Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.07.2020

Wprowadzenie: Dziś 14 niedziela zwykła. Uczestnicząc we Mszy świętej doświadczamy wyciszenia i uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w Słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową moc na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Od 17.00 w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się Msza w ramach obchodów 77 rocznicy „Krwawej Niedzieli” i bestialskich mordów na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów. Zapraszamy zainteresowanych do wspólnej modlitwy.

 7. Witamy wśród nas ks. Kazimierz Zdziebko, który pomaga nam w pierwszym miesiącu wakacji. Za tydzień ks. Kazimierz wygłosi Słowo Boże a po Mszach św. będzie można u niego zakupić kalendarz misyjny na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego przez Ojców Oblatów.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która szczególnie w naszych czasach spełnia ogromną rolę formacyjną i informacyjną.

 10. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45 a we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020

Wprowadzenie: Każda Msza św. jest wyjątkowym spotkaniem z naszym Panem, który chce nas kolejny raz obdarować nowym życiem w łasce. Obdarowując łaską chce towarzyszyć człowiekowi w każdej chwili życia. Otwórzmy nasze serca na Jego Słowo i Ciało, aby zyskać moc do pięknego i dobrego życia.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo czerwcowe.
 2. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Jutro przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z racji uroczystości będzie o 17.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej.

 4. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.

 5. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 6. We wtorek 30 czerwca w godzinach od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność z Unii Europejskiej. Należy zgłosić się z dokumentem tożsamości.

 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dn. 11.07.2020 r. pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 9.00 . Zapisy przyjmuje pani Krystyna Ratowska.

 8. Od jutra i przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.06.2020

Wprowadzenie: Jesteśmy tutaj, bo zaprosił nas Sam Chrystus. Przynieśliśmy do świątyni bagaż minionych dni, sukcesy i porażki, radości i smutki, obawy i lęki. Za dobro, które stało się naszym udziałem podziękujmy. To co trudne i bolesne oddajmy Dobremu Bogu. Otwórzmy nasze serca na działanie łaski Bożej, która napełni nas pokojem, którego świat dać nie potrafi i nie może. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dalej trwa a nawet w wielu regionach nasila się czas epidemii. W związku z tym przypominamy, że wszystkich uczestników Mszy świętych czy nabożeństw obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką. Zgodnie z poleceniem Księdza Biskupa i na prośbę sporej grupy wiernych informujemy, że do kapłana rozdzielającego Komunię św. po stronie chrzcielnicy pochodzą tylko osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę. Kiedy ich braknie mogą dopiero podejść przyjmujący Komunię do ust. Gdy Komunię św. rozdziela jeden kapłan to najpierw pochodzą przyjmujący Komunię św. na rękę a potem do ust. Pamiętajmy o tym także podczas Mszy św. w dni powszednie.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

 3. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci podziękują Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00. Młodzież zapraszamy na godz. 18.00. Na te dziękczynne Msze św. zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Wiele darów i łask żeśmy otrzymali, umiejmy docenić Bożą łaskawość przez nasze dziękczynienie. Od godz. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży.

 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi.

 7. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 9. Już niedługo rozpoczną się wakacje. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Wszyscy pamiętajmy, że nie powinno być żadnej niedzieli także wakacyjnej i urlopowej bez Mszy św. A uczestnicząc w świętym spotkaniu z Bogiem pamiętajmy o skromnym i godnym świątyni stroju. O tym pamiętajmy także uczestnicząc we Mszy św. w swoim parafialnym kościele.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020

Wprowadzenie: Pan Bóg zaprosił nas dziś na spotkanie. Jesteśmy Jego uczniami. On nas zna po imieniu i wie, że przychodzimy do Niego z naszymi problemami i trudnościami czując się jak owce nie mające za kim pójść. Bóg jest naszym Pasterzem, który zachęca do nawracania się i uwierzenia w moc Ewangelii. Z radością przyjmijmy Jego słowa i umocnijmy się Nim, by to spotkanie pokrzepiło nas w trudach dnia i nowym tygodniu, który rozpoczynamy.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. ks. neoprezbiter Michał Wójcik będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Przyjmijmy moc Bożej łaski jaką jest błogosławieństwo.

 2. Dziś o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja.

 3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i do czwartku włącznie procesja wokół kościoła. Starajmy się w tym tygodniu licznie uczestniczyć we Mszy św.

 4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas praktyka postna.

 7. Mimo niesprzyjających okoliczności w sobotę i niedzielę odbędą się I Komunie św. dzieci klas trzecich. W sobotę o godz. 11.00 pierwsza grupa a o 12.30 druga grupa. Zaś w niedzielę Wczesna Komunia św. o godz. 13.30. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 19.00.

 8. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.

 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 10. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Z powodu epidemii parafia boryka się z ogromnymi trudnościami materialnymi. Przez prawie trzy miesiące nie było składek a wydatki, pensje i rachunki trzeba było regulować. Mamy do spłacenia połowę należności za wykonanie parkingu. Bardzo serdecznie prosimy Wszystkich Parafian o zrozumienie, dobroć serca i ofiarność. Byśmy jak najszybciej wyszli na prostą istnieje pilna potrzeba, aby Wszyscy Parafianie i wszystkie rodziny zmobilizowały się i przyczyniły do zaradzenia tej sytuacji. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem oraz w przedsionku zakrystii. Gdyby jakaś rodzina czy osoba chciała wykupić miejsce w kolumbarium to także do tego zachęcamy w obecnej sytuacji trudności materialnych parafii. Miejsce w kolumbarium mogą zakupić także osoby czy rodziny spoza naszej parafii.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

BOŻE CIAŁO

Wprowadzenie : W dzisiejszą Uroczystością Bożego Ciała oddajemy cześć Chrystusowi ukrytemu w chlebie. Wielbimy Go i dziękujemy Mu za to, że pozostał pośród nas, że jest dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do niebieskiej ojczyzny.

 1. Zapraszamy Was do udziału w procesji, która wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00. Podczas procesji pamiętajmy aby mieć założone maseczki mimo że będziemy poza kościołem. Kto nie ma maseczki powinien zachować odległość 2 metrów od innych osób. W imię miłości bliźniego pamietajmy o tych wskazaniach.

 2. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też w te dni dzieci do sypania kwiatów. Uczyńmy co w naszej mocy aby te znaki czci Najświętszego Sakramentu w naszej parafii wypadały godnie.

 3. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom, którzy trudzili się przy postawieniu i przyozdobieniu ołtarzy na dzisiejszą procesję. Każdy trud niech Pan Bóg wynagrodzi.

 4. W przedsionku zakrystii możemy już zakupić niedzielne wydanie prasy katolickiej. Zachęcamy do jej nabycia i lektury.

 5. Z powodu epidemii została odwołana Msza św. w intencji ks. Romana Berke z okazji jubileuszu 25 lecia kapłaństwa, która miała być w sobotę o godz. 11.00.

 6. Zmarli nasi parafianie: Eugeniusz Sąsiadek, jego pogrzeb będzie w piątek o godz. 14.00 i Andrzej Superson, jego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 13.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 7. Na nasze świętowanie niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020

Wprowadzenie : Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

 2. Jutro w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. będą według porządku niedzielnego z tym że ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Z powodu epidemii procesja odbędzie się wokół naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy do cztrech ołtarzy. Prosimy aby pierwszy ołtarz przygotowała Oaza Rodzin, drugi wspólnota Okulary Wiary, trzeci Róże Żywego Różańca a czwarty Oaza Młodzieżowa.

 5. Do uroczystości Bożego Ciała przygotujmy się korzystając ze Sakramentu Pokuty, tak byśmy w dniu ustanowienia Najświętszego Sakramentu mogli przyjąć Komunię świętą.

 6. Dziewczynki przedszkolne oraz z klas 1 i 2 zapraszamy do sypania kwiatów. Panie katechetki prosimy o zaopiekowanie się dziećmi sypiącymi kwiaty. Prosimy parafian o pomoc w zorganizowaniu kwiatów do sypania i przyniesienie ich na Mszę św. w środę lub przed procesją w czwartek.

 7. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała odprawiać będziemy nabożeństwo czerwcowe a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

 8. W sobotę o godz. 11.00 nasz rodak ks. Roman Berke odprawi w naszej świątytni Mszę św. z okazji jubileuszu 25 lecia kapłaństwa. Zapraszamy parafian do udziału w tej modlitwie i dziękczynieniu Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa ks. Romana.

 9. Także w sobotę przeżywać będziemy drugie w tym roku czuwanie fatimskie. O 19.00 będzie Godzina Różańcowa a od 20.00 modlitwy będzie prowadził kapłan. Zakończymy procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim.

 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ks. neoprezbiter Michał Wójcik będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 13. Informujemy że palanowany na 20 czerwca parafialny festyn w tym roku niestety się nie odbędzie.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2020

Wprowadzenie : Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła i święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy także, aby napełnił nas Duch Święty, byśmy posiedli wszystkie Jego dary i owoce, dla dobra Kościoła i świata.

 1. Bardzo się cieszymy, że od dzisiaj nie ma ograniczeń liczby uczestniczących we Mszy św. Odczytujemy to jako wielki dar i znak od Boga, że możemy i powinniśmy rozpocząć na nowo budowanie naszej wspólnoty parafialnej. Minione tygodnie były trudnym dla nas czasem. Większość z nas w niedziele a nawet Święta Wielkanocne z bólem serca pozostało w swoich domach. Dlatego tym bardziej zapraszamy Was teraz na Msze święte do naszej parafialnej świątyni. Możemy zajmować w kościele wszystkie miejsca łącznie z miejscami na chórze. Prosimy jednak obowiązkowo używać w kościele maseczki zakrywającej usta i nos.

 2. Od 7 czerwca dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

 3. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo do Ducha Świętego.

 4. Od tego tygodnia likwidujemy wszystkie dodatkowe Msze św.

 5. Jutro przypada w liturgii drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej światyni będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby jutro uczestniczyć we Mszy św. Z racji święta nabożeństwo czerwcowe będzie 17.30.

 6. Jutro przypada Dzień Dziecka. Modlić się będziemy za wszystkie dzieci naszej parafii. Byłoby pięknie gdyby dzieci swoje święto uczciły obenością na Mszy św.

 7. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie będą po wieczornej Mszy św. a w soboty, niedziele i święta o godz. 17.30.

 8. Także jutro o godz. 18.00 ks. neoprezbiter Michał Wójcik, który posługiwał w naszej parafii jako diakon odprawi w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną. Zapraszamy parafian a zwłaszcza członków grup duszpasterskich i modlitewnych.

 9. W środę o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Okulary Wiary.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 11. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. i do modlitwy za kapłanów. Pamiętajmy też o zmarłych kapłanach z posługi których korzystaliśmy a zwłaszcza o naszym proboszczach.

 12. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszych rodzin.

 13. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4, 5 i 6. Od 15.30 spowiedź dla dzieci a o 16.30 Msza św. Niech o tym spotkniu pamiętają dzieci i ich rodzice.

 14. W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy o obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. dotyczącego każdego katolika. Z powodu epidemii nie było przed świętami możliwości spowiadania się. Dlatego w tym tygodniu będzie dużo okazji do spowiedzi. Spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Mszą św. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi klasy 7, 8 i młodzież licealną czy szkoł zawodowych.W piątek od 15.30 zapraszamy do spowiedzi dzieci klas 4, 5 i 6. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w środę, czwartek, piątek i sobotę od godz. 19.00 do 20.00. Uczyńmy co w naszej mocy aby nie zaniedbać podstawowego obowiazku wynikającego z naszej wiary.

 15. Od tego tygodnia będzie czynna kancelaria parafialna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Z tym, że jutro z powodu święta kancelaria nie będzie czynna. Narzeczonych zapraszamy we wtorki, czwartki i piątki od 19.00 do 20.00.

 16. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, także te które przesyłacie na konto naszej parafii. W obecnej sytuacji ogromnych trudności finansowych parafii każda ofiara nawet najmniejsza ma ogromną wartość. Zachęcamy do przychodzenia parafii ze swoją pomocą a dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie.

 17. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.

 18. We wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2020

Wprowadzenie: „Pan Jezus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca'. Ta praw­da skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy, który i nam przygotował miesz­kanie w niebie. Niech Eucharystia - cząstka nieba na ziemi - pozwoli nam już teraz radować się obietnicą niebieskiego szczęścia.

 1. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii ks. Grzegorz Sztafiński. Składamy mu podziękowanie za posługę kapłańską wśród nas i zapewniamy o modlitwie.

 2. Trwa czas epidemii a z nim ograniczenia w uczestnictwie w parafialnych nabożeństwach w naszej świątyni do 46 osób a w kaplicy do 12 osób. Wszystkie miejsca są wyraźnie oznaczone i tylko przed nimi można usiąść. Jeśli nie ma miejsc oznaczonych należy ewentualnie uczestniczyć we Mszy św. poza kościołem. Obowiązuje też nakaz używania w przestrzeni kościoła i kaplicy maseczek zakrywających usta i nos.

 3. Od tego tygodnia nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00 od poniedziałku do piątku. Msze św. o godz. 8.00 na razie pozostają podobnie jak dodatkowe Msze św. w niedziele.

 4. Już można planować organizowanie I Komunii dla dzieci klas trzecich. Dlatego zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich na spotkania organizacyjne. W poniedziałek o 19.00 rodziców dzieci z Akademii Żaków, w środę o 19.00 rodziców dzieci z klasy 3 a, o godz. 20.00 dzieci z klasy 3 b, zaś w czwartek o godz. 19.00 rodziców dzieci klasy 3 c a o godz. 20.00 klasy 3 d. Prosimy o pewną obecność.

 5. We wtorek swoje święto obchodzą Wszystkie Matki. Do życzeń i serdeczności dołączmy dar najcenniejszy - wdzięczną modlitwę za nasze Matki.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek w Bazylice Nawiedzenia N.M.P. w Hałcnowie odbędzie się drugie tegoroczne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 18.00 Drogą Krzyżową, po niej rozważania różańcowe a o 20.00 Msza św. To czuwanie prowadzone będzie przez przedstawicieli naszej parafii i modlić się będziemy za całą naszą parafię. Zachęcamy do łączenia się z nami modlącymi się w bazylice przez łącze internetowe lub Radio Anioł Beskidów.

 8. W sobotę o godz. 10.00 w kościele św. Maksymiliana w Bielsku – Białej Aleksandrowicach ks. diakon Michał Wójcik przyjmie święcenia kapłańskie. Od dzisiaj rozpocznie czas rekolekcji. Zapewniamy księdza diakona Michała i jego kolegów rocznikowych o swojej modlitwie. Uroczystość święceń będziemy mogli śledzić za pomocą łącza internetowego do czego gorąco zachęcamy.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy do jej zakupienia i lektury.

 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W tym niezwykle trudnym czasie mają one ogromną wartość. Dobrodziejów rozumiejących potrzeby parafii i fakt, że mimo pandemii parafia jakoś funkcjonuje dalej zapewniamy o swojej modlitwie. Ufamy, że Pan Bóg każdą ofiarę nawet najmniejszą wynagrodzi potrzebnymi Wam łaskami.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj razem z całym Kościołem przeżywamy stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Panu Bogu dziękujemy za narodziny, całe życie i wielki pontyfikat Jana Pawła II. Gorąco módlmy się abyśmy wszyscy pozostali wierni Jego nauczaniu w naszej drodze do świętości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Uroczyste obchody stulecia narodzin św. Jana Pawła II to okazja, aby przypomnieć że w naszej parafii mamy Relikwie Jego Krwi. Drugiego dnia każdego miesiąca modlimy się o potrzebne łaski dla nas naszych rodzin i całej parafii przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tych modlitwach i powierzania się opiece św. Jana Pawła II.

 2. Trwa czas epidemii. Od dzisiaj w przestrzeni kościoła może być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych co daje liczbę 46 osób w kościele parafialnym i 12 osób w kaplicy nie licząc kapłanów. W kościele zajmujmy wyraźnie oznaczone specjalną kartką na ławce miejsce. Jeżeli nie ma już wolnych kartek nie można zostać w kościele nawet pod chórem czy w przedsionku kościoła. Dalej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od niedzielnej Mszy św. a każdą Mszę czy nabożeństwo możemy przeżywać dzięki łączności internetowej z naszej świątyni czy transmisji telewizyjnej.

 3. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Modlitwy te połączymy z nabożeństwem majowym. Ze względu na epidemię nie będzie tradycyjnych procesji.

 4. We wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby, które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 5. W piątek przypada 25 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.

 6. Także w piątek w ramach nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 7. W przedsionku zakrystii można zakupić prasę religijną a także odebrać Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za każdą złożoną na potrzeby naszej parafii ofiarę. W tym trudnym czasie ma one ogromne znaczenie. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie. Oby to grono ludzi zatroskanych i kochających swoją parafię nieustannie się powiększało.

 9. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.05.2020

Wprowadzenie: Dziś w 5 niedzielę wielkanocną podczas Eucharystii spotykamy Jezusa Zmartwychwstałego, Który jest i powinien być dla każdego z nas Drogą, Prawdą i Życiem. Obyśmy Takiego Jezusa spotkali i przyjęli, aby iść z Nim przez swoje życie.

 1. Dalej niestety trwa czas epidemii a wraz z nim wymóg epidemiologiczny mówiący, że w przestrzeni kościoła może być jedna osoba na 15 metrów kwadratowych co daje nieprzekraczalną liczbę 30 osób w kościele parafialnym i 9 osób w kaplicy nie licząc kapłanów. W kościele można zajmować tylko miejsca oznaczone specjalną kartką na ławce. Jeżeli nie ma już wolnych kartek w żadnym wypadku nie można zostać w kościele nawet pod chórem czy w przedsionku kościoła. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie stosowali się do tego wymogu. Sami tego pilnujmy i nieraz podpowiadajmy innym, że już nie ma miejsc wolnych więc trzeba niestety opuścić kościół. Przypominamy, że trwa dalej dyspensa od niedzielnej Mszy św. a każdą Mszę czy nabożeństwo możemy też przeżywać dzięki transmisji internetowej czy telewizyjnej.

 2. W środę przypada pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 po niej modlitwa różańcowa a od 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy Apelem Jasnogórskim. Ze względu na epidemię procesji nie będzie. W kościele będzie mogło być wyznaczone 30 osób a pozostałych parafian, prosimy, aby włączyć się w czuwanie przy pomocy transmisji internetowej.

 3. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszą poranną i wieczorną modlić się będziemy Koronką a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 5. W przyszłą niedzielę przypada rocznica stulecia urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 10.30 odbędzie się Msza św. dziękczynna za Jego narodziny i pontyfikat oraz o wierność Narodu Polskiego Jego nauczaniu.

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 7. W przyszłą niedzielę specjalna składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarnością i wspaniałomyślnością okażmy swoją troskę i pomoc swojej parafii zwłaszcza teraz w tym niezwykle trudnym czasie. Za każdą złożoną ofiarę składamy podziękowanie i modlimy się, aby Pan Bóg Dobrodziejów parafii darzył potrzebnymi łaskami a także aby to grono zatroskanych o swoją parafię się powiększało.

 8. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.