Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.07.2022

Wprowadzenie: Gromadząc się dzisiaj w świątyni Pana, przynosimy ze sobą bagaż minionego tygodnia. Będą w nim dobre i złe rzeczy. To co było szlachetne, dobre i właściwe złóżmy Bogu w ofierze jako dar, to zaś co było niedoskonałe, ułomne, grzeszne i słabe złączmy z prośbą o przebaczenie. Z racji pierwsej niedzieli miesiaca po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Skaładka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego. 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 niedzielne nieszpory.

 2. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów. Klub Honorowych Dawców krwi PCK składa również podziękowanie za podarowanie cennego daru krwi.

 7. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która w naszych czasach spełnia ogromną rolę formacyjną i informacyjną.

 8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek i środę od godz. 17.00 do 17.45 a we wtorek i czwartek od godz. 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 9. Koło Przyjaciół Radio Maryja 10 lipca organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu kościelnego. Zapisy u p. Krystyny Ratowskiej.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.06.2022

Wprowadzenie: Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynkowi i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania.

 

1. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży gratulujemy wyników i uzyskanych promocji do następnej klasy. Życzymy też udanych, przeżywanych w łączności z Bogiem wakacji. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujmy za trud wychowawczy. Cieszymy się dziećmi i młodzieżą, którzy przyszli podziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski.

 

2. Dzisiaj ks. Tomasz Kramarczyk kończy swoją posługę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi za jego roczną posługę oraz za świadectwo miłości do Pana Jezusa i wiernych naszej parafii. Życzymy wszelkich potrzebnych darów i zapewniamy o swojej modlitwie.

 

3. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo czerwcowe.

 

4. Także dzisiaj od 9.30 do 13.30 odbędzie się akcja pobierania krwi. Krew to wyjątkowy i niezbędny dar dla życia bliźniego. Zachęcamy Parafian do podzielenia się tym bezcennym darem by ratować zdrowie i życie bliźnich. 

 

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Charytatywnego oraz Grupy wsparcia Po Stracie.

 

6. W środę przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z racji uroczystości będzie o 17.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od. godz. 17.00.

 

8. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii.

 

9. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. 

 

10. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych naszych kapłanów.

 

11. Od jutra i przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. 

 

12. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na Dolny Śląsk od 30 września do 2 października. Szczegóły na stronie internetowej.

 

13. Zmarł Zbigniew Raczek. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!                                                                                   


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.06.2022

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę słyszymy jak Jezus Chrystus posyła Apostołów do zbłąkanych owiec. Także nas wzywa do pracy na swoim żniwie. W tym zadaniu nie pozostawia nas samych, lecz obiecuje prowadzić nas - jak niegdyś Naród Wybrany przez pustynię. Wsłuchując się w słowo prawdy, przyjmijmy je z wiarą. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesja.

 

2. We wtorek na godz. 19.00 Koła Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na nabożeństwo czerwcowe do kapliczki przy ul. Józefa Bożka.

 

3. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 

4. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele wspólnoty Mamre.

 

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.00, 09.00, 16.30 i o godz. 18.00. Zaś o godz. 8.00 będzie Msze dla dzieci na zakończenie roku szkolnego.

 

6. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci podziękują Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00. Młodzież zapraszamy na godz. 18.00. Na te dziękczynne Msze św. zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Wiele darów i łask żeśmy otrzymali, umiejmy docenić Bożą łaskawość przez nasze dziękczynienie. Od godz. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży.

 

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Okulary wiary”.

 

8. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 

9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka.

 

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 

11. Już niedługo rozpoczną się wakacje. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Wszyscy pamiętajmy, że nie powinno być żadnej niedzieli także wakacyjnej i urlopowej bez Mszy św. A uczestnicząc w świętym spotkaniu z Bogiem pamiętajmy o skromnym i godnym świątyni stroju. O tym pamiętajmy także uczestnicząc we Mszy św. w swoim parafialnym kościele.

 

12. Od 20 czerwca rozpoczynają się zapisy drogą elektroniczną na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która tradycyjnie trwa od 6 do 11 sierpnia. Szczegóły na stronie pielgrzymki: https://pielgrzymka.bielsko.pl

 

13. W przyszłą niedzielę w naszej parafii w godzinach od 9.30 do 13.30 odbędzie się akcja pobierania krwi. Zachęcamy Parafian do podzielenia się tym bezcennym darem by ratować zdrowie i życie bliźnich. Szczegóły akcji znajdują się na plakatach w gablotce.

 

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


16 czerwca 2022 - Boże Ciało

Wprowadzenie: W dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała oddajemy cześć Chrystusowi ukrytemu w chlebie. Wielbimy Go i dziękujemy Mu za to, że pozostał pośród nas, że jest dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do niebieskiej ojczyzny.

 1. Zapraszamy Was do udziału w procesji, która wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00.

 2. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też w te dni dzieci do sypania kwiatów. Uczyńmy co w naszej mocy aby te znaki czci Najświętszego Sakramentu w naszej parafii wypadały godnie.

 3. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom, którzy trudzili się przy postawieniu i przyozdobieniu ołtarzy na dzisiejszą procesję. Każdy trud niech Pan Bóg wynagrodzi.

 4. W przedsionku zakrystii możemy już zakupić niedzielne wydanie prasy katolickiej. Zachęcamy do jej nabycia i lektury.

 5. Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela w piątek 17 czerwca 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Jednocześnie zobowiązuje korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców.

 6. Od 30 września do 2 października organizujemy pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i na Dolny Śląsk. W programie Świdnica i zwiedzanie Kościoła Pokoju, spacer po palmiarni, Wałbrzych i Zamek Książ, sanktuarium Łaskawej Pani i klasztor w Krzeszowie, sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, Błędne Skały i Kaplica Czaszek w Czermnej, Kudowa Zdrój oraz sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Dokładny program znajdziemy na stronie internetowej i w gablotce. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 400 zł.

 7. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Michałowi Wójcik, ks. Piotrowi Ślęczka oraz Księżom Salwatorianom w Trzebini.

 8. Na nasze świętowanie niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.06.2022

Wprowadzenie: Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

 1. Po Mszy św. bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian do domu katechetycznego na kiermasz ciast. Cały dochód z kiermaszu przeznaczamy na pomoc ks. biskupowi Tadeuszowi Kusy, który prowadzi misje w Środkowej Afryce. Dziękujemy także wszystkim, którzy na ten cel upiekli i ofiarowali ciasto. Niech Pan Bóg dobroć serca wynagradza swoimi łaskami.

 2. Także dzisiaj po Mszach św. ks. Tomasz Kramarczyk będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

 3. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.

 4. Jutro przeżywać będziemy drugie w tym roku czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 będzie Godzina Różańcowa o 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwy będzie prowadził kapłan. Zakończymy procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim.

 5. We wtorek od godz. 17.00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 18.00 Msza św. a po Mszy próba liturgiczna ze świadkami. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

 6. W środę o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Polecamy ich modlitwie parafian. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców, rodzeństwo i krewnych naszej młodzieży. Dziękujemy Animatorom, którzy prowadzili spotkania, by przygotować młodzież do bierzmowania jak również parafianom, którzy podjęli się modlitewnej, duchowej adopcji kandydata do bierzmowania.

 7. Ze względu na wtorkową spowiedź św. kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00 oraz uroczystość bierzmowania w środę o godz. 17.00 a także z powodu czwartkowej Uroczystości Bożego Ciała kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45 oraz we wtorek, środę, piątek i sobotę od 7.30 do 8.30. Narzeczonych zapraszamy we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00. W sprawach zaplanowania pogrzebu czy zaopatrzenia chorego o każdej porze. Za zmiany przepraszamy i bardzo prosimy o zrozumienie!

 8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, które będą obok domów państwa Jachna, Brandys - Gluza, Kędzior – Jafernik oraz na placu kościelnym. Mieszkańców powyższych domów jak również z pobliskich domów i ulic prosimy o wzięcie odpowiedzialności za przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy. Czwarty ołtarz niech przygotuje młodzież oazowa i oaza rodzin.

 9. Prosimy parafian o liczny udział w procesji Bożego Ciała. To nasz publiczny hołd Jezusowi i wyraźny znak naszej wiary. Aby śpiewać i modlić się podczas procesji nie zapomnijmy zabrać modlitewnika. Miło też będzie widzieć ustrojone domy wzdłuż trasy procesji. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30. 9.00 i 12.00 oraz o godz. 18.00. Do uroczystości Bożego Ciała przygotujmy się także korzystając ze Sakramentu Pokuty, tak byśmy w dniu ustanowienia Najświętszego Sakramentu mogli przyjąć Komunię świętą.

 10. Dzieci po I Komunii św. niech przyjdą w strojach komunijnych, ale bez świec. Dziewczynki przedszkolne oraz z klas 1 i 2 zapraszamy do sypania kwiatów. Panie katechetki prosimy o zaopiekowanie się zarówno dziećmi komunijnymi jak i sypiącymi kwiaty. Prosimy parafian o pomoc w zorganizowaniu kwiatów do sypania i przyniesienie ich na Mszę św. w środę lub przed procesją w czwartek.

 11. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny parafii czuły się odpowiedzialne za rozwój i utrzymanie swojej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o stałej modlitwie.

 13. W zakrystii możemy kupić prasę katolicką. Możemy też kupić specjalny bardzo ciekawy numer Gościa Niedzielnego poświęcony kultowi Najświętszego Sakramentu i cudom eucharystycznym w Polsce i na świecie. Jest też do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki Bliżej Siebie.

 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dzieci do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę za o godz. 9.00. Zapisy przyjmuje pani Krystyna Ratowska.

 15. Zmarł Czesław Lewicki. Jego pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu
  .
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.06.2022

Wprowadzenie: Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła i święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy także, aby napełnił nas Duch Święty, byśmy posiedli wszystkie Jego dary i owoce, dla dobra Kościoła i świata. Witamy wśród nas ks. Piotra Schora, kapelana Salwatoriańskiego Hospicjum św. Jana Pawła II, który wygłosi Słowo Boże.

 1. Bóg zapłać ks. Piotrowi za wygłoszone Słowo Boże.

 2. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.

 3. Jutro przypada w liturgii drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby jutro uczestniczyć we Mszy św. Z racji święta nabożeństwo czerwcowe będzie 17.30. Kancelaria parafialna w dniu jutrzejszym nie będzie czynna.

 4. Także jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 5. We wtorek i czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania po której odbędzie się próba liturgiczna.

 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Wszystkich Zelatorów i Zelatorki Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. i do modlitwy za kapłanów. Pamiętajmy też o zmarłych kapłanach z posługi których korzystaliśmy.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszych rodzin.

 10. W przyszłą niedzielę chcemy zorganizować w naszej parafii akcję wspierającą dzieło misyjne Kościoła. Wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału prosimy o upieczenie ciasta i przyniesienia go do domu katechetycznego w sobotę 11 czerwca w godzinach od 13.00 do 15.00. Następnie dnia w niedzielę 12 czerwca zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu ciast kupując po Mszy św. opakowane ciasto. Całkowity dochód zostanie przekazany księdzu biskupowi Tadeuszowi Kusy, który pracuje na misjach w Środkowej Afryce a który w czasie odpustu porcjunkuli będzie głosił w naszej parafii kazania i odprawi sumę odpustową. Okażmy kolejny raz swoje dobre serce i przyjdźmy ze swoją pomocą ludziom potrzebującym.

 11. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. ks. neoprezbiter Tomasz będzie udzielał Parafianom indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, także te, które po Mszy św. możemy złożyć na potrzeby Salwatoriańskiego Hospicjum św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że przychodząc z pomocą Hospicjum wykonujemy szczególnie cenny w oczach Bożych uczynek miłosierdzia a nikt z nas nie wie czy nie pomaga już dziś samemu sobie.

 13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, do której zobowiązany jest każdy wierzący katolik.

 14. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.05.2022

Wprowadzenie: „Pan Jezus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca'. Ta praw­da skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy, który i nam przygotował miesz­kanie w niebie. Niech Eucharystia - cząstka nieba na ziemi - pozwoli nam już teraz radować się obietnicą niebieskiego szczęścia.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w kończących się nabożeństwa majowych, które łączymy z Nowenną do Ducha Św. Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, które od poniedziałku do piątku będą po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę czy inne święta kościelne o godz. 17.30.

 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców i dzieci które odnowią przymierze chrztu św. w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.

 3. W środę o godz. 18.00 ks. neoprezbiter Tomasz Kramarczyk, który posługiwał w naszej parafii jako diakon odprawi w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną. Zapraszamy Wszystkich Parafian a zwłaszcza członków grup duszpasterskich i modlitewnych. Po Mszy św. ks. Tomasz będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 5. W czwartek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Będzie też możliwość uczczenia Relikwii św. Jana Pawła II.

 6. Także w czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania po której odbędzie się próba liturgiczna.

 7. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas III, IV, V i VI. Spowiedź św. od godz. 15.30 a o 16.30 Msza św. Dzieci klas trzecich rozpoczną praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Prosimy dzieci i rodziców aby pamiętali o swoim spotkaniu z Bogiem w Sakramentach Pokuty i Eucharystii.

 8. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 12. W przyszłą niedzielę Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne po Mszach św. będzie rozprowadzać cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. i zbierać ofiary na potrzeby Hospicjum. Dochód z cegiełek i otrzymane ofiary przeznaczony zostanie na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych oraz pozwoli zagwarantować pacjentom na lepsze warunki pobytu w  Stacjonarnym Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie nieuleczalnie chorym z Diecezji Bielsko-Żywieckiej godnego egzystowania w otoczeniu ludzi, którzy złagodzą objawy choroby  i uśmierzą ból, ale przede wszystkim pomogą przetrwać cierpiącym najtrudniejsze chwile. Nadmieniamy, że działalność Zarządu i Członków Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej. Na mszach świętych kazania wygłosi Ks. Piotr Schora - kapelan hospicjum.

 13. W przyszłą niedzielę Ksiądz Biskup Roman Pindel zaprasza diecezjan do udziału w pielgrzymce do Skoczowa, ku czci św. Jana Sarkandra, patrona diecezji. O godz. 10.30 procesja na Kaplicówkę a o 11.00 uroczysta Msza św.

 14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Podwórkowych Kołek Różańcowych. Wyjazd 19 czerwca o 9.00 a zapisy dzieci z opiekunem przyjmuje pani Krystyna Ratowska.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.05.2022

Wprowadzenie: 'Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę' - mówi dziś do nas Pan Jezus. Wypełnienie nauki i przykazań Jezusa to język, w którym możemy Mu odpowiedzieć na miłość. Konsekwencją naszej miłości do Jezusa jest to, że wypełniamy Jego przykazania, odkrywamy, jak bardzo jesteśmy kochani przez Jego Ojca i gościmy w sobie Ojca i Syna.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 2. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Początek modlitw w poniedziałek, worek i środę o godz. 17.30. Modlitwy te połączymy z nabożeństwem majowym.

 3. Jutro po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez przyczynę św. O. Pio.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Wsparcia Po Stracie.

 5. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Matki. Zapraszamy na majowe nabożeństwo i Mszę św. Wszystkie Matki naszej parafii a także dzieci, które do życzeń niech dołączą dar wdzięcznej modlitwy za swoją Mamę.

 6. W piątek o godz. 17.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, Msza św. i spotkanie formacyjne w kościele.

 7. Od piątku nabożeństwa majowe łączyć będziemy z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 8. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja ks. diakon Tomasz przyjmie święcenia kapłańskie. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę za ks. diakona Tomasza i Wszystkich Diakonów, którzy przyjmą święcenia.

 9. Także w sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o godz. 13.15.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem możemy nabyć majowy numer gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 12. Informujemy zainteresowanych rodziców, że odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci, które były do Wczesnej Komunii św. w roku 2019 i 2020 odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 10.30.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.05.2022

Wprowadzenie: W Eucharystii doświadczamy, że Bóg jest z nami. Odkrywamy także, jak bardzo nas kocha. Dziś w Ewangelii pozostawia nam przykazanie miłości wzajemnej. Z Eucharystii czerpiemy siły do uobecniania miłości, jakiej sami doznajemy od Boga. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert muzyki organowej. Wystąpi znany muzyk Michał Duźniak – organista i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie improwizacje do pieśni maryjnych. Serdecznie Parafian i Gości zapraszamy.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

 3. We wtorek o godz. 19.00 Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na majówkę przy kapliczce obok cmentarza.

 4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. Także w środę zapraszamy na spotkanie wspólnoty Okulary Wiary. 

 6. W czwartek po Mszach św. modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i parafię o potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Mamre.

 8. W czwartek od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby, które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 9. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed poranną Mszą św. Koronka a o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Siostry Faustyny.

 10. W piątek wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na wydarzenie ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' początek o 19.00 przy kaplicy św. Wendelina w Rudzicy. W planie Nabożeństwo Majowe, Msza święta i historia kaplicy.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 5.00 wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Podlasie i Mazury.

 12. W przedsionku zakrystii można zakupić prasę religijną.

 13. W naszej diecezji rozpoczął się proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka. Ksiądz Biskup Roman Pindel zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka – zarówno pozytywne, jak i negatywne – aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej do dnia 25 czerwca 2022.

 14. Bóg zapłać za każdą złożoną na potrzeby naszej parafii ofiarę. W tym trudnym czasie ma to ogromne znaczenie. Rodzicom dzieci komunijnych składamy podziękowanie za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii przy okazji I Komunii swoich dzieci. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie. Oby to grono ludzi zatroskanych i kochających swoją parafię nieustannie się powiększało. Bóg zapłać także za ofiary na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, które po Mszy św. możemy złożyć do puszki.

 15. Parafia w Jaworzu organizuje 29 maja rowerową pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii w Jaworzu.

 16. Zmarli nas parafianie: Patryk Terkiewicz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00, Andrzej Solarz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 i Janina Faruga której pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.05.2022

Wprowadzenie: Dzisiejsza Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw O Powołania Kapłańskie i Zakonne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele.

 1. Dzisiaj druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 przystąpi do I Komunii św. Razem z dziećmi bardzo się cieszymy i życzymy im wierności Panu Jezusowi do końca życia. By tę radość i wiarę umocnić zapraszamy dzieci do przeżywania tzw. „Białego Tygodnia”.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczorne uwielbienie.

 4. Także we wtorek o 18.30 odbędzie się spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Podlasie i Mazury.

 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek przypada pierwsze czuwanie fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa o 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Czuwanie zakończymy procesją wokół naszego kościoła i Apelem Jasnogórskim.

 7. W sobotę o godz. 12.00 ostatnia grupa dzieci klas 3 przystąpi w naszej świątyni do I Komunii św.

 8. Po długiej przerwie w przyszłą niedzielę 15 maja o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert muzyki organowej. Wystąpi znany organista Michał Duźniak – organista i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie improwizacje do pieśni maryjnych. Serdecznie Parafian i Gości zapraszamy.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Składamy także podziękowanie za ofiarowaną makulaturę na cele misyjne. W naszej parafii zebrano dwa duże kontenery makulatury.

 10. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarnością i wspaniałomyślnością okażmy swoją troskę i pomoc swojej parafii a także solidarną odpowiedzialność za jej rozwój. Za każdą złożoną ofiarę składamy podziękowanie i modlimy się aby Pan Bóg Dobrodziejów parafii darzył potrzebnymi łaskami.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną a przed kościołem także nowy numer parafialnej gazetki „Bliżej Siebie”.

 12. Za tydzień do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną i informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych a Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej ofiary.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.