Oaza Młodzieżowa

 

 

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie przy Parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej. Celem naszej grupy są spotkania, w których młodzi ludzie, lepiej poznają Boga, a przy tym bardzo dobrze się bawią. Obecnie nasza wspólnota liczy około czterdzieści osób i mamy nadzieję, że liczba ta będzie ciągle wzrastać. Do oazy może przystąpić każdy począwszy od pierwszej klasy gimnazjum wzwyż.

 

Spotkania oazy młodzieżowej odbywają się w każdy piątek i rozpoczynają się próbą śpiewu o godzinie 17:30. Następnie, o 18 uczestniczymy w Eucharystii, zaś po Mszy Św. udajemy się do domu katechetycznego na spotkanie. Oprócz tego ubogacamy śpiewem niedzielną Mszę Św. o godz. 10:30, do której przygotowujemy się próbą śpiewu o godz. 9:30.

 

Spotkania po Mszy piątkowej rozpoczynają się krótką modlitwą i zapaleniem świecy. Następnie dzielimy się na grupy i udajemy każda do innej salki. Animatorzy, którzy prowadzą te spotkania mają za zadanie zrealizować konspekt, w którym są propozycje tematów do omówienia. Oczywiście nie jest to lekcja :D Po spotkaniach znów jesteśmy razem, jest czas na zabawę, modlitwę lub miłych gości. Każdego tygodnia jest coś innego.  

 

Dwa razy w roku nasza wspólnota wyjeżdża na trzydniowe, Oazy Modlitwy, których celem jest m.in. wzajemna integracja, a przede wszystkim poznawanie Pana Boga. Prócz tego organizujemy różnego rodzaju zabawy, imprezy, wyjścia w góry, na kręgle czy lodowisko. Jest też czas na sport, wieczorki filmowe czy naleśniki. Do naszej tradycji należy już turniej w grę  bilard, gdzie zwycięzca otrzymuje puchar aż do następnych mistrzostw.

 

Oprócz przyjemności jest także służba. Należy do niej prowadzenie różnego rodzaju czuwań. Co roku sprzedajemy znicze w Święto Wszystkich Świętych. Wystawiliśmy również jasełka, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dochód z tych przedsięwzięć przeznaczamy na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Pod koniec roku organizujemy wielkie sprzątanie domu katechetycznego przy którym zawsze jest nie mało zabawy. Czynnie uczestniczymy w uroczystych Mszach a także w każdy piątek i niedzielę o 10 30.

 

Punktem podsumowującym cały rok formacyjny naszej wspólnoty jest dzień Agapy, który jest dla nas bardzo uroczysty, ponieważ świętujemy zakończenie kolejnego roku na oazie i rozpoczęcie okresu wakacyjnego, który jest czasem rekolekcji wakacyjnych. Podczas wakacji oaza nie ma spotkań.