Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.08.18

Wprowadzenie : Przeżywamy wakacje, czas odpoczynku, przygód i radości, le też spotkania z Jezusem zwłaszcza podczas niedzielnej Mszy świętej. Dzisiaj Pan Jezus chce nam powiedzieć o niezwykłym ogniu. Ten ogień ma nas przemieniać. oczyszczać i umacniać w wierze, bo jest to ogień Ducha Świętego. Prośmy podczas tej Mszy świętej aby nas prowadził i dodawał siły do odważnego wyznawania wiary. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 2. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca.

 3. W poniedziałek po Mszach modlić się będziemy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko a w piątek do św. O. Pio. Będziemy mogli też uczcić Relikwie naszych Świętych Opiekunów.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Także w środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie uczestników wrześniowej pielgrzymki do Grecji. Prosimy o pewną obecność. W czasie spotkanie trzeba będzie uiścić pozostałą część należności za wyjazd.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

 9. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

 10. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ma potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów rozumiejących potrzeby swojej parafii zapewniamy o swojej modlitwie.

 12. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku – Białej w przyszłą niedzielę przeprowadzi w bramach kościoła zbiórkę na Katolicki Dom Opieki „Józefów”. Prosimy Parafian o wsparcie finansowe tego dzieła.

 13. Ksiądz Biskup zaprasza w najbliższą sobotę na coroczną uroczystość gromadzącą wiernych z sąsiednich diecezji: ostrawsko-opawskiej (Republika Czeska) oraz żilińskiej (Słowacja).Początek o godzinie 9.15 nabożeństwem maryjnym w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku. Tam będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera, z homilią biskupa ostrawsko-opawskiego Franciszka Lobkowicza.

 14. Urząd Miejski w Bielsku-Białej Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza właścicieli i władających działkami położonych w obrębach ewidencyjnych 0020 Wapienica i 0038 Stare Bielsko, którzy otrzymali zawiadomienia o czynnościach podjętych w celu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych na spotkanie informacyjne poświęcone omówieniu prac związanych z tymi czynnościami. Spotkanie odbędzie się w budynku OSP w Starym Bielsku  przy ul. Jana III Sobieskiego 307a w dniu 22 sierpnia o godz. 17.30.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.

Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.