Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020

Wprowadzenie: Nie ma chyba lepszego i piękniejszego nakazu do spełnienia niż ten o którym będziemy słyszeć dzisiaj: Będziesz miłował, będziesz kochał. Jest on zarazem największy, bo obejmuje całego człowieka, jego umysł, serce, wolę i działanie. Niech ta Eucharystia będzie początkiem takiego miłowania.

 1. W środę zakończył się dla nas czas kwarantanny. Bardzo Wam dziękujemy za modlitwy i wszelkie znaki pamięci, troski czy chęć pomocy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie sytuacji. Jesteśmy ujęci Waszą dobrocią i zapewniamy Was o wdzięcznej modlitwie.

 2. Od wczoraj obowiązują nas nowe ograniczenia związane z epidemią. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 7 m kwadratowych co daje u nas 65 osób a w kaplicy 18 osób.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 4. Do soboty o 17.30 zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

 5. Aby móc zyskać odpust za zmarłych zachęcamy, aby skorzystać ze sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.

 6. W zakrystii przyjmujemy kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi. Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe jedną czy dwie osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 7. O tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych przyjmujemy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. Ze względu na epidemię ograniczajmy do minimum wizyty w kancelarii a co możemy załatwiajmy telefonicznie lub przez internet.

 8. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna.

 9. Zmarł Kazimierz Murański. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

INFORMACJE KURII BIELSKO - ŻYWIECKIEJ

 

 

Słowo do Wiernych na czas Uroczystości Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.

 

Wsparcie dla Seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.
W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020

Wprowadzenie: Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła polecając wszystkich misjonarzy i misjonarki oraz prosząc o nowe powołania misyjne. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Do wtorku Ksiaz Prałat i ks. Adrian a do środy pozostali Księża naszej parafii mają kwarantannę. W kościele rano i wieczorem odprawiane są tylko pierwsze intencje przez Księży Gości a pozostałe przez naszych kapłanów w swoich mieszkaniach. W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. Dziękujemy Wam za modlitwy i wszelkie znaki pamięci czy pomoc. Zapewniamy Was o swojej modlitwie i prosimy o dalsze wsparcie modlitewne.

 2. Ze względu na epidemię wprowadzono ograniczenie ilości uczestników Mszy św. - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W naszej świątyni daje to całkowitą liczbę 110 osób a w kaplicy 33 osoby. Na ławkach są karteczki, które wskazują, gdzie możemy usiąść. Pamiętajmy też dalej o bezwzględnym obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa. Na stronie internetowej znajdują się wszystkie wskazanie epidemiczne wprowadzone na terenie naszej diecezji od 17 października.

 3. Biskup Bielsko - Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko - Żywieckiej. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.

 4. Do odwołania zawieszone są spotkania grup formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 5. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 6. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i powierzenia siebie i swojej rodziny św. Janowi Pawłowi II.

 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie.

 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Można też wypisać i wydrukować wypominki za pomocą strony internetowej do czego zachęcamy. Unikniemy wówczas częstego kłopotu związanego z odczytaniem ręcznego pisma. Formularz wypominki jest na stronie w zakładce „Aktualności”.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Przed kościołem można też zakupić gazetkę „Bliżej Siebie”.

 10. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci.

 11. Od dzisiaj młodzież oazowa organizuje sprzedaż zniczy. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji oazowych.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020

Wprowadzenie: W naszej Ojczyźnie po raz XX obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Dziś otrzymujemy szczególne zadanie, by wrócić i zatrzymać się nad życiem i nauczaniem Świętego Jana Pawła II oraz podziękować Bogu za tego niezwykłego Polaka, Kapłana i Nauczyciela, jakim był i jest dla nas Święty Jan Paweł II.

 1. Dalej trwa epidemia. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń i objęciem całego kraju Strefą Żółtą od 10 października obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa także w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu. Dla dobra wszystkich pamiętajmy o tym obowiązku.

 2. Dzisiaj i w dni powszednie tygodnia zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Jutro wyjątkowo z powodu bierzmowania różaniec będzie o godz. 7.30.

 3. Także dzisiaj do 13.30 w domu katechetycznym przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
 4. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Piotr Greger udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania powierzamy modlitwie wszystkich parafian, aby współpracując z łaską i darami Ducha Św. byli wierni Panu Bogu do końca swego życia i wartościowymi członkami Kościoła Świętego. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców i krewnych naszej młodzieży.

 5. Z powodu bierzmowania jutro o godz. 17.00 kancelaria parafialne nie będzie czynna.
 6. We wtorek o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. O 19.00 Msza św. a od 20 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim.

 7. Także we wtorek o 19 Krąg Biblijny.

 8. W środę o 19.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnotę „Okulary Wiary”.

 9. Także w środę o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 10. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 11. W piątek na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Zaś o godz. 17.15 spowiedź dla młodzieży klas 7 i 8 a o 18.00 dla nich Msza św..

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary, które złożymy po Mszy św. do puszek na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży w ramach dnia papieskiego.

 13. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej. Koperty możemy zabrać pod chórem lub w przedsionku zakrystii.

 14. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania Mały Gość Niedzielny a przed kościołem parafialna gazetka „Bliżej Siebie”. W naszej gazetce znajdziemy list Księdza Proboszcza do Rady Osiedla Wapienica z prośbą o pozytywne zaopiniowanie zmiany nazwy ulicy Przy torach na ul. ks. Jana Jeżowicza. Gorąco módlmy się, aby Członkowie Rady Osiedla Wapienica nie bali się poprzeć tę inicjatywę i podjęli decyzję zgodną z wolą większości parafian a zarazem oddali cześć człowiekowi najbardziej zasłużonemu dla historii Wapienicy i Parafii jakim był ks. Jan Jeżowicz.

 15. Od przyszłej niedzieli po mszach świętych można wesprzeć młodzież oazową nabywając u młodzieży znicze nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na dofinansowanie rekolekcji oazowych.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia a także Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Służby Zdrowia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.10.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Naszemu Patronowi powierzamy trud kształtowania wiary oraz miłości i odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie księdza Piotra Bączek, który przewodzi naszej uroczystości i wygłosi Słowo Boże. Składka przeznaczona jest dzisiaj na potrzeby Seminarium Duchownego.

 1. Dziękujemy księdzu Piotrowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wiele Bożych łask w dalszym życiu i posłudze kapłańskiej.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 3. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Oby z naszych rodzin choć jeden przedstawiciel był każdego dnia na różańcu.

 4. Jutro przypada wspomnienie św. Faustyny. Po Mszach św. modlić się będziemy przez Jej przyczynę o Boże Miłosierdzie dla nas i naszej parafii.

 5. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 6. W środę przeżywać będziemy wspomnienie M.B. Różańcowej. Wszystkim Członkom Róż Żywego Różańca dziękujemy za wytrwałą modlitwę oraz troskę o swoją parafię i życzymy Wam wiele łask Bożych na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy Was Wszystkich w środę na różaniec i Mszę św. w Waszej intencji, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji.

 7. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 19.00 na próbę liturgiczną a w piątek, sobotę i niedzielę o 19.00 na Triduum przez które duchowo przygotujemy się Wdo przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na próbę chóru parafialnego. Mimo epidemii trzeba wrócić do prób i śpiewu na niedzielnych Mszach św. aby chór nie przestał w naszej parafii istnieć. Zachęcamy gorąco parafian lubiących śpiewać do wzmocnienia swoim głosem parafialnego chóru.

 9. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 13. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy, aby w sobotę rezerwować wyłącznie intencje jubileuszowe i rocznicowe za żywych. Zaś w niedzielę wszystkie pozostałe. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie rocznice i jubileusze za żywych. Decydując o ilości zamawianych Mszy św. weźmy też pod uwagę przyszłe godziwe stypendium mszalne. Prosimy, aby oczekując na zapisanie intencji zachować bezpieczny dystans i używać maseczki na usta i nos.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i radosnego świętowania odpustowego oraz szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020

Wprowadzenie: W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii. Niech ta nasza ofiara będzie dziękczynieniem Bogu za ciągłą Jego obecność w naszych poczynaniach: dobrych i złych. W naszej diecezji przeżywamy dziś Święto Rodzin, dlatego swoją modlitwą otoczmy wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie zalecek rocznych i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do częstego udziału w tej To zaproszenie niech przyjmą także wszyscy Członkowie Róż Żywego Różańca. Różaniec będzie w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

 3. W czwartek o 19.00 spotkanie i próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 12 października.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w sakramentach świętych. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także o wytrwanie dla tych którzy już odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek zapraszamy Wszystkich odprawiających praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca a w pierwszą sobotę odprawiających praktykę pięciu pierwszych sobót a także tych którzy pragną podjąć te praktyki.

 5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą św. zaś dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00 a w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.15 do 18.00.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci po Wczesnej Komunii oraz klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej. O godz. 15.30 spowiedź św. a o 16.30 Msza św. dla dzieci.

 7. W przyszłą niedzielę nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. Piotr Bączek – dyrektor diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian zwłaszcza na sumę odpustową o godz. 12.00. Modlitwę różańcową w tym dniu poprowadzi Oaza Rodzin. Zapraszamy do modlitwy wszystkie małżeństwa i rodziny.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, także te które po Mszy św. złożymy na potrzeby diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 10. Chłopców po 1 komunii świętej zapraszamy w szeregi ministrantów. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00.

 11. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza chętnych na naukę gry na akordeonie klawiszowym z wykwalifikowanym i doświadczonym instruktorem. Zapisy wyłącznie telefonicznie pod nr. 33 818-41-48

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.09.2020

Wprowadzenie: Eucharystia jest cudownym spotkaniem z miłosiernym Jezusem, który przychodzi nawet do największych grzeszników. Daje nam siebie całego, swoją miłość, przebaczenie, ożywia nadzieję. Z wdzięcznością i zaufaniem pozwólmy Mu przemieniać nasze serca. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dalej trwa epidemia dlatego wszyscy obecni w świątyni zobowiązani są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Dziękujemy Wszystkim za zrozumienie tego obowiązku.

 2. Przypominamy, że kapłan rozdzielający Komunię Św. przy chrzcielnicy udziela jej tym, którzy pragną przyjąć ją na rękę.

 3. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a godz. 19.15 na Krąg Biblijny.

 4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy o pewną obecność. 

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę przypada wspomnienie Świętego Ojca Pio. Po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez Jego wstawiennictwo zaś w kaplicy  od 15.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu a o 18.00 na Msza Święta.

 8. Także w środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy nowe osoby. 

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji przeżywać będziemy dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem 'Eucharystia jest źródłem miłości'. Podczas Mszy św. małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską i zawierzymy na nowo wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii Panu Bogu i Matce Bożej. Z powodu odnowienia ślubów małżeńskich, prosimy, aby małżonkowie zajmowali miejsca w kościele obok siebie.

 11. Jest jeszcze dużo miejsc na planowaną pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii a wyjazd o 7.30 w sobotę. Gdyby nie było wystarczającej ilości chętnych to w środę podejmiemy decyzję o jej odwołaniu, dlatego prosimy w środę sprawdzić, czy wyjazd jest aktualny.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną a przed kościołem także naszą parafialną gazetk „Bliżej Siebie” w której znajdziemy informacje o naszych nowych kapłanach. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dobrej katolickiej rodzinie powinno się co tydzień znaleźć choćby jedno czasopismo religijne jako pomoc dla rodziny w pogłębianiu swojej wiary.

 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobro­dziejów rozumiejących potrzeby parafii zapewniamy o swojej modlitwie.

 14. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby diecezjalnego radia Anioł Beskidów. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.

 15. Zapraszamy małżeństwa do wstąpienia w szeregi Oazy Rodzin - Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło -Życie. W trzecią niedzielę odbywa się kawa integracyjna po mszy o 9.00 w salkach domu katechetycznego.

 16. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza na zajęcia do  szkółki baletowej Arabeska dzieci z  I, II i  III klasy. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 13.00 do 14.30 a także do dziecięcej grupy teatralnej Mania Grania dzieci od 10 lat. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 16.30 do 18.30.
 17. Zmarł Stanisław Wyrwoł. Jego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.30. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.09.2020

Wprowadzenie: Dzisiejsza Liturgia Słowa mówi o szkodzie, jaką w życiu może wyrządzić brak przebaczenia oraz zemsta na drugim człowieku. Chrystus pragnie tym złym rzeczom przeciwstawić miłosierdzie. Słuchając Słowa Pańskiego oraz uczestnicząc we Mszy św.  uczmy się od Chrystusa w jaki sposób wcielać miłosierdzie w nasze życie. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Módlmy się za wszystkich wychowujących młode pokolenie i ich wychowanków.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne a o 19.00 za zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. O 19.00 godzina różańcowa a od 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy procesją Maryjną i Apelem Jasnogórskim.

 2. Także dzisiaj o godz. 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy nowych członków.

 3. W poniedziałek z godz. 17.15 zapraszamy Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej.

 4. Także jutro obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. Po Mszy św. we wtorek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Okulary Wiary.

 9. W piątek o godz. 16.30 w ramach dnia eucharystycznego Msza św. dla rodziców i dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I Komunii św.

 10. W piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży stąd na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz 1 licealnych, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Od godz. 17.15 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która ma przyjąć 12 października bierzmowanie.

 11. W sobotę po rannej Mszy św. będziemy modlić się o potrzebne łaski dla nas i całej Ojczyzny przez przyczynę bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku za dar dla parafii. Na dar składały się dzwonki używane podczas liturgii i dar pieniężny za który sfinansowaliśmy uszycie nowych szat liturgicznych.

 13. W minionym czasie udało nam się odnowić figury Pana Jezusa i Matki Bożej w parku kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie państwa Marii i Piotra, która ufundowała odnowienie figury Matki Bożej.

 14. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny wykazały się zrozumieniem i wzięły odpowiedzialność za utrzymanie oraz rozwój swojej parafii. Dobrodziejów troszczących się o swoją parafię zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 15. W przedsionku zakrystii można nabyć parafialną prasę religijną a przed kościołem gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”. Zachęcamy też do korzystania ze strony internetowej naszej parafii.

 16. W sobotę 26 września chcemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł. Wyjazd z parkingu przed probostwem o 7.30.

 17. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Władysławowi Droździk.

 18. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza na jesienne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem w poniedziałek 5 października o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie: Tanzania – Kilimandżaro - Serengeti - Zanzibar. Ilość miejsc ograniczona, wstęp za zaproszeniami, które można rezerwować telefonicznie od 14 października. Odbiór zaproszeń w biurze Domu Kultury.

 19. Zmarł Ryszard Krzykała. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.09.2020

Wprowadzenie: Gromadzimy się wokół ołtarza naszego Pana. Jemu przynosimy nasze sukcesy, porażki, nagromadzone problemy i trudności. Dziękujemy za dobro, które stało się naszym udziałem, które otrzymaliśmy od innych ludzi, ale przede wszystkim od Pana Boga. Jemu też powierzajmy swoją przyszłość. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym a także Grupy Wsparcia Po Stracie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Po wieczornej Mszy św. w czwartek zapraszamy na spotkanie Zespół Charytatywny a także Parafian, którzy chcą dołączyć do tej wspólnoty.

 8. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas V i VI klas Szkoły Podstawowej. Od 15.45 okazja do spowiedzi św. a o 16.30 Msza św. Bardzo serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Można też odebrać i zakupić Małego Gościa Niedzielnego.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020

Wprowadzenie: Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa i uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

 1. Dalej trwa trudny czas epidemii. Prosimy wszystkich, aby w przestrzeni kościoła zakrywać usta i nos maseczką i w miarę możliwości zachować bezpieczną odległość.

 2. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.

 3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom i nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 8.00 a całą młodzież o godz. 18.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.

 4. W tym tygodniu chcemy rozpocząć spotkania grup duszpasterskich i modlitewnych w naszej parafii. I tak w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorów i Zelatorki Róż Żywego Różańca. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Oazy Młodzieżowej. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i Lektorów oraz chłopców, którzy pragną zostać ministrantami. Na godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę scholki dziecięcej a na godz. 10.00 dzieci od 1 klasy na spotkanie Dzieci Maryi. Podczas spotkań także pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości i używaniu maseczki zakrywającej usta i nos.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę po Mszach św. będziemy modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystanie w te dni ze sakramentu eucharystii i pokuty a także do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

 9. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5 oraz po Wczesnej Komunii św.. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy rodziców, aby pamiętali o sakramentalnym spotkaniu z Bogiem swoich dzieci.

 10. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 a popołudniu od 17.15. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.

 11. W sobotę o godz. 11.00 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. W poniedziałek o 19.00 spotkanie dla dzieci i rodziców a w piątek o 19.00 spowiedź św.

 12. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych przyjmujemy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. Z tym że w tym tygodniu w czwartek o 19.00 kancelaria nie będzie czynna.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia i odebrania „Mały Gość Niedzielny”.

 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży oazowej za piękne świadectwo troski o swoją parafię i wysprzątanie całego domu katechetycznego. Apelujemy do wszystkich korzystających z domu katechetycznego o pozostawienie po spotkaniu idealnej czystości i porządku.

 15. W tym roku szkolnym chcemy kontynuować praktykę Mszy św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców i dziadków o pomoc i współpracę, aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. To naprawdę ważne i istotne dla dobra tych dzieci i ich szczęśliwej przyszłości a także dla dobra Waszych rodzin i naszej parafii. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne, aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Zenonowi Mierzwa.

 17. W tym tygodniu kończy pracę w naszej parafii pani Alfreda nasza gospodyni. Z całego serca dziękujemy Pani Alfredzie za 16 lat wiernej i pełnej poświęcenia służbie kapłanom naszej parafii. Niech Pan Bóg wszystko wynagrodzi swoimi łaskami i błogosławi na dalsze lata życia, których niech będzie w dobrym zdrowiu jeszcze jak najwięcej. W związku z odejściem pani Alfredy poszukujemy kogoś do pracy w kuchni na probostwie. Chętnych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 18. Kierownictwo Domu Kultury ogłasza zapisy dzieci i młodzież na zajęcia taneczne do zespołów HIP-HOP. Zajęcia odbywać się będą czwartki: I grupa dla dzieci z klas IV, V i VI w godz. od 17.00 do 18.30, II grupa dla młodzieży z klas VII, VIII oraz liceum w godz. od 18.30 do 20.00. Zajęcia Zaczynają się już 3 września.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia. Bożej dobroci powierzamy wszystkich pracujących na roli i całą naszą Ojczyznę.

 1. Od dzisiaj z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczynają nowi księża: ks. neoprezbiter Adrian Moskała - pochodzący z Brennej Leśnicy, ks. Jarosław Bielesz – przychodzący z Żabnicy, ks. Jakub Musur przychodzący z parafii w Lipniku, ks. diakon Maciej Pawlik – pochodzący z parafii na Osiedlu Karpackim oraz kleryk Robert Oczkowski - pochodzący z Bulowic. Bardzo serdecznie witamy Księży w naszej parafii. Przez orędownictwo św. Franciszka prosimy o potrzebne dla nich Boże łaski i życzymy zdrowia, sił, mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego, aby z radością i gorliwością służyli Panu Bogu i ludziom w naszej rodzinie parafialnej a ich duszpasterstwo było owocne.

 2. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje.

 3. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

 4. Od godz. 9.30 do 13.30 odbywa się dzisiaj w naszej parafii akcja pobieranie krwi. Ogromnie zachęcamy wszystkich którzy mogą o podzielenie się tym bezcennym darem z tymi którym może ona ocalić życie. To szczególny i wyjątkowy dar i znak miłości bliźniego.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę przeżywać będziemy Uroczystość N.M.P. Jasnogórskiej. W tym uroczystym dniu zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. W czasie, kiedy Wizerunek Jasnogórskiej Pani jest tak bardzo w naszej Ojczyźnie znieważany i bezczeszczony okażmy naszą wielką wiarę, miłość i wdzięczność naszej Matce i Królowej za Jej orędownictwo, pomoc i obronę. Najlepszym sposobem będzie nasza modlitwa i uczestnictwo we Mszy św.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie.

 10. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 12. Zmarli nasi parafianie Józef Przygoda którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00, Genowefa Jaworska, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 i Elżbieta Jakubiec której pogrzeb będzie w czwartek o godz. 14.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.