabożeństwo majowe w intencji naszych matek.

 4. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Początek modlitw o godz. 17.30. Łączyć je będziemy z nabożeństwem majowym.

 5. Jutro o godz. 18.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej świątyni ks. neoprezbiter Piotr Iwanek. Zapraszamy Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy a zwłaszcza członków wszystkich wspólnot i grup apostolskich i modlitewnych. Niech nie braknie dzieci, które Ksiądz Piotr katechizuje w szkole. Wszyscy otoczmy Księdza Piotra na początku trudnej drogi kapłańskiej swoją modlitwą.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 8. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i seniorów parafii, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna a przed kościołem także gazetka parafialna „Bliżej Siebie”. Jest też do odebrania Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do zakupienia i lektury wartościowej prasy katolickiej, która zwłaszcza w tym czasie ma dla nas ogromne znaczenie.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka naszej diecezji ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Zachęcamy parafian do kontynuowania tradycji pielgrzymowania do Skoczowa na Kaplicówkę. Początek uroczystości w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.30. O godz. 11.00 pod Krzyżem Papieskim na Kaplicówce Msza św.. W tym roku Ksiądz Biskup szczególnie zaprasza wszystkie grupy duszpasterskie, modlitewne i charyzmatyczne.

 12. 15 czerwca pragniemy zorganizować parafialny festyn. Ufamy, że wielu parafian okaże swe dobre serce i przyjdzie ze swą pomocą przez ofiarowanie fantów na loterię, upieczenie ciasta czy jakąkolwiek inną pomocą. Niech dzięki zaangażowaniu wielu będzie to udane święto radości. W środę po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich którzy pragną przyczynić się do zorganizowania tej zabawy.

 13. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździk.

 14. Zmarł Andrzej Semla. Pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.

Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.