Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej odpust PORCJUNKULI. Królowej Anielskiej polecamy naszą Parafię i prosimy dla nas o dary świętości życia, pokoju i dobra w naszych sercach. Serdecznie witamy wśród nas Ojca Leopolda - Franciszkanina z Cieszyna, którego prosimy o wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie naszemu świętowaniu. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich odpustowych i wakacyjnych gości w naszej parafii. Niech pobyt wśród nas będzie dla Was miły i radosny. Wzajemnie umacniajmy się i budujmy świadectwem swojej wiary.

 2. Bóg zapłać Ojcu Leopoldowi za wygłoszenie odpustowego Słowa Bożego.

 3. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego. Warunkiem zyskania odpustu jest spowiedź i Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 4. Jak co roku zachęcamy parafian do podjęcia ofiary trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej po chórem.

 5. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory.

 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy również parafian którym postać św. Franciszka jest bliska.

 7. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 8. O 17.30 w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania z sakramentów świętych. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. a w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 zaś w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W czwartek będziemy także przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką.

 13. Zmarł Czesław Niedziela. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Królowej Aniołów i Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.07.2020

Wprowadzenie: Spośród wielu możliwości wybraliśmy tę, by spotkać się we wspólnocie wiary z Jezusem Chrystusem. To jest nasz skarb i nasza pewność. Nie ma niczego cenniejszego i ważniejszego niż obecność Chrystusa w naszym życiu. Prośmy o dzisiaj o potrzebne nam łaski abyśmy tego Chrystusa nieśli wszystkim ludziom, których Pan Bóg stawia na drogach naszego życia.

 1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Kapłan podejdzie do każdego samochodu by go poświęcić. Zwyczajowo składana ofiara przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na pomoc misjonarzom. Wszystkim kierowcom i uczestnikom ruchu drogowego życzymy zawsze bezpiecznej podróży.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Michałowi za jego posługę w naszej parafii od końca sierpnia ubiegłego roku jako diakon a od końca maja jako kapłan. Księdzu Kazimierzowi dziękujemy za lipcową posługę duszpasterską w naszej parafii. Niech św. Franciszek wyprasza obu kapłanom wszelkie potrzebne łaski do dalszej kapłańskiej służby.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – PORCJUNKULA. Kazania wygłosi Ojciec Franciszkanin z Cieszyna. Zachęcamy parafian do zyskania daru odpustu. Szczególnie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i czytania wartościowej prasy katolickiej.

 10. Zmarł Roman Paluch. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020

Wprowadzenie: Nasza wiara pomnaża się, gdy się nią dzielimy. Dziś Pan Jezus przypomina nam, że nawet odrobina naszej wiary może zmieniać rzeczywistość wokół nas. Uczestnicząc we Mszy św. umocnijmy naszą wiarę, by móc z nią wychodzić do innych ludzi i świadczyć o Bożej miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Trwa czas wakacyjny. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga. Jeżeli wyjedziemy na urlop, pamiętajmy o modlitwie, Mszy św. niedzielnej i świątecznej czy poście piątkowym. Odnowieni na duchu i na ciele wracajmy do swoich obowiązków.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. To dzień imienin ks. prałata Krzysztofa. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

 7. Święty Krzysztof to patron kierowców. Z tej racji po Mszy św. wieczornej w sobotę i po wszystkich Mszach niedzielnych będzie poświęcenie pojazdów. Kierowców, którzy pragną poświęcić swój pojazd zapraszamy na Mszę św. Samochód zaparkujmy na parkingu przy probostwie i przy ul. Zniczowej. Kapłan tam dotrze, aby samochody poświęcić. Zwyczajowo składana ofiara przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.

 8. Dalej trawa epidemia i nie możemy organizować objazdu chorych w takiej formie jak było to przed epidemią. Jednakże na prośbę chorego możemy pojechać, aby chorego wyspowiadać i udzielić sakramentów. Wystarczy zadzwonić do kancelarii parafialnej i umówić się na wizytę duszpasterza. Na prośbę chorych może do nich zawieźć Komunię św. nadzwyczajny szafarz eucharystii. Chorzy mogą wprost z nimi się kontaktować i o taką posługę poprosić.

 9. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Niech wakacyjne nasze dni będą również wykorzystane na czytanie wartościowej prasy katolickiej.

 10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o swoją parafię zapewniamy o stałej modlitwie.

 11. Kolejny raz bardzo prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu. Z powodu lekceważenia tego obowiązku i niesegregowania odpadów zostaliśmy obłożeni przez nasze miasto gigantyczną podwyżką o ponad 100% za wywóz jednego kontenera śmieci. Jeśli takie dalej będą stawki a warto wiedzieć, że nasze miasto kwalifikuje i traktuje cmentarz jak firmy produkcyjne - a parafianie nie będą pilnowali segregowania śmieci nie będzie możliwości utrzymania cmentarza i parafii zwłaszcza teraz w tej tak trudnej sytuacji finansowej parafii. Tym bardziej, że zapowiadane są kolejne podwyżki a nawet odebranie kontenerów z cmentarza. Pismo w tej sprawie jest umieszczone na stronie internetowej parafii.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020

Wprowadzenie: Przychodzimy dziś do Jezusa, który niczym siewca z Ewangelii chce siać swoje słowo do naszych serc. On nas wybrał, byśmy żyli tajemnicami wiary, byśmy wchodzili w relacje i bliskość z Nim i innymi ludźmi. Właśnie tutaj, wokół eucharystycznego stołu, możemy podziękować Mu za ten wybór i prosić o dalszą opiekę nad nami i całą naszą Ojczyzną.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. Jutro o godz. 18.00 godziną różańcową rozpoczniemy kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwy prowadził będzie kapłan. Zakończymy procesją Maryjną i Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy Wszystkich Parafian także dzieci i młodzież do powierzania się opiece Matki Bożej Fatimskiej.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 6.45 i 17.45 Koronka a o 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 7. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na uregulowanie naszych zaległości za wykonanie parkingu. Ufamy, że dzięki zrozumieniu i ofiarności wielu rodzin naszej parafii podołamy temu wyzwaniu a każda rodzina będzie miała swój maleńki wkład w trosce o swoją parafię. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 8. W przedsionku zakrystii dostępna jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej zakupienia i czytania.

 9. Bardzo prosimy rodziców dzieci I Komunijnych, aby w zakrystii odebrali zdjęcia i obrazki komunijne.

 10. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Zenonowi Mierzwa i ks. Łukaszowi Tlałka w czasie urlopu.

 11. Zmarła Maria Gabryś, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia i wakacyjnego wypoczynku pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.07.2020

Wprowadzenie: Dziś 14 niedziela zwykła. Uczestnicząc we Mszy świętej doświadczamy wyciszenia i uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w Słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową moc na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Od 17.00 w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się Msza w ramach obchodów 77 rocznicy „Krwawej Niedzieli” i bestialskich mordów na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów. Zapraszamy zainteresowanych do wspólnej modlitwy.

 7. Witamy wśród nas ks. Kazimierz Zdziebko, który pomaga nam w pierwszym miesiącu wakacji. Za tydzień ks. Kazimierz wygłosi Słowo Boże a po Mszach św. będzie można u niego zakupić kalendarz misyjny na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego przez Ojców Oblatów.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która szczególnie w naszych czasach spełnia ogromną rolę formacyjną i informacyjną.

 10. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45 a we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020

Wprowadzenie: Każda Msza św. jest wyjątkowym spotkaniem z naszym Panem, który chce nas kolejny raz obdarować nowym życiem w łasce. Obdarowując łaską chce towarzyszyć człowiekowi w każdej chwili życia. Otwórzmy nasze serca na Jego Słowo i Ciało, aby zyskać moc do pięknego i dobrego życia.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo czerwcowe.
 2. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Jutro przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z racji uroczystości będzie o 17.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej.

 4. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.

 5. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 6. We wtorek 30 czerwca w godzinach od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność z Unii Europejskiej. Należy zgłosić się z dokumentem tożsamości.

 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dn. 11.07.2020 r. pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 9.00 . Zapisy przyjmuje pani Krystyna Ratowska.

 8. Od jutra i przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.06.2020

Wprowadzenie: Jesteśmy tutaj, bo zaprosił nas Sam Chrystus. Przynieśliśmy do świątyni bagaż minionych dni, sukcesy i porażki, radości i smutki, obawy i lęki. Za dobro, które stało się naszym udziałem podziękujmy. To co trudne i bolesne oddajmy Dobremu Bogu. Otwórzmy nasze serca na działanie łaski Bożej, która napełni nas pokojem, którego świat dać nie potrafi i nie może. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dalej trwa a nawet w wielu regionach nasila się czas epidemii. W związku z tym przypominamy, że wszystkich uczestników Mszy świętych czy nabożeństw obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką. Zgodnie z poleceniem Księdza Biskupa i na prośbę sporej grupy wiernych informujemy, że do kapłana rozdzielającego Komunię św. po stronie chrzcielnicy pochodzą tylko osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę. Kiedy ich braknie mogą dopiero podejść przyjmujący Komunię do ust. Gdy Komunię św. rozdziela jeden kapłan to najpierw pochodzą przyjmujący Komunię św. na rękę a potem do ust. Pamiętajmy o tym także podczas Mszy św. w dni powszednie.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

 3. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci podziękują Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00. Młodzież zapraszamy na godz. 18.00. Na te dziękczynne Msze św. zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Wiele darów i łask żeśmy otrzymali, umiejmy docenić Bożą łaskawość przez nasze dziękczynienie. Od godz. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży.

 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi.

 7. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 9. Już niedługo rozpoczną się wakacje. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Wszyscy pamiętajmy, że nie powinno być żadnej niedzieli także wakacyjnej i urlopowej bez Mszy św. A uczestnicząc w świętym spotkaniu z Bogiem pamiętajmy o skromnym i godnym świątyni stroju. O tym pamiętajmy także uczestnicząc we Mszy św. w swoim parafialnym kościele.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020

Wprowadzenie: Pan Bóg zaprosił nas dziś na spotkanie. Jesteśmy Jego uczniami. On nas zna po imieniu i wie, że przychodzimy do Niego z naszymi problemami i trudnościami czując się jak owce nie mające za kim pójść. Bóg jest naszym Pasterzem, który zachęca do nawracania się i uwierzenia w moc Ewangelii. Z radością przyjmijmy Jego słowa i umocnijmy się Nim, by to spotkanie pokrzepiło nas w trudach dnia i nowym tygodniu, który rozpoczynamy.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. ks. neoprezbiter Michał Wójcik będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Przyjmijmy moc Bożej łaski jaką jest błogosławieństwo.

 2. Dziś o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja.

 3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i do czwartku włącznie procesja wokół kościoła. Starajmy się w tym tygodniu licznie uczestniczyć we Mszy św.

 4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas praktyka postna.

 7. Mimo niesprzyjających okoliczności w sobotę i niedzielę odbędą się I Komunie św. dzieci klas trzecich. W sobotę o godz. 11.00 pierwsza grupa a o 12.30 druga grupa. Zaś w niedzielę Wczesna Komunia św. o godz. 13.30. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 19.00.

 8. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.

 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 10. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Z powodu epidemii parafia boryka się z ogromnymi trudnościami materialnymi. Przez prawie trzy miesiące nie było składek a wydatki, pensje i rachunki trzeba było regulować. Mamy do spłacenia połowę należności za wykonanie parkingu. Bardzo serdecznie prosimy Wszystkich Parafian o zrozumienie, dobroć serca i ofiarność. Byśmy jak najszybciej wyszli na prostą istnieje pilna potrzeba, aby Wszyscy Parafianie i wszystkie rodziny zmobilizowały się i przyczyniły do zaradzenia tej sytuacji. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem oraz w przedsionku zakrystii. Gdyby jakaś rodzina czy osoba chciała wykupić miejsce w kolumbarium to także do tego zachęcamy w obecnej sytuacji trudności materialnych parafii. Miejsce w kolumbarium mogą zakupić także osoby czy rodziny spoza naszej parafii.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

BOŻE CIAŁO

Wprowadzenie : W dzisiejszą Uroczystością Bożego Ciała oddajemy cześć Chrystusowi ukrytemu w chlebie. Wielbimy Go i dziękujemy Mu za to, że pozostał pośród nas, że jest dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do niebieskiej ojczyzny.

 1. Zapraszamy Was do udziału w procesji, która wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00. Podczas procesji pamiętajmy aby mieć założone maseczki mimo że będziemy poza kościołem. Kto nie ma maseczki powinien zachować odległość 2 metrów od innych osób. W imię miłości bliźniego pamietajmy o tych wskazaniach.

 2. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też w te dni dzieci do sypania kwiatów. Uczyńmy co w naszej mocy aby te znaki czci Najświętszego Sakramentu w naszej parafii wypadały godnie.

 3. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom, którzy trudzili się przy postawieniu i przyozdobieniu ołtarzy na dzisiejszą procesję. Każdy trud niech Pan Bóg wynagrodzi.

 4. W przedsionku zakrystii możemy już zakupić niedzielne wydanie prasy katolickiej. Zachęcamy do jej nabycia i lektury.

 5. Z powodu epidemii została odwołana Msza św. w intencji ks. Romana Berke z okazji jubileuszu 25 lecia kapłaństwa, która miała być w sobotę o godz. 11.00.

 6. Zmarli nasi parafianie: Eugeniusz Sąsiadek, jego pogrzeb będzie w piątek o godz. 14.00 i Andrzej Superson, jego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 13.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 7. Na nasze świętowanie niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020

Wprowadzenie : Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

 2. Jutro w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. będą według porządku niedzielnego z tym że ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Z powodu epidemii procesja odbędzie się wokół naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy do cztrech ołtarzy. Prosimy aby pierwszy ołtarz przygotowała Oaza Rodzin, drugi wspólnota Okulary Wiary, trzeci Róże Żywego Różańca a czwarty Oaza Młodzieżowa.

 5. Do uroczystości Bożego Ciała przygotujmy się korzystając ze Sakramentu Pokuty, tak byśmy w dniu ustanowienia Najświętszego Sakramentu mogli przyjąć Komunię świętą.

 6. Dziewczynki przedszkolne oraz z klas 1 i 2 zapraszamy do sypania kwiatów. Panie katechetki prosimy o zaopiekowanie się dziećmi sypiącymi kwiaty. Prosimy parafian o pomoc w zorganizowaniu kwiatów do sypania i przyniesienie ich na Mszę św. w środę lub przed procesją w czwartek.

 7. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

 8. W sobotę o godz. 11.00 nasz rodak ks. Roman Berke odprawi w naszej świątytni Mszę św. z okazji jubileuszu 25 lecia kapłaństwa. Zapraszamy parafian do udziału w tej modlitwie i dziękczynieniu Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa ks. Romana.

 9. Także w sobotę przeżywać będziemy drugie w tym roku czuwanie fatimskie. O 19.00 będzie Godzina Różańcowa a od 20.00 modlitwy będzie prowadził kapłan. Zakończymy procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim.

 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ks. neoprezbiter Michał Wójcik będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 13. Informujemy że palanowany na 20 czerwca parafialny festyn w tym roku niestety się nie odbędzie.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.