Zmarł nasz rodak - O. Konrad Pomper

ZMARŁ NASZ RODAK - PAULIN O. KONRAD POMPER

16.12.1946 – 10.07.2021

Po długiej chorobie 10 lipca 2021 roku zmarł paulin, o. Konrad Pomper. Miał 75 lat, 49. był kapłanem a 57 zakonnikiem. Posługiwał m.in. w Leśnej Podlaskiej, na Jasnej Górze i przez wiele lat w paulińskich placówkach w Chorwacji i Niemczech.

Śp. o. Konrad Pomper urodził się 16 grudnia 1946 r. Pochodził z parafii św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy.
Święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1972 roku, do Zakonu Paulinów wstąpił w 1963 r.

- Matka Boża mnie tutaj przyprowadziła - mówił o wyborze Zakonu o. Pomper w 2012r. kiedy obchodził 40.rocznicę święceń kapłańskich. Dodawał: „z Jasną Górą byliśmy związani, zwłaszcza przez moją mamę. Co roku przyjeżdżaliśmy tu z pielgrzymkami parafialnymi. Jakoś to miejsce mnie pociągnęło więcej niż inne. Choć bliżej mieliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, ale najczęściej przyjeżdżałem tutaj, na Jasną Górę”.

- Byłem wyświęcony na kapłana przez ówczesnego biskupa częstochowskiego bpa Stefana Barełę - wspominał - Pierwszą moją placówką była Leśna Podlaska, tam prowadziłem pracę katechetyczną. Na Jasnej Górze byłem na stanowisku socjusza magistra nowicjatu, a dwa lata potem przez trzy lata pełniłem obowiązki magistra nowicjatu. W tym czasie też studiowałem teologię życia wewnętrznego w Warszawie, a drugi kierunek wybrałem sobie jeszcze w Katowicach z teologii życia fundamentalnego - mówił.

Śp. o. Konrad Pomper pełnił posługę kapłańską także poza granicami Polski. Przez 13 lat pracował w Chorwacji i Niemczech.

POGRZEB ŚP. O. KONRADA ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 13 LIPCA O GODZ. 10.00 NA JASNEJ GÓRZE

Módlmy się. Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Konrad, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.