Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.13

Wprowadzenie: W naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie Chodźmy”. Dziś otrzymujemy szczególne zadanie, by wrócić i zatrzymać się nad nauczaniem Świętego Jana Pawła II oraz podziękować Bogu za tego niezwykłego Polaka, Kapłana i Nauczyciela, jakim był i jest Święty Jan Paweł II. Swoją modlitwą otaczamy także dzisiaj całą naszą Ojczyznę i jej przyszłość oraz modlimy się o dary Ducha Świętego dla Polskiego Narodu.

 1. Dzisiaj od godz. 19.00 ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli matki Bożej. O 19.00 godzina różańcowa. Od 20 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim.

 2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 3. W środę o godzinie 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy stałych uczestników jak i nowych parafian.

 4. Piątek to dzień imienin ks. Łukasza. Zapraszamy parafian a zwłaszcza grupy duszpasterskie do wdzięcznej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 6. W piątek na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Zaś o godz. 17.15 spowiedź dla młodzieży klas 7 a o 18.00 dla nich Msza św..

 7. W sobotę po Mszy św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary które złożymy po Mszy św. do puszek na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży w ramach dnia papieskiego.

 9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 10. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania Mały Gość Niedzielny a przed kościołem parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 11. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy aby w sobotę rezerwować wyłącznie intencje jubileuszowe i rocznicowe za żywych. Zaś w niedzielę wszystkie pozostałe. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok. Dokonując rezerwacji Mszy świętych i ich ilości weźmy też pod uwagę wysokość stypendium mszalnego, które w naszej parafii jest od wielu lat niezmienne i najniższe w okolicy, jeśli nie w całej diecezji. Trzeba by je urealnić do czasów w których żyjemy, pamiętając, że w czasie odprawiania Mszy św. zaangażowany jest kapłan, pracownicy parafialni, służba liturgiczna, używa się energii elektrycznej czy ogrzewania.

 12. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej, który rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Szczegóły imprez na plakacie w gablotce.

 13. Zapraszamy pracowników służby zdrowia naszej diecezji, na patronalne święto ku czci św. Łukasza, które odbędzie się 16 października o godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kaplicy budynku Kurii Diecezjalnej.

 14. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli, która odbędzie się w najbliższą sobotę 19 października w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 - Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. Następnie konferencja i spotkanie przy stole.

 15. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza chętnych którzy lubią śpiewać od klasy IV do VII do zespołu wokalnego Muzyczny Odjazd. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 18.30 do 20.00. Zapraszamy również seniorów na warsztaty malarskie, z elementami rękodzieła. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. od 11.00 do 13.00.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.06

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Naszemu Patronowi powierzamy trud kształtowania wiary oraz miłości i odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie księdza Leszka Kostrzewa, który przewodzi naszej uroczystości i wygłosi Słowo Boże. Składka przeznaczona jest dzisiaj na potrzeby Seminarium Duchownego.

 1. Dziękujemy księdzu Leszkowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wiele Bożych łask w dalszym życiu i posłudze kapłańskiej.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 3. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Oby z naszych rodzin choć jeden przedstawiciel był każdego dnia na różańcu.

 4. Jutro przeżywać będziemy wspomnienie M.B. Różańcowej. Wszystkim Członkom Róż Żywego Różańca dziękujemy za wytrwałą modlitwę oraz troskę o swoją parafię i życzymy Wam wiele łask Bożych na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy Was jutro na różaniec i Mszę św. którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji.

 5. W środę na godzinę 17.10 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na poświęcenie nowych różańców. O 17.30 wspólnie odmówimy z wiernymi różaniec. Obecność obowiązkowa.

 6. Także w środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Okulary Wiary. W ramach spotkania katecheza pt. 'Jak być dzisiaj uczniem - misjonarzem Jezusa?'.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. O 19.00 Godzina Różańcowa a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zachęcamy do licznego udziału w ostatnim tegorocznym czuwaniu.

 8. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 10. Dziękujemy także uczestnikom pielgrzymki do Grecji za złożoną ofiarę na potrzeby parafii za którą został zakupiony krzyż ołtarzowy.
 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

 12. W dniach 30 listopada i 1 grudnia organizujemy wyjazd na jarmark adwentowy do Pragi i Ołomuńca połączony ze zwiedzaniem tych miast. Koszt wyjazdu 430 zł. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej.

 13. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździk.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i radosnego świętowania odpustowego oraz szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.

Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.