Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

1 / 3

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
PARAFII ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
W BIELSKU-BIAŁEJ

 

 

Modlitwa do św. Franciszka:

 

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;

Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; Światło tam, gdzie panuje mrok; Radość tam, gdzie panuje smutek.
Spraw abyśmy mogli, Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; Nie tyle szukać miłości, co kochać;
Albowiem dając, otrzymujemy; Wybaczając, zyskujemy przebaczenie, A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.
Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

 

Najnowsze

Vatican News

Liturgia

Aktualności

 

Zapraszamy Parafian na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH WIELKIEGO POSTU:
DRODZE KRZYŻOWEJ I GORZKICH ŻALACH

 


Zaproszenie małżonków do 'Domowego Kościoła'

 

Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę, uczestnicząc w małżeńsko-rodzinnym ruchu 'Domowym Kościele' na spotkanie w domu katechetycznym, które odbędzie się 1 marca br. o godzinie 10.15 (po Mszy św. o godz. 9.00). Więcej informacji znajduje tutaj.


Zmarł nasz Rodak ks. Marek Kulig

Zmarł nasz Rodak - ks. Marek Kulig
proboszcz parafii Świętego Jakuba Apostoła w Simoradzu.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Simoradzu:
Eksporta w środę, 12 lutego br., o godzinie 16:00. Przewodniczy ks. Biskup Roman Pindel. Do godziny 20:00 modlitewne czuwanie przy trumnie.

Pogrzeb w czwartek, 13 lutego br., o godzinie 14:00. Przewodniczy ks. Biskup Piotr Greger.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 


Kiermasz na pomoc misjonarce S. Leonii Ostrowskiej

 

Zapraszamy i zachecamy Wszystkich Parafian do zaangażowania się i udziału w Kiermaszu ciast na pomoc pracującej na misjach S. Leonii Ostrowskiej.

 


Zapraszamy na pielgrzymkę !

W dniach od 15 do 24 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę – Białe Noce - Białoruś, Kraje Nadbałtyckie i Rosja. Koszt wyjazdu 2430 zł. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 1 tysiąca złotych od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce.


ZAPRASZAMY NA KONCERT KOLĘDOWY

ZAPRASZAMY NA KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

 

 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA PARAFIAN

 


Medal Papieski - Pro Ecclesia Pontifice dla pani Marii Mikołajczyk

Nasza parafianka pani Maria Mikołajczyk otrzyma Medal Papieski – Pro Ecclesia Pontifice. W imieniu Duszpasterzy i Wszystkich Parafian serdecznie pani Marii gratulujemy tego wyjątkowego wyróżnienia i życzymy wiele łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Franciszka oraz darów Ducha Świętego a także sił i zdrowia do dalszej tak ofiarnej służby naszej parafii i na całe Jej życie a za wszelkie dobro świadczone naszej parafii serdecznie dziękujemy.


Ważne informacje o naszym cmentarzu

Czas który przeżywamy i częste wizyty na cmentarzu skłaniają do przypomnienia o pewnych zachowaniach niegodnych miejsca wiecznego spoczynku naszych najbliższych. Dlatego bardzo prosimy wszystkich nawiedzających nasz cmentarz dziś i przez cały rok o budowanie atmosfery spokoju, zadumy, ciszy i modlitwy. Nie godzi się i jest to zabronione aby na cmentarzu słychać było krzyki, zbyt głośne rozmowy, śmiechy, przekleństwa. Nie wolno też na cmentarzu palić, pić alkoholu,  jeździć rowerami, motorami, samochodami czy też wprowadzać psów, które często bezczeszczą groby naszych bliskich. Obowiązkiem wszystkich jest segregowanie śmieci a wyjątkową niegodziwością jest przynoszenie czy przywożenie śmieci z domu aby wyrzucić je na cmentarzu, robiąc z cmentarza wysypisko śmieci. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby sami pilnowali tych zasad i zwracali uwagę tym, którzy o tym tak często niestety nie pamiętają. Nasi zmarli już nie mogą sami bronić swojej godności i spokoju, to my musimy zrobić dla nich. Warto też z regulaminu cmentarza zapoznać się o naszych zobowiązaniach w trosce o utrzymanie cmentarza. Przypominamy, że obowiązkiem jest uczciwa wpłata 10 % wartości nagrobka, wpłata roczna na wywóz śmieci oraz opłata za miejsce grobowe. Parafia może zgodnie z prawem dokonać pochówku innej osoby w grobie nie opłaconym po 20 latach a takich grobów na naszym cmentarzu jest wiele. Można też na przyszłość wykupić miejsce w nowo wybudowanych kolumbariach na naszym cmentarzu, zapewniając sobie miejsce złożenia urny. W jednej niszy może być nawet kilka urn. Po wykupieniu obecnych miejsc będziemy kontynuować prace przy następnych. 


Ochrona Danych Osobowych W Parafii

Informujemy, że także w Kościele obowiązuje ustawa o ścisłej ochronie danych osobowych. Żaden kapłan pod żadnym pozorem nie może wydać dokumentu czy zaświadczenia dotyczącego osoby pełnoletniej osobie trzeciej nawet ojcu czy matce, chyba, że posiadają pełnomocnictwo do odbioru danego dokumentu. W naszej parafii jesteśmy także zobowiązani do bezwzględnego zachowania i przestrzegania tej ustawy i to pod groźbą bardzo surowych kar. Nie wydanie więc rodzicom jakiegoś dokumentu dorosłego dziecka nie jest wyrazem złej woli kapłana jak to czasem złośliwi parafianie określają ale zwyczajnym przestrzeganiem porządku prawnego. Bardzo prosimy o zrozumienie tego faktu i nie ubliżanie kapłanom w takich sytuacjach


Linki