Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.05.20

Wprowadzenie : Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy nasze serca i umysły i przyjmijmy dary Ducha Świętego, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Dzieciom ze Szkoły Akademia Żaków, które dziś przystępują do I Komunii Św. życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwania w wierności Panu Jezusowi do końca życia. Rodzicom składamy podziękowanie za dar dla parafii.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy po wieczornej Mszy św. a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

 3. Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świątek – Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. będą w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30. 9.00. 16.30 i o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy i prosimy Wszystkich Parafian, by mimo dnia nauki i pracy jutro na ile to możliwe świętować a przede wszystkim uczestniczyć we Mszy św. Dajmy czytelne świadectwo naszej wiary oraz umiłowania Kościoła i naszej Matki.

 4. Jutro z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 5. We wtorek o 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 6. W środę o godz. 7.00 wyjedziemy na pielgrzymkę do Leśniowa i Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca.

 7. Także w środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Swoją modlitwą otaczamy wszystkich kapłanów.

 9. O 17.00 w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas IV, V i VI. O 15.45 spowiedź św. dla dzieci a o 16.30 Msza św. O godz. 17.15 spowiedź dla klas VII i II gimnazjum zaś o 18.00 Msza św. dla młodzieży. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież a rodziców gorąco prosimy by również pamiętali o sakramentalnym spotkaniu swoich pociech.

 11. W przedsionku zakrystii można zakupić prasę religijną. Jest także do odebrania i zakupienia „Mały Gość Niedzielny” w którym kibice znajdą terminarz mistrzostw świata w piłce nożnej.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobroć serca wszystkich Dobrodziejów niech Pan Jezus wynagradza swoimi łaskami.

 13. Tak jak w poprzednich latach 16 czerwca planujemy zorganizować Parafialny Festyn Rodzinny. Zachęcamy parafian aby ofiarować lub sponsorować fanty na loterię fantową a także wyrazić gotowość upieczenia i ofiarowania ciasta. Firmy, zakłady pracy a także sponsorów indywidualnych prosimy o ufundowanie nagród głównych w loterii fantowej. Za każdą formę pomocy i zaangażowania by ten dzień był pięknym świętem radości dla całej parafii składamy serdeczne podziękowanie. W środę po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie wszystkich którzy pragną pomóc w organizacji festynu a zwłaszcza odpowiedzialnych za nasze grupy i wspólnoty duszpasterskie. Prosimy o pewną obecność.

 14. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 25 maja o godz. 18.00 na program artystyczny zespołów -  Wiosenna pora na seniora. W programie przestawienie kabaretowe pt.:" Tacy jak my" w  wykonaniu teatru seniora, występ zespołu wokalnego seniorów Retro oraz wystawa prac plastycznych grupy malarskiej seniorów Mozaika.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!
Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.