Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.03.2020

Wprowadzenie: Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu.  Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

 1. Doświadczamy trudnego czasu epidemii. Do odwołania obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa Romana od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej czy świątecznej Mszy św. Stosujemy się do postanowień naszego Rządu, który zezwala na uczestnictwo we Mszy św. tylko pięciu osób. Troszczmy się w duchu miłości o zdrowie i życie swoje i naszych bliźnich zachowując wskazania odpowiedzialnych za losy Kościoła i naszego Narodu.

 2. Z radością informujemy parafian że istnieje możliwość przeżywania wszystkich Mszy świętych i nabożeństw sprawowanych w naszej świątyni za pomocą stałej transmisji internetowej. Link do transmisji jest na stronie internetowej naszej parafii. W ten sposób łączmy się na wspólnej modlitwie w czasie kiedy nie możemy fizycznie uczestniczyć we Mszy św.

 3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa i rozpoczniemy Wielki Tydzień.

 4. Z przykrością informujemy, że wobec epidemii i niebezpieczeństw z nią związanych, planowana na maj pielgrzymka do Krajów Nadbałtyckich została odwołana. Wpłacona zaliczka zostanie w całości zwrócona. Bardzo jednak prosimy aby odbierać ją w kancelarii parafialnej u Księdza Proboszcza po Świętach Wielkanocnych. Gdyby ktoś potrzebował już tych pieniędzy to prosimy telefonicznie umówić się z Księdzem Proboszczem. Jeszcze raz przepraszamy i ufamy, że w lepszym czasie nie jeden jeszcze raz będziemy wspólnie pielgrzymować.

 5. We wtorek od godz. 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 Zespół Charytatywny wydawał będzie żywność w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego zdrowia i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.03.2020

Wprowadzenie: Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby spojrzeć na naszą trudną codzienność oczyma wiary. Odkrywamy sens cierpienia, wartość poświęcenia i ofiary. W czasie wielkopostnego nawrócenia otwórzmy nasze serca na światło Bożej łaski, które oświeca ludzkie życie nadzieją życia wiecznego.

 1. Duchowo łączymy się z Wszystkimi Drogimi nam Parafianami w tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii. Jesteśmy złączeni z każdą rodziną naszej parafii a w sposób szczególny z chorymi, cierpiącymi i osobami w podeszłym wieku, które szczególnie przeżywają może lęki i obawy związane z zagrożeniem epidemią. Bliskie naszemu sercu są dzieci i młodzież. Tęsknimy już za spotkaniami z Wami w ramach wspólnot i grup formacyjnych. Każdego dnia zapewniamy Was Wszystkich o swojej modlitwie i gorąco prosimy Was o pamięć modlitewną w naszej intencji. Kochani Wszyscy w duchu miłości podejmijmy każdy trud troski o zdrowie i życie swoje i innych zachowując bezwzględnie wszystkie wskazania skierowane do nas przez odpowiedzialnych za losy naszej Ojczyny i Kościoła. Zaufajmy Wszyscy Panu Bogu, Który potrafi największe zło przemienić w wielkie dobro. Nie mogąc uczestniczyć w nabożeństwach, Mszach św. i spotkaniach formacyjnych módlmy się więcej w naszych rodzinach. Odkryjmy wartość i piękno swojej rodziny jako Kościoła Domowego, do którego przychodzi i w którym obecny jest i działa sam Bóg. Módlmy się jak najczęściej razem. Całą rodziną przynajmniej od czasu do czasu czytajmy wspólnie Pismo Święte. Możliwie już teraz zaplanujcie spowiedź wielkanocną. Poprzez środki przekazu korzystajmy hojnie z modlitw wspólnotowych Kościoła.

 2. Od dzisiaj mieliśmy rozpocząć czas rekolekcji wielkopostnych. Jest to w obecnej sytuacji niemożliwe jednak zachęcamy Was do przeżycia rekolekcji wielkopostnych przez pośrednictwo Internetu. Na stronie Diecezji Bielsko - Żywieckiej publikowane są nauki rekolekcyjne ks. dra Marka Studenskiego, który miał głosić rekolekcje w naszej parafii. Możemy też słuchać internetowych nauk rekolekcyjnych ks. dra Piotra Ślęczka naszego rodaka. Adres internetowy jest na stronie naszej parafii oraz w gablotce: http://cfdtrzebinia.sds.pl/rekolekcje-on-line-22-30-marca-2020/.

 3. Z powodu epidemii Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu. Dalej też odwołane są wszelkie nabożeństwa także Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

 4. Prosimy aby do największego minimum i największej konieczności ograniczyć korzystanie z kancelarii parafialnej. Niech wystarczy nam kontakt telefoniczny czy internetowy a co możliwe odłóżmy na później.

 5. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To okazja aby na nowo podjąć duchową adopcję dziecka poczętego do czego gorąco zachęcamy.

 6. Już teraz myślmy o wielkanocnej spowiedzi św. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy Sakramentu Pokuty na ostatnie dni przed świętami.

 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.03.2020

Wprowadzenie: W niezwykle trudnym czasie Wielkiego Postu przychodzimy z wiarą do Jezusa. Jemu jako Lekarzowi dusz i ciał zawierzamy siebie. Prosimy też by swoją łaską wspomagał nas w dźwiganiu naszego krzyża. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla chętnych parafian. Będzie też ona o tej porze w przyszłą niedzielę.

 2. Przeżywamy trudny czas epidemii. Ponieważ wszyscy jesteśmy zagrożeni, Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zarządza, też by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów i ślubów uczestniczy tylko najbliższa rodzina. Odwołane też zostają wszystkie nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Taka sytuacja obowiązuje do odwołania.

 3. W związku z epidemią prosimy aby z kancelarii parafialnej korzystać tylko w sprawach najbardziej pilnych i koniecznych. Jeśli to możliwe korzystajmy z kontaktu telefonicznego. Od tego tygodnia można też dzwonić do kancelarii pod numer telefonu komórkowego 505 767 711. Płatności czy ofiary możemy też wysyłać na konto bankowe, które znajdziemy na stronie internetowej bądź w czasie późniejszym.

 4. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o swojej modlitwie.

 6. Od dzisiaj po Mszach św. możemy nabyć baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 7. Mamy obecnie wokół kościoła trzy duże parkingi – przed probostwem i domem katechetycznym, na ulicy Zniczowej i wzdłuż ulicy Przy torach po lewej stronie w stronę wiaduktu. Wielu parafian korzysta także w placu kolejowego. Prosimy parafian aby nie zostawiać samochodu na ulicy Międzyrzeckiej, gdyż utrudnia to korzystanie z ruchu dwukierunkowego na tej ulicy. Już teraz za zrozumienie dziękujemy.

 8. Zmarły nasze parafianki Małgorzata Płonka, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 oraz Jadwiga Caban, jej pogrzeb będzie również we wtorek o godz. 13.30. Powierzmy je Miłosierdziu Bożemu.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.03.2020

Wprowadzenie : W drugą niedzielę Wielkiego Postu wchodzimy wraz z Jezusem na Górę Przemienienia. Słyszymy słowa: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Jezus chciał umocnić wiarę swoich uczniów. Niech ta Eucharystia będzie dziś dla nas jak wejście na Górę Przemienienia, byśmy mogli powtórzyć za Piotrem: „dobrze, że tu jesteśmy”, a potem umocnieni wrócić do naszego krzyża.

 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Wszystkich Parafian na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Zaś w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

 2. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać kartki z wypominkami do modlitwy przy Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie przed majową pielgrzymką do Krajów Nadbałtyckich. Na spotkanie prosimy koniecznie przynieść skan swojego paszportu, na karteczce napisany adres swojej poczty elektronicznej czyli email oraz druga część wpłaty czyli 1430 zł. Osoby które nie wpłaciły zaliczki całą kwotę.

 6. Grupa Okulary Wiary zaprasza na katechezę pt. 'Eucharystia - największy dar. Liturgia eucharystyczna i Obrzędy zakończenia' w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. 

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek dzień eucharystyczny  dla młodzieży z klas 7 Szkoły Podstawowej. O 18.00 Msza Święta dla młodzieży. Po Mszy spotkanie obowiązkowe w kościele.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Umacniajmy naszą wiarę i wiedzę religijną czytaniem prasy katolickiej.

 10. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. Zespół Charytatywny rozprowadzał będzie paschaliki i baranki wielkanocne.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te które po Mszy św. możemy złożyć do puszki na pomoc ubogim dzieciom w krajach misyjnych.

 12. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza za pokrycie kosztu budowy nowego parkingu. Prace związane z budową dobiegły końca. Parking nam już służy, jest oświetlony, pozostała tylko końcowa kosmetyka obejścia. Trwają też jeszcze prace na cmentarzu. Starajmy się zmobilizować aby i wydatki z budową zostały możliwie szybko uregulowane. Jeśli większość rodzin a tym bardziej pracujących złoży raz w roku tę dodatkową ofiarę kopertową w wysokości 100 zł na cele inwestycyjne nie będzie najmniejszego kłopotu z uregulowaniem naszych zaległości. Koperty możemy zabrać pod chórem lub w przedsionku zakrystii. Dobrodziejów rozumiejących potrzeby parafii i to że jest ona naszym wspólnym dobrem i wizytówką zapewniamy o codziennej modlitwie.

 13. W sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczniemy coroczne parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Będą one trwały do środy. W przyszłą niedzielę otrzymamy szczegółowy plan rekolekcji. Już dzisiaj tak planujmy swoje zajęcia abyśmy mogli każdego dnia uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

 14. Rada Osiedla 13 marca o godz. 14.00 zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 32.

 15. Na terenie naszej parafii przy ul Regera 18 rozpoczyna działalność nowy żłobek. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

 16. Zmarła Alina Kapa, jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 oraz Ryszard Ożóg, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.03.2020

Wprowadzenie : W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu przychodzimy do Chrystusa, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.

 1. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a na Drogę Krzyżową w piątek o 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci zaś o 17.30 młodzież i dorosłych.

 2. W poniedziałek po Mszach świętych modlić się będziemy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i uczcimy Jego Relikwie.

 3. Po wieczornej Mszy św. w poniedziałek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. We wtorek od 10.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Po wieczornej Mszy św. w środę zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Charytatywny a o 19.00 na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 9. W czwartek o godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek od godz. 15.45 zapraszamy do sakramentu pokuty dzieci z klas 4, 5 i 6. Prosimy aby i rodzice pamiętali o spotkaniu swoich pociech z Panem Jezusem.

 11. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 12. W gablotce i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby diecezji.

 15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na cele misyjne a zwłaszcza na pomoc biednym dzieciom w misyjnych krajach afrykańskich. Prosimy Zespół Charytatywny o zebranie tej ofiary.

 16. 11 marca w środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie przed majową pielgrzymką do Krajów Nadbałtyckich. Na spotkanie prosimy koniecznie przynieść skan swojego paszportu, na karteczce napisany adres swojej poczty elektronicznej czyli email oraz druga część wpłaty czyli 1430 zł. Osoby które nie wpłaciły zaliczki całą kwotę.

 17. Od jutra 2 marca do 5 kwietnia trwać będą zapisy na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik, która odbędzie się od 30 kwietnia do 3 maja. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej pielgrzymki.

 18. 7 czerwca w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby planujące wyjazd indywidualny na beatyfikację proszone są o zgłoszenie się w zakrystii celem zapisania się na kartę wstępu. Można też otrzymać kartę parkingową ale ich ilość jest ograniczona.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.02.2020

Wprowadzenie: Słyszymy o wielu sposobach na spełnione życie i poradach, jak żyć godnie. Dziś Chrystus streszcza je wszystkie i przypomina nam, że najważniejsze jest przykazanie miłości. Miłość zaczyna się od kochania Boga całym sercem i duszą, ale swoje spełnienie ma w miłości, czystej i wiel­kiej wobec bliźniego.

 1. Pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy Parafian do włączenia się do tej modlitwy.

 2. Dzisiaj jutro i we wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie przeproszeniem i wynagrodzeniem naszej parafii za grzechy karnawału oraz bluźnierstwa i zniewagi Pana Boga dokonywane w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj Adorację będzie prowadził kapłan, jutro Róże Żywego Różańca a we wtorek pozostałe wspólnoty i grupy modlitewne.

 3. W poniedziałek zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy aby udziałem we Mszy św. i przyjęciem znaku popiołu rozpocząć czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły czyli każdy katolik między 18 a 60 rokiem może spożyć dwa skromne posiłki i jeden obfitszy a pozostali związani są postem jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne według następującego porządku: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 7. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 8. Ze względu na czas Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i wyrzeczeń a zwłaszcza do rezygnacji z używania a przede wszystkim nadużywania alkoholu. Pod chórem na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy zapisywać swoje postanowienia trzeźwości i abstynencji na czas Wielkiego Postu.

 9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 28 lutego, jest obchodzony decyzją Episkopatu Polski jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W intencjach tych będziemy się modlić podczas Mszy św. i na nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 10. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 11. W czwartek o godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W piątek dzień eucharystyczny  dla młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej. O 17.15 spowiedź świętą o 18.00 Msza Święta. Po Mszy spotkanie obowiązkowe w kościele dla młodzieży oraz ich rodziców.

 13. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę, uczestnicząc w małżeńsko-rodzinnym ruchu 'Domowym Kościele' na spotkanie w domu katechetycznym, które odbędzie się 1 marca o godzinie 10.15 (po Mszy św. o godz. 9.00). Więcej informacji znajduje się na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.

 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele duszpasterstwa specjalnego w naszej diecezji. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu ciast, tym którzy upiekli i ofiarowali ciasta i tym którzy wzięli udział w kiermaszu. W ramach kiermaszu zyskaliśmy 6947 zł, które zostaną przekazane w całości Siostrom Miłosierdzia i Siostrze Leonii, które pracują na Ukrainie.

 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można też zakupić i odebrać „Małego Gościa Niedzielnego”.

 16. Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej zaprasza dzieci w wieku od 9 do 18 roku życia na kolonię w Mikoszewie nad morzem w terminie 17-27.07.2020 r. Koszt wyjazdu wynosi 900 zł. W programie m.in. wycieczka do Malborka i zwiedzanie zamku, wycieczka kolejką wąskotorową do Sztutowa, przeprawa promowa do Gdańska i wiele innych. Istnieje możliwość dofinansowania.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.02.2020

Wprowadzenie: Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie i zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało'. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują'. Dziś specjalna składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych zapraszamy parafian na kiermasz ciast, przez który chcemy przyjść z pomocą naszej parafiance Siostrze Leonii i dziełu misyjnemu na Ukrainie, które prowadzą Siostry Miłosierdzia.

 2. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych.

 3. W poniedziałek 24 lutego zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja. 

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po Mszach św. w środę modlić się będziemy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko i uczcimy Jego Relikwie.

 7. Także w środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym.

 8. Również w środę po Mszy świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym. 

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

 11. Także w piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży z klas 7 szkoły podstawowej. O 17.15 spowiedź świętą o 18.00 Msza Święta. Po Mszy spotkanie obowiązkowa w kościele dla młodzieży.

 12. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o 13.15

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka.

 14. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro naszej Rodziny Parafialnej zapewniamy o swojej modlitwie.

 15. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 21 lutego o 18.00 na karnawałowo-kabaretowy wieczór z Teatrem Przystanek 1, który na co dzień działa w Domu Kultury w Olszówce. Wstęp Wolny.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździkowi.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.02.2020

Wprowadzenie: Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Cia­łem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

 2. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do domu katechetycznego. Tematem spotkań będzie Ewangelia niedzielna.

 3. We wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie N.M.P. z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu otoczmy swoją modlitwą naszych chorych i cierpiących parafian.

 5. Także we wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Grupa Okulary Wiary zaprasza na katechezę pt. 'Eucharystia - największy dar. Obrzędy wstępne i liturgia Słowa' w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. 

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek o godz. 17.30 różaniec do siedmiu boleści matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 10. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”.

 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę majową Białoruś, Litwa i Rosja. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

 12. W przyszłą niedzielę organizujemy kiermasz ciast na cele misyjne. W tym roku swoją troskę i pomoc chcemy okazać naszej parafiance Siostrze Leonii Ostrowskiej która pracuje na Ukrainie. Prosimy parafian o pomoc w organizacji kiermaszu przez upieczenie ciasta które możemy dostarczyć do domu katechetycznego w sobotę między godziną 16.00 a 18.00. Zaś w niedzielę zachęcamy do udziału w kiermaszu który będzie od godz. 7.00 do 13.00.

 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele naszej diecezji. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Są już mocno zaawansowane prace związane z budową parkingu. Istnieje pilna potrzeba mobilizacji finansowej parafian, abyśmy szybko uporali się z zapłaceniem tej inwestycji. Zachęcamy, aby każda rodzina naszej parafii włożyła swoją maleńką cząsteczkę w troskę o swoją parafię składając choć raz w roku dodatkową ofiarę na cele inwestycyjne w wysokości 100 zł.. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Wszystkich dobrodziejów naszej parafii zapewniamy o modlitwie, aby Pan Bóg wynagradzał dobroć serca swoim błogosławieństwem i łaskami.

 14. Wczoraj w godzinach rannych do Domu Ojca odszedł nasz Rodak – ks. Marek Kulig, który był proboszczem w parafii św. Jakuba w Simoradzu. Pogrzeb Ks. Marka będzie w Simoradzu w czwartek o godz. 14.00. Gorąco zachęcamy parafian do udziału w tej smutnej ceremonii. Chcemy zorganizować wyjazd autokarem. Wyjazd będzie z parkingu przy probostwie o godz. 13.00. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Marku. Powierzmy Go Miłosierdziu Bożemu.

 15. O. Jarosław Kupczak – dominikanin, jeden z największych znawców nauczania Jana Pawła II, we wtorek 18 lutego wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Człowiek w życiu i nauczaniu świętego Papieża” Jest to kolejna katecheza z cyklu spotkań z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.02.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj mija 40 dzień od narodzenia Chrystusa. W tym dniu Jezus został ofiarowany w świątyni, a starzec Symeon  zobaczył w nim zbawienie i światło na oświecenie pogan i chwałę ludu swego Izraela. Upamiętniamy to wydarzenie poświęceniem gromnic. Trzymając  zapaloną świecą, mamy sobie przypominać, że Chrystus jest światłością świata oraz to, że kto idzie za Nim, nie chodzi w ciemności.

 1. Dzisiaj o 17.30 Nieszpory Kolędowe.

 2. Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa.

 3. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek o 15.45 spowiedź a o 16.30 Msza św. dla dzieci klas 4, 5 i 6.

 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na zakony kontemplacyjne. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”. Zachęcamy do kupna i czytania tej tak potrzebnej pomocy informacyjnej i formacyjnej.

 13. W piątek po Mszy o 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas 8 szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, żeby młodzież była na Eucharystii i zabrała na spotkanie indeks bierzmowanego.

 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę majową Białoruś, Litwa i Rosja. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

 15. Zmarła Zofia Pociecha. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.01.2020

Wprowadzenie: Święta Matka Kościół zaprasza nas dzisiaj do celebrowania niedzielnej Mszy świętej. W tej Najświętszej Ofierze pragniemy zawrzeć wszystkie sprawy minionego tygodnia, równocześnie błagając o Boże błogosławieństwo na czas III tygodnia zwykłego, który dzisiaj rozpoczynamy. W ogłoszoną przez papieża Franciszka Niedzielę Bożego Słowa módlmy się abyśmy zawsze z największą uwagą i szacunkiem słuchali Słów Boga i według niego kształtowali swoje życie.

 1. Dziś o godz. 15.00 drugie spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca. Zapraszamy tych którzy nie uczestniczyli w nim wczoraj.

 2. O godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych.

 3. Oaza młodzieżowa zaprasza wszystkich parafian a szczególnie dzieci naszej parafii na spektakl jasełkowo musicalowy, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00. 

 4. Jutro rozpoczynamy drugie półrocze nauki. Życzymy dzieciom i młodzieży a także nauczycielom i katechetom obfitości darów Ducha Św.

 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Członkinie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy także parafian pragnących ofiarować cząstkę swojego dobrego serca i ochotnych do pomocy rąk do włączenia się w życie tego zespołu.

 6. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o godzinie 16.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają poświęcone świece. Obecność obowiązkowa.

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowo noworoczne Parafialną Radę Duszpasterską.

 10. Także w środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty.

 11. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii.

 13. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie podczas wszystkich Mszy św.. Składka w tym dniu przeznaczona jest na pomoc Klauzurowym Zgromadzeniom Zakonnym.

 14. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Można także zakupić i odebrać Małego Gościa Niedzielnego.

 15. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 16. W dniach od 15 do 24 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę – Białe Noce - Białoruś, Kraje Nadbałtyckie i Rosja. Koszt wyjazdu 2430 zł. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 1 tysiąca złotych od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce.

 17. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza w piątek o godz. 16.30 na Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Kapelki Mała Wapienica. W programie również popisy uczniów grających na skrzypcach i akordeonie. Wstęp wolny.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.