Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020

Wprowadzenie: Przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa:Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Adwent to czas radości wynikającej z faktu, że Pan jest blisko. Pełni modlitwy oraz adwentowej nadziei i radości oczekujmy przyjścia naszego Pana w chwale.

 1. Dalej obowiązują nas ograniczenia związane z epidemią. Do 27 grudnia w przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób. Dla dobra własnego i innych pilnujmy tych niezwykle trudnych i przykrych dla nas ograniczeń.

 2. Rozpoczęliśmy czas adwentu. Prosimy parafian, aby wypełnić go modlitwą i na ile to możliwe w czasie epidemii udziałem w Roratach. W Roratach starajmy się uczestniczyć każdego dnia choćby przez transmisję internetową. Podejmijmy też osobiste wyrzeczenia i umartwienia. Złóżmy Jezusowi u stóp w dniu Jego Narodzenia jakieś zrealizowane swoje postanowienie adwentowe.

 3. Msze św. roratnie będą w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00. Roraty dla dzieci odbywać się będą zdalnie, przy pomocy transmisji internetowej. Zachęcamy wszystkie dzieci do sumiennego i codziennego zdalnego uczestnictwa w roratach. Dzieci zachęcamy do zaglądania codziennie na Facebookowy profil naszej parafii. Znajdą tam filmiki nagrane przez naszych Księży, którzy chcą prowadzić Was przez adwentowe dni do spotkania z Panem Jezusem. W kościele codziennie o godz. 6.30 śpiewajmy Godzinki ku czci NMP.

 4. Także na stronie internetowej naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej znajduje się szereg propozycji i pomocy, które mogą pomóc w dobrym przeżyciu czasu Adwentu dzieciom, młodzieży i dorosłym.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny organizuje adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich chętnych.
   
 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 8. Także w środę po Mszach św. modlitwy do św. Jana Pawła II.

 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W pierwszy piątek Msze św. o godz. 06.00, 16.30 i 18.00 a okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

 12. W tym niezwykle trudnym czasie składamy Wam serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary jak również za ofiary przesyłane na konto parafii czy przez stronę internetową. Dobroć serca niech Pan Bóg hojnie wynagradza.

 13. W przedsionku zakrystii możemy kupić prasę katolicką a także odebrać „Małego Gościa Niedzielnego”.

 14. W przyszłą niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołami zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zespół Charytatywny prosimy o jej zebranie.

 15. Dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. Opłatki wigilijne i świece można także nabywać w domu katechetycznym od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 16. Biskup Bielsko - Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. - w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym na terenie Diecezji Bielsko - Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych.

 17. Zmarł Feliks Rajda. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.11.2020

Wprowadzenie: Kościół kończy dziś rok liturgiczny, a to znaczy, że wspólnie przeszliśmy znów cały cykl wiary i modlitwy, by przypomnieć sobie, że całe nasze życie poddane jest Chrystusowi. On jest naszym jedynym Królem, Panem i Zbawcą. Dlatego stajemy przed Nim tacy, jacy jesteśmy, by oddawać Mu chwałę i prosić o miłosierdzie.

 1. Dalej dotkliwie doznajemy skutków panującej w świecie epidemii i ograniczeń z nią związanych. Przyjmujmy je z pokorą i troską o życie i zdrowie swoje i bliźnich.

 2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

 3. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy w czwartek znaleźli czas na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę o godz. 19.00 odbędzie się Msza Święta w intencji dzieci zamordowanych przez aborcję oraz utraconych z powodów naturalnych oraz ich rodziców i rodzin a także tych którzy odeszli do Pana w tym roku szczególnie z naszej parafii.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary przesyłane na konto parafii czy przez stronę internetową.

 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

 10. Aby uniknąć kolejek i zachować bezpieczeństwo epidemiczne już od dzisiaj po wszystkich Mszach św. niedzielnych a także od poniedziałku do soboty od 17.00 do 19.00 w bibliotece domu katechetycznego będzie można nabywać świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając przy tym ofiarę na cele charytatywne diecezjalne i parafialne nie mniejszą niż 6 zł. oraz poświęcone opłatki wigilijne składając przy tym ofiarę na cele parafialne nie mniejszą niż 3 zł za paczkę. Zachęcamy parafian, aby nabywać opłatki i świecę w swojej parafii. Niech świeca i poświęcony opłatek na wigilijnym stole będą znakiem jedności naszej wspólnoty parafialnej w wigilijny wieczór a ponad to znakiem troski i odpowiedzialności o swoją parafię.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny i gazetka parafialna Bliżej Siebie. Oby w każdej rodzinie znalazło się choć jedno czasopismo katolickie.

 12. Już za miesiąc będziemy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. Również będziemy dekorować naszą świątynię. Jeżeli któraś z rodzin naszej parafii ma możliwość ofiarowania choinek na ten cel, prosimy o kontakt z duszpasterzami.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.11.2020

Wprowadzenie: Jako synowie światłości przychodzimy na Eucharystię, aby ożywić i umocnić w sobie światło wiary, które prowadzi nas do spotkania z Chrystusem. Trwajmy w tym świetle i prośmy by przeniknęło ono naszą codzienność. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dalej doświadczamy niezwykle trudnego czasu epidemii. Pamiętajmy o obowiązujących nas ograniczeniach. W kościele może przebywać tylko 30 osób a w kaplicy 8. Zakrywajmy maseczką usta i nos.

 2. W tym tygodniu nie będzie dodatkowych Mszy świętych o godz. 8.00 i 19.00. Pozostawiamy dalej dodatkowe Msze św. w sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o 13.30 i 19.30.

 3. Informujemy Parafian, że z powodu epidemii Ksiądz Biskup podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy.

 4. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie wspólnoty Okulary Wiary. W programie Msza Święta i konferencja formacyjna. Oaza Rodzin ma Mszę Świętą z Namiotem Spotkania i konferencją w sobotę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na te spotkania.

 8. W czwartek w rocznicę konsekracji naszego kościoła będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. i do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy, aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję a szczególnie za naszą parafię, kapłanów i wiernych. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych, cierpiących i dotkniętych epidemią a także o oddalenie od nas niebezpieczeństwa epidemii. Czasy mamy trudne i każdy z nas ma wiele intencji do przedstawienia ich Panu Bogu. Proponujemy następujący porządek adoracji:


od 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza (prowadzą Róże Różańcowe od 1 do 3)
od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzą Róże Różańcowe od 4 do 7)
od 10.00 do 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzą Róże Różańcowe od 8 do 11)
od 11.00 do 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzą Róże Różańcowe od 12 do 15 )
od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej, Lajkonika i Osiedla Promiennego (prowadzą Róże Różańcowe od 16 do 19)
od 13.00 do 14.00 mieszkańcy bloków przy ul. Twórczej i Regera (prowadzą Róże Różańcowe od 20 do 23 )
od 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzą Róże Różańcowe 24 do 26)
od 15.00 do 16.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzą Róże Różańcowe 27 do 29)
od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i  Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)
od 17.00 do 18.00 Adoracja dla pozostałych grup duszpasterskich i modlitewnych parafii (prowadzi Oaza Rodzin)

 1. Mimo epidemii a także dnia nauki i pracy jeszcze raz prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia. Prowadzących adorację prosimy, aby w każdej godzinie znalazło się 15 minut na cichą osobistą rozmowę z Panem Jezusem.

 2. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 6.45 i 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 3. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Zachęcamy do jej zakupienia i czytania.

 4. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. będzie można nabywać wigilijne opłatki i świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy, aby nabywać je w swojej parafii.

 5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii jak również za ofiary przesyłane na konto parafii czy przez stronę internetową. Dobrodziejów rozumiejących zwłaszcza w tym trudnym czasie, że parafia to nasze wspólne dobro zapewniamy o codziennej modlitwie a w czwartek zapraszamy Was o 18.00 na Mszę św. w Waszej intencji.

 6. Zmarła Katarzyna Pogorzelska. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy ja Miłosierdziu Bożemu.

 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.11.2020

Wprowadzenie: Przeżywamy niezwykle trudny czas i doświadczenie epidemii. Ze wszystkimi troskami, lękami a nawet smutkami przychodzimy dziś do naszego Pana. Potrzebujemy pociechy i umocnienia w dźwiganiu naszych życiowych doświadczeń. Niech uczestnictwo we Mszy św. a zwłaszcza przyjęcie Komunii św. będzie dla nas źródłem pokoju, radości i szczęścia.

 1. Od wczoraj obowiązują nas nowe ograniczenia związane z epidemią. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 15 m kwadratowych co daje w kościele parafialnym 30 osób a w kaplicy 8 osób.

 2. Aby przy tych ograniczeniach umożliwić jak największej liczbie parafian uczestnictwo we Mszy św. wprowadzamy na jakiś czas dodatkowe Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 19.00 a w niedzielę o 13.30 i 19.30. Zachęcamy też do korzystania z transmisji internetowej.

 3. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie zalecek i modlitwy za zmarłych a o godz. 20.00 wspólna modlitwą zakończymy piękną akcje Różaniec Do Granic Nieba. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za wspólną modlitwę przez cały tydzień.

 4. We wtorek o godz.17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę przypada Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy też o takim znaku miłości do naszej Ojczyzny jakim jest wywieszenie na domu flagi państwowej.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną a przed kościołem gazetkę „Bliżej Siebie”. Jest też do odebrania czy zakupienia Mały Gość Niedzielny. Zapraszamy również na parafialną stronę internetową. Cieszymy się, że liczba odwiedzających ją ciągle wzrasta.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Bóg zapłać także tym parafianom, którzy mimo trudności złożyli ofiarę razem z wypominkami za naszych zmarłych. Wypominki roczne można dalej składać w zakrystii czy kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową.

 10. Oaza młodzieżowa serdecznie dziękuje za wsparcie przy sprzedaży zniczy, pomimo obecnie trudnej sytuacji, z jaką każdy się mierzy. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji.

 11. W przyszłą niedzielę jest planowana specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Wszyscy rozumiemy, że ze względu na ograniczenia związane z epidemią w świątyni będzie symboliczna ilość wiernych. Te ograniczenia trwające już tak długo sprawiają, że parafia nasza ma już poważne problemy finansowe. Coraz trudniej regulować należne rachunki nie mówiąc już o skromnym wynagrodzeniu dla służby parafialnej. Przy takich ograniczeniach już w tym miesiącu będzie to chyba niemożliwe. Pamiętajmy, że Parafia nie ma żadnej dotacji czy tarczy pomocowej czy też innych dotacji. Utrzymanie parafii to tylko ofiary wiernych. Dlatego zwracamy się do Wszystkich Parafian z prośbą o pomoc i zrozumienie. Ufamy, że mimo trudności, ale przy wielkim zrozumieniu parafian jakoś przetrwamy ten trudny czas. Ofiary można składać w kościele, ale także na konto parafii i przez stronę internetową. Wszelką dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza.

 12. Zmarł Jerzy Młynarczyk. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.11.2020

Wprowadzenie: W Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Przez uczestnictwo w eucharystycznej ofierze pragniemy jak najpełniej zjednoczyć się z nimi i wspólnie wychwalać Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu oraz za to, że nas wszystkich powołał do świętości.

 1. Decyzją Rządu do jutra włącznie wszystkie cmentarze są zamknięte.

 2. Dziś od godz.14.00 czytanie wypominek a o godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych zalecanych w kościele.

 3. Nawiedzając groby swoich zmarłych na naszym cmentarzu nie zapomnijmy o grobie naszych kapłanów. Niech krótka modlitwa, kwiatek czy zapalony znicz będzie wyrazem naszej wdzięcznej pamięci.

 4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały listopad przez pobożne nawiedzenie Kościoła czy cmentarza, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji  Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św. zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 5. Jutro w Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. Kancelaria parafialna jutro nie będzie czynna.

 6. Do następnej niedzieli włącznie zapraszamy o godz. 17.15 do modlitwy za naszych zmarłych zalecanych. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w tych modlitwach uczestniczyć. Zachęcajmy i uczmy modlitwy za zmarłych także nasze dzieci i młodzież.

 7. I w naszej parafii podejmujemy ogromnie cenną i potrzebną praktykę modlitewną - Różaniec do granic nieba. Modlitwa ta będzie w naszej świątyni od 1 do 8 listopada o godz. 20.00. Możemy też włączyć się do tej modlitwy poprzez transmisję internetową z naszej świątyni a także każdy sam czy w gronie rodziny może wybrać czas i miejsce swojej modlitwy. Modlić się będziemy o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych – tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych, przepraszać Pana Boga za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Swoją modlitwą otoczymy też naszą Ojczyznę i wypraszać będziemy dla niej pokój i pojednanie narodowe a także prosić Pana Boga za chorych i dotkniętych epidemią oraz o oddalenie od świata nieszczęścia epidemii. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Wszystkich Parafian do włączenia się do tej modlitwy.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania z sakramentów świętych.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Jest te do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny. Przed kościołem można też nabyć kolejne wydanie naszej parafialnej gazetki „Bliżej Siebie”.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz intencji pogrzebowych przekazanych do odprawienia ks. Zenonowi Mierzwa.

 12. Od tego tygodnia przyjmujemy wnioski MOPSU na pomoc żywnościową w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej. Wnioski można składać tylko w ramach czasu kancelaryjnego.

 13. Zmarli nas parafianie – Helena Boszko – jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 oraz Jerzy Wieczorek – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020

Wprowadzenie: Nie ma chyba lepszego i piękniejszego nakazu do spełnienia niż ten o którym będziemy słyszeć dzisiaj: Będziesz miłował, będziesz kochał. Jest on zarazem największy, bo obejmuje całego człowieka, jego umysł, serce, wolę i działanie. Niech ta Eucharystia będzie początkiem takiego miłowania.

 1. W środę zakończył się dla nas czas kwarantanny. Bardzo Wam dziękujemy za modlitwy i wszelkie znaki pamięci, troski czy chęć pomocy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie sytuacji. Jesteśmy ujęci Waszą dobrocią i zapewniamy Was o wdzięcznej modlitwie.

 2. Od wczoraj obowiązują nas nowe ograniczenia związane z epidemią. W przestrzeni świątyni może być jedna osoba na 7 m kwadratowych co daje u nas 65 osób a w kaplicy 18 osób.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 4. Do soboty o 17.30 zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

 5. Aby móc zyskać odpust za zmarłych zachęcamy, aby skorzystać ze sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.

 6. W zakrystii przyjmujemy kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi. Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe jedną czy dwie osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 7. O tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych przyjmujemy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00. Ze względu na epidemię ograniczajmy do minimum wizyty w kancelarii a co możemy załatwiajmy telefonicznie lub przez internet.

 8. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna.

 9. Zmarł Kazimierz Murański. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

INFORMACJE KURII BIELSKO - ŻYWIECKIEJ

 

 

Słowo do Wiernych na czas Uroczystości Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.

 

Wsparcie dla Seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.
W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020

Wprowadzenie: Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła polecając wszystkich misjonarzy i misjonarki oraz prosząc o nowe powołania misyjne. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Do wtorku Ksiaz Prałat i ks. Adrian a do środy pozostali Księża naszej parafii mają kwarantannę. W kościele rano i wieczorem odprawiane są tylko pierwsze intencje przez Księży Gości a pozostałe przez naszych kapłanów w swoich mieszkaniach. W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. Dziękujemy Wam za modlitwy i wszelkie znaki pamięci czy pomoc. Zapewniamy Was o swojej modlitwie i prosimy o dalsze wsparcie modlitewne.

 2. Ze względu na epidemię wprowadzono ograniczenie ilości uczestników Mszy św. - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W naszej świątyni daje to całkowitą liczbę 110 osób a w kaplicy 33 osoby. Na ławkach są karteczki, które wskazują, gdzie możemy usiąść. Pamiętajmy też dalej o bezwzględnym obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa. Na stronie internetowej znajdują się wszystkie wskazanie epidemiczne wprowadzone na terenie naszej diecezji od 17 października.

 3. Biskup Bielsko - Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko - Żywieckiej. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.

 4. Do odwołania zawieszone są spotkania grup formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 5. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 6. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i powierzenia siebie i swojej rodziny św. Janowi Pawłowi II.

 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie.

 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Można też wypisać i wydrukować wypominki za pomocą strony internetowej do czego zachęcamy. Unikniemy wówczas częstego kłopotu związanego z odczytaniem ręcznego pisma. Formularz wypominki jest na stronie w zakładce „Aktualności”.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Przed kościołem można też zakupić gazetkę „Bliżej Siebie”.

 10. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci.

 11. Od dzisiaj młodzież oazowa organizuje sprzedaż zniczy. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji oazowych.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020

Wprowadzenie: W naszej Ojczyźnie po raz XX obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Dziś otrzymujemy szczególne zadanie, by wrócić i zatrzymać się nad życiem i nauczaniem Świętego Jana Pawła II oraz podziękować Bogu za tego niezwykłego Polaka, Kapłana i Nauczyciela, jakim był i jest dla nas Święty Jan Paweł II.

 1. Dalej trwa epidemia. W związku z dużą liczbą nowych zakażeń i objęciem całego kraju Strefą Żółtą od 10 października obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa także w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu. Dla dobra wszystkich pamiętajmy o tym obowiązku.

 2. Dzisiaj i w dni powszednie tygodnia zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Jutro wyjątkowo z powodu bierzmowania różaniec będzie o godz. 7.30.

 3. Także dzisiaj do 13.30 w domu katechetycznym przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
 4. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Piotr Greger udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania powierzamy modlitwie wszystkich parafian, aby współpracując z łaską i darami Ducha Św. byli wierni Panu Bogu do końca swego życia i wartościowymi członkami Kościoła Świętego. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców i krewnych naszej młodzieży.

 5. Z powodu bierzmowania jutro o godz. 17.00 kancelaria parafialne nie będzie czynna.
 6. We wtorek o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. O 19.00 Msza św. a od 20 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim.

 7. Także we wtorek o 19 Krąg Biblijny.

 8. W środę o 19.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnotę „Okulary Wiary”.

 9. Także w środę o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 10. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 11. W piątek na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Zaś o godz. 17.15 spowiedź dla młodzieży klas 7 i 8 a o 18.00 dla nich Msza św..

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary, które złożymy po Mszy św. do puszek na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży w ramach dnia papieskiego.

 13. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej. Koperty możemy zabrać pod chórem lub w przedsionku zakrystii.

 14. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania Mały Gość Niedzielny a przed kościołem parafialna gazetka „Bliżej Siebie”. W naszej gazetce znajdziemy list Księdza Proboszcza do Rady Osiedla Wapienica z prośbą o pozytywne zaopiniowanie zmiany nazwy ulicy Przy torach na ul. ks. Jana Jeżowicza. Gorąco módlmy się, aby Członkowie Rady Osiedla Wapienica nie bali się poprzeć tę inicjatywę i podjęli decyzję zgodną z wolą większości parafian a zarazem oddali cześć człowiekowi najbardziej zasłużonemu dla historii Wapienicy i Parafii jakim był ks. Jan Jeżowicz.

 15. Od przyszłej niedzieli po mszach świętych można wesprzeć młodzież oazową nabywając u młodzieży znicze nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na dofinansowanie rekolekcji oazowych.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia a także Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Służby Zdrowia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.10.2020

Wprowadzenie: Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Naszemu Patronowi powierzamy trud kształtowania wiary oraz miłości i odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie księdza Piotra Bączek, który przewodzi naszej uroczystości i wygłosi Słowo Boże. Składka przeznaczona jest dzisiaj na potrzeby Seminarium Duchownego.

 1. Dziękujemy księdzu Piotrowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wiele Bożych łask w dalszym życiu i posłudze kapłańskiej.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 3. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Oby z naszych rodzin choć jeden przedstawiciel był każdego dnia na różańcu.

 4. Jutro przypada wspomnienie św. Faustyny. Po Mszach św. modlić się będziemy przez Jej przyczynę o Boże Miłosierdzie dla nas i naszej parafii.

 5. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 6. W środę przeżywać będziemy wspomnienie M.B. Różańcowej. Wszystkim Członkom Róż Żywego Różańca dziękujemy za wytrwałą modlitwę oraz troskę o swoją parafię i życzymy Wam wiele łask Bożych na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy Was Wszystkich w środę na różaniec i Mszę św. w Waszej intencji, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji.

 7. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 19.00 na próbę liturgiczną a w piątek, sobotę i niedzielę o 19.00 na Triduum przez które duchowo przygotujemy się Wdo przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na próbę chóru parafialnego. Mimo epidemii trzeba wrócić do prób i śpiewu na niedzielnych Mszach św. aby chór nie przestał w naszej parafii istnieć. Zachęcamy gorąco parafian lubiących śpiewać do wzmocnienia swoim głosem parafialnego chóru.

 9. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 13. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy, aby w sobotę rezerwować wyłącznie intencje jubileuszowe i rocznicowe za żywych. Zaś w niedzielę wszystkie pozostałe. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie rocznice i jubileusze za żywych. Decydując o ilości zamawianych Mszy św. weźmy też pod uwagę przyszłe godziwe stypendium mszalne. Prosimy, aby oczekując na zapisanie intencji zachować bezpieczny dystans i używać maseczki na usta i nos.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i radosnego świętowania odpustowego oraz szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020

Wprowadzenie: W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, pragniemy złożyć Bogu na ołtarzu podczas niedzielnej Eucharystii. Niech ta nasza ofiara będzie dziękczynieniem Bogu za ciągłą Jego obecność w naszych poczynaniach: dobrych i złych. W naszej diecezji przeżywamy dziś Święto Rodzin, dlatego swoją modlitwą otoczmy wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie zalecek rocznych i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do częstego udziału w tej To zaproszenie niech przyjmą także wszyscy Członkowie Róż Żywego Różańca. Różaniec będzie w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

 3. W czwartek o 19.00 spotkanie i próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 12 października.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w sakramentach świętych. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także o wytrwanie dla tych którzy już odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek zapraszamy Wszystkich odprawiających praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca a w pierwszą sobotę odprawiających praktykę pięciu pierwszych sobót a także tych którzy pragną podjąć te praktyki.

 5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą św. zaś dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00 a w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.15 do 18.00.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci po Wczesnej Komunii oraz klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej. O godz. 15.30 spowiedź św. a o 16.30 Msza św. dla dzieci.

 7. W przyszłą niedzielę nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. Piotr Bączek – dyrektor diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian zwłaszcza na sumę odpustową o godz. 12.00. Modlitwę różańcową w tym dniu poprowadzi Oaza Rodzin. Zapraszamy do modlitwy wszystkie małżeństwa i rodziny.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, także te które po Mszy św. złożymy na potrzeby diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 9. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 10. Chłopców po 1 komunii świętej zapraszamy w szeregi ministrantów. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00.

 11. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza chętnych na naukę gry na akordeonie klawiszowym z wykwalifikowanym i doświadczonym instruktorem. Zapisy wyłącznie telefonicznie pod nr. 33 818-41-48

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.