Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.09.2020

Wprowadzenie: Dzisiejsza Liturgia Słowa mówi o szkodzie, jaką w życiu może wyrządzić brak przebaczenia oraz zemsta na drugim człowieku. Chrystus pragnie tym złym rzeczom przeciwstawić miłosierdzie. Słuchając Słowa Pańskiego oraz uczestnicząc we Mszy św.  uczmy się od Chrystusa w jaki sposób wcielać miłosierdzie w nasze życie. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Módlmy się za wszystkich wychowujących młode pokolenie i ich wychowanków.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne a o 19.00 za zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. O 19.00 godzina różańcowa a od 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy procesją Maryjną i Apelem Jasnogórskim.

 2. Także dzisiaj o godz. 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy nowych członków.

 3. W poniedziałek z godz. 17.15 zapraszamy Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej.

 4. Także jutro obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. Po Mszy św. we wtorek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Okulary Wiary.

 9. W piątek o godz. 16.30 w ramach dnia eucharystycznego Msza św. dla rodziców i dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I Komunii św.

 10. W piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży stąd na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz 1 licealnych, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Od godz. 17.15 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która ma przyjąć 12 października bierzmowanie.

 11. W sobotę po rannej Mszy św. będziemy modlić się o potrzebne łaski dla nas i całej Ojczyzny przez przyczynę bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku za dar dla parafii. Na dar składały się dzwonki używane podczas liturgii i dar pieniężny za który sfinansowaliśmy uszycie nowych szat liturgicznych.

 13. W minionym czasie udało nam się odnowić figury Pana Jezusa i Matki Bożej w parku kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie państwa Marii i Piotra, która ufundowała odnowienie figury Matki Bożej.

 14. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny wykazały się zrozumieniem i wzięły odpowiedzialność za utrzymanie oraz rozwój swojej parafii. Dobrodziejów troszczących się o swoją parafię zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 15. W przedsionku zakrystii można nabyć parafialną prasę religijną a przed kościołem gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”. Zachęcamy też do korzystania ze strony internetowej naszej parafii.

 16. W sobotę 26 września chcemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł. Wyjazd z parkingu przed probostwem o 7.30.

 17. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Władysławowi Droździk.

 18. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza na jesienne spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem w poniedziałek 5 października o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie: Tanzania – Kilimandżaro - Serengeti - Zanzibar. Ilość miejsc ograniczona, wstęp za zaproszeniami, które można rezerwować telefonicznie od 14 października. Odbiór zaproszeń w biurze Domu Kultury.

 19. Zmarł Ryszard Krzykała. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.09.2020

Wprowadzenie: Gromadzimy się wokół ołtarza naszego Pana. Jemu przynosimy nasze sukcesy, porażki, nagromadzone problemy i trudności. Dziękujemy za dobro, które stało się naszym udziałem, które otrzymaliśmy od innych ludzi, ale przede wszystkim od Pana Boga. Jemu też powierzajmy swoją przyszłość. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym a także Grupy Wsparcia Po Stracie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Po wieczornej Mszy św. w czwartek zapraszamy na spotkanie Zespół Charytatywny a także Parafian, którzy chcą dołączyć do tej wspólnoty.

 8. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas V i VI klas Szkoły Podstawowej. Od 15.45 okazja do spowiedzi św. a o 16.30 Msza św. Bardzo serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Można też odebrać i zakupić Małego Gościa Niedzielnego.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020

Wprowadzenie: Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa i uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

 1. Dalej trwa trudny czas epidemii. Prosimy wszystkich, aby w przestrzeni kościoła zakrywać usta i nos maseczką i w miarę możliwości zachować bezpieczną odległość.

 2. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.

 3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom i nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 8.00 a całą młodzież o godz. 18.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.

 4. W tym tygodniu chcemy rozpocząć spotkania grup duszpasterskich i modlitewnych w naszej parafii. I tak w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorów i Zelatorki Róż Żywego Różańca. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Oazy Młodzieżowej. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i Lektorów oraz chłopców, którzy pragną zostać ministrantami. Na godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę scholki dziecięcej a na godz. 10.00 dzieci od 1 klasy na spotkanie Dzieci Maryi. Podczas spotkań także pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości i używaniu maseczki zakrywającej usta i nos.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę po Mszach św. będziemy modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystanie w te dni ze sakramentu eucharystii i pokuty a także do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

 9. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5 oraz po Wczesnej Komunii św.. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy rodziców, aby pamiętali o sakramentalnym spotkaniu z Bogiem swoich dzieci.

 10. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 a popołudniu od 17.15. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.

 11. W sobotę o godz. 11.00 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. W poniedziałek o 19.00 spotkanie dla dzieci i rodziców a w piątek o 19.00 spowiedź św.

 12. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych przyjmujemy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. Z tym że w tym tygodniu w czwartek o 19.00 kancelaria nie będzie czynna.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia i odebrania „Mały Gość Niedzielny”.

 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży oazowej za piękne świadectwo troski o swoją parafię i wysprzątanie całego domu katechetycznego. Apelujemy do wszystkich korzystających z domu katechetycznego o pozostawienie po spotkaniu idealnej czystości i porządku.

 15. W tym roku szkolnym chcemy kontynuować praktykę Mszy św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców i dziadków o pomoc i współpracę, aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. To naprawdę ważne i istotne dla dobra tych dzieci i ich szczęśliwej przyszłości a także dla dobra Waszych rodzin i naszej parafii. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne, aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Zenonowi Mierzwa.

 17. W tym tygodniu kończy pracę w naszej parafii pani Alfreda nasza gospodyni. Z całego serca dziękujemy Pani Alfredzie za 16 lat wiernej i pełnej poświęcenia służbie kapłanom naszej parafii. Niech Pan Bóg wszystko wynagrodzi swoimi łaskami i błogosławi na dalsze lata życia, których niech będzie w dobrym zdrowiu jeszcze jak najwięcej. W związku z odejściem pani Alfredy poszukujemy kogoś do pracy w kuchni na probostwie. Chętnych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 18. Kierownictwo Domu Kultury ogłasza zapisy dzieci i młodzież na zajęcia taneczne do zespołów HIP-HOP. Zajęcia odbywać się będą czwartki: I grupa dla dzieci z klas IV, V i VI w godz. od 17.00 do 18.30, II grupa dla młodzieży z klas VII, VIII oraz liceum w godz. od 18.30 do 20.00. Zajęcia Zaczynają się już 3 września.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia. Bożej dobroci powierzamy wszystkich pracujących na roli i całą naszą Ojczyznę.

 1. Od dzisiaj z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczynają nowi księża: ks. neoprezbiter Adrian Moskała - pochodzący z Brennej Leśnicy, ks. Jarosław Bielesz – przychodzący z Żabnicy, ks. Jakub Musur przychodzący z parafii w Lipniku, ks. diakon Maciej Pawlik – pochodzący z parafii na Osiedlu Karpackim oraz kleryk Robert Oczkowski - pochodzący z Bulowic. Bardzo serdecznie witamy Księży w naszej parafii. Przez orędownictwo św. Franciszka prosimy o potrzebne dla nich Boże łaski i życzymy zdrowia, sił, mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego, aby z radością i gorliwością służyli Panu Bogu i ludziom w naszej rodzinie parafialnej a ich duszpasterstwo było owocne.

 2. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje.

 3. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

 4. Od godz. 9.30 do 13.30 odbywa się dzisiaj w naszej parafii akcja pobieranie krwi. Ogromnie zachęcamy wszystkich którzy mogą o podzielenie się tym bezcennym darem z tymi którym może ona ocalić życie. To szczególny i wyjątkowy dar i znak miłości bliźniego.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę przeżywać będziemy Uroczystość N.M.P. Jasnogórskiej. W tym uroczystym dniu zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. W czasie, kiedy Wizerunek Jasnogórskiej Pani jest tak bardzo w naszej Ojczyźnie znieważany i bezczeszczony okażmy naszą wielką wiarę, miłość i wdzięczność naszej Matce i Królowej za Jej orędownictwo, pomoc i obronę. Najlepszym sposobem będzie nasza modlitwa i uczestnictwo we Mszy św.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie.

 10. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 12. Zmarli nasi parafianie Józef Przygoda którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00, Genowefa Jaworska, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 i Elżbieta Jakubiec której pogrzeb będzie w czwartek o godz. 14.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.08.2020

Wprowadzenie: Przeżywamy wakacje, czas odpoczynku, przygód i radości, ale też spotkania z Jezusem zwłaszcza podczas niedzielnej Mszy świętej. Przychodzimy do kościoła parafialnego ze świata, który często nie zna Jezusa ani Jego łaski  Przychodzimy ze świata, dla którego to co teraz robimy jest stratą czasu. Umocnijmy się Słowem i Ciałem Chrystusowym abyśmy umieli kochać ten świat. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Informujemy parafian, że dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 22 sierpnia ks. Adrian Mętel i ks. Łukasz Tlałka zostają zwolnieni z funkcji wikariusza naszej parafii i skierowani na studia do Rzymu. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy podziękować Panu Bogu i Księżom Adrianowi i Łukaszowi za czas ich posługi kapłańskiej w naszej parafii. Zapraszamy Wszystkich Parafian a zwłaszcza grupy duszpasterskie i modlitewne do wdzięcznej modlitwy.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę po Mszach modlić się będziemy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 8. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

 9. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ma potrzeby naszej parafii a także za ofiary, które po Mszy św. złożymy do puszek na dotkniętą nieszczęściem ludność Bejrutu. Dobrodziejów rozumiejących potrzeby swojej parafii i potrzeby nieszczęśliwych ludzi zapewniamy o swojej modlitwie.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.08.2020

Wprowadzenie: Warto być blisko Jezusa – z Nim jest najbezpieczniej. Eucharystia to najbliższe spotkanie z Panem, który daje siebie samego, zapraszając do wspólnoty z sobą. Przeżyjmy więc tę jedność w miłości.

 

 1. Dzisiaj o 17.30 nieszpory niedzielne.

 2. We czwartek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa o 19.00 Msza św. a od 20 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy czuwanie procesją i Apelem Jasnogórskim. Przeżywamy czas wakacji, dlatego tym bardziej zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie także nasze dzieci i młodzież.

 3. W piątek przypada Uroczystość Św. Maksymiliana Kolbe patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 4. W piątek o 17.00 różaniec do siedmiu boleści N.M.P. na który zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To Święto nakazane, czyli mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszach świętych poświęcimy zioła i kwiaty. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tym uroczystym dniu uczestniczyć we Mszy św.

 6. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Zachęcamy do czytania religijnej prasy.

 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się o wyrozumiałość i ofiarność do wszystkich parafian. Wszystkich dobrodziejów parafii zapewniamy o modlitwie i powierzamy Bożej opiece. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 8. Msza dziękczynna za tegoroczne plony i urodzaje zostanie odprawiona w niedzielę 23 sierpnia a rozpoczęcie roku formacyjnego dla grup duszpasterskich naszej parafii będzie w sobotę 30 sierpnia o godz. 18.00.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej odpust PORCJUNKULI. Królowej Anielskiej polecamy naszą Parafię i prosimy dla nas o dary świętości życia, pokoju i dobra w naszych sercach. Serdecznie witamy wśród nas Ojca Leopolda - Franciszkanina z Cieszyna, którego prosimy o wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie naszemu świętowaniu. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich odpustowych i wakacyjnych gości w naszej parafii. Niech pobyt wśród nas będzie dla Was miły i radosny. Wzajemnie umacniajmy się i budujmy świadectwem swojej wiary.

 2. Bóg zapłać Ojcu Leopoldowi za wygłoszenie odpustowego Słowa Bożego.

 3. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego. Warunkiem zyskania odpustu jest spowiedź i Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 4. Jak co roku zachęcamy parafian do podjęcia ofiary trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej po chórem.

 5. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory.

 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy również parafian którym postać św. Franciszka jest bliska.

 7. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 8. O 17.30 w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania z sakramentów świętych. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. a w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 zaś w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W czwartek będziemy także przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego.

 12. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką.

 13. Zmarł Czesław Niedziela. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Królowej Aniołów i Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.07.2020

Wprowadzenie: Spośród wielu możliwości wybraliśmy tę, by spotkać się we wspólnocie wiary z Jezusem Chrystusem. To jest nasz skarb i nasza pewność. Nie ma niczego cenniejszego i ważniejszego niż obecność Chrystusa w naszym życiu. Prośmy o dzisiaj o potrzebne nam łaski abyśmy tego Chrystusa nieśli wszystkim ludziom, których Pan Bóg stawia na drogach naszego życia.

 1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Kapłan podejdzie do każdego samochodu by go poświęcić. Zwyczajowo składana ofiara przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na pomoc misjonarzom. Wszystkim kierowcom i uczestnikom ruchu drogowego życzymy zawsze bezpiecznej podróży.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Michałowi za jego posługę w naszej parafii od końca sierpnia ubiegłego roku jako diakon a od końca maja jako kapłan. Księdzu Kazimierzowi dziękujemy za lipcową posługę duszpasterską w naszej parafii. Niech św. Franciszek wyprasza obu kapłanom wszelkie potrzebne łaski do dalszej kapłańskiej służby.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – PORCJUNKULA. Kazania wygłosi Ojciec Franciszkanin z Cieszyna. Zachęcamy parafian do zyskania daru odpustu. Szczególnie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i czytania wartościowej prasy katolickiej.

 10. Zmarł Roman Paluch. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020

Wprowadzenie: Nasza wiara pomnaża się, gdy się nią dzielimy. Dziś Pan Jezus przypomina nam, że nawet odrobina naszej wiary może zmieniać rzeczywistość wokół nas. Uczestnicząc we Mszy św. umocnijmy naszą wiarę, by móc z nią wychodzić do innych ludzi i świadczyć o Bożej miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Trwa czas wakacyjny. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Pana Boga. Jeżeli wyjedziemy na urlop, pamiętajmy o modlitwie, Mszy św. niedzielnej i świątecznej czy poście piątkowym. Odnowieni na duchu i na ciele wracajmy do swoich obowiązków.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. To dzień imienin ks. prałata Krzysztofa. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

 7. Święty Krzysztof to patron kierowców. Z tej racji po Mszy św. wieczornej w sobotę i po wszystkich Mszach niedzielnych będzie poświęcenie pojazdów. Kierowców, którzy pragną poświęcić swój pojazd zapraszamy na Mszę św. Samochód zaparkujmy na parkingu przy probostwie i przy ul. Zniczowej. Kapłan tam dotrze, aby samochody poświęcić. Zwyczajowo składana ofiara przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.

 8. Dalej trawa epidemia i nie możemy organizować objazdu chorych w takiej formie jak było to przed epidemią. Jednakże na prośbę chorego możemy pojechać, aby chorego wyspowiadać i udzielić sakramentów. Wystarczy zadzwonić do kancelarii parafialnej i umówić się na wizytę duszpasterza. Na prośbę chorych może do nich zawieźć Komunię św. nadzwyczajny szafarz eucharystii. Chorzy mogą wprost z nimi się kontaktować i o taką posługę poprosić.

 9. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Niech wakacyjne nasze dni będą również wykorzystane na czytanie wartościowej prasy katolickiej.

 10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o swoją parafię zapewniamy o stałej modlitwie.

 11. Kolejny raz bardzo prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu. Z powodu lekceważenia tego obowiązku i niesegregowania odpadów zostaliśmy obłożeni przez nasze miasto gigantyczną podwyżką o ponad 100% za wywóz jednego kontenera śmieci. Jeśli takie dalej będą stawki a warto wiedzieć, że nasze miasto kwalifikuje i traktuje cmentarz jak firmy produkcyjne - a parafianie nie będą pilnowali segregowania śmieci nie będzie możliwości utrzymania cmentarza i parafii zwłaszcza teraz w tej tak trudnej sytuacji finansowej parafii. Tym bardziej, że zapowiadane są kolejne podwyżki a nawet odebranie kontenerów z cmentarza. Pismo w tej sprawie jest umieszczone na stronie internetowej parafii.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020

Wprowadzenie: Przychodzimy dziś do Jezusa, który niczym siewca z Ewangelii chce siać swoje słowo do naszych serc. On nas wybrał, byśmy żyli tajemnicami wiary, byśmy wchodzili w relacje i bliskość z Nim i innymi ludźmi. Właśnie tutaj, wokół eucharystycznego stołu, możemy podziękować Mu za ten wybór i prosić o dalszą opiekę nad nami i całą naszą Ojczyzną.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. Jutro o godz. 18.00 godziną różańcową rozpoczniemy kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwy prowadził będzie kapłan. Zakończymy procesją Maryjną i Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy Wszystkich Parafian także dzieci i młodzież do powierzania się opiece Matki Bożej Fatimskiej.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 6.45 i 17.45 Koronka a o 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 7. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na uregulowanie naszych zaległości za wykonanie parkingu. Ufamy, że dzięki zrozumieniu i ofiarności wielu rodzin naszej parafii podołamy temu wyzwaniu a każda rodzina będzie miała swój maleńki wkład w trosce o swoją parafię. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 8. W przedsionku zakrystii dostępna jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej zakupienia i czytania.

 9. Bardzo prosimy rodziców dzieci I Komunijnych, aby w zakrystii odebrali zdjęcia i obrazki komunijne.

 10. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia ks. Zenonowi Mierzwa i ks. Łukaszowi Tlałka w czasie urlopu.

 11. Zmarła Maria Gabryś, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia i wakacyjnego wypoczynku pod opieką Świętego Franciszka.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.