Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.02.2020

Wprowadzenie: Słyszymy o wielu sposobach na spełnione życie i poradach, jak żyć godnie. Dziś Chrystus streszcza je wszystkie i przypomina nam, że najważniejsze jest przykazanie miłości. Miłość zaczyna się od kochania Boga całym sercem i duszą, ale swoje spełnienie ma w miłości, czystej i wiel­kiej wobec bliźniego.

 1. Pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy Parafian do włączenia się do tej modlitwy.

 2. Dzisiaj jutro i we wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie przeproszeniem i wynagrodzeniem naszej parafii za grzechy karnawału oraz bluźnierstwa i zniewagi Pana Boga dokonywane w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj Adorację będzie prowadził kapłan, jutro Róże Żywego Różańca a we wtorek pozostałe wspólnoty i grupy modlitewne.

 3. W poniedziałek zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy aby udziałem we Mszy św. i przyjęciem znaku popiołu rozpocząć czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły czyli każdy katolik między 18 a 60 rokiem może spożyć dwa skromne posiłki i jeden obfitszy a pozostali związani są postem jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne według następującego porządku: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 7. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 8. Ze względu na czas Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i wyrzeczeń a zwłaszcza do rezygnacji z używania a przede wszystkim nadużywania alkoholu. Pod chórem na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy zapisywać swoje postanowienia trzeźwości i abstynencji na czas Wielkiego Postu.

 9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 28 lutego, jest obchodzony decyzją Episkopatu Polski jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W intencjach tych będziemy się modlić podczas Mszy św. i na nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 10. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 11. W czwartek o godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W piątek dzień eucharystyczny  dla młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej. O 17.15 spowiedź świętą o 18.00 Msza Święta. Po Mszy spotkanie obowiązkowe w kościele dla młodzieży oraz ich rodziców.

 13. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę, uczestnicząc w małżeńsko-rodzinnym ruchu 'Domowym Kościele' na spotkanie w domu katechetycznym, które odbędzie się 1 marca o godzinie 10.15 (po Mszy św. o godz. 9.00). Więcej informacji znajduje się na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.

 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele duszpasterstwa specjalnego w naszej diecezji. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu ciast, tym którzy upiekli i ofiarowali ciasta i tym którzy wzięli udział w kiermaszu. W ramach kiermaszu zyskaliśmy 6947 zł, które zostaną przekazane w całości Siostrom Miłosierdzia i Siostrze Leonii, które pracują na Ukrainie.

 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można też zakupić i odebrać „Małego Gościa Niedzielnego”.

 16. Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej zaprasza dzieci w wieku od 9 do 18 roku życia na kolonię w Mikoszewie nad morzem w terminie 17-27.07.2020 r. Koszt wyjazdu wynosi 900 zł. W programie m.in. wycieczka do Malborka i zwiedzanie zamku, wycieczka kolejką wąskotorową do Sztutowa, przeprawa promowa do Gdańska i wiele innych. Istnieje możliwość dofinansowania.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.02.2020

Wprowadzenie: Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie i zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało'. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują'. Dziś specjalna składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych zapraszamy parafian na kiermasz ciast, przez który chcemy przyjść z pomocą naszej parafiance Siostrze Leonii i dziełu misyjnemu na Ukrainie, które prowadzą Siostry Miłosierdzia.

 2. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych.

 3. W poniedziałek 24 lutego zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja. 

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po Mszach św. w środę modlić się będziemy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko i uczcimy Jego Relikwie.

 7. Także w środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym.

 8. Również w środę po Mszy świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym. 

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

 11. Także w piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży z klas 7 szkoły podstawowej. O 17.15 spowiedź świętą o 18.00 Msza Święta. Po Mszy spotkanie obowiązkowa w kościele dla młodzieży.

 12. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o 13.15

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka.

 14. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro naszej Rodziny Parafialnej zapewniamy o swojej modlitwie.

 15. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 21 lutego o 18.00 na karnawałowo-kabaretowy wieczór z Teatrem Przystanek 1, który na co dzień działa w Domu Kultury w Olszówce. Wstęp Wolny.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździkowi.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.02.2020

Wprowadzenie: Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Cia­łem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

 2. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do domu katechetycznego. Tematem spotkań będzie Ewangelia niedzielna.

 3. We wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu otoczmy swoją modlitwą naszych chorych i cierpiących parafian.

 5. Także we wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Grupa Okulary Wiary zaprasza na katechezę pt. 'Eucharystia - największy dar. Obrzędy wstępne i liturgia Słowa' w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. 

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek o godz. 17.30 różaniec do siedmiu boleści matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 10. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”.

 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę majową Białoruś, Litwa i Rosja. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

 12. W przyszłą niedzielę organizujemy kiermasz ciast na cele misyjne. W tym roku swoją troskę i pomoc chcemy okazać naszej parafiance Siostrze Leonii Ostrowskiej która pracuje na Ukrainie. Prosimy parafian o pomoc w organizacji kiermaszu przez upieczenie ciasta które możemy dostarczyć do domu katechetycznego w sobotę między godziną 16.00 a 18.00. Zaś w niedzielę zachęcamy do udziału w kiermaszu który będzie od godz. 7.00 do 13.00.

 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele naszej diecezji. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Są już mocno zaawansowane prace związane z budową parkingu. Istnieje pilna potrzeba mobilizacji finansowej parafian, abyśmy szybko uporali się z zapłaceniem tej inwestycji. Zachęcamy, aby każda rodzina naszej parafii włożyła swoją maleńką cząsteczkę w troskę o swoją parafię składając choć raz w roku dodatkową ofiarę na cele inwestycyjne w wysokości 100 zł.. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Wszystkich dobrodziejów naszej parafii zapewniamy o modlitwie, aby Pan Bóg wynagradzał dobroć serca swoim błogosławieństwem i łaskami.

 14. Wczoraj w godzinach rannych do Domu Ojca odszedł nasz Rodak – ks. Marek Kulig, który był proboszczem w parafii św. Jakuba w Simoradzu. Pogrzeb Ks. Marka będzie w Simoradzu w czwartek o godz. 14.00. Gorąco zachęcamy parafian do udziału w tej smutnej ceremonii. Chcemy zorganizować wyjazd autokarem. Wyjazd będzie z parkingu przy probostwie o godz. 13.00. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Marku. Powierzmy Go Miłosierdziu Bożemu.

 15. O. Jarosław Kupczak – dominikanin, jeden z największych znawców nauczania Jana Pawła II, we wtorek 18 lutego wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Człowiek w życiu i nauczaniu świętego Papieża” Jest to kolejna katecheza z cyklu spotkań z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.02.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj mija 40 dzień od narodzenia Chrystusa. W tym dniu Jezus został ofiarowany w świątyni, a starzec Symeon  zobaczył w nim zbawienie i światło na oświecenie pogan i chwałę ludu swego Izraela. Upamiętniamy to wydarzenie poświęceniem gromnic. Trzymając  zapaloną świecą, mamy sobie przypominać, że Chrystus jest światłością świata oraz to, że kto idzie za Nim, nie chodzi w ciemności.

 1. Dzisiaj o 17.30 Nieszpory Kolędowe.

 2. Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa.

 3. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek o 15.45 spowiedź a o 16.30 Msza św. dla dzieci klas 4, 5 i 6.

 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na zakony kontemplacyjne. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”. Zachęcamy do kupna i czytania tej tak potrzebnej pomocy informacyjnej i formacyjnej.

 13. W piątek po Mszy o 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas 8 szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, żeby młodzież była na Eucharystii i zabrała na spotkanie indeks bierzmowanego.

 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę majową Białoruś, Litwa i Rosja. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

 15. Zmarła Zofia Pociecha. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.01.2020

Wprowadzenie: Święta Matka Kościół zaprasza nas dzisiaj do celebrowania niedzielnej Mszy świętej. W tej Najświętszej Ofierze pragniemy zawrzeć wszystkie sprawy minionego tygodnia, równocześnie błagając o Boże błogosławieństwo na czas III tygodnia zwykłego, który dzisiaj rozpoczynamy. W ogłoszoną przez papieża Franciszka Niedzielę Bożego Słowa módlmy się abyśmy zawsze z największą uwagą i szacunkiem słuchali Słów Boga i według niego kształtowali swoje życie.

 1. Dziś o godz. 15.00 drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca. Zapraszamy tych którzy nie uczestniczyli w nim wczoraj.

 2. O godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych.

 3. Oaza młodzieżowa zaprasza wszystkich parafian a szczególnie dzieci naszej parafii na spektakl jasełkowo musicalowy, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00. 

 4. Jutro rozpoczynamy drugie półrocze nauki. Życzymy dzieciom i młodzieży a także nauczycielom i katechetom obfitości darów Ducha Św.

 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Członkinie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy także parafian pragnących ofiarować cząstkę swojego dobrego serca i ochotnych do pomocy rąk do włączenia się w życie tego zespołu.

 6. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o godzinie 16.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają poświęcone świece. Obecność obowiązkowa.

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowo noworoczne Parafialną Radę Duszpasterską.

 10. Także w środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty.

 11. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii.

 13. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie podczas wszystkich Mszy św.. Składka w tym dniu przeznaczona jest na pomoc Klauzurowym Zgromadzeniom Zakonnym.

 14. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Można także zakupić i odebrać Małego Gościa Niedzielnego.

 15. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 16. W dniach od 15 do 24 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę – Białe Noce - Białoruś, Kraje Nadbałtyckie i Rosja. Koszt wyjazdu 2430 zł. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 1 tysiąca złotych od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce.

 17. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza w piątek o godz. 16.30 na Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Kapelki Mała Wapienica. W programie również popisy uczniów grających na skrzypcach i akordeonie. Wstęp wolny.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.01.2020

Wprowadzenie: Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na piękny koncert kolędowy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna i Mała Istebna.

 2. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolędę otwierając się na Boże błogosławieństwo i dając świadectwo więzi z parafią oraz swoimi duszpasterzami. Dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie. Było nam miło, kiedy na kapłana oczekiwali wszyscy domownicy. Cieszymy się każdą szczerą i kulturalną rozmową, wskazówką czy radą dotyczącą życia naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać także za złożone przy okazji kolędy ofiary, które dzielone są między Parafię, Kurię Diecezjalną i kapłana. Składamy również podziękowanie za ofiary złożone ministrantom, które są także wyrazem naszej wdzięczności za ich całoroczną posługę przy ołtarzu.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. Także we wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech przyjdą z dokumentem tożsamości.

 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Także w czwartek po Mszach św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia Jego Relikwii.

 8. W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania opłatkowe Róż Żywego Różańca. W sobotę na 15.00 zapraszamy Róże od 1 do 14 a w niedzielę od 15 do 29. Gdyby komuś nie pasował proponowany termin niech przyjdzie w dniu dogodnym dla siebie. Bardzo serdecznie zapraszamy i liczymy na pewne przybycie.

 9. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15. Spotkanie będzie wyjątkowo w kościele.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 12. Zmarły nasze parafianki: Kamila Zwardoń której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00 i Irena Bojanowska której pogrzeb będzie również w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy je Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.01.2020

Wprowadzenie: Wspominamy dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, zamykając  jednocześnie okres Bożego Narodzenia. Wspomnienie to skłania nas do refleksji nad własnym chrztem, przez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i staliśmy się świątynią Ducha Świętego.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży a także nauczycielom i wychowawcom życzymy udanego, bezpiecznego dla duszy i ciała wypoczynku.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory kolędowe.

 3. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy okres zwykły. Już tradycyjnie śpiew kolęd zachowamy do święta Matki Bożej Gromnicznej.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. Także środę spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o 18.00 a po niej spotykanie w domu katechetycznym.

 7. Także w tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków grupy Okulary Wiary.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek na godzinę 19. 00 do salki katechetycznej serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ministrantów i lektorów. Prosimy o pewną obecność.

 10. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45 a narzeczonych zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 11. W niedzielę 19 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się w naszej świątyni piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna i Mała Istebna. Już dziś parafian i gości serdecznie zapraszamy. Tak planujmy swoje niedzielne spotkania rodzinne aby móc w koncercie uczestniczyć.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę pierwsza w tym roku składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na wykonanie nowego parkingu. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Pamiętajmy że prasa katolicka to bezcenne źródło naszej formacji i informacji religijnej. Dlatego co tydzień w naszej rodzinie powinno znaleźć się przynajmniej jedno czasopismo religijne.

 14. Dzisiaj kończymy odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

  P Poranna i Dzwonkowa od Porannej do Cieszyńskiej (nowa trasa)
  A ul. Łowiecka (bez Tartacznej, Smoczej i Dębowiec)
  Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od I do IV włącznie
  G blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od V do VII

 15. W sobotę od godz. 10.00 odbędzie się kolęda dodatkowa. Rodziny które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie a chciałyby aby kapłan przyszedł z błogosławieństwem kolędowym proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 16. Na wierność łasce Chrztu Świętego niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.01.2020

Wprowadzenie : W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte posta­nowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przy­rzeczenia. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na nieszpory kolędowe.

 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To uroczystość nakazana czyli każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą w naszej świątyni jak w niedzielę.

 3. Także jutro odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 11.30 na Placu Ratuszowym.

 4. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy także naszych parafian.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących wspólnie się pomodlić.

 7. W czwartek ks. Adrian będzie świętował swoje imieniny. Jednakże Msza św. imieninowa ze względu na kolędy odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek dzień eucharystyczny dla klas VII i VIII. Spowiedź od godz. 17.15 a Msza św. o godz. 18.00.

 10. Kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna od poniedziałku do soboty w godzinach rannych od godz. 7.30 do 8.30.

 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 12. W tym tygodniu w ramach kolędy chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

Niedziela  05.01.2020

P ul. Jaworzańska strona parzysta od ul. Tadeusza do ul. Cieszyńskiej i ul. Świetlista

A ul. Darniowa, Dziewanny oraz Bielska 135 i 314 (bez domów na ul. Dzwonkowej)

Ł ul. Tadeusza i pobliskie domy przy ul. Szczerej
G ul. Bożka, Przy Torach, Zagajnik, Filona i Zakątna

Poniedziałek 06.01.2020

P ul. Palenica, Pierwiosnków i Smutna
A
ul. Potok od Jagienki do Średniej, Średnia, Horeszków, Jankiela i pobliskie domy przy ul. Marzanny

Ł ul. Komandorska, Praska oraz Długosza 82 i 83

G ul. Zapłocie Duże od torów, Kadłubka i Szybowcowa

 
Wtorek 07.01.2020

P ul. Jaworzańska od ul. Zapora do ul. Palenica, ul. Leśników i Sztabowa

A blok przy ul. Twórczej 11, 28 i ul. Regera 16
Ł
ul. Światopełka i Starej Baśni
G ul. Juranda, Telimeny i Gerwazego

Środa 08.01.2020
P ul. Harnasiów i Hoża
A ul. Szafirowa i Alabastrowa
Ł ul. Wojskiego, Klasyków i Tadeusza 42a i 46a
G Jaworze Dolne od p. Jakubiec do p. Parkitnego (domy po przeciwnej stronie ul. Bielskiej należą do parafii Jaworze)

 Czwartek 09.01.2020
P ul. Cieszyńska od ul. Jaworzańskiej do mostu strona parzysta, ul. Twórcza, Rusałki, Regera od torów kolejowych do ul. Cieszyńskiej oraz Zapłocie Duże od Cieszyńskiej do torów
A
blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka III
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka I
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka II

Sobota  11.01.2020
P blok przy ul. Zwierzynieckiej 26
A
blok przy ul. Zwierzynieckiej 22             
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 28
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 24

Niedziela 12.01.2020
P ul. Poranna i Dzwonkowa od Porannej do Cieszyńskiej (nowa trasa)
A
ul. Łowiecka (bez Tartacznej, Smoczej i Dębowiec)
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od I do IV włącznie
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od V do VII

 1. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Gorąco zachęcamy aby w każdej rodzinie znalazło się co tydzień choćby jedno czasopismo religijne. Polecamy w tym tygodniu tygodnik „Niedziela” za 6 zł który zawiera jako dodatek ciekawy modlitewnik „Modlitwy w każdym czasie” oraz interesujący artykuł o ks. kardynale Stefanie Wyszyńskim.

 2. Są jeszcze do nabycia nasze kalendarze parafialne.

 3. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 4. Zmarła Ewa Jarczok. Jej pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019

Wprowadzenie : W ostatnią niedzielę roku liturgia kieruje nasz wzrok ku Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa, która jest wzorem dla każdej chrześcijańskiej rodziny. Jako jedna rodzina dzieci Bożych pragniemy z tej Eucharystii zaczerpnąć siły do budowania naszych rodzin w miłości, dobroci, cierpliwości i wzajemnym przebaczeniu.

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

 2. Kancelaria parafialna w okresie kolędy czynna jest od poniedziałku do soboty od 7.30 do 8.30. W Nowy Rok kancelaria nie będzie czynna.

 3. We wtorek o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym roku podczas której dokonamy podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy będzie krótkie nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii.

 4. W środę rozpoczniemy Nowy 2020 Rok Pański. Bożej Opatrzności powierzajmy się na ten nowy czas. Po nocy Sylwestrowej nie zapomnijmy o świątecznej Mszy świętej abyśmy w jedności z Bogiem rozpoczęli ten nowy okres naszego życia i uświęcenia.

 5. By wszyscy korzystający z uroków nocy sylwestrowej mogli rozpocząć Nowy Rok z Bogiem będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. W Nowy Rok przypada także Światowy Dzień Modlitw O Pokój.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W pierwszy piątek o godz. 16.30 Msza św. w ramach dnia eucharystycznego dla dzieci klas 4, 5 i 6.. Prosimy rodziców i dzieci aby pamiętali o tym wydarzeniu.

 9. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę 4 stycznia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 11. W dniu Bożego Narodzenia zakończyliśmy kolejną nowennę Duchowej Adopcji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców.

 12. W tym tygodniu w ramach kolędy chcemy odwiedzić parafian mieszkających na następujących ulicach:

Niedziela 29.12.2019

P ul. Zwrotna, Zosi, Błatnia, Szczera, Jaworzańska strona parzysta od ul. Szczerej do ul. Tadeusza

A domki Leśników przy ul. Kopytko i ul. Storczyków
Ł Osiedle Promienne przy ul. Zwierzynieckiej
G ul. Mazurska od nr 101 do nr 33

Poniedziałek 30.12.2019

P blok przy ul. Relaksowej 16 od 100 do 51

A blok przy ul. Relaksowej 16 od 1 do 50

Ł ul. Hanki, Kameliowa i Kmicica

G blok przy ul. Lajkonika 9, dom nr 6 i ul. Jaskrowa bez bloków

Wtorek 31.12.2019  (Uwaga: kolęda rozpoczyna się o godz.10.00)

bloki przy ul. Sobieskiego 432, 434, 436, 438 i 442 (dwóch księży)

bloki przy ul. Wapienickiej 34 i 34a 

Czwartek 02.01.2020

P ul. Marzanny i Danusi

A ul. Wapienicka bez bloków oraz ul. Międzyrzecka od Cieszyńskiej do kościoła

Ł ul. Sabały, Działkowców, Wypoczynkowa, domy p. Lenartowiczów przy ul. Regera, ul. Sobieskiego od mostu do ul. Międzyrzeckiej bez bloków
G ul. Zapora za lasem, Rumiankowa, Kaszyska, Miętowa od ul. Zapora do ul. Storczyków i pobliskie domy przy ul. Kopytko

Sobota 04.01.2020

P ul. Słowiańska, Celtycka, Handlowa, Soplicy, Lodowa i Szewska

A ul. Zapora od lasu do sklepu obie strony i ul. Zapora strona parzysta od sklepu do ul. Jaworzańskiej

Ł ul. Kopytko po stronie „Afy” bez domków Leśnika, ul. Biwakowa, ul. Zapora  strona nieparzysta od sklepu do ul. Jaworzańskiej i ul. Koperkowa
G ul. Kaskadowa bez nowych szeregowców ( początek od p. Kubalów)

Niedziela  05.01.2020

P ul. Jaworzańska strona parzysta od ul. Tadeusza do ul. Cieszyńskiej i ul. Świetlista

A ul. Darniowa, Dziewanny oraz Bielska 135 i 314 (bez domów na ul. Dzwonkowej)

Ł ul. Tadeusza i pobliskie domy przy ul. Szczerej
G ul. Bożka, Przy Torach, Zagajnik, Filona i Zakątna

 1. W dni powszednie tygodnia kolędę rozpoczynamy o godz. 14.30 a w sobotę i niedzielę o godz. 14.00.

 2. Na godne zakończenie bieżącego roku i Boże rozpoczęcie NOWEGO 2020 ROKU niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12.2019

Wprowadzenie : Nasze adwentowe czuwanie dosięga szczytu. Już tak blisko jest Noc Narodzenia. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej właśnie Nocy, kiedy objawi się chwała Pańska. Wzorem adwentowego czuwania jest Matka oczekiwanego Zbawiciela, która z miłością przyjęła wolę Bożą i czekała na narodzenie Syna.

 1. Dzisiaj o 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Okazja do spowiedzi świątecznej dzisiaj od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. Jutro spowiadać będziemy od 6.30 do 9.30, od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00.

 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 do 9.30. Już tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Przed Pasterką o godz. 23.30 Jutrznia. Aż trudno wyobrazić sobie aby przeżywać Święta Bożego Narodzenia bez Pasterki. Składka w czasie Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 4. W Boże Narodzenie o godz. 17.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe.

 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia i Święto św. Szczepana Msze św. będą w porządku niedzielnym.

 6. W Święto św. Szczepana składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 7. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Apostoła. W tym dniu tradycyjnie poświęca się wino.

 8. W sobotę w liturgii wspominamy Św. Młodzianków. Po Mszy św. o godz. 10.00 będziemy udzielać błogosławieństwa małym dzieciom. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkie dzieci a rodziców prosimy aby pomogli także najmniejszym dzieciom w dotarciu do kościoła.

 9. W domu katechetycznym można jeszcze dziś i jutro nabyć poświęcone opłatki wigilijne.

 10. Przed kościołem można kupić kalendarz i świecę Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

 11. Zachęcamy do kupna prasy religijnej. Świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” kosztuje 10 zł.

 12. W tym tygodniu rozpoczynamy drugą część duszpasterskich odwiedzin naszych rodzin. Chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:
  Niedziela 22.12.2019
  P Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
  Piątek 27.12.2019
  P ul. Kminkowa i Tymiankowa
  A ul. Nowiny i Diamentowa
  Ł ul. Słomiana (bez Porannej)
  G ul. Gminna, Mazurska od nr 36 i 31 do ul. Dzwonkowej i ul. Suwalska
  Sobota 28.12.2019
  P ul. Agawy ( początek od ul. Storczyków)
  A ul. Czujna i Zagłoby
  Ł Osiedle „Zacisze” przy ul. Zapora 17 oraz Zapora 23 b, c, f i 25 c, e, f
  G blok przy ul. Twórczej 28c, 30 i 34 
  Niedziela 29.12.2019
  P ul. Zwrotna, Zosi, Błatnia, Szczera, Jaworzańska strona parzysta od ul. Szczerej do ul. Tadeusza
  A domki Leśników przy ul. Kopytko i ul. Storczyków
  Ł Osiedle Promienne przy ul. Zwierzynieckiej 
  G ul. Mazurska od nr 101 do nr 33
 1. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy dalszych ulic parafii zatroszczyli się o przywiezienie i odwiezienie kapłana z kolędy. Za życzliwość już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

 2. Zmarł Wit Kupczak. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 3. Na godne świętowanie i radowanie się Nowonarodzonym Jezusem przyjmijmy błogosławieństwo.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.