Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.10.14

 

Wprowadzenie: W naszej Ojczyźnie po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Dziś otrzymujemy szczególne zadanie, by wrócić i zatrzymać się nad nauczaniem Świętego Jana Pawła II oraz podziękować Bogu za tego niezwykłego Nauczyciela, jakim był Święty Jan Paweł II. Jesteśmy zaproszeni też do tego, aby swoją wdzięczną modlitwą otoczyć wszystkich Ojców naszej parafii. 1. Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj szczególnie Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 2. Grupa „Okulary wiary” zaprasza w najbliższą środę o godz. 19.00 na katechezę pt. „Dlaczego w Kościele nie ma rozwodów?”

 3. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed poranną Mszą Koronka a o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 4. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się Msza i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W czasie spotkania dzieci otrzymają poświęcone różańce.

 5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary które złożymy po Mszy św. do puszek na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży w ramach dnia papieskiego.

 6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 7. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną.

 8. Od jutra przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy aby w tym tygodniu rezerwować intencje jubileuszowe i rocznicowe za żywych. Odpowiadając na liczne prośby i sugestie parafian przyjmować intencje będziemy nie w kancelarii parafialnej, ale w domu katechetycznym na parterze. Już w przyszłą niedzielę od godz. 6.30 do 13.30  przyjmować będziemy intencje za zmarłych i wszelkie inne. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria parafialna czynna będzie jak zwykle.

 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki roczne za zmarłych są przyjmowane przez księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko jedną czy dwie najbliższe osoby, natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe. Ofiara na wypominki roczne składana jest w wysokości stypendium mszalnego. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Możemy z nich skorzystać.

 10. Nasza parafia w dniach 24 i 25 listopada organizuje wyjazd na jarmark adwentowy do Budapesztu połączony ze zwiedzaniem tego miasta. Koszt wyjazdu 360 zł. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej.

 11. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej, który rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Szczegóły imprez na plakacie w gablotce.

 12. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 19 października o godz. 18:00 na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu aktorki scen muzycznych Anny Kędroń. Wstęp wolny.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.