Historia

2023

2023-08-20 - Relikwie św. Peregryna

W naszej parafii uroczyście powitaliśmy Relikwie św. Peregryna, który jest szczególnym orędownikiem dla ludzi chorych na raka. Kazanie podczas każdej Mszy św. głosił ks. Grzegorz Guga a po Mszach świętych mogliśmy uczcić Święte Relikwie

2023-08-16 - Triduum duchowe

Od środy do piątku przeżywaliśmy Triduum duchowe przygotowanie  przed wprowadzeniem do naszej parafii relikwii  św. Peregryna, który jest szczególnym opiekunem i orędownikiem dla chorych na raka. Homilie podczas Mszy św. w czasie Triduum głosił ks. Dawid – nasz wikary.

2023-08-15 - Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią

Na zakończenie każdej Mszy św. już tradycyjnie poświęcaliśmy zioła i kwiaty. Z polecenia Episkopatu Polski 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która dotknięta została klęską powodzi. Modliliśmy się za poszkodowanych, a po Mszy św. do puszek składaliśmy dobrowolne ofiary na pomoc poszkodowanym. 

2023-08-13 - Czuwanie Fatimskie

Po wieczornej Mszy św. rozpoczęło się sierpniowe czuwanie fatimskie. Parafialnie przez liczny udział w czuwanie dali świadectwo swojej miłości do Matki Bożej.

2023-08-06 - Pielgrzymka na Jasną Górę

Z Hałcnowa i Cieszyna wyruszyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko – Żywieckiej. 

2023-08-06 - Odpust Porcjunkuli

Przeżywaliśmy Odpust Porcjunkuli. Uroczystościom przewodniczył i kazania odpustowe głosił O. Anioł – Franciszkanin z Cieszyna. 

2023-07-30 - Poświecenie pojazdów i zbiórka dla misjonarzy

Po Mszach św. odbywało się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji zbieraliśmy ofiary na pomoc misjonarzom w ramach akcji prowadzonej przez Miva Polska „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”.

2023-07-29 - Pielgrzymka autokarowa ,,Kościoły ziemi Kęckiej i Andrychowskiej''

Pod opieką ks. Łukasza odbyła się pielgrzymka autokarowa: „Kościoły ziemi Kęckiej i Andrychowskiej”. Parafianie zwiedzili Klasztor franciszkanów w Kętach, kaplicę Sióstr Klarysek, Kościółśw. Macieja w Andrychowie i Sanktuarium M.B. w Inwałdzie, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej. Wyjazd zakończył się wspólnym biesiadowaniem i ogniskiem w górskiej Stanicy.

2023-07-23 - Kalendarze Misyjne

Ks. Kazimierz Zdziebko – Oblat Maryi Niepokalanej po Mszach św. rozprowadzał Kalenadarze Misyjne na 2024 rok. Parafianie kupując kalendarz wspomagali dzieło misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.

2023-07-13 - Czuwanie Fatimskie

Przeżywaliśmy kolejne czuwanie fatimskie.

2023-07-09 - Pierwsi błogosławieni polscy misjonarze

Przeżyliśmy piękny i historyczny dzień dla całej naszej Wspólnoty Parafialnej. Gościliśmy w naszej parafii franciszkaninów z Krakowa – brata Jana i ojca Andrzeja, którzy przybliżyli nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy - męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. Podczas Mszy św. o  09.00 przekazali uroczyście naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości. Zaś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy parafianin mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Po Mszach świętych można było nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników. 

2023-06-23 - Dzień Ojca

Obchodziliśmy „Dzień Ojca” otaczając naszych ojców swoją modlitwą.

2023-06-21 - Kolonie w Jarosławiu

Późnym wieczorem grupa dzieci naszej parafii pod opieką ks. Łukasza wyjechała na kolonie i wakacje z Bogiem do Jarosławia. Trwały one 10 dni. Dzieci przeżyły cudowny czas modlitwy, wypoczynku, zabawy i poznawania nowych zakątków naszego kraju. Wszyscy wrócili bardzo szczęśliwi i zadowoleni podkreślając że już czekają na następny rok.

2023-06-21 - Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

O godz. 8.00 odbyła się Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie otrzymane w minionym czasie łaski i dary Ducha Świętego.

2023-06-19 - Spotkanie Dzieci Maryi

Wspólnotowa modlitwa, grill, integracja, zabawy, tańce, piosenki, uśmiechy i uściski - tymi słowami można opisać ostatnie spotkanie Dzieci Maryi w tym roku szkolnym i formacyjnym, które odbyło się w ogrodzie parafialnym. Radość wypełniała wszystkich młodszych i starszych! 

2023-06-11 - Błogosławieństwo prymisyjne

Po każdej Mszy w. ks. neoprezbiter Krzysztof Kawik udzielał parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

2023-06-09 - Pielgrzymka do Medjugorie

W godzinach popołudniowych pod opieką ks. Dawida wyruszyła autokarowa parafialna pielgrzymka do Medjugorie.

2023-06-09 - Przekazanie Relikwii

Przedstawiciele naszej diecezji pod opieką ks. biskupa Romana przekazali do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie relikwie św. Józefa Bilczewskiego.

2023-06-07 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

Przy pięknej pogodzie przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszyliśmy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, które były obok domów państwa Jachna, Brandys - Gluza, Kędzior – Jafernik oraz na placu kościelnym. Wielu parafian uczestniczyło w procesji dając piękne świadectwo wiary do Jezusa Eucharystycznego.

2023-06-03 - Festyn Parafialny

Przy pięknej pogodzie odbył się kolejny nasz festyn parafialny. Wielu parafian zaangażowało się w jego organizację przez pomoc finansową, ufundowanie nagród, ofiarowanie wędlin i mięsa na grilla, ciasta i fantów. Inni przyszli z pomocą przez wypożyczenie ławek, stołów, namiotów i innych sprzętów czy urządzeń. Jeszcze inni ofiarnie pracowali i poświęcali swój czas przed i podczas festynu. Z wielką pomocą przyszedł pan Piotr Bukowiec i firma która udostępniła park zabaw. Nasz Dom Kultury, Szkoła Podstawowa nr 32 oraz nasze grupy modlitewne i duszpasterskie zapewnili piękne występy i zabawy. Wielką radością był udział wielu Parafian i Gości, którzy wzięli udział w tym parafialnym święcie radości. Wierzymy że czas wspólnej zabawy przyczyni się do jeszcze większej jedności naszej Wspólnoty Parafialnej. 

2023-06-02 - Pogrzeb Ś.P. Radosława Ostałkiewicza

O godz. 14.00 odbył się w naszej świątyni pogrzeb tragicznie zmarłego Radosława Ostałkiewicza, Wójta Gminy Jaworze a naszego parafianina. W pogrzebie uczestniczyła rodzina zmarłego Radosława, wielu przedstawicieli Władz Państwowych i Samorządowych wszystkich szczebli, pracownicy nauki i studenci, Chór, schola, orkiestra, delegacje harcerzy, poczty sztandarowe, przedstawiciele palcówek dydaktycznych z Gminy Jaworze, wiele delegacji zakładów pracy i firm, Pasterze i wierni Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego i innych kościołów, naszych braci w wierze a także wielu parafian z Wapienicy i Jaworza oraz wielu kapłanów. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Matoga a homilie wygłosił ks. Jakub Tomica – przyjaciel zmarłego Radosława. Zmarły Radosław spoczął na naszym cmentarzu.

2023-06-01 - Msza Św. prymicyjna

O godz. 18.00 ks. Krzysztof odprawił Mszę prymicyjną w naszej parafii. Licznie zgromadzeni parafianie radowali się darem kapłaństwa otrzymanym przez ks. Krzysztofa, otaczali Go swoją modlitwą a przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich i modlitewnych złożyli Mu swoje z serca płynące życzenia.

2023-05-30 - Konkurs biblijny ,,Jonasz''

Jak co roku nasi młodzi parafianie zostali nagrodzeni za osiągnięcia w ekumenicznym konkursie biblijnym „Jonasz”.

2023-05-28 - Zesłanie Ducha Świętego

Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. wieczornej odbyło się Uwielbienie Wapienickie.

2023-05-28 - Msza Św. prymicyjna

O godz. 10.00 w kościele św. Melchiora Grodzieckiego w Brennej Lachach ks. Krzysztof Kawik odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii. W tej Mszy św. uczestniczył także ks. proboszcz Jerzy Matoga oraz wielu parafian z Wapienicy.

2023-05-28 - Nowi Ministranci

Opiekun Służby Liturgicznej w naszej parafii ks. Łukasz Kasprzak włączył do grona ministrantów, kandydatów którzy przez ostatnie miesiące przygotowali się do służby ministranckiej. Radujemy się nowymi Ministrantami i życzymy im aby byli bardzo pobożnymi i gorliwymi ministrantami a Pan Bóg niech im w służbie ministranckiej i w życiu osobistym błogosławi.

2023-05-27 - Święcenia kapłańskie

O godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja ks. diakon Krzysztof Kawik przyjął święcenia kapłańskie. W tej pięknej uroczystości uczestniczyło wielu naszych parafian.

2023-05-26 - Dzień Matki

Podczas majowego nabożeństwa modliliśmy się za wszystkie matki naszej parafii z okazji przypadającego w tym dniu święta – Dnia Matki.

2023-05-23 - Majówka

O godz. 19.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało majówkę przy kapliczce na ul. Józefa Bożka.

2023-05-22 - Zbiórka makulatury na misje w Boliwii

Na parkingu obok domu katechetycznego rozpoczęła się kolejna zbiórka makulatury. Tym razem wspomagaliśmy misjonarzy w Boliwii. Parafianie zmobilizowali się i duża ilość makulatury została ofiarowana na misje.

2023-05-20 - Rekolekcje

Pod opieką ks. Dawida Wspólnota Oazowa przeżywała swoje rekolekcje w drodze.

2023-05-20 - Spotkanie zorganizowane przez Dzieci Maryi

W domu katechetycznym odbyło się bardzo radosne spotkanie zorganizowane przez Dzieci Maryi dla swoich mam.

2023-05-20 - Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pod opieką ks. Łukasza dzieci które przystąpiły do I Komunii św. pielgrzymowały do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2023-05-20 - Spotkanie z żywym Kościołem

Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpoczęło się 'Spotkanie z żywym Kościołem'. Po Mszy św. wysłuchaliśmy świadectwa małżeństwa Barbary i Sławomira, a na koniec uwielbialiśmy Pana Boga śpiewem przed Najświętszym Sakramentem.

2023-05-15 - Dni Krzyżowe

Rozpoczęły się Dni Krzyżowe podczas których modliliśmy się o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli.

2023-05-14 - Koncert zespołu ,,Proboszczowie''

O godz. 19.00 odbył się w naszej świątyni piękny koncert zespołu „Proboszczowie” z udziałem muzyków zespołu „Skaldowie”. Koncert był ubogacony pięknymi i trafnymi komentarzami pani Miriam Arbter. Parafianie licznie uczestniczyli w koncercie i ogromnie zadowoleni opuszczali naszą świątynię.

2023-05-14 - I Komunia Święta

Dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 32 przystąpiły do I Komunii świętej. Dzieci przygotował ks. Łukasz Kasprzak.

2023-05-13 - Czuwanie Fatimskie

Odbyło się pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Parafianie licznie w nim uczestniczyli.

2023-05-13 - Wycieczka integracyjna

Pod opieką ks. diakona Krzysztofa Dzieci Maryi były na integracyjnej wycieczce.

2023-05-09 - Śmierć Wójta Gminy Jaworze

Dotarła do nas smutna wiadomość o tragicznej śmierci naszego parafianina i Wójta Gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza.

2023-05-08 - Święcenia diakonatu

W katedrze św. Mikołaja odbyły się święcenia diakonatu. Radujemy się że sześciu młodych seminarzystów przyjęło święcenia diakonatu w naszej Diecezji.

2023-05-07 - Ofiary dla radia diecezjalnego

Po Mszach św. składaliśmy do puszek dobrowolne ofiary na rzecz diecezjalnego Radia Anioł Beskidów.

2023-05-06 - Pielgrzymka autokarowa ,,Sanktuaria Żywiecczyzny''

Pod opieką ks. Łukasza nasza parafia zorganizowała pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria Żywiecczyzny'. Zwiedziliśmy Sanktuarium w Szczyrku, Ślemieniu, Rychwałdzie oraz Konkatedrę w Żywcu. Wyjazd zakończył się  wspólnym biesiadowaniem i ogniskiem nad Jeziorem Żywieckim.

2023-05-03 - I Komunia Święta

Podczas Mszy św. o 12.00 do I Komunii św. przystąpił Dominik Rozpara

2023-05-02 - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeżywaliśmy święto narodowe – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2023-05-01 - Nabożeństwa Majowe

Rozpoczęliśmy codzienne nabożeństwa majowe.

2023-04-30 - Charytatywny Kiermasz Ciast

W naszej parafii odbył się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na potrzeby Zespołu Charytatywnego.

2023-04-29 - Wycieczka do Wadowic

Na rozpoczęcie weekendu majowego Służba Liturgiczna Ołtarza wraz Dziećmi Maryi pod opieką ks. Łukasza i ks. diakona Krzysztofa wybrali się na wycieczkę do Wadowic i okolic. 60-osobowa grupa rozpoczęła wycieczkową przygodę od zwiedzania Fabryki Papieru i Tektury, następnie poznawali miasto św. Jana Pawła II. Był czas na Eucharystię, indywidualną modlitwę, miejskie podchody, lody i oczywiście kremówki… Po wadowickich wojażach odbyło się  grillowanie, a następnie Dzieci Maryi zwiedzały Zoo oraz jeździły na kucykach, zaś Ministranci zagrali w paintballa. Dobrze być razem z nami przy Jezusie!

2023-04-23 - Ofiary dla Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego

Kolejny raz nasza parafia swoimi ofiarami przyszła z pomocą Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu, które prowadzi dzienne Hospicjum im. Św. Jana Pawła II dla dotkniętych ciężką choroba nowotworową i dla umierających. Parafianie jak zwykle okazali się bardzo ofiarni dając świadectwo dobrych i wrażliwych na cierpienie serc.

2023-04-22 - Dzień Chorych

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia odbył się w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych. O godz. 09.30 odbyła się Msza św. za naszych chorych i seniorów. Po Mszy św. było nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zaś po modlitwach odbyło się miłe spotkanie przy kawie i ciastku w domu katechetycznym, które ubogacił radosny śpiew Scholki Dziecięcej i Dzieci Maryi.

2023-04-22 - Wapienickie Uwielbienie

Po wieczornej Mszy św. w sobotę odbyło się kolejne Wapienickie Uwielbienie

2023-04-16 - Referendum

W Bielsku – Białej odbyło się referendum. Mieszkańcy odpowiadali na trzy pytania:

1)  Czy jesteś za budową instalacji termicznego przekształcania odpadów (spalarni odpadów) w Bielsku-Białej przy ul. ks. Józefa Londzina 17 c (teren byłej ciepłowni w Wapienicy)?

2) Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu gminy Bielsko-Biała zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro?

3) Czy jesteś za ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem: autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów.

2023-04-16 - Tydzień Miłosierdzia

Świętem Miłosierdzia rozpoczęliśmy kolejny Tydzień Miłosierdzia w całym Kościele.

2023-04-16 - Święto Miłosierdzia Bożego

Przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii był to tez dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W godzinach popołudniowych wielu parafian trwało na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

2023-04-15 - Pielgrzymka do Częstochowy

Pod opieką Księdza Proboszcza Jerzego i Księdza Diakona Krzysztofa członkowie Róż Żywego Różańca wyjechali na pielgrzymkę do Częstochowy.

2023-04-14 - Święto Chrztu Polski

W naszej Ojczyźnie obchodzono kolejny raz Święto Chrztu Polski. Wiele domów naszej parafii było udekorowanych flagą Polski.

2023-04-10 - Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa

Przeżywaliśmy radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2023-04-08 - Triduum Paschalne - Służba Liturgiczna

W przeżywaniu liturgii Świętego Triduum Paschalnego bardzo nam pomogła pięlna i wzorowa służba naszej Służby Liturgicznej.

2023-04-08 - Liturgia Wigilii Paschalnej

O godz. 19.00 w Wielką Sobotę pod przewodnictwem Księdza Proboszcza rozpoczęła się piękna liturgia Wigilii Paschalnej. Liturgia zakończyła się procesją rezurekcyjną, przez którą ogłosiliśmy światu radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa. Nasza młodzież i spora grupa parafian jeszcze długo po liturgii radosnym śpiewem cieszyła się Zmartwychwstaniem i obecnością Pana Jezusa pośród nas.

2023-04-08 - Wielka Sobota

W Wielką Sobotę adorację o godz. 10.00 prowadziły Dzieci Maryi.

2023-04-07 - Wielki Piątek

Wielki Piątek w naszej parafii rozpoczął się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 09.00. O godz. 17.00 przeżyliśmy piękną Liturgię Męki Pańskiej. Liturgii przewodniczył ks. Dawid Kubień. Na zakończnie przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu. Do 23.00 trwała adoracja prowadzona przez Wspólnoty Parafialne.

2023-04-06 - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 przy licznie zgromadzonych parafianach została odprawione Msza Wieczerzy Pańskiej. Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Kasprzak. Po Komunii świętej przedstawiciele parafii złożyli Kapłanom swoje życzenia. Na zakończenie uroczystej liturgii przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy. Do 23.00 trwała adoracja prowadzona przez Grupy Parafialne.

2023-04-02 - Rocznica śmierci św. Jana Pawła II

W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 20.30 odbyło się spotkanie modlitewne w naszej świątyni. Modlitwę przygotowały Dzieci Maryi pod opieką ks. diakona Krzysztofa..

2023-03-26 - Nowi Ministranci

Do Wspólnoty Ministrantów zostali włączeni Nowi Członkowie.

2023-03-25 - Dzieci Maryi - Pismo Święte

Dzieci Maryi odkrywały skarby ukryte w Piśmie Świętym. Powstały także piękne Słoiki ze Słowem Bożym.

2023-03-25 - Wapienickie Uwielbienie

Po wieczornej Mszy św. odbyło się kolejne Wapienickie Uwielbienie.

2023-03-25 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Przeżywając Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wielu Parafian złożyło deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

2023-03-22 - Zakończenie rekolekcji

Zakończyły się wielkopostne rekolekcje parafialne. Parafianie licznie w nich uczestniczyli dając piękne świadectwo swojej wiary.

2023-03-19 - Zbiórka żywności

Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności dla Ubogich Parafian.

2023-03-18 - Ministranci i Lektorzy

Radosna ekipa naszych Ministrantów i Lektorów gotowa do rekolekcji.

2023-03-18 - Rekolekcje Wielkopostne

Wieczorną Mszą św. rozpoczął się czas przemiany i nawrócenia jakim są Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Grzegorz Kamiński – Misjonarz Świętej Rodziny. Parafianie gorliwie i licznie uczestniczyli w rekolekcjach. 

2023-03-17 - Droga Krzyżowa

o godz. 19.00 przy parkingu na ul. Tartacznej rozpoczęła się plenerowa Droga Krzyżowa, która zakończyła się Mszą św. w kaplicy na Dębowcu. Liczne grono Parafian wzięło udział w tej modlitwie, której przewodniczył ks. Dawid Kubień.

2023-03-12 - Narodowy Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych

Na Osiedlu Sarni Stok w Bielsku-Białej odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Była to XI edycja biegu, którego organizatorem ogólnopolskim była Fundacja Wolność i Demokracja. W naszym  mieście bieg odbył się po raz drugi. W Bielsku-Białej bieg organizował Światowy Związek  Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Bielsku-Białej.

2023-03-05 - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

po Mszach św. do puszek składaliśmy ofiary na pomoc biednym dzieciom w misyjnych krajach afrykańskich.

2023-02-28 - Przyjęcie posługi lektoratu

Nasz kleryk Jan Łączak przyjął posługę lektoratu.

2023-02-28 - Wapienickie Wielkopostne Wtorki z Biblią

Rozpoczęły się Wapienickie Wielkopostne Wtorki z Biblią, nowa inicjatywa w naszej parafii, gdzie pochylimy się nad tematem: Jak codziennie modlić się Słowem Bożym? O godz. 18.30 będzie konferencja dotycząca metod modlitwy Słowem Bożym, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w świetle Słowa Bożego.

2023-02-27 - Peregynacja Relikwii

Rozpoczęła się peregrynacja Relikwii św. Hiacynty i Franciszka Marto po rodzinach i domach naszej parafii.

2023-02-24 - Rocznica wojny rosyjsko-ukraińskiej

Przypadała 1 rocznica niesprawiedliwej i okrutnej napaści Rosji na Ukrainę. Podczas Mszy św. modliliśmy się w intencji sprawiedliwego pokoju, a w niedzielę 26 lutego po Mszach św. do puszek składaliśmy ofiary aby wesprzeć ofiary wojny.

2023-02-20 - Uroczystość powitania Relikwii Świętych Dzieci Fatimskich

W liturgiczne wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka Marto odbyła się w naszej świątyni piękna uroczystość powitania Relikwii Świętych Dzieci Fatimskich – św. Franciszka Marto i św. Hiacynty Marto.  Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Greger. Po Mszy św. złożyliśmy podziękowanie pani Iwonie Grzesickiej, która przyczyniła się do sprowadzenia Świętych Relikwii do naszej parafii.

2023-02-18 - Wapienickie Uwielbienie

Odbyło się kolejne Wapienickie Uwielbienie.

2023-02-15 - Triduum przed powitaniem relikwii Świętych Dzieci Fatimskich

Rozpoczęło się Triduum przez które jako Wspólnota Parafialna przygotowywaliśmy się do przywitania Relikwii Świętych Dzieci Fatimskich. Nauki podczas Mszy św. głosił ks. diakon Krzysztof Kawik.

2023-02-11 - Światowy dzień Chorego

Przeżywaliśmy Światowy dzień Chorego.

2023-02-06 - Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję i Syrię. 

2023-02-03 - Błogosławieństwo św. Błażeja

Po Mszach św. udzielaliśmy błogosławieństwa św. Błażeja.

2023-01-31 - Spotkanie opłatkowo-noworoczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Odbyło się spotkanie opłatkowo noworoczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2023-01-27 - Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Okulary Wiary

Odbyło się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Okulary Wiary.

2023-01-25 - Spotkanie opłatkowe Zespołu Charytatywnego Caritas

Po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym odbyło się spotkanie opłatkowe członków Zespołu Charytatywnego Caritas.

2023-01-22 - Dzień Dziadka

Swoją wdzięczną modlitwą otaczaliśmy Wszystkich Dziadków naszej parafii.

2023-01-22 - Drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca

Odbyło się drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2023-01-21 - Pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca

Odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2023-01-21 - Dzień Babci

Swoją modlitwą otaczaliśmy wszystkie Bacie naszej parafii.

2023-01-18 - Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan

Rozpoczął się kolejny Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan.

2023-01-17 - Spotkanie opłatkowe

Odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz Odnowy w Duchu Świętym.

2023-01-17 - Zimowe ferie Ministrantów

Ministranci pod opieką ks. Łukasza w czasie zimowych ferii udali się na Podhale

2023-01-15 - Koncert Zespołu CudaWianki i kapeli NoToHop

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 i po Mszy św. w naszej świątyni odbył się koncert w którym wystąpili Uczniowie i Instruktorzy zajęć muzycznych w naszym Domu Kultury. Wystąpił Zespół CudaWianki oraz Kapela NoToHop. Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, popularne świąteczne melodie zagraniczne w nowoczesnych opracowaniach w wykonaniu zespołów, solistów i instrumentalistów.

2023-01-14 - Wyjazd na Jasełka

Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało wyjazd na Jasełka do Teatru w Cieszynie.

2023-01-08 - Jasełka

W domu katechetycznym odbyły się piękne Jasełka przygotowane przez Wspólnotę Dzieci Maryi i ich opiekuna ks. diakona Krzysztofa.

2023-01-06 - Orszak Trzech Króli

Ulicami naszego miasta przeszedł kolejny Orszak Trzech Króli.

2023-01-05 - Pogrzeb papieża seniora Benedykta XVI

W Watykanie odbyły się ceremonie pogrzebowe zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. W pogrzebie wzięła udział liczna delegacja naszego kraju z panem prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

2023-01-01 - Nowy Rok

W imię Boże rozpoczęliśmy Nowy 2023 Rok Pański. 

2022

2022-12-31 - Zakończenie roku 2022

Uroczystą Mszą św. i nabożeństwem zakończyliśmy 2022 Rok Pański. Ksiądz Proboszcz złożył Wszystkim Parafianom podziękowanie za wszelkie dobro oraz dokonał podsumowania życia duszpasterskiego mijającego roku.

STATYSTYKA DUSZPASTERSKA NA ROK ZA 2021 ROK

Lp Treść 2022 2021 Różnica
1.  Chrzty ogółem 66 82 -16
   - z małżeństw sakramentalnych 39 57 -18
   - z małżeństw cywilnych 11 8 +3
   - nieślubne 16 17 -1
2. I Komunia Św. 69 88 -19
   - w tym Wczesna Komunia Św. 0 0 0
3. Małżeństwa ogółem 10 18 -8
   - w tym małżeństwa mieszane 0 0 -1
4. Pogrzeby ogółem 117 121 -4
   - niekościelne 0 0 0
5. Zaopatrzenie chorych 314 227 +87
   - w tym sakrament namaszczenia 71 52 +19
   - Komunie nanieszone przez szafaszy 655 565 +90
6. Liczba Komunii Św, ogółem 129700 123500 +6200
7. Bierzmowanie 88 139 -54
8. Wstąpienia      
   - do Seminarium Duchownego 0 0  
   - do Zakonu 0 0  2022-12-31 - Śmierć papieża seniora Benedykta XVI

Do Domu Ojca odszedł papież senior Benedykt XVI.

2022-12-29 - Modlitwa za Benedykta XVI

Razem z całym Kościołem modliliśmy się za ciężko chorego papież seniora Benedykta XVI.

2022-12-28 - Święto Świętych Młodzianków

Przeżywaliśmy Święto Świętych Młodzianków. Przed południem odbyła się Msza św. po której udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.

2022-12-27 - Poświęcenie wina

Z racji przypadającego w tym dniu Święta Św. Jana poświęcaliśmy już tradycyjnie wino.

2022-12-24 - Uroczystość Bożego Narodzenia

Uroczystymi pasterkami rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia.

2022-12-18 - Wigilijne spotkanie Dzieci Maryi

Odbyło się ostatnie spotkanie Dzieci Maryi w tym roku kalendarzowym. Przebiegało ono w atmosferze wigilijnej. Barszczyk z uszkami, ciasta, ciasteczka, owoce i wspólne dzielenie się radością i wdzięcznością.  Rozpoczęliśmy od modlitwy i fragmentu z Ewangelii Łukasza. Był czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, rozmowy i wspólny śpiew kolęd. 

2022-12-14 - Adwentowe Wapienickie Uwielbienie

W naszej świątyni odbyło się Adwentowe Wapienickie Uwielbienie.

2022-12-12 - Nowe dębowe ławki

To dzień radości w naszej parafii. Nasza świątynie znowu wypiękniała gdyż ustawiono w niej nowe dębowe ławki. Wykonał je pan Jan Michniok z Międzyrzecza.

2022-12-11 - Dzieci Maryi - odnowienie przyrzeczeń

Dzieci Maryi przezywały swoje święto odnawiając swoje przyrzeczenia. Najmłodsze otrzymały cudowny medalik.

2022-12-08 - Godzina Łaski

W naszej świątynie odbyła się modlitewna Godzina Łaski.

2022-12-08 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 17 kleryków z trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przyjęło strój duchowny. Obłóczyny odbyły się w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Śród tych kleryków był nasz parafianin Jan Łączak.

2022-12-06 - Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem

Na zakończenie Rorat odbyło się radosne spotkanie dzieci naszej parafii ze Św. Mikołajem

2022-12-04 - Wapienicka Oaza - dzień mikołajek

Wapienicka Oaza przeżywała dzień mikołajek na lodzie.

2022-12-03 - Odwiedziny Św. Mikołaja

Św. Mikołaj odwiedził wspólnotę Dzieci Maryi.

2022-11-27 - Odwiedziny duszpasterskie

Rozpoczęliśmy czas Adwentu i po przerwie związanej z pandemią odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin.

2022-11-26 - Dzieci Maryi - 'Przyjęcie Świętych'

Dzieci Maryi pod opieką ks. diakona Krzysztofa zorganizowały dla wszystkich dzieci naszej parafii „Przyjęcie Świętych”. Był to radosny czas tańca, śpiewu, zabawy, ale przede wszystkim czas poznawania świętych i czerpania inspiracji do pięknego życia. 

2022-11-19 - Wapienickie Uwielbienie

Po wieczornej Mszy św. odbyło się kolejne Wapienickie Uwielbienie

2022-11-19 - Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

W 11 rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywaliśmy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2022-11-18 - Spotkanie Dzieci Maryi

 1 listopadzie DZIECI MARYI pochylają się nad tematem świętości. Na ostatnim spotkaniu każde dziecko przygotowało własny „słoik świętości”.

2022-11-13 - Kwestowanie na rzecz kuchni społecznej

Po Mszach św. Członkowie Towarzystwa Św. Brata Alberta kwestowali na rzecz kuchni społecznej która wydaje posiłki dla bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych w Bielsku – Białej.

2022-11-11 - Oaza Modlitwy

Od 11 do 13  listopada, rodziny z Domowego Kościoła naszej parafii uczestniczyły w Oazie Modlitwy. Rekolekcje odbyły się w Witowie w domu prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Opiekunem duchowym a zarazem prowadzącym Oazę Modlitwy był ksiądz Łukasz Kasprzak

2022-11-11 - Narodowe Święto Niepodległości

Przeżywaliśmy ważne święto państwowe Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Parafianie zgromadzili się o godz. 9.00 na Mszy św. za naszą Ojczyznę. Mszę św. odprawił i piękne kazanie wygłosił ks. Dawid Kubień, nasz wikary.

2022-11-04 - Kuchenne Rewolucje

Odbyły się kuchenne rewolucje w wydaniu naszej Oazy Młodzieżowej.

2022-11-01 - Wszystkich Świętych

Przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Po nabożeństwie o godz. 15.00 udaliśmy się na nasz cmentarz aby modlić się za zmarłych Parafian.

2022-10-30 - Konkurs 'Mój najpiękniejszy Różaniec'

Po Mszy św. zostały nagrodzone dzieci, które wzięły udział w parafialnym konkursie „ Mój Najpiękniejszy Różaniec”.

2022-10-29 - Kiermasz Zniczy

Jak co roku nasza młodzież oazowa rozpoczęła sprzedaż zniczy i wkładów. Cały dochód został przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

2022-10-23 - Kapela młodzieżowa z Domu Kultury w Wapienicy

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 wystąpiła kapela młodzieżowa z Domu Kultury w Wapienicy.

2022-10-23 - Niedziela Misyjna

Pod hasłem „Będziecie Moimi Świadkami” obchodziliśmy Niedzielę Misyjną.

2022-10-22 - Wycieczka do Krakowa

Wspólnota Ministrantów i Dzieci Maryi udała się pod opieką ks. Łukasza i ks. diakona Krzysztofa na wycieczkę do Krakowa

2022-10-16 - Duchowa Adopcja Bierzmowanego

W naszej parafii podjęliśmy Duchową Adopcję Bierzmowanego. Chcemy modlić się za naszą młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2022-10-16 - XXII Dzień Papieski

Razem z całym Kościołem w Polsce przeżywaliśmy XXII Dzień Papieski. Swoimi ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek składaliśmy się na stypendia dla uzdolnionej a ubogiej młodzieży.

2022-10-15 - Wycieczka Ministrantów

Ministranci pod opieką ks. Łukasza udali się na wycieczkę na Magurkę i do Czernichowa gdzie mieli radosne ognisko

2022-10-14 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Od tego dnia w każdy piątek po wieczornej Mszy św. i do godz. 19.30 będzie cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

2022-10-09 - Odpust Parafialny

Nasza Wspólnota Parafialna przeżywała odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże wygłosił i sumę odpustową odprawił ks. Kazimierz Skierawski z Krakowa.

2022-10-07 - Wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej

Z  okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej modliliśmy się za wszystkich Członków Róż Żywego Różańca. Różaniec prowadził i Mszy św. przewodniczył Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. dr Marek Studenski, który też wygłosił Słowo Boże. 

2022-10-01 - Nabożeństwa Różańcowe

Rozpoczęły się tradycyjne nabożeństwa różańcowe

2022-09-30 - Pielgrzymka

Pod opieką duchową Księdza Proboszcza wyjechaliśmy na parafialną pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i na Dolny Śląsk.

2022-09-26 - Zbiórka dla Boliwii

W naszej parafii rozpoczęła się zbiórka makulatury na misje w Boliwii. Fundusze z tej zbiórki przeznaczone były na ośrodek dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Cachabamba w Boliwii.

2022-09-25 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krzepicach

W naszej świątyni przed Mszą św. i podczas Mszy św.  godz. 10.30 wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krzepicach.

2022-09-24 - Pielgrzymka

Pod opieką ks. Łukasza i ks. diakona Krzysztofa Parafianie wyjechali na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. 

2022-09-21 - 50-lecie kapłaństwa

Podczas Mszy św. wieczornej dziękowaliśmy Panu Bogu za dar 50-lecia kapłaństwa oraz 75 lat życia ks. Stefana

2022-09-14 - Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej

Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej. Nasi Parafianie licznie w niej uczestniczyli. 

2022-09-11 - Msza Św. dla dzieci

Rozpoczęliśmy sprawowanie Mszy św. dla dzieci w nowym roku szkolnym.

2022-09-11 - Dożynki

Pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla w Wilamowicach odbyły się diecezjalne dożynki. Dekanat Starobielski reprezentowała rodzina z naszej Wspólnoty Parafialnej. 

2022-09-11 - XII Tydzień Wychowania

Razem z całym Kościołem w Polsce rozpoczęliśmy kolejny XII Tydzień Wychowania.

2022-09-08 - Krąg Biblijny, Schola Dziecięca, Dzieci Maryi

Także Krąg Biblijny, Schola Dziecięca i Dzieci Maryi rozpoczynają swoje spotkania pod opieką ks. diakona Krzysztofa.

2022-09-07 - Spotkania Oazy Młodzieżowej

Początek spotkań w nowym roku formacyjnym dla Oazy Młodzieżowej.

2022-09-05 - Zmarła Elżbieta Cichoń - Sadowska

zmarła Elżbieta Cichoń – Sadowska, nasza parafianka i przewodnicząca Rady Osiedla Wapienica. Jej pogrzeb odbył się 8 września o godz. 11.00. Na szczególnie wdzięczną pamięć zasługuje jej wielka troska i starania niestety nieskuteczne o zmianę ulicy Przy torach na ul. Ks. Jana Jeżowicza.

2022-09-01 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci modliły się o potrzebne dla siebie i swoich nauczycieli łaski na Mszy św. o godz. 8.00 a młodzież o godz. 18.00.

2022-08-30 - Pogrzeb ś.p. Marii Kubiszta

O godz. 14.00 odbył się pogrzeb naszej najstarszej parafianki Marii Kubiszta, której Pan Bóg dał przeżyć 103 lata. 

2022-08-28 - Dożynki parafialne

Podczas Mszy św. o godz. 9.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony i urodzaje oraz za udzielane pracującym na roli siły, zdrowie i potrzebne łaski. Nasi rolnicy jak zwykle pięknie przyozdobili naszą świątynię na parafialne dożynki.

2022-08-28 - Powitanie nowych kapłanów

W naszej Wspólnocie Parafialnej na wszystkich Mszach św. witaliśmy nowych kapłanów, którzy z woli Księdza Biskupa Ordynariusza rozpoczęli u nas posługę duszpasterską. Nowi księża - ks.  neoprezbiter Łukasz Kasprzak - pochodzący z Sułkowic, ks. diakon Krzysztof Kawik - pochodzący z Brennej oraz ks. prałat Stefan Sputek, który jako emeryt u nas zamieszkał.

2022-08-27 - Rozpoczęcie roku formacyjnego

Na Mszy św. o godz. 18.00 zgromadzili się przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich i formacyjnych, aby uroczyście rozpocząć nowy rok formacyjny. Po Mszy św. odbyła się agapa w domu katechetycznym. 

2022-08-23 - Podziękowanie za posługę

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 podziękowaliśmy Panu Bogu i ks. Adrianowi za czas posługi kapłańskiej w naszej parafii. Ks. Adrian Moskała dekretem Księdza Biskupa został skierowany do innej parafii.

2022-08-17 - Śluby zakonne

Nasza parafianka Siostra Nadzieja Abratańska (Weronika Abratańska) złożyła pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Dominikanek.

2022-08-07 - Spotkanie Dzielnicowego z parafianami

W kaplicy św. O. Pio nasz Dzielnicowy spotkał się z parafianami aby przekazać podstawowe zasady troski o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczenia swojego mienia.

2022-08-07 - Odpust ku czci NMP Królowej Aniołów

Przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – PORCJUNKULA. Kazania głosił i sumę odpustową odprawił pochodzący z Cieszyna Franciszkanin Ksiądz Biskup Tadeusz Kusy – pracujący na misjach w Afryce Środkowej. Podczas sumy odpustowej przywitamy w naszej parafii relikwie św. Maksymiliana Kolbe. W dniu odpustu złożyliśmy złożyć Księdzu Biskupowi nasz dar materialny na pomoc w pracy misyjnej, dlatego po Mszach św. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Zespół Charytatywny zbierali do puszek dobrowolne ofiary na tę pomoc. Parafianie jak zwykle dali świadectwo swojej wielkiej ofiarności i dobroci. 

2022-08-06 - Pielgrzymka na Jasną Górę

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka naszej Diecezji na Jasną Górę.

2022-08-03 - Triduum

Rozpoczęliśmy Triduum jako przygotowanie do przywitania Relikwii św. Maksymiliana Kolbe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Kazimierz Zdziebko – oblat Maryi Niepokalanej.

2022-08-02 - Msza święta dla Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Bielsko - Żywieckiego

O godz. 10.00 odbyła się w naszej świątyni Msza św. dla Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Bielsko – Żywieckiego.

2022-07-31 - Rozpoczęcie posługi

Panowie Piotr Gonet i Stanisław Famulski rozpoczęli swoją posługę kościelnych w naszej parafii. 

2022-07-28 - Msza św. w intencji p. Grzegorza

O godz. 18.00 odbyła się Msza św. w intencji p. Grzegorza z podziękowaniem za jego posługę kościelnego w naszej parafii. Pan Grzegorz w ostatnią niedzielę lipca zakończył swoją posługę kościelnego w naszej parafii.

2022-07-25 - Pogrzeb ś.p. Marii Kochowskiej

O godz. 15.00 odbył się pogrzeb zmarłej Marii Kochowskiej, długoletniej opieki i zelatorki Róż Żywego Różańca.

2022-07-24 - Koncert pt. 'Burza Morska'

O godz. 19.00 odbył się w naszej świątyni piękny koncert pt. „Burza Morska” w ramach organizowanego w naszym mieście XX festiwalu muzycznego Vivaldi Festival. W programie były utwory Vivaldiego, Haendla, Moniuszki i Bibera. Wystąpiła Orkiestra im. Telemanna oraz artyści Joanna Mrozek i Cezary Biesiadecki.

2022-07-10 - Poświęcanie pojazdów

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszy św. odbywało się poświęcanie pojazdów. Zwyczajowo składaną ofiarę przy poświęceniu pojazdów przeznaczyliśmy jest na pomoc misjonarzom.

2022-07-10 - Wystawa

W salce domu katechetycznego na parterze mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawą wystawę poświęconą bł. ks. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Tysiąclecia.

2022-07-10 - Pielgrzymka do Częstochowy

Członkowie i sympatycy Koła Przyjaciół Radia Maryja udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. 

2022-06-26 - Akcja krwiodawstwa

Od 9.30 do 13.30 odbywała się w naszej parafii akcja pobierania krwi.

2022-06-26 - Koniec roku szkolnego

Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci podziękowały Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00 a młodzież o godz. 18.00.

2022-06-24 - Wyróżnienie

Rodzeństwo Julia, Franciszek i Jan Ślusarczyk reprezentujące naszą parafię odniosło sukcesy i zostało wyróżnione w Ekumenicznym Konkursie Biblijnym „Jonasz”. 

2022-06-16 - Boże Ciało

Przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszyliśmy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy.

2022-06-15 - Sakrament Bierzmowania

O godz. 17.00 Ksiądz Biskup Roman Pindel udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

2022-06-14 - Msza Święta

W naszej świątyni odbyła się Msza św. w intencji Uczniów i Uczennic oraz Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Zespołu Szkół Specjalnych. 

2022-06-12 - Błogosławieństwo prymisyjne

Po Mszach św. ks. Tomasz Kramarczyk udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

2022-06-12 - Kiermasz ciast

W domu katechetycznym odbył się kiermasz ciast. Cały dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na pomoc ks. biskupowi Tadeuszowi Kusy, który prowadzi misje w Środkowej Afryce.

2022-06-11 - Wycieczka do Zoo w Ostrawie

Nasi Ministranci i Dzieci Maryi pod opieką ks. Adriana i ks. Tomasz przeżyli wspaniałą wycieczkę do Zoo w Ostrawie.

2022-06-05 - Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne po Mszach św. rozprowadzało cegiełki i zbierało ofiary na potrzeby Hospicjum. Dochód z cegiełek i otrzymane  ofiary przeznaczony był na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych oraz pozwolił zagwarantować pacjentom na lepsze warunki pobytu w  Stacjonarnym Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie nieuleczalnie chorym z Diecezji Bielsko - Żywieckiej godnego egzystowania w otoczeniu ludzi, którzy złagodzą objawy choroby  i uśmierzą ból, ale przede wszystkim pomogą przetrwać cierpiącym najtrudniejsze chwile. Parafianie jak zwykle okazali swoją hojność i swoje dobre serca.

2022-06-05 - Pielgrzymka do Skoczowa

Parafianie licznie uczestniczyli w pielgrzymce ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa.

2022-06-05 - Odnowienie przymierzy Chrztu Św.

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci które przystąpiły do Wczesnej Komunii Św. odnowiły przymierze chrztu św.

2022-06-04 - Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Przeżywaliśmy na modlitwie Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

2022-06-01 - Msza Św. prymicyjna - ks. neoprezbiter Tomasz Kramarczyk

O godz. 18.00 ks. neoprezbiter Tomasz Kramarczyk, który posługiwał w naszej parafii jako diakon odprawił w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną.

2022-05-29 - Msza Św. prymicyjna - parafia w Osieku

Wielu parafian razem z Księdzem Proboszczem uczestniczyło we Mszy św. prymicyjnej, która ks. Tomasz Kramarczyk odprawił w swojej rodzinnej parafii w Osieku.

2022-05-28 - Święcenia kapłańskie

O godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja ks. diakon Tomasz Kramarczyk przyjął święcenia kapłańskie.

2022-05-26 - Dzień Matki

Modliliśmy się i przeżywaliśmy Dzień Matki.

2022-05-22 - Pielgrzymka na Podlasie i Mazury

O godz. 5.00 rano pod opieką duszpasterską Księdza Proboszcza wyjechaliśmy na parafialną pielgrzymkę na Podlasie i Mazury.

2022-05-21 - Wycieczka i rekolekcje Młodzieży Oazowej

Młodzież Oazowa pod opieką swojego moderatora ks. Dawida uczestniczyła w wycieczce i swoich wiosennych rekolekcjach. 

2022-05-20 - Akcja 'Zaprzyjaźnij się ze świętym'

Wspólnota Domowego Kościoła w ramach akcji ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' udała się do kaplicy św. Wendelina w Rudzicy.

2022-05-15 - Ofiary na Radio Diecezjalne

Po Mszach św. składaliśmy do puszek ofiary na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

2022-05-15 - Koncert Michała Duźniaka

Po długiej przerwie o godz. 19.00 odbył się w naszej świątyni piękny koncert muzyki organowej. Wystąpił znany organista Michał Duźniak – organista i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie znalazły się improwizacje do pieśni maryjnych.

2022-05-10 - Majowe Uwielbienie

Odbyło się Majowe Uwielbienie.

2022-05-08 - I Komunia Święta

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klasy 3 c i 3 d przystąpiły do I Komunii św.

2022-05-07 - I Komunia Święta

W czasie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klasy 3 a i 3 b przystąpiły do I Komunii św.

2022-05-05 - Pielgrzymka do Częstochowy i Leśniowa

Wczesnym rankiem wyjechaliśmy pod opieka Księdza Proboszcza na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa.

2022-05-03 - Uroczystość NMP Królowej Polski

Przeżywaliśmy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

2022-05-02 - Dzień Flagi

Świętowaliśmy Dzień Flagi Państwowej.

2022-04-30 - Zakończenie Tygodnia Miłosierdzia

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia o godz. 09.30 odbyła się Msza św. dla naszych chorych i seniorów parafii. Po Mszy św. spotkaliśmy się przy kawie i ciastku w domu katechetycznym. Spotkanie umiliło radosne śpiewanie Dziecięcej Scholi i Dzieci Maryi.

2022-04-26 - Droga Światła

W naszej parafii wokół naszej  świątyni odbył się Droga Światła

2022-04-25 - Zbiórka makulatury na misje w Boliwii

Od  25 kwietnia do 4 maja w naszej parafii na parkingu obok domu katechetycznego trwała kolejna zbiórka makulatury. Tym razem zbierając makulaturę wspomagaliśmy misjonarzy w Boliwii.

2022-04-24 - Święto Miłosierdzia Bożego

Przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Bożego, którym rozpoczęliśmy kolejny Tydzień Miłosierdzia.

2022-04-17 - Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Przeżywaliśmy radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2022-04-16 - Ministranci

Radosna ekipa Ministrantów po uroczystej Wigilii Paschalnej

2022-04-16 - Wielka Sobota

Przeżywaliśmy Wielką Sobotę. Przez cały dzień trwaliśmy na adoracji przy Bożym Grobie. Parafianie tłumnie gromadzili się na poświęcaniu potraw wielkanocnych a o godz. 19.00 przeżywaliśmy uroczystą Wigilię Paschalną. Procesją Rezurekcyjną rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

2022-04-15 - Wielki Piątek

Przeżywaliśmy Wielki Piątek. O godz. 9.00 Parafianie licznie zgromadzili się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej a o 17.00 na ceremoniach Wielkiego Piątku. Po ceremoniach do 23.00 adorowaliśmy Pana Jezusa w Bożym Grobie.

2022-04-14 - Wielki Czwartek

Przeżywaliśmy Wielki Czwartek. O godz. 18.00 odbyła się Msza św. Wieczerzy Pańskiej a po niej Adoracja przy Ciemnicy do godz. 23.00.

2022-04-10 - Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

2022-04-03 - Caritas - 'Paczka dla Ukrainy'

Odpowiadając na apel Caritas Polska rozpoczęliśmy akcję „Paczka dla Ukrainy”. Wielu Parafian okazało swoje dobre i ofiarne serce dlatego w naszej parafii przygotowano ponad 80 paczek dla udręczonego wojną Narodu Ukraińskiego. 

2022-03-27 - Rekolekcje Święte

Rozpoczęliśmy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Naszym rekolekcjonistą był znany i ceniony kapłan – ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Parafianie bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w rekolekcjach.

2022-03-20 - Rok Jubileuszowy

Ksiądz Biskup Roman Pindel w Kościele Przenajświętszej Trójcy - Sanktuarium Świętego Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach ogłosił Rok Jubileuszowy w naszej Diecezji. Obchody Roku Świętego Józefa Bilczewskiego związane są z przypadającą 20 marca 2023 r. setną rocznicą śmierci św. Józefa Bilczewskiego. Ksiądz Biskup zapowiedział że czas ten będzie wypełniony wieloma wydarzeniami o charakterze religijnym, kulturalnym i naukowym.

2022-03-13 - Parafialna Rada Duszpasterska

Po Mszach św. wybieraliśmy nową Parafialną Radę Duszpasterską, która ma być organem doradczym Księdza Proboszcza w sprawowaniu duszpasterskiej posługi w naszej parafii. Wybory odbywały się na parterze domu katechetycznego. Głosować mógł każdy parafian, który ukończył 16 rok życia.

2022-03-11 - Droga Krzyżowa

Odbyła się plenerowa Droga Krzyżowa. Trasa prowadziła z parkingu przy ul. Tartacznej do kaplicy na Dębowcu. Wielu Parafian wzięło udział w tej szczególnej modlitwie.

2022-03-08 - Schronienie dla obywateli Ukrainy

Rozpoczęliśmy akcję poszukiwania mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Wielu Parafian otwarło swój dom dla doświadczonych niesprawiedliwą wojną.

2022-03-08 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Odbyła się w naszej świątyni wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu

2022-03-06 - Bieg Pamięci Żołnieży Wyklętych Tropem Wilczym

O godz. 14.00 przy domu katechetycznym rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Światowy Związek  Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Bielsku-Białej. Głównym celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. 

2022-03-02 - Wielki Post

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu

 

2022-03-02 - Dzień postu i modlitwy w intencji pokoju

Włączyliśmy się w inicjatywę papieża Franciszka i Episkopatu Polski aby 2 marca był dniem postu i modlitwy w intencji pokoju.

2022-02-27 - Ofiary dla uchodźców z Ukrainy

Swoimi ofiarami wspomagaliśmy uchodźców z Ukrainy. Taką pomoc także składaliśmy w Środę Popielcową. Rozpoczęła się także zbiórka żywności i potrzebnych rzeczy dla cierpiącego Narodu Ukraińskiego. Parafianie jak zwykle okazali się bardzo ofiarni. Oprócz dużej ilości żywności, ubrań i innych potrzebnych rzeczy Zespół Charytatywny w niedzielę i w Środę Popielcową zebrał do puszek imponującą kwotę prawie 30 tys. złotych które zostały przekazane do Caritas naszej diecezji.

2022-02-27 - Modlitwy dla Narodu Ukraińskiego

W naszej parafii od niedzieli 27 lutego do wtorku od 17.00 do 21.00 odbywały się modlitwy o pokój dla Narodu Ukraińskiego.

2022-02-24 - Módlmy się za Ukrainę

Rosja rozpoczęła wojnę na Ukrainie. Bezpośrednio po przemówieniu Putina o 5:00 czasu wschodnioeuropejskiego (4:00 czasu polskiego) rozpoczęła się bezpodstawna i niesprawiedliwa inwazja Rosji na Ukrainę. Do Polski zaczęły napływać setki tysięcy Ukraińców uciekających przed wojną.

2022-02-12 - Wycieczka do Kopalni Guido

Ministranci i lektorzy pod opieką ks. Adriana udali się na wycieczkę i zwiedzanie XIX-wiecznej kopalni Guido w Zabrzu.

2022-02-11 - Dzień Chorych

Z okazji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes i Światowego Dnia Chorych w naszej parafii odbył się Dzień Chorych. Parafianie dotknięci chorobą a także nasi Seniorzy spotkali się na Mszy św. podczas której mogli przyjąć Sakrament Chorych. 

2022-02-08 - Wieczorne uwielbienie

Odbyło się wieczorne parafialne uwielbienie.

2022-01-31 - 35-lecie święceń kapłańskich

Nasz ks. proboszcz Jerzy Matogo obchodził 35 r. święceń kapłańskich.

2022-01-30 - Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Odbyło się noworoczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2022-01-29 - Wycieczka na Błatnią

Ministranci i lektorzy pod opieką ks. Adriana wyruszyli na zimową wycieczkę na Błatnią.

2022-01-22 - Dzień Dziadka

W tym dniu modliliśmy się za Wszystkich Dziadków naszej parafii.

2022-01-21 - Dzień Babci

Swoją wdzięczną modlitwą i miłością otaczaliśmy wszystkie Babcie naszej parafii z okazji corocznego Święta Babci.

2022-01-14 - Spotkania 'Zaprzyjaźnij się ze świętym'

Wspólnota Domowego Kościoła w ramach cyklu spotkań ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' udała się do kościoła św. Jana Sarkandra w Górkach Wielkich.

2022-01-11 - Uwielbienie kolędowe

Odbyło się po wieczornej Mszy św. kolędowe uwielbienie przygotowane przez młodzież oazową.

2022-01-09 - ś. p. Alfred Berke

Do domu Pana odszedł nasz zasłużony parafianin Alfred Berke, tato ks. Romana Berke, obecnie proboszcza w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich.

2022-01-08 - Kolędnicy

Odwiedzili nas bardzo mili kolędnicy.

2022-01-01 - Nowy Rok Pański 2022

W imię Boże rozpoczęliśmy Nowy 2022 Rok Pański.

2021

2021-12-31 - Zakończenie roku 2021

O godz. 16.30 odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym 2021 roku. Podczas tej Mszy św. Ksiądz Proboszcz wygłosił kazanie
i dokonał podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii a także podziękował Parafianom za wszelkie zaangażowanie w życie Rodziny Parafialnej
i ofiary składane w 2021 roku.

STATYSTYKA DUSZPASTERSKA ZA 2021 ROK

Lp Treść 2021 2020 Różnica
1.  Chrzty ogółem  82 58 24
   - z małżeństw sakramentalnych 57  31 26
   - z małżeństw cywilnych 8 9 -1
   - nieślubne 17 18 -1
2. I Komunia Św. 88 106 -18
   - w tym Wczesna Komunia Św. -- 9 --
3. Małżeństwa ogółem 18 25 -7
   - w tym małżeństwa mieszane 0 1 -1
4. Pogrzeby ogółem 121 95 26
   - niekościelne 0 0 0
5. Zaopatrzenie chorych 227 92 135
   - w tym sakrament namaszczenia 62 12 40
   - Komunie nanieszone przez szafaszy 565 464 50
6. Liczba Komunii Św, ogółem 123500 112400 +11100
7. Bierzmowanie 139 0 139
8. Wstąpienia      
   - do Seminarium Duchownego -- 1 -1
   - do Zakonu -- 1 -1
9. Apostazje 3 5 -22021-12-28 - Święto Świętych Młodzianków

28.12.2021 – odbyła się Msza św. dla dzieci i rodziców z okazji obchodzonego w tym dniu Święta Świętych Młodzianków. Na Mszy św. zgromadziło się wiele dzieci, którym na zakończenie Mszy w. udzielaliśmy indywidualnego błogosławieństwa związanego z tym świętem.

2021-12-27 - Święto św. Jana Apostoła

27.12.2021 – już tradycyjnie po Mszach św. w Święto św. Jana Apostoła poświęcaliśmy wino.

2021-12-25 - Uroczystość Bożego Narodzenia

25.12.2021 – obchodziliśmy radosną Uroczystość Bożego Narodzenia

2021-12-19 - Akatyst ku czci Bogurodzicy

19.12.2021 - o godz. 19.30 w naszej świątyni odbył się Akatyst ku czci Bogurodzicy.

2021-12-09 - Śmierć p. Weroniki Sala

09.12.2021 – zmarła Weronika Sala mama naszego rodaka ks. Romana Sala. Pogrzeb się odbył w sobotę 11 grudnia o godz. 10.00 przy licznym udziale duchowieństwa

2021-12-08 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08.12.2021 – w naszej świątyni z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny odbyła się Godzina Łaski

2021-12-06 - Spotkanie ze św. Mikołajem

06.12.2021 – na zakończenie rorat dzieci naszej parafii odwiedził św. Mikołaj. Radości jak zwykle było bardzo dużo

2021-12-05 - Zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie

05.12.2021 - niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbyła się przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zbierał Zespół Charytatywny.

2021-12-05 - Duszpasterskie odwiedziny rodzin

05.12.2021 – w naszej parafii rozpoczęliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin tzw. Kolędę. Ze względu na pandemię Kapłani odwiedzali tylko rodziny, które zgłosiły chęć spotkania i przyjęcia kolędy. Zaś w kościele rozpoczęły się Msze św. za rodziny, które z powodu epidemii nie zdecydowały się przyjmować kolędy. Msze kończyły się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.

2021-11-29 - Rozpoczęcie Rorat

29.11.2021 – rozpoczęły się Roraty. Dzieci bardzo sumiennie w nich uczestniczyły przez cały adwent.

2021-11-28 - Podsumowanie akcji Caritas ''Higiena nie tylko duchowa''

28.11.2021 - Zespół Charytatywny podziękował Parafianom za czynny udział w akcji Caritas „Higiena nie tylko duchowa”. W jej ramach zebrano ok. 100 kg środków higieny osobistej, które przekazane zostały dla ubogich do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

2021-11-28 - Pierwsza Niedziela Adwentu

28.11.2021 – przeżywaliśmy pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczęła się też akcja rozprowadzania w naszej parafii świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz wigilijnych opłatków.

2021-11-23 - Sakrament Bierzmowania 23.11

23.11.2021 - o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Piotr Greger udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, która ukończyła w tym roku Szkołę Podstawową.

2021-11-19 - Dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

19.11.2021 - w 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywaliśmy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafianie przez cały dzień licznie gromadzili się na modlitwie

2021-11-14 - Wsparcie Hospicjum im. św. Jana Pawła II

14.11.2021 - kazania głosił w naszej parafii ks. Piotr Schora - kapelan Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Św. Jana Pawła II. Parafianie po Mszach św. mogli wspierać swoją ofiarą działalność Hospicjum i nabyć cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł.

 

2021-11-11 - Msza Święta o pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny

11.11.2021 – o godz. 9.00 odbyła się Msza św. o pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny z okazji przypadającej w tym dniu Rocznicy Odzyskania Niepodległości

2021-11-08 - Msza Święta za Franciszkański Zakon Świeckich

 08.11.2021 - o godz. 10.00 odbyła się Msza św. za Franciszkański Zakon Świeckich w naszej parafii z okazji wyborów na nową kadencję w tej wspólnocie. Podczas tej Mszy św. poświęcono obraz namalowany i ofiarowany Parafii obraz św. Franciszka przez p. Barbarę Jurasz

2021-11-01 - Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2021 – obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Popołudniu modlitwami na cmentarzu otaczaliśmy naszych zmarłych parafian.

2021-10-28 - Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

28.10.2021 – odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

2021-10-17 - 30 Róża Różańcowa

17.10.2021 – jako jeden z owoców Misji Świętych powstała 30 Róża Różańcowa, której patronem wybrano bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

2021-10-10 - Odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu

10.10.2021 - nasza Wspólnota Parafialna przeżywała odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu

2021-10-09 - Rozpoczęcie Misji Świętych

09.10.2021 - W sobotę 9 października rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Święte. Trwały do niedzieli 17 października. Misje prowadzili Księża Sercanie: ks. Michał Olszewski i ks. Zenon Siedlarz. Parafianie bardzo licznie uczestniczyli w Misjach Świętych i zgodnie przyznawali że był to czas bardzo parafii potrzebny i byli ufni że przyniesie trwałe i obfite owoce.

 

2021-10-07 - Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

07.10.2021 - w modlitwie różańcowej i wieczornej Mszy św. uczestniczyło wielu Członków Róż Różańcowych. Ze względu na wspomnienie Matki Bożej Różańcowej modliliśmy się w ich intencji a Różaniec poprowadził i Mszy św. przewodniczył Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. dr Marek Studenski, który też wygłosił Słowo Boże

2021-10-01 - Zbiórka makulatury na misje

01.10.2021 – od 1 do 7 października w naszej parafii zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury na misje. To akcja dzięki której od 2014 roku udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Sudanie Południowym. Obecna zbiórka przeznaczona była na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto, gdzie zostali zamordowani dwaj polscy franciszkanie: O. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Obecnie Ojcowie Franciszkanie prowadzą tam szkołę dla ubogich dzieci. Pomoc w realizacji tej budowy będzie pomnikiem od mieszkańców Podbeskidzia dla naszych Błogosławionych. Parafianie z wielkim zrozumieniem podeszli do tej zbiórki.

2021-10-01 - Rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych

01.10.2021 – jak co roku rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec w naszej parafii był codziennie o godz. 17.30.

2021-09-24 - Dwudniowa pielgrzymka do Torunia

24.09.2021 – odbyła się dwudniowa pielgrzymka do Torunia organizowana przez Koło Przyjaciół Radia Maryja

2021-09-20 - Tytuł Kanonika Gremialnego dla ks. Andrzeja Stroński

20.09.2021 – nasz parafianin i rodak - ks. Andrzej Stroński w swojej diecezji Gurk, w której od wielu lat duszpasterzuje otrzymał zaszczytny tytuł i godność - Kanonika Gremialnego. Podczas Msza św. w katedrze w Klagenfurcie ks. Andrzej otrzymał insygnia kanonu honorowego, a mianowicie czerwony mucet (płaszcz), czerwony biret (nakrycie głowy), pierścień i znak kapituły na wstążce. Razem z ks. Andrzejem cała nasza Parafia ogromnie się raduje i cieszy. Ks. Andrzejowi serdecznie gratulujemy tego wielkiego wyróżnienia a zarazem dziękujemy, że poza granicami naszej Ojczyzny - w Kościele Austriackim godnie i tak pięknie reprezentuje naszą Parafię i Naszą Ojczyznę. Niech Pan Bóg dalej Cię ks. Andrzeju prowadzi, wspomaga Cię i błogosławi Ci, aby Twoje kapłaństwo pięknie owocowało i było źródłem radości dla Kościoła któremu służysz, dla Ciebie i dla całej naszej parafii w której Twoje powołanie się zrodziło i do kapłaństwa dorastałeś.

 

2021-09-14 - Msza Święta na Wzgórzu Trzech Lipek

14.09.2021 – z udziałem wielu parafian w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska – Białej

2021-09-12 - Zbiórka na rzecz uchodźców z Afganistanu

12.09.2021 - decyzją ks. Biskupa Ordynariusza we wszystkich parafiach diecezji została przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu. Ofiary zbierał Zespół Charytatywny.

2021-09-05 - Święcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych

05.09.2021 – podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas pierwszych poświęciliśmy tornistry, podręczniki i przybory szkolne aby Pan Bóg błogosławił im w nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności

2021-09-01 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego

01.09.2021 – Mszą św. o godz. 8.00 z licznym działem dzieci i rodziców rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny

2021-08-29 - Msza Święta dziękczynna za plony i urodzaje

29.08.2021 - odbyła się Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i urodzaje. Przedstawiciele rolników jak zwykle zadbali o przyozdobienie ołtarza w płody rolne, owoce ziemi i ich pracy a delegacja w ludowych strojach reprezentowała ich na uroczystej Mszy św.

 

2021-08-29 - Powitanie ks. Dawida Kubień i ks. diakona Tomasza Kramarczyk

29.08.2021 – przywitaliśmy rozpoczynających posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Dawida Kubień - pochodzącego z parafii św. Józefa w Zabrzegu i ks. diakona Tomasza Kramarczyk - pochodzącego z parafii św. Andrzeja w Osieku.

2021-08-28 - Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego

28.08.2021 - wspólną modlitwą i udziałem we Mszy św. rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Na Mszy św. zgromadzili się wszyscy odpowiedzialni za grupy duszpasterskie w naszej parafii, którym Ksiądz Proboszcz wręczył świecę a także liczni członkowie parafialnych wspólnot.

 

2021-08-20 - Koncert pt. ''Polskę mam w sercu''

20.08.2021 - o godz. 19.00 w naszej świątyni odbył się piękny koncert słowno - muzyczny pt. „Polskę mam w sercu” w wykonaniu znanego aktora Jerzego Zelnika i towarzyszących mu muzyków. Program tego koncertu poświęcony był zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Licznie zgromadzeni parafianie bardzo ucieszyli się tym wielkim wydarzeniem kulturalno – religijnym i mieli możliwość znowu odkryć wielkość kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia a niedługo już nowego błogosławionego.

2021-08-16 - Obłóczyny sióstr w klasztorze Sióstr Dominikanek

16.08.2021 – w klasztorze Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej odbyły się obłóczyny sióstr. Sześć młodych kobiet zakończyło formację postulatu, otrzymało nowe imiona na drogę życia zakonnego oraz przyjęły habit Zakonu. Wśród nich była nasza parafianka Weronika Abratańska, która przyjęła zakonne imię Siostra Nadzieja. Dziękujemy Bogu za dar jej powołania i życzymy wzrastania w łasce w życiu zakonnym.

 

2021-08-13 - Czuwanie fatimskie

13.08.2021 – odbyło się kolejne czuwanie fatimskie.

2021-08-08 - Kalendarz misyjny 2021

08.08.2021 - ks. Kazimierz Zdziebko, który od kwietnia pomaga w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii rozprowadzał kalendarze misyjne. Ofiary składane za kalendarze przeznaczone były na dzieło misyjne prowadzone przez Księży Oblatów.

2021-08-01 - Zbiórka na pomoc poszkodowanym przez klęski żywiołowe

01.08.2021 - po Mszach świętych składaliśmy do puszki dobrowolne ofiary na pomoc wszystkim poszkodowanym przez klęski żywiołowe, które nawiedziły nasz kraj i Europę w lipcu.

 

2021-08-01 - Odpust Porcjunkuli

01.08.2021 – obchodziliśmy tradycyjny odpust Porcjunkuli. Kazania podczas wszystkich Mszy św. głosił i sumę odpustową odprawił O. Wit – franciszkanin z Cieszyna.

2021-07-25 - Akcja św. Krzysztof

25.07.2021 – po Mszach świętych poświęcaliśmy pojazdy. Podczas poświecenia kierowcy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc misjonarzom a zwłaszcza na zakup środków transportu, by mogli dotrzeć do ludzi czekających na Sakramenty i Słowo Boże.

2021-07-20 - Msza Święta za śp. o. Konrada Pompera

20.07.2021 – w naszej światyni o godz. 18.00 odbyła się Msza św. za śp. O. Konrada Pomper. Wzięło w niej udział wielu parafian, którzy modlitwą pragnęli pożegnać naszego Rodaka O. Konrada a nie mieli możliwości udziału w ceremonii pogrzebowej.

 

2021-07-13 - Pogrzeb o. Konrada Pompera

13.07.2021 – w bazyclice na Jasnej Górze odbył się pogrzeb O. Konrada Pomper, naszego parafianina. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył paulin bp Łukasz Buzun. O. Konrad został pochowany w grobach Ojców paulinów na cmenatrzu w Częstochowie. W ceremoniach pogrzebowych wzięła udział rodzina zmarłego a także liczna delegacja parafian pod przewodnictwem Księdza Proboszcza.

2021-07-10 - Pielgrzymka do Częstochowy

10.07.2021 – odbyła się pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

2021-07-10 - Śmierć o. Konrada Pompera

10.07.2021 - 10 lipca po długiej chorobie zmarł nasz rodak paulin, o. Konrad Pomper. Miał 75 lat, 49 lat był kapłanem a 57 lat zakonnikiem.

2021-07-02 - 50-ta rocznica śmierci ks. Jana Jeżowicza

02.07.2021 – obchodziliśmy 50 r. śm. ks. Jana Jeżowicza, pierwszego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. za śp. Ks. Jana udaliśmy się na cmentarz do grobu kapłanów aby tam dalej modlić się za duszę ks. Jeżowicza.

2021-07-01 - Podpisanie umowy z firmą Saint-Trans

01.07.2021 - od 1 lipca miasto Bielsko – Biała jednostronnie zerwało umowę z parafiami i nie przyjmuje śmieci i odpadów z cmentarzy parafialnych i zostały zabrane kontenery miejskie także z naszego cmentarza.  Ale znaleźliśmy nowego odbiorcy śmieci cmentarnych. Podpisaliśmy umowę z firmą Sanit-Trans z siedzibą w Międzyrzeczu Górnym.

2021-06-30 - Zakończenie współpracy z grabarzem p.Jackiem Gletem

30.06.2021 – z powodu wielu zaniedbań i nie solidności w pracach na cmentarzu zakończyliśmy współpracę z grabarzem p. Jackiem Gletem. Obowiązki grabarza i troskę o cmentarz podjął p. Daniel Białończyk..

2021-06-25 - Zakończenie praktyk ks. diakona Macieja Pawlika

25.06.2021 – w tym dniu zakończył roczną praktykę w naszej parafii ks. diakon Maciej Pawlik.

2021-06-25 - Msza Święta z udziałem dzieci

25.06.2021 – podczas Mszy św. o godz. 8.00 z udziałem wielu dzieci podziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym i prosililiśmy o opiekę na czas wakcaji.

2021-06-20 - Zniesienie dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej

20.06.2021 - Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, które do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

2021-06-14 - Pogrzeb św. Wandy i Alojzego Mańdok

14.06.2021 – odbył się pogrzeb św. Wandy i Alojzego Mańdok, małżonków którzy zmarli w wyniku panującej pandemii cornowirusa.

2021-06-13 - Słowo Boże ks. Michała Olszewskiego

13.06.2021 – Słowo Boże, podczas niedzielnych Mszy św. głosił ks. Michał Olszewski, który jesienią będzie głosił w naszej parafii Misje Święte.

2021-06-11 - Nowy grobowiec kapłanów

11.06.2021 – na naszym cmentarzu postwiono nowy grobowiec kapłanów. Wykonał go Zakład Kamieniarski braci Najbor.

2021-06-06 - Sakrament Bierzmowania 06.06

06.06.2021 – trzecia grupa młodzieży przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił jej Ksiądz Biskup Piotr Greger

2021-06-03 - Sakrament Bierzmowania 03.06

03.06.2021 – druga grupa młodzieży przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił jej Ksiądz Biskup Piotr Greger

2021-06-03 - Uroczystość Bożego Ciała

03.06.2021 – mimo pandemii przy pięknej pogodzie odbyła się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała. Parafianie bardzo licznie w niej uczestniczyli oddając hołd Jezusowi Eucharystycznemu

2021-05-29 - Sakrament Bierzmowania 29.05

29.05.2021 – pierwsze grupa młodzieży przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił jej Ksiądz Biskup Piotr Greger

2021-05-23 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021 – przeżywaliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2021-05-16 - Panele fotowoltaiczne i instalacja fotowoltaiczna

16.05.2021 - na domu katechetycznym udało się nam zainstalować panele fotowoltaiczne i uruchomić instalację fotowoltaiczną, która obsługuje probostwo, wikarówkę i dom katechetyczny. Prace wykonywał pan Bronisław Gąsiorek i jego firma Elbron. Trzeba podziwiać szybkie, solidne i rzetelne wykonanie tej pracy.

 

2021-05-15 - Pierwsza Komunia Święta klas 3 Akademii Żaków

Dzieci klas 3 Akademii Żaków przystąpiły do I Komunii św.

2021-05-09 - Pierwsza Komunia Święta klas 3b i 3c

Do I Komunii św. przystąpiły dzieci z klasy 3 b i 3 c

2021-05-08 - Pierwsza Komunia Święta klas 3a i 3d

Do I Komunii św. przystąpiły dzieci z kasy 3 a i 3 d

2021-05-01 - Nabożeństwa Majowe

Rozpoczęliśmy tradycyjne Nabożeństwa Majowe

2021-04-16 - Całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu

Parafianie licznie uczestniczyli w całodniowej Adoracji najświętszego sakramentu

2021-04-14 - Święto Chrztu Polski

Obchodziliśmy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP

2021-04-13 - Ceremonie pogrzebowe ks. prałata Krzysztofa Ryszka

Odbyły się ceremonie pogrzebowe ks. prałata Krzysztofa Ryszka. Przed godz. 9.00 trumna z ciałem Księdza Prałata została przywieziona do naszej świątyni. O godz. 9.00, 10.30 i 12.00 były Msze św. za Księdza Prałata, w których licznie uczestniczyli Parafianie, chcący modlitwą podziękować i pożegnać Księdza Krzysztofa. O 13.45 było pożegnanie Księdza Prałata przez przedstawicieli parafian i grup duszpasterskich i modlitewnych. Msza św. pogrzebowa odbyła się o godz. 14.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. Ksiądz Prałat Krzysztof został pochowany w grobowcu kapłanów na naszym cmentarzu.

2021-04-06 - Śmierć księdza prałata Krzysztof Ryszka

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju, odszedł do domu Ojca Ksiądz Prałat Krzysztof Ryszka.

2021-04-04 - Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Z radością przeżywaliśmy Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

2021-03-28 - Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową zaczęliśmy Wielki Tydzień.

2021-03-27 - Ks. chory na COVID-19

Do szpitala w Jastrzębiu Zdroju został zabrany ks. prałat Krzysztof Ryszka, chory na koronowirusa.

2021-03-25 - 100 rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego

O godz. 19.00 odbyła się dodatkowa Msza św. dla Młodzieży Oazowej, Oazy Rodzin oraz sympatyków Ruchu Światło – Życie w 100 rocznicę urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas Mszy św. modlono się o dar beatyfikacji założyciela Ruchu Światło - Życie.

 

2021-03-25 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także dzień Świętości Życia. W tym dniu wielu parafian podjęło na nowo Dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia.

2021-03-19 - Tydzień Modlitw O Ochronę Życia

Uroczystością Św. Józefa rozpoczął się Tydzień Modlitw O Ochronę Życia. Na wieczornej Mszy św. modliliśmy się za Wszystkich parafian którzy w minionym czasie podjęli Dzieło Duchowej Adopcji.

2021-03-19 - Uroczystość Świętego Józefa

Przeżywaliśmy Uroczystość Świętego Józefa – opiekuna Świętej Rodziny i patrona Kościoła. Uroczystością tą rozpoczął się w Kościele, ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Z tej okazji wszyscy wierni mogą otrzymywać szczególne odpusty.

2021-03-13 - Rekolekcje

Rozpoczęliśmy w naszej parafii święty czas odnowy i przemiany jakimi były Rekolekcje Święte. Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Marek Studenski - Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko – Żywieckiej i Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Parafianie licznie uczestniczyli w rekolekcjach i byli bardzo wdzięczni ks. Markowi za Słowo Boże które głosił.

2021-02-22 - Pogrzeb Stanisława Ryszka

O godz. 15.00 odbył się pogrzeb znanego parafianina, nauczyciela i samorządowca pana Stanisława Ryszka. Na Mszy św. i pogrzebowej zgromadziło się wielu wychowanków, uczniów i uczennic śp. Stanisława a także Grono Pedagogiczne naszej szkoły, Władze Miasta z prezydentem Bielska – Białej Jarosławem Klimaszewskim, liczni przedstawiciele Rady Miasta oraz wielu parafian.

2021-02-17 - Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.

2021-02-11 - XXIX Światowy Dzień Chorego

Doświadczając trwającej epidemii przeżywaliśmy w sposób szczególny Światowy Dzień Chorego.

2021-02-02 - Dzień Życia Konsekrowanego

Obchodziliśmy razem z całym Kościołem Dzień Życia Konsekrowanego.

2021-01-24 - na pomoc Chorwacji

Po Mszy św. składaliśmy do puszek ofiary na pomoc Chorwacji doświadczonej tragicznymi trzęsieniami ziemi.

2021-01-18 - Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan

Pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” rozpoczął się kolejny Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan.

2021-01-17 - Odwołanie ks. Jarosława z naszej parafii

Dekretem Księdza Biskupa Romana Pindla ks. Jarosław Bielesz został odwołany z naszej parafii i skierowany do posługi wikariusza w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach.

2021-01-10 - Rada Duszpasterska

Ksiądz Biskup do odwołania przedłużył kadencję Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji.

2021-01-10 - wizyta zespołu Ondraszki

Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 gościliśmy Zespół Ondraszki, który upiększył pięknym wykonaniem kolęd naszą liturgię.

2021-01-10 - Dając krew Dajesz życie

Mimo trudnego czasu epidemii w naszej parafii odbyła się akcja pobierania krwi. Spora grupa parafian podzieliła się tym bezcennym darem z bliźnimi.

2021-01-01 - Nowy Rok

Rozpoczęliśmy Nowy 2021 Rok Pański. Dzięki zezwoleniu Stolicy Apostolskiej w naszej świątyni odbyło się dziesięć Mszy św. a w kaplicy św. O. Pio dwie. Parafianie licznym udziałem we Mszy św. przywitali Nowy Rok.

2020

2020-12-31 - STATYSTYKA DUSZPASTERSKA ZA ROK 2020

Lp.

Treść

2020

2019

Różnica

1.

Chrzty ogółem

58

80

- 22

 

- z małżeństw sakramentalnych

31

41

- 10

 

- z małżeństw cywilnych

9

18

- 9

 

- nieślubne

18

21

- 3

2.

I Komunia Św.

106

41

65

 

w tym Wczesna Komunia Św.

9

6

3

3.

Małżeństwa ogółem

25

27

- 2

 

w tym małżeństwa mieszane

1

2

- 1

4.

Pogrzeby ogółem

95

73

22

 

niekościelne

0

0

0

5.

Zaopatrzenie chorych

118

546

- 454

 

w tym sakrament namaszczenia

24

212

- 188

 

Komunie zaniesione przez szafarzy

464

1326

- 862 

6.

Liczba Komunii Św. ogółem

112400

148700

- 36300 

 

- w kościele parafialnym

 

 

 

7.

Bierzmowanie

0

142

 - 142

8.

Wstąpienia

 

 

 

 

- do Seminarium Duchownego

1

1

 

- do Zakonu

 

1

- 1 

2020-12-31 - Noc sylwestrowa

31.12.2020 – ta noc sylwestrowa była wyjątkowa i oby niepowtarzalna - ze względu na epidemię od godz. 19.00 do 6.00 obowiązywał zakaz przemieszczania się na terenie całego kraju.

2020-12-31 - Zakończenie Starego Roku

31.12.2020 – zgromadziliśmy się w naszej świątyni na Mszy św. dziękczynnej za łaski otrzymane w trudnym 2020 roku. Podczas tej Mszy św. Ksiądz Proboszcz wygłosił kazanie i dokonał podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy było nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii i odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum Laudamus.

2020-12-28 - Święto Świętych Młodzianków

28.12.2020 – obchodziliśmy Święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. o godz. 10.00 udzielaliśmy błogosławieństwa małym dzieciom, które licznie pod opieką rodziców i dziadków dotarły do kościoła.

2020-12-27 - Święto Świętej Rodziny

27.12.2020 – przeżywaliśmy Święto Świętej Rodziny.

2020-12-25 - Duchowa adopcja dziecka

25.12.2020 - zakończyliśmy kolejną nowennę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

2020-12-25 - Boże Narodzenie

25.12.2020 - aby większa ilość parafian mogła w Boże Narodzenie, w Nowy Rok i w Trzech Króli uczestniczyć we Mszy św. Stolica Apostolska zezwoliła kapłanom na odprawienie większej ilości Mszy świętych. Skorzystaliśmy z tego prawa, dlatego w te dni Msze św. były o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i o 19.30.

2020-12-24 - Trzy Pasterki w naszej parafii

24.12.2020 - ze względu na ograniczenia związane z epidemią, aby umożliwić większej liczbie parafian uczestnictwo w Pasterce wyjątkowo w naszej świątyni były dwie Pasterki - pierwsza o godz. 22.00 i druga o 24.00. O 22.00 była też Pasterka w kaplicy św. O. Pio.

2020-12-20 - Ograniczenia związane z epidemią

20.12.2020 - ograniczenia związane z epidemią zostały przedłużone i obowiązują aż do 17 stycznia. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób

2020-12-12 - Akatyst ku czci Bogurodzicy.

12.12.2020 - o godz. 20.00 w naszej świątyni odbył się Akatyst ku czci Bogurodzicy.

2020-12-08 - Godzina Łaski

08.12.2020 – w naszej światyni odbyła się Godzina Łaski. Parafianie licznie w niej uczestniczyli.

2020-12-06 - Pomoc Kościołowi na Wschodzie

06.12.2020 – do puszek składaliśmy dobrowolne ofiary jako naszą adwentową pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2020-11-29 - Rozpoczęliśmy czas Adwentu.

29.11.2020 – rozpoczęliśmy czas Adwentu. Po raz pierwszy Roraty dla dzieci odbywały się zdalnie, przy pomocy transmisji internetowej.

2020-11-29 - Dbajmy o siebie i innych

29.11.2020 - do 27 grudnia w przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób.

2020-11-25 - Msza Święta w intencji dzieci zamordowanych

25.11.2020 - o godz. 19.00 odbyła się Msza Święta w intencji dzieci zamordowanych przez aborcję oraz utraconych z powodów naturalnych oraz ich rodziców i rodzin a także tych którzy odeszli do Pana w tym roku szczególnie z naszej parafii.

2020-11-22 - Rozpoczęliśmy sprzedaż opłatków wigilijnych i świec Wigilijnego

22.11.2020 - aby uniknąć kolejek i zachować bezpieczeństwo epidemiczne rozpoczęliśmy sprzedaż opłatków wigilijnych i świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2020-11-19 - Rocznica konsekracji

19.11.2020 - w rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywaliśmy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Mimo epidemii parafianie licznie gromadzili się na tej modlitwie.

2020-11-14 - Ksiądz Biskup podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych odwiedzin duszpasterskich

14.11.2020 - z powodu epidemii Ksiądz Biskup podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy.

2020-11-11 - Msza św. w intencji naszej Ojczyzny

11.11.2020 - o godz. 9.00 odbyła się Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.

2020-11-07 - Wprowadzono nowe ograniczenia związane z epidemią.

07.11.2020 – wprowadzono nowe ograniczenia związane z epidemią. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób.

2020-11-01 - Transmisja internetowa

01.11.2020 - w naszej parafii podjęliśmy ogromnie cenną i potrzebną praktykę modlitewną - Różaniec do granic nieba. Modlitwa odbywała się w naszej świątyni do 8 listopada o godz. 20.00. Parafianie licznie gromadzili się w kościele a wielu łączyło się z modlącymi się w swoich domach przez transmisję internetową.

2020-10-31 - Zamknięcie cmentarzy do 2 listopada

31.10.2020 - decyzją Rządu do 2 listopada włącznie wszystkie cmentarze zostały zamknięte.

2020-10-24 - Wprowadzono nowe ograniczenia związane z epidemią.

24.10.2020 - wprowadzono nowe ograniczenia związane z epidemią. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 7 m kwadratowych co daje u nas 65 osób a w kaplicy 18 osób.

2020-10-21 - Zakończenie kwarantanny

21.10.2020 – zakończenie kwarantanny Księży naszej parafii.

2020-10-17 - Ze względu na epidemię wprowadzono ograniczenie ilości uczestników Mszy św.

17.10.2020 - Ze względu na epidemię wprowadzono ograniczenie ilości uczestników Mszy św. - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W naszej świątyni daje to całkowitą liczbę 110 osób a w kaplicy 33 osoby.

2020-10-17 - Ograniczenie ilości uczestników na Mszy św.

17.10.2020 - Ze względu na epidemię wprowadzono ograniczenie ilości uczestników Mszy św. - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W naszej świątyni daje to całkowitą liczbę 110 osób a w kaplicy 33 osoby.

2020-10-13 - Księża na kwarantannie

13.10.2020 - z powodu kontaktu osobą zarażoną koronawirusem od wieczoru 13 października wszyscy księża naszej parafii zostali skierowani na kwarantannę. Posługę w naszej świątyni przez najbliższe 10 dni pełnić będą Ojcowie Salwatorianie z Trzebini.

2020-10-13 - Czuwanie fatimskie

13.10.2020 – odbyło się ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie.

2020-10-12 - Odwołane bierzmowanie

12.10.2020 – z powodu epidemii zostało odwołane bierzmowanie dla naszej młodzieży.

2020-10-11 - Po raz XX obchodziliśmy Dzień Papieski

11.10.2020 - w naszej Ojczyźnie i w naszej parafii po raz XX obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach świętych parafianie składali ofiary na stypendia dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

2020-10-07 - Msza św. w intencji Członków Róż Żywego Różańca

07.10.2020 – odbyła się Msza św. w intencji Członków Róż Żywego Różańca. Tym razem piękne kazanie wygłosił ks. prałat Krzysztof Ryszka.

2020-10-04 - Odpust

04.10.2020 - nasza Wspólnota Parafialna przeżywała odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże wygłosił i sumę odpustową odprawił ks. Piotr Bączek – dyrektor diecezjalnego Radia Anioł Beskidów.

2020-09-27 - Dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin

27.09.2020 - w naszej diecezji, a więc i w naszej parafii przeżywaliśmy dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem 'Eucharystia jest źródłem miłości'. Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską i zawierzyliśmy na nowo wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii Panu Bogu i Matce Bożej.

2020-09-26 - Pielgrzymka

26.09.2020 – odbyła się pielgrzymka do Częstochowy, Gidli i Leśniowa.

2020-09-19 - Suscepta

19.09.2020 – nasz parafianin Jan Łączak z rąk biskupa Romana Pindla otrzymał susceptę, czyli oficjalny dokument potwierdzający przyjęcie go do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

2020-09-19 - Msza św. dla młodzieży

18.09.2020 – z racji Święta Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, odbyła się Msza św. dla młodzieży naszej parafii.

2020-09-14 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14.09.2020 – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej.

2020-09-13 - Czuwanie fatimskie

13.09.2020 – odbyło się kolejne czuwanie fatimskie.

2020-09-05 - Komunia św.

05.09.2020 – ostatnia grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św.

2020-09-03 - Uroczysta Msza św.

03.09.2020 – odbyła się uroczysta Msza św. w intencji pani Alfredy Wizner, która przez 16 lat była gospodynią na probostwie.

2020-09-01 - Nowy rok szkolny

01.09.2020 – rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci zgromadziły się na Mszy św. o godz. 8.00 a młodzież o godz. 18.00, aby powierzać Panu Bogu swoją przyszłość i prosić o potrzebne łaski.

2020-08-29 - Msza św. i wspólna modlitwa

29.08.2020 – udziałem we Mszy św. i wspólną modlitwą rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. W tym roku z powodu epidemii nie było wspólnej agapy.

2020-08-23 - Akcja pobierania krwi

23.08.2020 – od godz. 9.30 do 13.30 odbywała się w naszej parafii akcja pobierania krwi. Sporo parafian odpowiedziało na apel i oddało krew, której tak bardzo potrzebują chorzy i ofiary wypadków.

2020-08-23 - Uroczysta msza

23.08.2020 – o godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i urodzaje. Jak zwykle rolnicy pięknie udekorowali naszą świątynię na tę okoliczność.

2020-08-23 - Nowi księża

23.08.2020 - z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęli nowi księża: ks. neoprezbiter Adrian Moskała - pochodzący z Brennej Leśnicy, ks. Jarosław Bielesz – przychodzący z Żabnicy, ks. Jakub Musur przychodzący z parafii w Lipniku, ks. diakon Maciej Pawlik – pochodzący z parafii na Osiedlu Karpackim oraz kleryk Robert Oczkowski - pochodzący z Bulowic.

2020-08-19 - Dziękowaliśmy Panu Bogu i Księżom Adrianowi i Łukaszowi

19.08.2020 - podczas Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Panu Bogu i Księżom Adrianowi i Łukaszowi za czas ich posługi kapłańskiej w naszej parafii. Obaj Kapłani odeszli z naszej parafii i udali się na studia specjalistyczne w Rzymie.

2020-08-13 - Czuwanie fatimskie

13.08.2020 – odbyło się kolejne czuwanie fatimskie.

2020-08-02 - Odpust Porcjunkuli

02.08.2020 – w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – Odpust Porcjunkuli. Uroczystości przewodniczył i Słowo Boże głosił O. Leopold – franciszkanin z Cieszyna.

2020-07-31 - Posługa duszpasterska

31.07.2020 – zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Michał Wójcik.

2020-07-26 - Poświęcenie pojazdów

26.07.2020 - z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. odbywało się poświęcenie pojazdów. Zwyczajowo składaną ofiarę przy poświęceniu pojazdów przeznaczyliśmy na pomoc misjonarzom.

2020-07-14 - ks. Kazimierz Zdziebko wygłosił Słowo Boże

14.07.2020 - ks. Kazimierz Zdziebko wygłosił Słowo Boże a po Mszach św. rozprowadzał kalendarz misyjny na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego przez Ojców Oblatów.

2020-07-11 - 77 rocznica 'Krwawej Niedzieli'

11.07.2020 - o godz. 18.00 odbyła się w naszej świątyni Msza w ramach obchodów 77 rocznicy „Krwawej Niedzieli” i bestialskich mordów na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów.

2020-06-27 - Wakacje

27.06.2020 – rozpoczęły się wyczekiwane wakacje.

2020-06-26 - Zakończenie roku szkolnego

26.06.2020 – odbyło się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci podziękowały Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

2020-06-21 - Wczesna komunia św.

21.06.2020 – o godz. 13.30 odbyła się w naszej parafii Wczesna Komunia Święta.

2020-06-20 - Komunia św.

20.06.2020 – o godz. 11.00 i o 12.30 odbyły się uroczystości I Komunii św. dla dzieci klas trzecich.

2020-06-14 - Błogosławieństwo prymicyjne

14.06.2020 - po każdej Mszy św. ks. neoprezbiter Michał Wójcik udzielał parafianom indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

2020-06-13 - Czuwanie fatimskie

13.06.2020 – odbyło się drugie czuwanie fatimskie. Tym razem już przy udziale wielu parafian.

2020-06-11 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

11.06.2020 – przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Z powodu epidemii procesja odbyła się wokół naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszyliśmy do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowała Oaza Rodzin, drugi wspólnota Okulary Wiary, trzeci Róże Żywego Różańca a czwarty Oaza Młodzieżowa.

2020-06-01 - Nasza parafia

01.06.2020 – ks. neoprezbiter Michał Wójcik odprawił Mszę św. prymicyjną w naszej parafii.

2020-05-31 - Ks. neoprezbiter Michał Wójcik

31.05.2020 – ks. neoprezbiter Michał Wójcik odprawił Mszę św. prymicyjna w swojej rodzinnej parafii w Bestwinie.

2020-05-31 - Zniesienie Ograniczeń

31.05.2020 - od tej niedzieli zostały zniesione ograniczenia liczby uczestniczących we Mszy św. To jako wielki dar i znak od Boga, że możemy i powinniśmy rozpocząć na nowo budowanie naszej wspólnoty parafialnej. Minione tygodnie były trudnym dla nas czasem. Większość z nas w niedziele a nawet Święta Wielkanocne z bólem serca pozostało w swoich domach.

2020-05-30 - Święcenia kapłańskie

30.05.2020 - o godz. 10.00 w kościele św. Maksymiliana w Bielsku – Białej Aleksandrowicach ks. diakon Michał Wójcik przyjął święcenia kapłańskie.

2020-05-29 - Czuwanie w bazylice

29.05.2020 – tradycyjne czuwanie w bazylice Nawiedzenia N.M.P. w Hałcnowie prowadzili przedstawiciele naszej parafii.

2020-05-26 - Dzień Matki

26.05.2020 – swoją modlitwą otaczaliśmy Wszystkie Matki z okazji ich święta.

2020-05-19 - Ks. Grzegorz Sztafiński.

19.05.2020 – odszedł z naszej parafii ks. Grzegorz Sztafiński.

2020-05-18 - Dni Krzyżowe

18.05.2020 – rozpoczęły się Dni Krzyżowe. Ze względu na epidemię modlitwy odbywały się w ramach nabożeństwa majowego w kościele.

2020-05-17 - Ograniczona przestrzeń

17.05.2020 - od tej niedzieli w przestrzeni kościoła mogła być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych co daje liczbę 46 osób w kościele parafialnym i 12 osób w kaplicy nie licząc kapłanów.

2020-05-17 - 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II

17.05.2020 – razem z całym Kościołem świętowaliśmy 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II

2020-05-13 - Czuwanie fatimskie

13.05.2020 – odbyło się przy maleńkiej grupce wiernych pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Ze względu na epidemię nie było na zakończenie tradycyjnej procesji.


2020-05-03 - Komunie i bierzmowanie

03.05.2020 –z powodu epidemii zostały przeniesione na czas późniejszy uroczystości I komunijne i bierzmowanie naszej młodzieży.

2020-04-26 - Dodatkowe Msze św.

26.04.2020 - aby umożliwić większej liczbie parafian uczestnictwo we Mszy św. wprowadziliśmy dodatkowe Msze św. o godz. 8.00 i 19.00 w dni powszednie oraz o godz. 13.30 i 19.30 w niedzielę.

2020-04-20 - Rozporządzenie Rady Ministrów

20.04.2020 - od poniedziałku 20 kwietnia zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych, pogrzebach, ślubach i chrztach mogło uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni kościoła. W wypadku naszej świątyni pozwalało to na obecność 30 osób a w kaplicy 9 osób.

2020-04-12 - Święta Wielkanocne

12.04.2020 – przeżywaliśmy najsmutniejsze Święta Wielkanocne. We Mszach św. mogło uczestniczyć tylko 5 osób. Jednak mimo panującej epidemii nasze serca przepełnione były nadzieją i pokojem.

2020-04-05 - Dyspensa księdza

05.04.2020 - dalej doświadczaliśmy trudnego czasu epidemii. Obowiązywała dyspensa Księdza Biskupa Romana od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej czy świątecznej Mszy św. Nie mogliśmy też niestety uczestniczyć w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego w naszej świątyni. Nie było po raz pierwszy poświęcenia potraw wielkanocnych.

2020-03-29 - Internetowa transmisja Mszy św.

29.03.2020 – od dzisiejszej niedzieli można korzystać z internetowej transmisji Mszy św. z naszej świątyni.

2020-03-22 - Odwołane rekolekcje

22.03.202 – z powodu epidemii zostały odwołane rekolekcje wielkopostne, które miał głosić ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji.

2020-03-15 - Czas epidemii

15.03.2020zaczął się dla nas trudny czas epidemii. Ksiądz Biskup Roman Pindel udzielił dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zarządził, też by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów i ślubów uczestniczy tylko najbliższa rodzina. Odwołane też zostają wszystkie nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa a także wszystkie spotkania grup duszpasterskich.

2020-02-29 - Seminarium Archidiecezji Krakowskiej

29.02.2020 – kleryk naszej parafii Dawid Kubaczka przyjął posługę lektoratu w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej.

2020-02-28 - Dzień pokuty

28.02.2020 - decyzją Episkopatu Polski przeżywaliśmy ten dzień jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich

2020-02-26 - Środa popielcowa

26.02.2020rodą Popielcową rozpoczęliśmy czas duchowej odnowy i przemiany jaka jest Wielki Post.

2020-02-23 - Tydzień Modlitw

23.02.2020 - pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” rozpoczęliśmy w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2020-02-16 - Kiermasz ciast

16.02.2020 – w tę niedzielę odbył się w naszej parafii kiermasz ciast, przez który chcieliśmy przyjść z pomocą naszej parafiance Siostrze Leonii i dziełu misyjnemu na Ukrainie, które prowadzą Siostry Miłosierdzia. Parafianie jak zwykle okazali swoje dobre serce.


2020-02-13 - Pogrzeb ks. Marka Kuliga

13.02.2020 – w Simoradzu odbył się pogrzeb ks. Marka Kuliga. Nasi parafianie licznie w nim uczestniczyli i żegnali swojego Rodaka..

2020-02-11 - Wspomnienie N.M.P.

11.02.2020 – we wspomnienie N.M.P. z Lourdes przeżywaliśmy Światowy dzień Chorego. Modliliśmy się za wszystkich dotkniętych krzyżem choroby o upragniony dar zdrowia i pomoc Bożą w dźwiganiu krzyża cierpienia.

2020-02-08 - Śp. Ks. Marek Kulig

08.02.2020 - w godzinach rannych do Domu Ojca odszedł nasz Rodak – ks. Marek Kulig, który był proboszczem w parafii św. Jakuba w Simoradzu.

2020-01-29 - Spotkanie opłatkowo noworoczne

29.01.2020 – odbyło się spotkanie opłatkowo noworoczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2020-01-27 - Koncert kolęd i pastorałek

27.01.2019 - o godz. 16.00 odbył się w naszej świątyni piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna. Zespół ten znany jest w naszym kraju ale też co roku koncertuje w wielu krajach Europy i świata. Parafianie, którzy licznie przybyli na koncert byli zachwyceni pięknym śpiewem i strojami Zespołu.

2020-01-26 - Jasełka

26.01.2020 – w naszej świątyni odbyły się piękne jasełka w wykonaniu naszej młodzieży oazowej.

 

2020-01-26 - Drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

26.01.2020 odbyło się drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2020-01-25 - Pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

25.01.2020odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2020-01-19 - Koncert Kolędowy

19.01.2020 - o godz. 16.00 odbył się piękny koncert kolędowy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna i Mała Istebna.

 

     

 

 

2020-01-06 - Tradycyjny Orszak Trzech Króli

06.01.2020 – ulicami naszego miasta przeszedł tradycyjny już Orszak Trzech Król.

 

 

2020-01-01 - Rok Pański 2020

01.01.2020 - rozpoczęliśmy Nowy 2020 Rok Pański.

 

 

2019

2019-12-31 - STATYSTYKA DUSZPASTERSKA ZA ROK 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lp.

Treść

2019

2018

Różnica

1.

Chrzty ogółem

80

85

-5

 

- z małżeństw sakramentalnych

41

52

-11

 

- z małżeństw cywilnych

18

6

12

 

- nieślubne

21

23

-2

2.

I Komunia Św.

41

124

-83

 

w tym Wczesna Komunia Św.

6

0

6

3.

Małżeństwa ogółem

27

44

-17

 

w tym małżeństwa mieszane

2

0

2

4.

Pogrzeby ogółem

73

78

-5

 

niekościelne

0

0

0

5.

Zaopatrzenie chorych

546

640

-94

 

w tym sakrament namaszczenia

212

229

-17

 

Komunie zaniesione przez szafarzy

1326

1075

251

6.

Liczba Komunii Św. ogółem

148700

148300

500

 

- w kościele parafialnym

 

 

 

7.

Bierzmowanie

142

57

85

8.

Wstąpienia

 

 

 

 

- do Seminarium Duchownego

1

0

 

 

- do Zakonu

1

0

 

 

 

2019-12-31 - Uroczysta Msza św. dziękczynna

31.12.2019 - o godz. 16.30 odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za łaski otrzymane przez mieszkańców naszej parafii i całą parafię w mijającym 2019 roku. Podczas tej Mszy Ksiądz Proboszcz dokonał podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy było nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii i uwielbienie Pana Boga hymnem Te Deum laudamus.

2019-12-28 - Święto Świętych Młodzianków

28.12.2019 – na Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się za wszystkie dzieci z racji Święta Świętych Młodzianków

2019-12-27 - Święto św. Jana

27.12.2019 – w Święto św. Jana tradycyjnie po Mszach św. poświęcaliśmy wino.

2019-12-25 - Parafianie licznie witali Nowo narodzonego Jezusa.

25.12.2019 – Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii rozpoczęliśmy uroczystymi Mszami. W kaplicy św. O. Pio pasterka była już o godz. 22.00 a w naszej parafialnej świątyni o godz. 24.00. Parafianie licznie w tych Mszach św. uczestniczyli i witali Nowo narodzonego Jezusa.

2019-12-24 - Wigilia Bożego Narodzenia

24.12.2019 – przeżywaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia

2019-12-08 - Pomoc Kościołowi na Wschodzie

08.12.2019 – po Mszach św. do puszek składaliśmy dobrowolne ofiary jako naszą adwentową pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2019-12-07 - Kleryk Dawid otrzymał strój duchowny

07.12.2019 – kleryk naszej parafii Dawid Kubaczka, student Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie otrzymał strój duchowny.

2019-12-06 - Spotkanie św. Mikołaja z dziećmi

06.12.2019 - podczas Mszy św. roratniej odbyło się spotkanie św. Mikołaja z dziećmi naszej parafii. Każde dziecko zostało obdarowane i radości było bardzo dużo.

2019-12-01 - Adwnet

01.12.2019 – rozpoczęliśmy czas Adwentu i kolejną akcję Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom

2019-11-19 - Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

19.11.2019 – w naszej parafii przeżywaliśmy dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafianie licznie gromadzili się na modlitwie.

2019-11-17 - Koncert

17.11.2019 - o godz. 16.00 odbył się w naszym kościele piękny koncert w wykonaniu znanego muzyka akordeonisty Marcina Wyrostka. Na koncercie i spotkaniu ze zwycięzcą znanego programu „Mam Talent” zgromadziło się wielu parafian, którzy byli zachwyceni talentem i muzyką w wykonaniu pana Marcina i towarzyszących mu Osób.

2019-11-11 - 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

11.11.2019 – obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Parafianie zgromadzili się w swojej świątyni o godz. 9.00 na uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny.

2019-11-06 - Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

06.11.2019 – odbyło się jesienne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2019-10-27 - Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta

27.10.2019 – po wszystkich Mszach św. niedzielnych Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta kwestowało na rzecz Kuchni Społecznej dla ludzi bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych. Parafianie jak zwykle pokazali swoją ofiarność i dobre serca.

2019-10-24 - Spodkanie z ks. Ludwikiem

24.10.2019 – po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym odbyło się spotkanie z pochodzącym z Rudzicy ks. Ludwikiem Wawrzeczko – misjonarzem na Madagaskarze. Spotkanie połączone z projekcją slajdów bardzo podobało się wszystkim zgromadzonym.

2019-10-13 - Tydzień Kultury

13.10.2019 – rozpoczął się organizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej.

2019-10-13 - Zakończyliśmy Czuwania Fatimskie

13.10.2019 – zakończyliśmy Czuwania Fatimskie w roku 2019. Parafianie licznie w nich uczestniczyli dając świadectwo wielkiej wiary i miłości do Pana Jezusa i Matki Bożej.

2019-10-13 - Dzień Papieski

13.10.2019 – razem z wszystkimi Polakami przeżywaliśmy Dzień Papieski. Swoimi ofiarami wspieraliśmy uzdolniona młodzież z rodzin ubogich.

2019-10-07 - Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

07.10.2019 – we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej pod przewodnictwem ks. dra Marka Studenskiego – Wikariusza naszej Diecezji modliliśmy za Członkinie i Członków Róż Żywego Różańca z naszej parafii.

2019-10-06 - Uroczystość Odpustowa

06.10.2019 – w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Kazania odpustowe głosił ks. Leszek Kostrzewa.

2019-10-04 - Msza św. ku czci św. Franciszka

04.10.2019 - O godz. 10.00 odbyła się Msza św. ku czci św. Franciszka dla członków i wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej diecezji. Mszy św. przewodniczył Ojciec Franciszkan.

2019-10-03 - Spotkanie Róż Żywego Różańca

03.10.2019 - w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca. Członkowie Róż Żywego Różańca z naszej parafii licznie wzięli udział w tej modlitwie.

2019-09-22 - Tydzień z Ewangelią

22.09.2019 – w naszej diecezji rozpoczął się XVIII Tydzień z Ewangelią

2019-09-22 - tradycyjna pielgrzymka

22.09.2019 – odbyła się tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego.

2019-09-19 - Autokarowa pielgrzymka

19.09.2019 – parafianie pod opieką Księdza Proboszcza o godz. 4.00 wyruszyli na autokarową pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji.

2019-09-14 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14.09.2019 – z licznym udziałem naszych parafian w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska – Białej.

2019-09-13 - Czuwanie Fatimskie.

13.09.2019 – odbyło się kolejne Czuwanie Fatimskie.

2019-09-02 - Nowy rok szkolny

02.09.2019 – Mszami św. rozpoczęliśmy w naszej parafii nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież po wakacjach stawili się w kościele, aby w Imię Boże rozpocząć ten nowy czas

2019-09-01 - Nowy ksiądz

01.09.2019 - powitaliśmy w naszej parafii księdza diakona Michała Wójcik, który będzie w naszej parafii odbywał roczną praktykę diakońską

2019-08-31 - Nowy rok formacyjny

31.08.2019 - Mszą św. o godz. 18.00 z udziałem członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. Po Mszy św. odbyła się miła agapa w domu katechetycznym

2019-08-25 - Dziękowaliśmy Panu Bogu

25.08.2019 – podczas wszystkich Mszy św. a szczególnie na Mszy św. o godz. 9.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa i urodzaje. Rolnicy jak zwykle pięknie udekorowali ołtarz w płody rolne.

2019-08-13 - Czuwanie Fatimskie

13.08.2019 – odbyło się Czuwanie Fatimskie.

2019-08-11 - Msza św. z okazji 70 r. ur. ks. prałata Krzysztofa

11.08.2019 - podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. prałat Krzysztof Ryszka dziękował Panu Bogu za 70 lat swego życia.

2019-08-06 - Piesza Pielgrzymka

06.08.2019 - z udziałem licznego grona parafian Mszą świętą o godz. 8.00 w Hałcnowskiej Bazylice rozpoczęła się XXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

2019-08-04 - Odpust Porcjunkuli

04.08.2019 – w naszej parafii odbył się odpust Porcjunkuli. Kazania głosił O. Ireneusz – franciszkanin z Cieszyna.

2019-07-28 - Lipcowa posługa

28.07.2019 - po Mszach św. mogliśmy zakupić kalendarz misyjny na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego przez Ojców Oblatów. Ks. Kazimierz Zdziebko zakończył lipcową posługę duszpasterską w naszej parafii.

2019-07-25 - Wspomnienia św. Krzysztofa

25.07.2019 z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po Mszach św. poświęcaliśmy pojazdy.

2019-07-14 - Historyczna uroczystość

14.07.2019 – w naszej parafii odbyła się wyjątkowa i historyczna uroczystość. Nasza parafianka pani Maria Mikołajczyk, długoletnia katechetka, członkini Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Róż Żywego Różańca a także angażująca się w działania charytatywne została przez Ojca Świętego Franciszka wyróżniona najwyższym odznaczeniem przyznawanym w Kościele osobom świeckim - medalem Pro Ekccesia Pontifice Uroczystość nadania tego odznaczenia odbyła się podczas Mszy św. o godz. 12.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy.

2019-07-13 - Czuwanie Fatimskie

13.07.2019 – w sobotni wieczór odbyło się Czuwanie Fatimskie. Czciciele Pani Fatimskiej jak zwykle licznie zgromadzili się na modlitwie.

 

2019-07-11 - Rocznica Krwawej Niedzieli

11.07.2019 - o godz. 10.00 odbyła się Msza w ramach obchodów 76 rocznicy „Krwawej Niedzieli” i bestialskich mordów na Wołyniu oraz w 1 r odsłonięcia pomnika „Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943 – 1945”. Po Mszy św. odbyły się patriotyczne uroczystości pod pomnikiem na cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów 24.

2019-07-07 - Koncert

07.07.2019 - po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 odbył się piękny koncert Śląskiej Nauczycielskiej Orkiestry Akordeonowej. To było wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w naszej świątyni koncertowało kilkunastu akordeonistów. Parafianie licznie uczestniczyli w koncercie i okazywali ogromne zadowolenie.

2019-06-27 - Posługa

27.06.2019 - swoją posługę w naszej parafii zakończył ks. Piotr Iwanek.

2019-06-20 - Procesja Bożego Ciała

20.06.2019 – nową trasą – ulicą Międzyrzecką, nowym wiaduktem, ulicą Zagajnik i ul. Przy torach przy pięknej pogodzie odbyła się procesja Bożego Ciała w której parafianie licznie uczestniczyli.

2019-06-19 - Wakacje

19.06.2019 – Mszami św. dla dzieci i młodzieży zakończyliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny i rozpoczęliśmy wspaniały czas wakacji.

2019-06-15 - Tradycyjny Festyn Rodzinny

15.06.2019 – jak co roku w naszej parafii odbył tradycyjny Festyn Rodzinny. Parafianie z ogromnym sercem zaangażowali się w przygotowanie festynu a potem licznie w nim uczestniczyli. Zabawa była doskonała i radości w sercach i na ustach było wiele.

2019-06-12 - Wieczorna msza św.

12.06.2019 - wieczorną Mszę św. za naszą rodzinę parafialną odprawił ks. neoprezbiter Wojciech Nowak, który był w naszej parafii na praktyce katechetycznej. Po Mszy św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

2019-06-09 - Błogosławieństwa prymicyjnego.

09.06.2019 – ks. Piotr Iwanek po każdej Mszy św. udzielał parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

2019-06-02 - Tradycyjna pielgrzymka

02.06.2019 - odbyła się tradycyjna pielgrzymka naszej diecezji ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Tym razem Ksiądz Biskup Ordynariusz szczególnie zapraszał wszystkie grupy duszpasterskie, modlitewne i charyzmatyczne. Nasi parafianie również w niej licznie uczestniczyli

2019-05-27 - Ks. Piotr Iwanek odprawił Mszę św.

27.05.2019 – ks. neoprezbiter Piotr Iwanek odprawił w naszej świątyni swoją Mszę Św. Prymicyjną.

2019-05-26 - Marsz dla Życia i Rodziny

26.05.2019 - w naszym mieście odbył się Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończył się piknikiem rodzinnym w Parku Słowackiego.

2019-05-26 - Dzień Matki

26.05.2019 – podczas wszystkich Mszy św. modliliśmy się za nasze Matki które w tym dniu obchodziły swoje piękne święto.

2019-05-25 - Święcenia kapłańskie

25.05.2019 - o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja diakon Piotr Iwanek przyjął święcenia kapłańskie.

2019-05-19 - Komunia św.

19.05.2019 – dzieci ze szkoły Akademia Żaków przystąpiły do I Komunii Św.

2019-05-13 - Pierwsze Czuwanie Fatimskie

13.05.2019 – przy licznym udziale parafian odbyło się pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie

2019-05-12 - Komunia św.

12.05.2019 – podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas trzecich przystąpiły do I Komunii św.

2019-05-05 - Diecezjalne radio

05.05.2019 – swoimi ofiarami wspieraliśmy rozgłośnię Diecezjalnego radia „Anioł Beskidów”.

2019-05-05 - Wczesna komunia św.

05.05.2019 – w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.30 grupka dzieci przystąpiła do Wczesnej Komunii Św.

2019-05-04 - Zakończenie Tygodnia Miłosierdzia

04.05.2019 – na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia o godz. 10.00 odbyła się Msza św. dla naszych chorych i seniorów parafii. Po Mszy św. spotkaliśmy się w domu katechetycznym przy kawie i ciastku.

2019-04-30 - Pielgrzymka do Łagiewnik

30.04.2019 – z bazyliki w Hałcnowie wyruszyła piesza pielgrzymka do Łagiewnik. Nasi parafianie również licznie w niej uczestniczyli.

2019-04-29 - Grupa pielgrzymów z Cieszyna

29.04.2019 – w naszej parafii na nocleg zatrzymała się grupa pielgrzymów z Cieszyna zmierzająca do Łagiewnik pod opieką ks. prałata Stefana Sputka.

2019-04-28 - Koncert organowy

28.04.2019 – o godz. 19.00 w naszym kościele odbył koncert organowy w wykonaniu uczniów Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej – Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku – Białej.

2019-04-28 - Niedzielą Miłosierdzia

28.04.2019 – Niedzielą Miłosierdzi rozpoczął się kolejny Tydzień Miłosierdzia w naszej parafii.

2019-04-21 - Święta Wielkanocne

21.04.2019 – przeżywaliśmy Święta Wielkanocne.

2019-04-19 - Wielki Piątek

19.04.2019 – Wielki Piątek w naszej parafii.

2019-04-18 - Wielki Czwartek

18.04.2019 – Wielki Czwartek i adoracja przy Ciemnicy.

2019-04-16 - Dzień wieczystej adoracji

16.04.2019 – dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

2019-04-14 - Niedziela palmowa

14.04.2019 – niedziela palmowa w naszej parafii.

2019-04-12 - Droga Krzyżowa

12.04.2019 – odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Tym razem trasa prowadziła od kościoła św. Maksymiliana do kościoła Jezusa Chrystusa Odkupiciela.

2019-04-11 - Pielgrzymka do Leśniowa

11.04.2019 – pod opieką Księdza Proboszcza odbyła się autokarowa pielgrzymka do Leśniowa i Częstochowy.

2019-04-04 - Sakrament bierzmowania

04.04.2019 – Ksiądz Biskup Piotr Greger udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania a po Mszy św. poświęcił nowy krzyż przed kościołem i stacje drogi krzyżowej naszej Wapienickiej Kalwarii.

2019-03-31 - Akcja pobierania krwi

31.03.2019 – w naszej parafii odbyła się akcja pobierania krwi dla ludzi potrzebujących tego daru.

2019-03-31 - Rekolekcje wielkopostne

31.03.2019 – rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne które prowadził ks. Bernerd Briks – Oblat Maryi Niepokalanej. Parafianie jak co roku licznie i głęboko przeżywali czas świętych rekolekcji.

2019-03-25 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

25.03.2019 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego stała się dla wielu parafian okazją, aby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

2019-03-24 - Kazania głosił w naszej świątyni

24.03.2019 – kazania głosił w naszej świątyni salwatorianin ks. Piotr Schora a członkowie Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego im św. Jana Pawła II rozprowadzali cegiełki i zbierali ofiary na Stacjonarne Hospicjum w naszym mieście. Parafianie jak zwykle okazali wielkie serca przez swoją ofiarność.

2019-03-22 - Relikwie św. Melchiora Grodzieckiego

22.03.2019 – do kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku – Białej Aleksandrowicach przybyły relikwie św. Melchiora Grodzieckiego które nawiedzały dekanaty naszej diecezji. Kapłani i parafianie brali czynny udział w modlitwie naszego dekanatu powierzając się opiece św. Melchiora.

2019-03-03 - Nabożeństwo Gorzkich Żali

10.03.2019 – pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu głosił ks. diakon Piotr Iwanek.

2019-01-31 - Środa popielcowa

06.03.2019 – Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.

2019-01-31 - Spotkanie opłatkowo noworoczne

31.01.2019 – odbyło się spotkanie opłatkowo noworoczne dla Parafialnej rady Duszpasterskiej.

2019-01-27 - Koncert kolęd i pastorałek

27.01.2019 - o godz. 16.00 odbył się w naszej świątyni piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna. Zespół ten znany jest w naszym kraju ale też co roku koncertuje w wielu krajach Europy i świata. Parafianie, którzy licznie przybyli na koncert byli zachwyceni pięknym śpiewem i strojami Zespołu.

2019-01-27 - Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła.

27.01.2019 – odbyło się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła.

2019-01-20 - Drugie spotkanie Róż Żywego Różańca

20.01.2019 – odbyło się drugie spotkanie Róż Żywego Różańca. Tym razem uczestniczyli w nim członkowie od 15 do 29 Róży.

2019-01-19 - Spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca

19.01.2019 – odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca. Uczestniczyli w nim członkowie od 1 do 14 Róży.

2019-01-06 - Orszak Trzech Króli

06.01.2019 - w Bielsku-Białej odbył się Orszak Trzech Króli.

2019-01-01 - Nowy 2019 Rok Pański

01.01.2019 – w łączności z Bogiem rozpoczęliśmy Nowy 2019 Rok Pański.

2018

2018-12-31 - Statystyka Duszpasterska za rok 2018

Lp.

Treść

2018

2017

Różnica

1.

Chrzty ogółem

85

104

-19

 

- z małżeństw sakramentalnych

52

68

-16

 

- z małżeństw cywilnych

6

12

-6

 

- nieślubne

23

24

-1

2.

I Komunia Św.

124

123

1

 

w tym Wczesna Komunia Św.

0

7

-7

3.

Małżeństwa ogółem

44

26

18

 

w tym małżeństwa mieszane

0

0

0

4.

Pogrzeby ogółem

78

91

-13

 

niekościelne

0

0

0

5.

Zaopatrzenie chorych

640

565

75

 

w tym sakrament namaszczenia

229

198

31

 

Komunie zaniesione przez szafarzy

1075

888

187

6.

Liczba Komunii Św. ogółem

 

 

 

 

- w kościele parafialnym

148300

147500

+ 800

7.

Bierzmowanie

57

112

-55

8.

Wstąpienia

 

 

 

 

- do Seminarium Duchownego

0

1

 

 

- do Zakonu

0

0

 

2018-12-31 - Podsumowanie roku

W ostatnim dniu roku o godz. 16.30 zgromadziliśmy się na Mszy św. dziękczynnej za łaski otrzymane w mijającym roku. W czasie homilii Ksiądz Proboszcz dokonał podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy odbyło się nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii i wyśpiewaliśmy uroczyste Te Deum laudamus.

2018-12-28 - Święto Młodzianków

W dniu Święta Św. Młodzianków po Mszy św. o godz. 10.00 udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom.

2018-12-27 - Święto św. Jana

Z racji święta św. Jana po Mszach św. poświęcaliśmy wino.

2018-12-24 - Pasterka

Pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Bożego narodzenia. W tym roku w naszej świątyni pojawiła się nowa piękna szopka.

2018-12-09 - Pomoc dla Kościoła na Wschodzie

Swoimi ofiarami składanymi do puszek przyszliśmy z pomocą Kościołowi na Wschodzie.

2018-12-06 - Spotkanie ze św. Mikołajem

Po Mszy św. roratniej odbyło się tradycyjne spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Każde dziecko ku wielkiej radości zostało obdarowane.

2018-12-02 - Nowi Ministranci

W pierwszą niedzielę adwentową Ksiądz Proboszcz pobłogosławił i przyjął do grona Ministrantów kolejnych sześciu chłopców.

2018-12-02 - Adwent

Rozpoczęliśmy czas Adwentu a od 3 grudnia Msze św. roratnie ze szczególnym udziałem dzieci.

2018-12-01 - Kurs lektorski

Organizowany w Starym Bielsku w parafii św. Stanisława dekanalny kurs lektorski ukończyli i zostali ustanowieni lektorami także chłopcy z naszej parafii.

2018-11-25 - Bielskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

Dobrowolnymi ofiary, które po Mszy św. składaliśmy do puszek wspieraliśmy kuchnię św. Brata Alberta w Bielsku – Białej.

2018-11-24 - Jarmark adwentowy w Budapeszcie

Już o godz. 4.00 rano pod opieką Księdza Proboszcza wyjechaliśmy na jarmark adwentowy do Budapesztu.

2018-11-19 - Dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

W rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywaliśmy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafianie przez cały dzień licznie gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2018-11-18 - Koncert Teresy Werner

O godz. 16.00 odbył się piękny koncert w wykonaniu znanej i popularnej piosenkarki Teresy Werner. Był to niezwykle miły wieczór dla Wszystkich Parafian i Gości oraz godne uczczenie kolejnej rocznicy Konsekracji naszej świątyni.

2018-11-11 - Koncelebrowana Msza św.

Świętowaliśmy piękny jubileusz 100lecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. O godz. 9.00 odbyła się uroczysta koncelebrowana Msza św. w której dziękowaliśmy Panu Bogu za dar wolności i niepodległości i modliliśmy się o pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny.

2018-11-10 - 100 lecie Odzyskania Niepodległości

W przede dniu święta 100 lecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny odbyło się w naszej świątyni o godz. 19.00 na czuwanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny. We wspólnocie wszystkich grup duszpasterskich i wszystkich parafian dziękowaliśmy Panu Bogu za odzyskany dar wolności i prosiliśmy Pana Boga o pomyślną przyszłość naszej Ojczyzny.

2018-10-28 - Siostry Pijarki

W naszej parafii przez całą niedzielę przebywały Siostry Pijarki, które podzieliły się z nami pięknem i radością życia zakonnego w służbie Bogu i ludziom. W ramach pobytu w naszej parafii spotkały się też z młodzieżą oazową, która była na rekolekcjach w Korbielowie.

2018-10-14 - XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Rozpoczął się XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej organizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej.

2018-10-14 - Dzień Papieski

W naszej Ojczyźnie po raz osiemnasty obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. do puszek składaliśmy ofiary na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży.

2018-10-07 - Odpust

Nasza Wspólnota Parafialna przeżywała odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże wygłosił i sumę odpustową odprawił ks. dr Marek Studenski - Wikariusz Generalny naszej diecezji.

2018-10-04 - Uroczystość św. Franciszka

Przeżywaliśmy uroczystość św. Franciszka. O godz. 10.00 odbyła się dodatkowa Msza św. ku czci św. Franciszka dla wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckich naszej diecezji, której przewodniczył Ojciec Franciszkan Janusz z Górek Wielkich.

2018-10-01 - Nabożeństwa różańcowe

Rozpoczęły się tradycyjne nabożeństwa różańcowe.

 

 

2018-09-29 - XVII Tydzień z Ewangelią

Wieczorną Mszą św. rozpoczęliśmy XVII Tydzień z Ewangelią w naszej diecezji. Z tej okazji gościliśmy Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre, która ubogaciła wieczorną liturgię. Po Mszy św. odbyło się spotkanie i poczęstunek w salce.

2018-09-23 - Diecezjalne Radio Anioł Beskidów

Ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek wspieraliśmy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, a umożliwia diecezjanom szczególnie chorym i starszym w utrzymywaniu jedności z Bogiem i Kościołem.

2018-09-22 - Pielgrzymkę rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pod opieką ks. Grzegorza i ks. diakona Piotra parafianie pojechali na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2018-09-14 - Msza św. na wzgórzu Trzech Lipek

Na wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku odbyła się Msza św. w intencji mieszkańców naszego miasta.

2018-09-09 - Błogosławieństwo prymicyjne

Po Mszach św. ks. neoprezbiter Grzegorz Sztafiński udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

2018-09-08 - Rozpoczęcie roku formacyjnego dla młodzieżowych i dziecięcych grup duszpasterskich

Odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego dla młodzieżowych i dziecięcych grup duszpasterskich naszej diecezji. Uczestniczyła w nim także nasza młodzież i dzieci.

2018-09-03 - Nowy rok szkolny i katechetyczny

Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże – Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny.

2018-09-01 - Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego

Odbyła się Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich grup duszpasterskich i apostolskich naszej parafii. Po Mszy św. spotkaliśmy się w domu katechetycznym na radosnej agapie.

2018-08-26 - Msza św. dziękczynna

Odbyła się Msza św. dziękczynna za plony i urodzaje. Rolnicy jak zwykle przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na uroczystość parafialnego dziękczynienia.

2018-08-26 - Nowi księża

Z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęli nowi księża - ks. neoprezbiter Grzegorz Sztafiński - pochodzący z Hecznarowic, ks. Łukasz Tlałka - pochodzący z Koszarawy, ks. diakon Piotr Iwanek - pochodzący z Żywca, ksiądz kleryk Adam Duraj - pochodzący z Bielska – Białej oraz nasz rodak ks. prałat Krzysztof Ryszka, który jako emeryt zamieszkał w naszej parafii.

2018-08-16 - Podziękowania

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 podziękowaliśmy Panu Bogu za czas posługi w naszej parafii ks. Marka Kamińskiego i ks. Krzysztofa Kulińskiego. Parafianie ze wzruszeniem dziękowali Panu Bogu i kapłanom.

2018-08-05 - Pielgrzymka na Jasną Górę

Po Mszy św. odprawionej w Hałcnowie wyruszyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka z naszej diecezji. Wśród pielgrzymów byli też nasi parafianie a jedną z grup prowadził nasz wikariusz ks. Adrian.

2018-08-05 - Odpust porcjunkuli

W naszej parafii już tradycyjnie świętowaliśmy odpust porcjunkuli. Kazania głosił i sumę odpustową odprawił Ojciec Paschalis – franciszkanin z Cieszyna.

2018-07-25 - Pielgrzymka do Rumunii

Pod opieką Księdza Proboszcza wyruszył z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Rumunii. Jednym z pielgrzymów był ks. Zbigniew Kras, kapelan Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

2018-07-25 - Święcenie samochodów

Po Mszach św. poświęciliśmy samochody. Liczne grono parafian przybyło aby Panu Bogu powierzyć siebie i swój samochód.

2018-07-08 - Spotkanie Radia Maryja

Pod opieką pani Krystyny Ratowskiej członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja udali się do Częstochowy aby wziąć udział w kolejnym ogólnopolskim spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

2018-07-02 - Miting AA

Po wieczornej Mszy św. odbył się uroczysty otwarty Mityng Anonimowych Alkoholików z okazji pierwszej rocznicy powstania tej grupy w naszej parafii.

2018-07-01 - Akcja krwiodawstwa

W naszej parafii odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Parafianie oddając swoją krew dali świadectwo autentycznej miłości bliźniego.

2018-06-22 - Zakończenie roku szkolnego

Mszą św. zakończyliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny i rozpoczęliśmy czas wakacji.

2018-06-18 - Nowi duszpasterze

Dowiedzieliśmy się że decyzją Księdza Biskupa ks. Marek pod koniec wakacji rozpocznie posługę duszpasterską w parafii w Ciścu a ks. Krzysztof jako kapelan w duszpasterstwie wojskowym. Do naszej parafii został skierowany ks. neoprezbiter Grzegorz Sztafiński oraz ks. Łukasz Tlałka. Wspomagać duszpasterzy będzie ks. diakon Piotr Iwanek z Żywca oraz kleryk akolita Adam Duraj. Zamieszka u nas także nasz rodak ks. prałat Krzysztof Ryszka, emerytowany proboszcz z parafii N.S.P.J. w Bielsku – Białej.

2018-06-16 - Parafialny festyn rodzinny

Przy pięknej pogodzie odbył się nasz parafialny festyn rodzinny. W programie była zabawa taneczna, loteria fantowa, występ zespołu Dudoski i wiele innych rozrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych a także grillowane potrawy, pyszne ciasta i chleb z domowym smalcem. Odbyła się też licytacja i losowanie cennych nagród głównych loterii fantowej.

 

 

2018-06-10 - Koncert Chóru z Ćadca

O godz. 16.00 w naszym kościele odbył się koncert Chóru z miasta Ćadca na Słowacji. Chór ten koncertował i znany jest na całej Słowacji a także w wielu krajach Europy. W świątyni zebrało się liczne grono gości i naszych parafian. Po koncercie ugościliśmy naszych Gości w domu katechetycznym.

2018-06-03 - Pielgrzymka do Skoczowa

odbyła się coroczna pielgrzymka naszej diecezji do Skoczowa – miejsca urodzenia św. Jana Sarkandra. Z powodu deszczu nie było tradycyjnej procesji na Kaplicówkę ale całe uroczystości odbyły się w parafialnej świątyni św. Piotra i Pawła.

2018-05-31 - Uroczystość Bożego Ciała

Przy pięknej pogodzie modliliśmy się przy czterech ołtarzach i oddawaliśmy publiczny hołd Panu Jezusowi. Parafianie licznie uczestniczyli w procesji.

2018-05-29 - Sakrament Bierzmowania

O godz. 17.00 młodzież 3 klas Gimnazjum otrzymała z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera Sakrament Bierzmowania.

2018-05-27 - Marsz Dla Życia i Rodziny

Pod hasłem 'Polska rodziną silna' ulicami Bielska – Białej przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się on Mszą Św. o 14.00 w katedrze św. Mikołaja. Po Mszy uczestnicy przeszli przez ulicę Wzgórze i plac Chrobrego do Parku Słowackiego, gdzie odbył się festyn rodzinny organizowany przez Caritas.

2018-05-23 - Pielgrzymka do Leśniowa i Częstochowy

Pod opieką ks. Adriana wyruszyła organizowana przez Róże Żywego Różańca autokarowa pielgrzymka do Leśniowa i Częstochowy.

2018-05-20 - I Komunia Święta dzieci z Akademii Żaków

Dzieci klas trzecich z Akademii Żaków przystąpiły do I Komunii św.

2018-05-13 - Czuwanie fatimskie

W godzinach wieczornych odbyło się pierwsze w roku 2018 czuwanie fatimskie. W świątyni zgromadziło się liczne grono czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

2018-05-13 - I Komunia Święta grupy drugiej

Druga grupa dzieci klas trzecich przystąpiła do I Komunii św.

2018-05-07 - Dni Krzyżowe

Rozpoczęliśmy Dni Krzyżowe czas modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli.

2018-05-06 - I Komunia Święta grupy pierwszej

Pierwsza grupa dzieci klas trzecich przystąpiła do I Komunii św.

2018-04-29 - Odwiedziny pielgrzymów

Do naszej parafii przybyli i zatrzymali się na nocny odpoczynek w drodze do Łagiewnik pielgrzymi z Cieszyna pod opieką ks. prałata Stefana Sputka. Parafianie chętnie przyjęli i ugościli pielgrzymów.

2018-04-28 - Konwent Wielkanocny

W naszej parafii odbył się tzw. konwent wielkanocny czyli spotkanie wszystkich kapłanów naszego dekanatu. To ważne wydarzenie w historii naszej parafii. W ramach tego spotkania o godz. 10.30 odbyła się koncelebrowana Msza św. w intencji mieszkańców wszystkich parafii a także za żywych i zmarłych kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nasi parafianie licznie włączyli się do modlitwy kapłanów dając świadectwo szacunku i wdzięczności wobec swoich duszpasterzy.

2018-04-27 - Nabożeństwo Drogi Światła

Pod przewodnictwem ks. Adriana i Młodzieży Oazowej 27.04.2018r. odbyło się w naszej parafii pierwsze nabożeństwo Drogi Światła.

 

2018-04-24 - Pogrzeb Stanisława Rogalskiego

24.04.2018  odbył się pogrzeb zmarłego Stanisława Rogalskiego, byłego kościelnego w naszej parafii. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Proboszcz.

2018-04-18 - 2018-04-20 - Uroczystości pogrzebowe ks. prałata Józefa Śliża

Nasza parafia rozpoczęła przygotowania do ceremonii pogrzebowych śp. Ks. prałata Józefa Śliża. W porozumieniu z Kurią Diecezjalną ustalono, że ceremonie pogrzebowe odbędą się według następującego porządku: - czwartek o godz. 10.30 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła i Msza św. - czuwanie modlitewne i możliwość pożegnania się parafian z Księdzem Prałatem do godz. 20.00. - w piątek od godz. 13.00 czuwanie przy trumnie w kaplicy pogrzebowej - o godz. 13.30 w piątek przeniesienie trumny do kościoła, modlitwa parafian - o godz. 14.30 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera po czym odprowadzenie na miejscowy cmentarz.

 

W czwartek o 10.30 wprowadziliśmy trumnę z ciałem św. ks. prałata Józefa Śliża do naszej świątyni a następnie pod przewodnictwem Księdza Proboszcza odbyła się Msza św. koncelebrowana za duszę Księdza Prałata. Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie modlitewne przy trumnie Zmarłego Kapłana. O godz. 18.00 była kolejna Msza św. koncelebrowana i o godz. 20.00 czuwanie się zakończyło. Parafianie licznie się gromadzili i trwali na modlitwie za swojego długoletniego duszpasterza.

 

W piątek przed godziną 13.00 przywieziono trumnę z ciałem śp. Księdza Prałata do kaplicy pogrzebowej tam do godz. 13.30 trwały modlitwy i ostatnie pożegnania. O 13.30 trumnę przeniesiono do kościoła, gdzie rozpoczęła się modlitwa różańcowa i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. O godz. 14.30 Ksiądz Biskup Piotr Greger w gronie licznie zgromadzonych kapłanów i tłumów parafian rozpoczął pogrzebową koncelebrowaną Mszę św. Kazanie wygłosił nasz rodak ks. prałat Krzysztof Ryszka. Po Mszy św. trumnę z ciałem ks. prałata Józefa Śliża odprowadzono na miejscowy cmentarz i złożono w grobowcu kapłanów.

2018-04-17 - Śmierć ks. prałata Józefa Śliża

Dotarła do nas smutna wiadomość, że odszedł do domu Ojca ks. prałat Józef Śliż, emerytowany proboszcz naszej parafii. Zmarł w Iskrzyczynie krótko przed godziną 22.00.

 

Urodził się 27 listopada 1930 r. w Iskrzyczynie, na Śląsku Cieszyńskim. Był synem Franciszka i Anny zd. Teper. Ochrzczony został 7 grudnia 1930 roku w parafialnym kościele św. Małgorzaty w Dębowcu przez ks. Józefa Kulę. Dzieciństwo spędził z rodzicami i czwórką rodzeństwa w domu rodzinnym w Iskrzyczynie. W 1937 roku rozpoczął naukę w Szkole Powszechnej w Iskrzyczynie. Gdy miał 9 lat wybuchła II wojna światowa. Do I Komunii św. przystąpił 1 września 1940 roku w Dębowcu. Sakrament bierzmowania przyjął z rąk Ks. Prałata Karola Kasperlika 14 września 1942 roku. Po zakończeniu wojny rozpoczął naukę w Gimnazjum w Cieszynie. Po zdaniu matury podjął studia teologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i formację kapłańską w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie.

 

29 czerwca 1954 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. Biskupa Golińskiego w Piekarach Śląskich a Mszę św. prymicyjną odprawił 4 lipca w kościele św. Małgorzaty w Dębowcu. Posługę duszpasterską sprawował w Chorzowie Batorym - parafia Wniebowzięcia NMP, Biertułtowach - parafia Wniebowzięcia NMP, Czechowicach - Dziedzicach - parafia Królowej Polski, Bielsku - Białej - parafia św. Trójcy, Wapienicy - parafia św. Franciszka a jako proboszcz w Ochabach Małych - parafia św. Marcina i przez 34 lata w parafii św. Franciszka w Bielsku - Białej Wapienicy.

 

W 2004 roku przeszedł na emeryturę. 29 września 2004 roku Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy, wobec Kapłanów Dekanatu oraz Kapłanów pochodzących z naszej parafii i przy licznym udziale parafian podziękował ks. Józefowi Śliżowi za jego długoletnią posługę proboszczowską w parafii. Na zakończenie tej uroczystości Ksiądz Biskup Ordynariusz ku wielkiej radości kapłanów i parafian ogłosił, że w dowód uznania za ofiarną służbę kapłańską ks. Józef Śliż został mianowany Kapelanem Honorowym Jego Świątobliwości Jana Pawła II czyli otrzymał godność prałata.

 

Do 2017 roku mieszkał i służył pomocą duszpasterską w parafii św. Franciszka. Ostatnie miesiące życia mieszkał w Iskrzyczynie.

Odszedł do domu Ojca w godzinach wieczornych 17 kwietnia 2018 roku. Ceremonie pogrzebowe odbyły się w piątek 20 kwietnia 2018 roku w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku – Białej Wapienicy. Oczekuje zmartwychwstania w grobowcu kapłańskim na miejscowym cmentarzu w Wapienicy.

 

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa ksiądz prałat Józef Śliż, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem kapłaństwa, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Maryjo, Matko Najwyższego Arcykapłana, módl się za zmarłego księdza Józefa.

 

2018-04-17 - Msza Święta dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

Mszę św. o godz. 18.00 dla wszystkich członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w rocznicę jej powstania tej wspólnoty w naszej parafii odprawił franciszkanin o. Janusz Dziedzic.

2018-04-16 - Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

W naszej parafii przypadł dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Parafianie licznie gromadzili się w świątyni aby powierzać swoje losy Panu Jezusowi.

2018-04-15 - Niedziela Biblijna

Ten dzień obchodzony był jako Niedziela Biblijna.

2018-04-14 - Msza Święta dla chorych i seniorów

W tym dniu z okazji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia o godz. 10.00 odbyła się uroczysta Msza św. dla naszych chorych i seniorów parafii. Po Mszy św. Zespół Charytatywny zaprosił chorych na spotkanie przy kawie i ciastku do domu katechetycznego

2018-04-09 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W tym dniu przypadała w liturgii przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dzień świętości życia. Mogliśmy podjąć na nowo Dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Swoje deklaracje duchowej adopcji złożył prawie 170 osób.

2018-04-08 - Święto Miłosierdzia Bożego

Pod opieką pani Krystyny Ratowskiej parafianie autokarem udali się do Łagiewnik. W tym dniu kazania w naszej parafii głosił ks. Piotr Schora a Członkowie Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego rozprowadzali cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. Dochód z cegiełek przeznaczony jest na utrzymanie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie nieuleczalnie chorym z Diecezji Bielsko - Żywieckiej godnego egzystowania w otoczeniu ludzi, którzy złagodzą objawy choroby i uśmierzą ból, ale przede wszystkim pomogą przetrwać cierpiącym najtrudniejsze chwile. Działalność Zarządu i Członków Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej. Nasi Parafinie jak zwykle okazali wielką dobroć serca składając hojnie ofiary.

2018-04-01 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Radowaliśmy się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

2018-03-31 - Wielka Sobota

Parafianie licznie nawiedzali Boży Grób i przynosili do poświęcenia potrawy na stół wielkanocny. O 19.00 rozpoczęliśmy uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej, która zakończyła się procesją rezurekcyjną.

2018-03-30 - Wielki Piątek

O godz. 9.00 odbyła się Droga krzyżowa. Po raz pierwszy w historii parafii szliśmy wokół naszej świątyni modląc się przy stacjach naszej „Wapienickiej Kalwarii”. Parafianie bardzo licznie uczestniczyli w tym nabożeństwie i radowali się pięknymi stacjami. O 17.00 odbyła się Liturgia Wielkopiątkowa a po niej adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00.

2018-03-29 - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek. Podczas Mszy św. Krzyżma św. Ksiądz Biskup Ordynariusz ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Byli wśród nich nasi parafianie: Mateusz Janicki, Marcin Słonka i Łukasz Ślusarczyk. Tak więc od tego dnia mamy siedmiu szafarzy, którzy mogą rozdzielać Komunię św. i nawet co tydzień zanosić ją do chorych i starszych parafian, którzy nie mogą przyjąć do kościoła. O godz. 18.00 odprawiliśmy uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej podczas której Wszyscy mogli przyjąć Komunię św. pod dwiema postaciami. Po zakończeniu Eucharystii trwała Adoracja przy Ciemnicy do godz. 23.00.

2018-03-25 - Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W tym też dniu odbyło się spotkanie młodzieży w katedrze św. Mikołaja z okazji Światowego Dnia Młodych. Spotkaniu jak zwykle przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Pindel. Uczestniczyła w nim liczna grupa naszej młodzieży pod opieką ks. Adriana.

2018-03-24 - Misterium Męki Pańskiej w teatrze

Parafianie pod opieką ks. Krzysztofa i pani Krystyny Ratowskiej udali się do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej. Na zakończenie Misterium widzowie składali życzenia Ks. Biskupowi Tadeuszowi Rakoczemu z okazji 80 r. urodzin.

2018-03-24 - Wapienicka Kalwaria

Zamontowano ostatnie dwie stacje naszej „Wapienickiej Kalwarii” wokół naszej świątyni. Stacje zaprojektowała pani Elżbieta a wykonawcami granitowych stacji byli panowie Tomasz i Ireneusz Najbor zaś rzeźby wykonał pan Marcin Ogon.

2018-03-23 - Droga Krzyżowa

Odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta Bielsko – Biała. W tym roku jej trasa prowadziła od kościoła i parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli do kościoła i parafii M.B. Królowej Świata.

2018-03-19 - Imieniny ks. prałata Józefa Śliża

Imieniny ks. prałata Józefa Śliża. Wieczorną Mszę św. celebrował Ksiądz Prałat Józef. Parafianie licznie przybyli aby modlić się i przez odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie złożyć Solenizantowi swoje życzenia.

2018-03-12 - Ministranci

ks. Adrian przyjął do wspólnoty ministrantów nowych chłopców. Cieszymy się że w naszej parafii przybywa ministrantów, którzy codziennie służą podczas zgromadzeń liturgicznych.

2018-03-11 - 2018-03-14 - Rekolekcje Wielkopostne

W 4 niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadził salezjanin ks. Andrzej Gołębiowski z Krakowa - szef Redakcji Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego w TVP Kraków. Rekolekcje były bardzo udane. Parafianie licznie w nich brali udział. Ogromnie zadowolone były także dzieci. W środę o godz. 15.00 odbyło się także spotkanie rekolekcyjne dla Chorych i Seniorów parafii.

2018-02-25 - Wsparcie dla misjonarzy

Po Mszach św. do puszek składaliśmy ofiary jako nasze wsparcie dla misjonarzy i biednych dzieci w krajach misyjnych.

2018-02-22 - Klub dyskusyjny Gazety Polskiej

Klub Gazety Polskiej w Bielsku-Białej zorganizował w naszej parafii spotkanie dyskusyjne dotyczące problematyki samorządowej z udziałem Radnego Rady Miejskiej w Bielsku - Białej doktora Konrada Łosia. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

2018-02-17 - Wieczór Uwielbienia

Odnowa w Duchu Świętym oraz Oaza Młodzieżowa zorganizowała wieczór uwielbienia. Wspólna modlitwa rozpoczęła się Mszą Św. 18.00. Podczas modlitwy świadectwo wygłosił Bartek Krakowiak 22-letni chłopak, który pieszo pielgrzymował z Warszawy do Medjugorie.

2018-02-14 - Środa Popielcowa

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas naszej pokuty, przemiany i nawrócenia.

2018-02-11 - Światowy Dzień Chorych

Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji o godz. 9.00 Ksiądz Proboszcz odprawił uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich Chorych Parafian i naszych Seniorów. Podczas Mszy św. wielu Chorych przyjęło Sakrament Chorych.

2018-02-04 - Niedziela misyjna i karnawałowy kiermasz ciast

W naszej parafii odbyła się niedziela misyjna i karnawałowy kiermasz ciast. Podczas Mszy św. świadectwo o swojej pracy misyjnej wygłosiła pochodząca z Radziechów siostra Dorota Rypień, która pracuje na misjach w Rwandzie. Podczas zbiórki przy wyjściu z kościoła parafianie udzielili hojnej pomocy siostrze Dorocie. Także wielką pomocą dla dzieła misyjnego okazał się kiermasz ciast.

2018-01-28 - Parafialna Rada Duszpasterska

Spotkanie opłatkowo noworoczne dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2018-01-21 - Regionalny Zespół Dudoski

Podczas Mszy św. przedpołudniowych kolędował w naszej świątyni regionalny zespól Dudoski.

2018-01-21 - Drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

Odbyło się drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2018-01-20 - Spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca

Odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.

2018-01-06 - Orszak Trzech Króli

Odbył się w naszym mieście - Bielsko – Biała już tradycyjny Orszak Trzech Króli. W tym roku w rolę jednego z trzech króli wcielił się nasz parafianin Jacek Borusiński.

2018-01-01 - Nowy 2018 Rok Pański

Mszą św. o północy sprawowaną przez ks. Adriana przywitaliśmy w naszej parafii Nowy 2018 Rok Pański.

 

2017

2017-12-31 - Statystyka duszpasterska za 2017 rok

Lp.

Treść

2017

2016

Różnica

1.

Chrzty ogółem

104

83

21

 

- z małżeństw sakramentalnych

68

42

26

 

- z małżeństw cywilnych

12

12

0

 

- nieślubne

24

29

-5

2.

I Komunia Św.

123

10

113

 

w tym Wczesna Komunia Św.

7

0

7

3.

Małżeństwa ogółem

26

27

-1

 

w tym małżeństwa mieszane

0

1

 

4.

Pogrzeby ogółem

91

77

14

 

niekościelne

0

2

 

5.

Zaopatrzenie chorych

565

635

-70

 

w tym sakrament namaszczenia

198

267

-69

 

Komunie zaniesione przez szafarzy

888

 

 

6.

Liczba Komunii Św. ogółem

 

 

 

 

- w kościele parafialnym

 147500

 146000

+ 1500 

7.

Bierzmowanie

112

84

28

8.

Wstąpienia

 

 

 

 

- do Seminarium Duchownego

 1

 0

 + 1

 

- do Zakonu

--- 

 ---

 

2017-12-31 - Ostatni dzień roku kalendarzowego

W Święto Św. Rodziny a zarazem we wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień roku kalendarzowego Ksiądz Proboszcz wygłosił kazania podczas których dokonał podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii i podał statystykę duszpasterską za mijający rok. Śpiewem hymnu Te Deum laudamus uwielbialiśmy Dobrego Boga za wszystkie udzielone nam łaski w Roku Pańskim 2017.

2017-12-28 - Święto Świętych Młodzianków

O godz. 10.00 odbyła się Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci naszej parafii. Licznie zgromadzeni najmłodsi parafianie otrzymali specjalne błogosławieństwo związane ze Świętem Św. Młodzianków.

2017-12-25 - Wizyta Biskupa Tadeusza Rakoczy

Po raz pierwszy w historii naszej parafii W Uroczystość Bożego Narodzenia przybył do nas Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy. Przy licznym udziale parafian odprawił o godz. 12.00 Mszę św. i wygłosił homilię.

2017-12-24 - Pasterka

Pasterką o godz. 22.00 w kaplicy św. O. Pio a o godz. 24.00 w świątyni parafialnej rozpoczęliśmy przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

2017-12-10 - Zbiórka żywności

Od drugiej niedzieli Adwentu parafianie składali żywność do koszy ustawionych przed bocznymi ołtarzami. Żywność ta została przekazana ubogim rodzinom parafii by mogły godniej przeżywać Święta.

2017-12-03 - Początek adwentu

Rozpoczęliśmy czas Adwentu a z nim duszpasterskie odwiedziny rodzin parafii a także kolejną akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2017-12-02 - Spotkanie z Mikołajem

W tym dniu odbyło się spotkanie dzieci naszej parafii ze św. Mikołajem. Jak zwykle było wiele radości. Nasi parafianie ufundowali 175 paczek dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci chorych.

2017-11-26 - Wizyta sióstr z Krakowa

Do naszej parafii przybyły siostry Klaryski – Kapucynki z Krakowa. Wśród nich były dwie nasze parafianki – Siostra Miriam oraz Siostra Katarzyna. Siostry podczas Mszy św. opowiedziały nam o swoim powołaniu i życiu zakonnym oraz poprosiły nas o potrzebne im wsparcie materialne. Parafianie nasi okazali się bardzo życzliwi i hojni, co budziło ogromną wdzięczność i zachwyt u Sióstr.

2017-11-25 - Pielgrzymka do Wiednia

We wczesnych godzinach rannych nasi parafianie wyjechali na dwudniową pielgrzymkę i wycieczkę do Wiednia oraz zwiedzanie miasta i Jarmark Adwentowy.

2017-11-19 - Koncert Jacka Silskiego

Z okazji 6 rocznicy konsekracji naszej świątyni odbył się piękny koncert w wykonaniu znanego piosenkarza Jacka Silskiego. Parafianie licznie w nim uczestniczyli i bardzo się cieszyli, że miło spędzili czas na słuchając pięknego, radosnego śpiewu i muzyki.

2017-11-13 - Jesienna sesja Parafialnej Rady Ekonomicznej

Odbyła się jesienna sesja Parafialnej Rady Ekonomicznej

2017-11-11 - Dzień Niepodległości

Świętowaliśmy Dzień Niepodległości naszej Ojczyzny. Parafianie licznie zgromadzili się na Mszy św. o godz. 9.00 koncelebrowanej przez Księdza Proboszcza i Księdza Marka.

2017-11-11 - Jesienna sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Odbyła się jesienna sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2017-11-10 - Rekolekcji oazowe

Młodzież oazowa pod opieką ks. Adriana wyjechał na trzydniowe rekolekcje oazowe do parafii św. Klemensa w Ustroniu.

2017-11-07 - Przywitanie relikwii św. Antoniego Padewskiego

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 sprawowanej przez księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego oraz zaproszonych Kapłanów Rodaków i Kapłanów którzy pracowali w naszej parafii przywitaliśmy relikwie św. Antoniego Padewskiego. Relikwie do naszej świątyni wniosły dzieci Antoś Słonka i Antosia Ostrowska. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup poświecił nowe konfesjonały.

2017-11-01 - Modlitwy za zmarłych parafian

Jak co roku licznie zgromadziliśmy się na modlitwach za naszych zmarłych parafian.

2017-10-31 - Stacja naszej Wapienickiej Kalwarii

Wokół naszej świątyni pojawiła się pierwsza stacja naszej Wapienickiej Kalwarii.

2017-10-25 - Nowe konfesjonały

W naszym kościele pojawiły się dwa nowe konfesjonały. Są one specjalnie wygłuszone i przystosowane do spowiadania osób ze słabszym słuchem a i wszystkim spowiadającym zapewniają większy komfort i intymność korzystania ze sakramentu pokuty.

2017-10-24 - Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja

Odbyło się rocznicowe spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Msze św. odprawił i homilię wygłosił O. Bolesław Słota.

2017-10-22 - 'Zatrzymaj aborcję'

W tę niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane były podpisy w obronie nienarodzonych, chorych dzieci w ramach inicjatywy obywatelskiej 'Zatrzymaj aborcję'.

2017-10-18 - Modlitwa z okazji Dnia Dziecka Utraconego

Odnowa w Duchu Świętym prowadziła w naszej świątyni wieczorną modlitwę z okazji Dnia Dziecka Utraconego.

2017-10-15 - Dzień Dziecka Utraconego

Tę niedzielę przeżywaliśmy jako Dzień Dziecka Utraconego. Modlitwę różańcową prowadzili członkowie Grupy Wsparcia Po Stracie.

2017-10-13 - 100 lecie objawień fatimskich

Przy licznym udziale parafian odbyło się ostatnie czuwanie fatimskie w tym roku w którym świętowaliśmy 100 lecie objawień fatimskich.

2017-10-08 - Uroczystość Odpustowa

Przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Kazania odpustowe głosił i sumie odpustowej przewodniczył ks. Grzegorz Kamiński - Misjonarz Świętej Rodziny.

2017-10-07 - Powrót uczestników pielgrzymki

W późnych godzinach wieczornych powrócili do parafii uczestnicy pielgrzymki Śladami Matki Teresy i do Medjugorie. Po długiej drodze byli zmęczeni ale bardzo szczęśliwi i ubogaceni duchowo. Pielgrzymi ofiarowali naszej parafii dar w postaci nowej kapy.

2017-10-07 - Modlitwa 'Różaniec do granic'

W przygranicznej parafii pod wezwaniem św. Jerzego w Puńcowie liczne grono parafian pod opieką Księdza Proboszcza uczestniczyło w ogólnokrajowej akcji i modlitwie „Różaniec do granic”.

2017-10-06 - Modlitwa różańcowa i Mszy św.

Na modlitwie różańcowej i Mszy św. której przewodniczył ks. Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji spotkały się Róże Żywego Różańca naszej parafii. Ks. Marek wygłosił piękna homilię.

2017-10-04 - Spotkanie Wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego

Odbyło się w naszej parafii spotkanie Wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego naszej Diecezji. Mszę św. dla nich odprawił O. Janusz – franciszkanin z Górek Wielkich. Po Mszy św. odbyła się wspólnotowa agapa w domu katechetycznym.

2017-10-01 - Nabożeństwa różańcowe

Rozpoczęliśmy co roczne nabożeństwa różańcowe.

2017-09-29 - Pielgrzymka 'Śladami matki Teresy i do Medjugorie'

O godz. 3.00 pod opieką ks. Adriana wyruszyła z naszej parafii autokarowa pielgrzymka „Śladami matki Teresy i do Medjugorie”. Pielgrzymów pożegnał i na drogę im błogosławił ks. prob. Jerzy.

2017-09-23 - XVI Tydzień z Ewangelią

Rozpoczął się XVI Tydzień z Ewangelią w naszej Diecezji. Hasłem tego czasu są słowa „Idź na całość”.

2017-09-23 - Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Nasi parafianie pod opieką ks. Krzysztofa i kleryka Wojciecha udali się na X pielgrzymkę Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2017-09-20 - Przyjęcie parafianina do Metropolitalnego Seminarium Duchownego

Nasz parafianin Dawid Kubaczka otrzymał od Księdza Biskupa Romana Pindla susceptę – dokument oficjalnie potwierdzający przyjęcie go na studia do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. Radujemy się z całą parafią z nowego kleryka i zapewniamy o modlitwie całej parafii by wytrwał na obranej drodze prowadzącej do kapłaństwa.

2017-09-18 - Święto św. Stanisława Kostki

W dniu Święta św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną przez ks. Adriana przybyła młodzież naszej parafii. Modliliśmy się o pomyślną przyszłość i głęboką wiarę dla naszej młodzieży a na zakończenie każdy z młodych otrzymał indywidualne błogosławieństwo.

2017-09-14 - Msza św. za parafian

Na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku z udziałem naszych parafian odbyła się Msza św. w intencji mieszkańców naszego miasta.

2017-09-10 - VII Tydzień Wychowania

W naszej Diecezji rozpoczął się VII Tydzień Wychowania.

2017-09-09 - Rozpoczęcie roku formacyjnego w Żywcu

Nasza młodzież pod opieką ks. Adriana uczestniczyła w diecezjalnym rozpoczęciu roku formacyjnego w Żywcu.

2017-09-04 - Nowy rok szkolny i katechetyczny

Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosiliśmy o światło i dary Ducha Św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów.

2017-09-03 - Msza św. dla dzieci

Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do cotygodniowych Mszy św. dla dzieci a ks. Marek poświecił tornistry i pomoce szkolne dzieciom z klas pierwszych.

2017-09-03 - Nowe stacje drogi krzyżowej

Ksiądz Proboszcz poinformował parafian, że planuje wokół kościoła postawić piękne granitowe stacje drogi krzyżowej. „Wapienicka Kalwaria” będzie dopełnieniem planów i zamiarów naszych dziadków i ojców a także pierwszego proboszcza śp. Ks. Jana Jeżowicza, którzy planowali stacje drogi krzyżowej wokół kościoła.

2017-09-03 - Homilia ks. Józefa Kuca

Homilię podczas Mszy św. głosił ks. Józef Kuc z parafii w Dunajowie i Pomorzanach. Tak jak dwa lata temu poprosił parafian o wsparcie materialne dla swoich parafii na Ukrainie. Parafianie hojnie udzielali pomocy ks. Józefowi i jego parafianom.

2017-09-02 - Modlitwa o łaski na nowy rok formacyjny

W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się we wspólnocie wszystkich grup i wspólnot duszpasterskich o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny. Po Mszy św. odbyła się wspólnotowa agapa w domu katechetycznym.

2017-08-27 - Praktyka kleryka Wojciecha Nowaka

W naszej parafii praktykę katechetyczną rozpoczął pochodzący z Targanic kleryk Wojciech Nowak.

2017-08-27 - Dzień dziękczynienia za plony i urodzaje

W naszej parafii przeżywaliśmy dzień dziękczynienia za plony i urodzaje. Rolnicy i działkowcy pięknie przystroili świątynię na parafialne dożynki a w czasie Mszy św. o godz. 9.00 przynieśli do ołtarza chleb i inne dary.

2017-08-13 - Czuwanie fatimskie

Przy licznym udziale parafian odbyło się kolejne czuwanie fatimskie. Po raz pierwszy w czasie procesji ze świecami na specjalnym tronie nieśliśmy naszą figurkę Matki Bożej Fatimskiej.

2017-08-08 - Odpust Pocjunkuli ku czci N.M.P. Anielskiej

Odbył się w naszej parafii odpust Pocjunkuli ku czci N.M.P. Anielskiej. Uroczystością przewodniczył i kazania wygłosił o. Rafał – franciszkanin z Cieszyna.

2017-08-06 - Pielgrzymka na Jasną Górę

Z Hałcnowa wyruszyła diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę 7 prowadził nasz wikary ks. Adrian. W pielgrzymce wzięła udział spora grupa parafian.

2017-07-27 - Pielgrzymka

Do Zabawy, Szczepanowa i sanktuarium maryjnego w Okulicy wyruszyła autokarowa pielgrzymka parafian a zwłaszcza członków wspólnoty Okulary Wiary pod opieką ks. Marka Kamińskiego.

2017-07-25 - Dzień poświęcania pojazdów

To także dzień poświęcania pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

2017-07-25 - Msza św. za solenizantów

To dzień imienin ks. Krzysztofa Kulińskiego i ks. Krzysztofa Adamskiego. Parafianie licznie zgromadzili się na wieczornej Mszy św. aby solenizantów otoczyć swoją wdzięczną modlitwą i złożyć im życzenia imieninowe. Ks. Krzysztofowi Adamskiemu dziękowaliśmy także za jego roczną posługę w naszej parafii.

2017-07-23 - Uroczyste ogłoszenie

Kard. Robert Sarah prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Sakramentów Świętych uroczyście ogłosił, że papież Franciszek nadał kościołowi św. Mikołaja w Rychwałdzie, który jest znanym sanktuarium Matki Bożej, Pani Żywieckiej tytuł i godność bazyliki mniejszej.

2017-07-23 - Tornister pełen uśmiechów

Razem z Caritas naszej diecezji rozpoczęliśmy akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Zakupiliśmy 50 tornistrów które trafią do parafian by napełnione wróciły do parafii i przez Zespół Charytatywny trafiły do potrzebujących dzieci.

2017-07-03 - Nowa wspólnota Anonimowych Alkoholików

W domu katechetycznym odbyło się pierwsze spotkanie nowej wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Spotkania „U Franciszka” będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

2017-07-02 - Akcja pobierania krwi

W niedzielne przedpołudnie odbyła się w naszej parafii akcja pobierania krwi dla osób chorych i ofiar wypadków.

2017-06-25 - Festyn parafialny

Odbył się kolejny festyn parafialny. Mimo nie najlepszej pogody parafianie dopisali i zabawa się udała. Jak zwykle w programie było szereg występów, zabaw, konkursów i atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz smaczne ciasta, potrawy z grilla i napoje. Wielkim zainteresowanie cieszyła się loteria fantowa i licytacja koszulek z autografem reprezentantów Polski w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Do zabawy i tańca przygrywał zespół muzyczny „Kontrast” a festyn prowadził pan Jan Chmiel. O godz. 18.00 wystąpiła kapela góralska „Maliniorze” z Brennej.

2017-06-23 - Pielgrzymka do Barcelony

Ministranci i młodzież oazowa pod opieką ks. Adriana i ks. Krzysztofa udali się na tygodniową pielgrzymkę i wycieczkę do Barcelony.

2017-06-21 - Zakończenie roku szkolnego

To ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego oraz początek wakacji. Mszami św. podziękowaliśmy razem z dziećmi i młodzieżą za otrzymane łaski i polecaliśmy młode pokolenie Bożej Opatrzności na czas wakacji.

2017-06-19 - Msza św. prymicyjna

W tym dniu Mszę św. prymicyjną odprawił w naszej świątyni ks. neoprezbiter Tymoteusz Szydło, syn Pani Premier Beaty Szydło. Ks. Tymoteusz jako kleryk był w naszej parafii na praktyce katechetycznej a teraz przybył do nas aby udzielić nam błogosławieństwa prymicyjnego. Parafianie z radością witali Księdza Prymicjanta i zapewniali w życzeniach o swojej modlitwie.

2017-06-14 - Modlitwa Pańska w Krzyżu - nagroda

Za pracę „Modlitwa Pańska w Krzyżu” rodzinna firma z Bielska-Białej „Sakra – sztuka sakralna” otrzymała jedną z trzech głównych nagród na wystawie SacroExpo 2017 w Kielcach. Istniejąca od 28 lat firma, którą tworzą obecnie nasz parafianin Józef Chorąży oraz Tadeusz, Rafał i Michał Chorąży, otrzymała medal i dyplom z rąk biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego za ażurowy krzyż – specjalną kompozycję liter modlitwy „Ojcze nasz” wpisanych w obręb krzyża.

2017-06-05 - Praktyka ks. Krzysztofa Adamskiego

Ks. Krzysztof Adamski, który był w naszej parafii na rocznej praktyce jako diakon odprawił w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną. We Mszy św. uczestniczyli licznie zebrani parafianie a zwłaszcza członkowie grup modlitewnych i duszpasterskich. Uczestniczyli także w naszej modlitwie Rodzice i brat Marcin ks. Krzysztofa a homilię wygłosił ks. Krzysztof Kurnik.

2017-06-04 - Pielgrzymka do Skoczowa

Odbyła się tradycyjne pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. W pielgrzymce uczestniczyło wielu parafian a zwłaszcza rodzice kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii.