Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.08.25

Wprowadzenie : W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia. Bożej dobroci powierzamy wszystkich pracujących na roli i całą naszą Ojczyznę.

 1. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.

 2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 3. Dzisiaj po Mszach świętych Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku – Białej przeprowadza zbiórkę na Katolicki Dom Opieki „Józefów”. Prosimy Parafian o wsparcie finansowe tego dzieła.

 4. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.

 5. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość N.M.P. Jasnogórskiej. W tym uroczystym dniu zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. O godz. 20.30 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski. W czasie kiedy Wizerunek Jasnogórskiej Pani jest tak bardzo w naszej Ojczyźnie znieważany i bezczeszczony okażmy naszą wielką wiarę, miłość i wdzięczność naszej Matce i Królowej za Jej orędownictwo, pomoc i obronę. Najlepszym sposobem będzie nasza modlitwa i uczestnictwo we Mszy św. a wieczorem w Apelu Jasnogórskim.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.  Prosimy aby młodzież przybyła na spotkanie ze swoimi rodzicami.

 10. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. Po Mszy św. zapraszamy na agapę do domu katechetycznego. A w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 12. W przyszłą niedzielę 1 września Ksiądz Biskup zaprasza diecezjan na pielgrzymkę do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego. Początek uroczystości w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 15.00.

 13. Od tego tygodnia można składać wnioski na pomoc żywnościową w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej w latach 2019 - 2020.

 14. W przyszłą niedzielę wracamy do Mszy św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o pomoc i współpracę aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. To naprawdę ważne i istotne dla dobra tych dzieci i ich szczęśliwej przyszłości a także dla dobra Waszych rodzin i naszej parafii. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności.

 15. Pani Krystyna Ratowska przyjmuje zapisy na wyjazd do Włocławka na modlitwę pod „Krzyż Chrystusa”. Wyjazd 14 września o godz. 5.00.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.

Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.