Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.01.2021

Wprowadzenie: Często stawiamy sobie trudne pytania – gdzie szukać Jezusa? Gdzie Go odnaleźć? Eucharystia jest cudownym, najpiękniejszym spotkaniem z Panem naszego życia. Skorzystajmy z możliwości podejścia do Niego tak blisko, że bliżej się nie da. On do nas mówi, On daje siebie samego jako pokarm, zapewniający radość, pokój i wieczne szczęście. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Rozpoczynamy drugie półrocze nauki. Życzymy dzieciom i młodzieży a także nauczycielom i katechetom obfitości darów Ducha Św.

 2. Dzisiaj o 17.30 nieszpory kolędowe.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. We wtorek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez przyczynę bł. ks. Jerzego Popiełuszko a w sobotę przez przyczynę św. O. Pio.

 7. W sobotę o godz. 15.00 zapraszamy ministrantów, lektorów i animatorów wraz z rodzicami na Mszę św. noworoczną w ich intencji.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 10. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Obchodzony będzie pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Zachęcamy Was do modlitwy o zjednoczenie wszystkich wierzących w Jezusa.

 11. Zgodnie z wolą Ojca Świętego i naszego Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli przyjść z pomocą materialną tak bliskiej nam Chorwacji dotkniętej w ostatnim czasie straszliwymi trzęsieniami ziemi. Zespół Charytatywny proszę o zebranie tej ofiary.

 12. W ostatnim czasie do Pana odeszło kilku kałanów. Z tego powodu nastąpiło w naszej diecezji kilka zmian personalnych. Dotyczy to też naszej parafii. Dekretem Księdza Biskupa Romana Pindla ks. Jarosław Bielesz od dzisiaj podejmuje posługę wikariusza w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach. Księdzu Jarosławowi składamy podziękowanie za jego krótką posługę w naszej parafii.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.01.2021

Wprowadzenie: Wspominamy dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, zamykając  jednocześnie okres Bożego Narodzenia. Wspomnienie to skłania nas do refleksji nad własnym chrztem, przez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Dzieci Bożych i wielkiej rodziny Kościoła.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory kolędowe.

 2. Także dzisiaj od 9.30 do 13.30 odbędzie się akcja pobierania krwi. Krew to wyjątkowy i niezbędny dar dla życia bliźniego. Zachęcamy Parafian do podzielenia się tym bezcennym darem by ratować zdrowie i życie bliźnich.

 3. Z powodu epidemii Ksiądz Biskup na czas nieokreślony przedłuża kadencję Parafialnych Rad Duszpasterskich. O konieczności wyboru nowego składu Parafialnej Rady Duszpasterskiej Ksiądz Biskup poinformuje diecezjan.

 4. Z racji niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy, że chrzest należy zgłosić najpóźniej dwa tygodnie przed planowaną datą chrztu. Trzeba mieć z sobą formularz zgłoszenia dziecka do chrztu, który jest do pobrania na stronie internetowej, akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia od rodziców chrzestnych. Jeśli rodzice dziecka mieszkają poza naszą parafią należy także przynieść zgodę od księdza proboszcza swojej parafii zamieszkania. Rodzicem chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 rok życia, bierzmowana oraz wierząca i praktykująca, mogąca przystępować do spowiedzi i Komunii św.

 5. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy okres zwykły. Już tradycyjnie śpiew kolęd zachowamy do święta Matki Bożej Gromnicznej.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami odmówimy Koronkę a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę pierwsza w tym roku składka na potrzeby naszej parafii. Polecamy ją trosce i ofiarności wszystkich parafian. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Pamiętajmy, że prasa katolicka to bezcenne źródło naszej formacji i informacji religijnej. Dlatego co tydzień w naszej rodzinie powinno znaleźć się przynajmniej jedno czasopismo religijne.

 12. We wtorek wyjątkowo kancelaria nie będzie czynna o godz. 17.00 i 19.00.

 13. Zmarł nasz parafianin Marian Drewniok. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka! Na wierność łasce Chrztu Świętego niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.01.2021

Wprowadzenie: W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas podejmie te posta­nowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przy­rzeczenia. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na nieszpory kolędowe.

 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To uroczystość nakazana, czyli każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

 4. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W sobotę ks. Adrian będzie świętował swoje imieniny. Msza św. imieninowa odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy.

 6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 gościć będziemy znaną Góralską Kapelę „Ondraszki” ze Szczyrku, która upiększy liturgię i krótko pokolęduje po tych Mszach Świętych.

 7. Także w przyszłą niedzielę w naszej parafii w godzinach od 9.30 do 13.30 odbędzie się akcja pobierania krwi. Zachęcamy Parafian do podzielenia się tym bezcennym darem by ratować zdrowie i życie bliźnich. Szczegóły akcji znajdują się na plakatach w gablotce.

 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek od. Godz. 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.

 10. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Gorąco zachęcamy, aby w każdej rodzinie znalazło się co tydzień choćby jedno czasopismo religijne.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NOWY 2021 ROK

Wprowadzenie: Rozpoczynając Nowy 2021 Rok chcemy prosić Pana Boga o pokój dla całego świata, aby wszyscy ludzie na ziemi mogli żyć w miłości i zgodzie. Otwórzmy nasze serca i przyjmijmy słowo Boże, które pokazuje nam co mamy czynić dzisiaj i we wszystkich kolejnych dniach Nowego Roku.

 1. Rozpoczynając Nowy 2021 Rok życzymy Wam, abyście w tym Nowym Roku byli zdrowi i szczęśliwi, abyście potrafili przyjąć i wykonać wszystko, co dla każdego z nas przygotował Bóg w swoich planach. A także abyśmy do końca wypełnili Jego wolę i nieustannie wzrastali we wierze i wzajemnej miłości.

 2. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30 zaś o godz. 17.30 nieszpory kolędowe.

 3. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką, która zwłaszcza w tym czasie ma dla każdego z nas ogromne znaczenie formacyjne i informacyjne. Gorąco zapraszamy i zachęcamy.

 4. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 5. Na godne witanie Nowego Roku i każdy jego dzień przyjmijmy błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.12.2020

Wprowadzenie: W ostatnią niedzielę roku liturgia kieruje nasz wzrok ku Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa, która jest wzorem dla każdej chrześcijańskiej rodziny. Jako jedna rodzina dzieci Bożych pragniemy z tej Eucharystii zaczerpnąć siły do budowania naszych rodzin w miłości, dobroci, cierpliwości i wzajemnym przebaczeniu.

 1. Ograniczenia związane z epidemią zostały przedłużone i obowiązują nas aż do 17 stycznia. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

 3. W poniedziałek w liturgii wspominamy Św. Młodzianków. Po Mszy św. o godz. 10.00 będziemy udzielać błogosławieństwa małym dzieciom. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci a rodziców prosimy, aby pomogli także najmniejszym dzieciom w dotarciu do kościoła.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym roku podczas której dokonamy podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy będzie krótkie nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii.

 7. W piątek rozpoczniemy Nowy 2021 Rok Pański. Bożej Opatrzności powierzajmy się na ten nowy czas. Po nocy Sylwestrowej nie zapomnijmy o świątecznej Mszy świętej abyśmy w jedności z Bogiem rozpoczęli ten nowy okres naszego życia i uświęcenia. Msze św. w Nowy Rok będą w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18,00 i 19.30. Z powodu zakazu przemieszczania się do godz. 6.00 nie może być o tej porze Mszy św.

 8. W Nowy Rok przypada także Światowy Dzień Modlitw O Pokój.

 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczno noworoczne wydanie prasy katolickiej. Zachęcamy do jej zakupienia.

 11. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 12. Kancelaria parafialna będzie czynna jest od poniedziałku do środy od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych zapraszamy we wtorek o godz. 19.00.

 13. W dniu Bożego Narodzenia zakończyliśmy kolejną nowennę Duchowej Adopcji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców.

 14. Na godne zakończenie bieżącego roku i Boże rozpoczęcie NOWEGO 2021  ROKU niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W BOŻE NARODZENIE 25.12.2020

Wprowadzenie: W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Przyjmijmy zatem Tego, który przychodzi do swojej własności.

 1. Naszym Drogim Parafianom i Miłym Gościom spędzającym u nas Święta, życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym 2021 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

 2. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie, która ofiarowała choinki do naszej świątyni. Składamy najserdeczniejsze podziękowanie Oazie Rodzin, Oazie Młodzieżowej, paniom Jadwidze i Krystynie oraz wszystkim którzy pod opieką pana Kościelnego Grzegorza ustawili w kościele żłóbek i zatroszczyli się o świąteczne przyozdobienie kościoła. Każdą pomoc i troskę niech Boże Dziecię wynagrodzi Swoim błogosławieństwem.

 3. W imieniu Wszystkich Duszpasterzy dziękujemy parafianom za składane nam świąteczne życzenia, okazywaną nam życzliwość, ofiarowane dary na stół świąteczny i wszelką troskę o nas. Dobroć Waszego serca niech Pan Jezus wynagradza.

 4. Msze święte w Boże Narodzenie o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe i wspólne rodzinne kolędowanie przy żłóbku.

 5. Jutro w drugim dniu świątecznym Msze św. będą według porządku niedzielnego i dodatkowe Msze o godz. 13.30 i 19.30. Składka przeznaczona będzie na katolickie wyższe uczelnie.

 6. W przedsionku zakrystii są do nabycia w cenie 10 zł świąteczne numery prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Można też zakupić Małego Gościa Niedzielnego i naszą parafialną gazetkę Bliżej Siebie.

 7. Na pełne świętości, miłości i pokoju świętowanie przyjmijmy błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.12.2020

Wprowadzenie: Nasze adwentowe czuwanie dosięga szczytu. Już tak blisko jest Noc Narodzenia. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej właśnie Nocy, kiedy objawi się chwała Pańska. Wzorem adwentowego czuwania jest Matka oczekiwanego Zbawiciela, która z miłością przyjęła wolę Bożą i czekała na narodzenie Syna. Składka dzisiaj przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Ograniczenia związane z epidemią zostały przedłużone i obowiązują nas aż do 17 stycznia. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Dzisiaj o 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 3. Dzisiaj i do środy włącznie okazja do spowiedzi od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00.

 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 do 10.30. Już tradycyjnie zachowajmy w Wigilię wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z epidemią, aby umożliwić większej liczbie parafian uczestnictwo w Pasterce wyjątkowo będą dwie Pasterki - pierwsza o godz. 22.00 i druga o 24.00. O godz. 23.30 będzie śpiewana tradycyjna Jutrznia. Składka w czasie Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 5. Aby większa ilość parafian mogła w Boże Narodzenie, w Nowy Rok i w Trzech Króli uczestniczyć we Mszy św. Stolica Apostolska zezwoliła kapłanom na odprawienie większej ilości Mszy świętych. Skorzystamy dla Waszego dobra z tego prawa i tak w te dni Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i o 19.30. W sobotę w Święto św. Szczepana i w niedzielę 27 grudnia Msze będą według porządku niedzielnego z dodatkowymi Mszami o godz. 13.30 i 19.30. Ufamy, że wielu parafian skorzysta z tak wielu możliwości uczestniczenia we Mszy św. w te uroczyste dni. Bardzo Was prosimy, aby zaplanować udział we Mszy św. w Boże Narodzenie także w godzinach popołudniowych na tych dodatkowych Mszach.

 6. W Boże Narodzenie o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe.

 7. W Boże Narodzenie które przypada w piątek oczywiście nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. W przedsionku zakrystii jest do zakupienia prasa katolicka a przed kościołem także nowy numer gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”. Zapraszamy także na naszą stronę internetową, gdzie znajdziemy wszystkie bieżące informacje.

 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów troszczących się o naszą parafię zapewniamy o codziennej modlitwie.

 10. Dziś po Mszach św. możemy zakupić przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. Opłatki wigilijne i świece można także nabywać w domu katechetycznym od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka. Na ostatnie przygotowania do Świąt a potem radowanie się narodzeniem Pana Jezusa przyjmijmy błogosławieństwo.

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.12.2020

Wprowadzenie: Trzecia niedziela Adwentu, zwana jest niedzielą radości. W Słowie Bożym i modlitwach wzywa nas Bóg do chrześcijańskiej radości. Już dziś radujemy się myślą, że Pan jest blisko i przynosi zbawienie.

 1. Dalej obowiązują nas ograniczenia związane z epidemią. Aż do 27 grudnia w przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 niedzielne nieszpory.

 3. Zapraszamy Was na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o 7.00.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 7. Także w środę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę i konferencję wspólnotę Okulary Wiary.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed wieczorną Mszą św. Koronka a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 10. W sobotę po porannej Mszy św. modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i parafię przez orędownictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 11. W sobotę o godz. 15.00 Msza św. z konferencją i namiot spotkania dla Oazy Rodzin. Podczas Mszy do wspólnoty Kościoła Domowego zostanie włączony nowy krąg. Serdecznie zapraszamy.

 12. Od czwartku wchodzimy w drugą część Adwentu, która jest bezpośrednim czasem przygotowania do godnego przeżycia Świat Bożego Narodzenia. W tym czasie zapraszamy Was do spowiedzi świątecznej. I tak od czwartku spowiadać będziemy w dni powszednie od 6.30 do 7.00 i od 17.30 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.30, w sobotę dodatkowo od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. W przyszłą niedzielę od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. Już w tym tygodniu dajemy Wam bardzo dużo okazji do korzystania ze sakramentu pokuty i bardzo prosimy, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę w Wigilię. Spowiedź wieczorna połączona będzie z możliwością Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 13. Dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. Opłatki wigilijne i świece można także nabywać w domu katechetycznym od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary jak również za ofiary przekazywane naszej parafii przez stronę internetową czy na konto bankowe. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa ofiara na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny wzięły na siebie ciężar troski o parafię zwłaszcza kiedy przeżywamy tak trudny czas. Dobrodziejów rozumiejących sprawę troski o parafię zapewniamy o codziennej modlitwie. Koperty można zabrać pod chórem i w zakrystii.

 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę religijną. Zapraszamy także na naszą stronę internetową, gdzie znajdziemy wszystkie bieżące informacje.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.12.2020

Wprowadzenie: W drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

 1. Dalej obowiązują nas ograniczenia związane z epidemią. Do 27 grudnia w przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory.

 3. Przed kościołem możemy do puszek złożyć dobrowolną ofiarę jako naszą adwentową pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 4. Zachęcamy do wytrwałego udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00

 5. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. będą w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00 a o 12.00 godzina łaski.

 6. Także we wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. We środę po mszy świętej wieczornej  Odnowa w Duchu Świętym i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych. 

 9. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W sobotę o godz. 20.00 w naszej świątyni odbędzie się Akatyst ku czci Bogurodzicy.

 11. Dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. Opłatki wigilijne i świece można także nabywać w domu katechetycznym od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 12. W przedsionku zakrystii można nabyć prasę religijną. Przed kościołem i w przedsionku zakrystii jest też parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Ofiary można składać w kościele, ale także na konto parafii i przez stronę internetową. Wszelką dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020

Wprowadzenie: Przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa:Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Adwent to czas radości wynikającej z faktu, że Pan jest blisko. Pełni modlitwy oraz adwentowej nadziei i radości oczekujmy przyjścia naszego Pana w chwale.

 1. Dalej obowiązują nas ograniczenia związane z epidemią. Do 27 grudnia w przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Rozpoczęliśmy czas adwentu. Prosimy parafian, aby wypełnić go modlitwą i na ile to możliwe w czasie epidemii udziałem w Roratach. W Roratach starajmy się uczestniczyć każdego dnia choćby przez transmisję internetową. Podejmijmy też osobiste wyrzeczenia i umartwienia. Złóżmy Jezusowi u stóp w dniu Jego Narodzenia jakieś zrealizowane swoje postanowienie adwentowe.

 3. Msze św. roratnie będą w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. Roraty dla dzieci odbywać się będą zdalnie, przy pomocy transmisji internetowej. Zachęcamy wszystkie dzieci do sumiennego i codziennego zdalnego uczestnictwa w roratach. Dzieci zachęcamy do zaglądania codziennie na Facebookowy profil naszej parafii. Znajdą tam filmiki nagrane przez naszych Księży, którzy chcą prowadzić Was przez adwentowe dni do spotkania z Panem Jezusem. W kościele codziennie o godz. 6.30 śpiewajmy Godzinki ku czci NMP.

 4. Także na stronie internetowej naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej znajduje się szereg propozycji i pomocy, które mogą pomóc w dobrym przeżyciu czasu Adwentu dzieciom, młodzieży i dorosłym.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny organizuje adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych.
   
 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 8. Także w środę po Mszach św. modlitwy do św. Jana Pawła II.

 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W pierwszy piątek Msze św. o godz. 06.00, 16.30 i 18.00 a okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

 12. W tym niezwykle trudnym czasie składamy Wam serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary jak również za ofiary przesyłane na konto parafii czy przez stronę internetową. Dobroć serca niech Pan Bóg hojnie wynagradza.

 13. W przedsionku zakrystii możemy kupić prasę katolicką a także odebrać „Małego Gościa Niedzielnego”.

 14. W przyszłą niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołami zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zespół Charytatywny prosimy o jej zebranie.

 15. Dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. Opłatki wigilijne i świece można także nabywać w domu katechetycznym od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 16. Biskup Bielsko - Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. - w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym na terenie Diecezji Bielsko - Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych.

 17. Zmarł Feliks Rajda. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.