Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.05.2021

Wprowadzenie : Eucharystia to spotkanie z Chrystusem. On jest jak krzew winny i chce, byśmy z niego czerpali siły i moc do naszego duchowego wzrostu. Przyjmijmy Jego zaproszenie i Jego miłość. On chce zaspokoić nasze najgłębsze pragnienia.

 1. Rozpoczęliśmy tradycyjne nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w soboty i niedziele o godz. 17.30 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.30. dzisiaj więc zapraszamy na 17.30.

 2. Jutro przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 18.00. Zachęcamy gorąco Wszystkich Parafian do powierzenia siebie i swojej rodziny w tym trudnym czasie naszej Matce i Królowej.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym o 18.30.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek o godz. 16.00 będzie spowiedź św. dla dzieci klasy 3 a i 3 d zaś o godz. 19.00 dzieci kasy 3 b i 3 c. Będzie też okazja do spowiedzi dla rodziców tych dzieci.

 7. W sobotę o godz. 10.30 klasa 3 a i o godz. 12.30 klasa 3 d przystąpią do I Komunii św. Zaś w niedzielę przystąpi do I Komunii o godz. 10.30 klasa 3 b i o godz. 13.30 Klasa 3 c. Zbiórka dzieci i rodziców przed Mszą św. w kościele.

 8. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwie i ks. Łukaszowi Tlałka.

 9. W przedsionku zakrystii można zakupić parafialną prasę katolicką a także „Małego Gościa Niedzielnego”. Przed kościołem jest do nabycia parafialna gazetka „Bliżej Siebie”, w której znajdziemy wspomnienie o śp. ks. prałacie Krzysztofie Ryszka. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która ma ogromną wartość w naszej formacji i informacji religijnej.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.04.2021

Wprowadzenie: Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw O Powołania Kapłańskie i Zakonne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele.

 1. Dziś o 17.30 nieszpory niedzielne.

 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W środę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Staracie. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.

 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Od soboty 1 maja nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 19.30.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Także te które złożymy po Mszy św, na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można także zakupić Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy aby prasa religijna co tydzień znalazła swoje ważne miejsce w każdej katolickiej rodzinie.

 9. W piątek od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 w domu katechetycznym wydawana będzie żywność unijna osobom uprawnionym.

 10. Od soboty rozpoczynają się tradycyjne nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w soboty i niedziele o godz. 17.30 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.30.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.04.2021

Wprowadzenie: Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Zmartwychwstały Pan sam wyjaśnia Pisma, pozwalając nam zrozumieć ich sens. Zaprasza nas do swojego stołu Słowa i Eucharystii, abyśmy umocnili wiarę w Jego paschalne zwycięstwo. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

 1. Bóg zapłać Wszystkim Parafianom, którzy udziałem we Mszy św. i swoją modlitwą pożegnali ks. prałata Krzysztofa Ryszka. Niech pamięć i wdzięczna modlitwa za Księdza Prałata a także za Kapłanów, którzy spoczywają na naszym cmentarzu trwa przez wszystkie dni roku. prałat Krzysztof jest dla  nas człowiekiem, któremu wiele zawdzięczamy. W związku z tym chcemy opublikować w naszej parafialnej gazetce wspomnienia Parafian o ks. Krzysztofie i spotkaniach z nim. Jeżeli ktoś chciałby podzielić się takim wspomnieniem to prosimy je spisać i dostarczyć duszpasterzom.

 2. Bóg zapłać również za liczny udział w piątkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

 3. Dzisiaj o 17.30 nieszpory.

 4. W poniedziałek po Mszach św. modlić się będziemy w naszych intencjach oraz za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. księdza Jerzego Popiełuszko.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Po wieczornej Mszy św. w środę spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja dla Odnowy w Duchu Świętym.

 10. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 11. Także w piątek przypada dzień imienin Księdza Proboszcza Jerzego. Zapraszamy Parafian do wdzięcznej modlitwy za Księdza Proboszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolna ofiarę na wsparcie diecezjalnego Radia Anioł Beskidów, które służy wiernym a zwłaszcza chorym naszej diecezji. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.

 14. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 15. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Księżom Salwatorianom w Trzebini.

 16. Zmarli nasi parafianie. W poniedziałek o godz. 10.00 będzie pogrzeb zmarłego Romana Piotrowskiego, o 12.00 zmarłego Mariana Filip, o godz. 15.00 zmarłej Wandy Korzeniowskiej, we wtorek o 15.00 będzie pogrzeb zmarłej Eryki Płoskonka – Tomiczek a w piątek o 12.00 zmarłej Janiny Konior. Powierzmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021

Wprowadzenie: Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala i nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. A my powtarzajmy za św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie!

 1. Ze smutkiem informujemy, że we wtorek odszedł do domu Ojca Ksiądz Prałat Krzysztof Ryszka. Ceremonie pogrzebowe w naszej parafii odbędą się we wtorek. Przed godz. 9.00 trumna z ciałem Księdza Prałata zostanie przywieziona do naszej świątyni. O godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będą Msze św. za Księdza Prałata, na które zapraszamy Wszystkich Parafian chcących modlitwą podziękować i pożegnać Księdza Krzysztofa. O 13.45 pożegnanie Księdza Prałata przez przedstawicieli parafian i grup duszpasterskich i modlitewnych. Msza św. pogrzebowa odbędzie się o godz. 14.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. W tej Mszy św. w kościele ze względu na ograniczenia będzie uczestniczyć tylko rodzina i zaproszeni goście. Parafianie, którzy będą chcieli uczestniczyć w tej Mszy św. muszą pozostać poza kościołem zachowując dystans epidemiczny. Ksiądz Prałat Krzysztof zostanie pochowany w grobowcu kapłanów na naszym cmentarzu. Polecamy Go Waszej wdzięcznej modlitwie.

 2. Dzisiaj godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Prosimy Wszystkich Parafian aby na dzień tego święta, przypadającego w środę wywiesić na swoim domu flagę państwową. Dajmy świadectwo, że na fundamencie chrztu i chrześcijaństwa powstała, żyje i rozwija się nasza Ojczyzna Polska.

 5. W środę o 17.00 różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej, na który zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci a o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwać będzie od 7.30 do 18.00. Zapraszamy Wszystkich Parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy, aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję a szczególnie za naszą parafię, kapłanów i wiernych. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych, cierpiących i dotkniętych epidemią a także o oddalenie od nas niebezpieczeństwa epidemii. Czasy mamy trudne i każdy z nas ma wiele intencji do przedstawienia ich Panu Bogu. Proponujemy następujący porządek adoracji:


od 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza (prowadzą Róże od 1 do 3)
od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzą Róże od 4 do 7)
od 10.00 do 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzą Róże od 8 do 11)
od 11.00 do 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzą Róże od 12 do 15 )
od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej, Lajkonika i Osiedla Promiennego (prowadzą Róże od 16 do 19)
od 13.00 do 14.00 mieszkańcy bloków przy ul. Twórczej i Regera (prowadzą Róże od 20 do 23 )
od 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzą Róże od 24 do 26)
od 15.00 do 16.00 przerwa ze względu na pogrzeb
od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzą Róże od 27 do 29)
od 17.00 do 18.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i  Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)

 1. Mimo epidemii a także dnia nauki i pracy jeszcze raz prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia. Prowadzących adorację prosimy, aby w każdej godzinie znalazło się 15 minut na cichą osobistą rozmowę z Panem Jezusem.

 2. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy też do nabycia naszej parafialnej gazetki „Bliżej Siebie”.

 3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę jest planowana specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się do Wszystkich Parafian z prośbą o pomoc i zrozumienie potrzeb materialnych parafii, która doświadcza coraz większych trudności związanych z obecnym czasem. Ufamy, że mimo trudności, ale przy wielkim zrozumieniu parafian jakoś przetrwamy trudny czas epidemii i ograniczeń ilości wiernych w kościele. Ofiary można składać w kościele, ale także na konto parafii i przez stronę internetową. Wszelką dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie.

 4. Od przyszłej niedzieli nie będzie już w naszej świątyni Mszy św. o godz. 19.30. Każdy kapłan może odprawić w niedzielę trzy Msze święte i tyle czyli dziewięć ich będzie w naszej parafii razem z kaplicą.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Św. Franciszka!OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2021

Wprowadzenie: Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełnia nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, pełnych nadziei, miłości i optymizmu oraz zdrowia i pomyślności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały niech darzy Was także Swoim błogosławieństwem w codziennym życiu i niech Was umacnia w drodze do świętości.

 2. Aby umożliwić jak największej liczbie parafian udział w świątecznej Mszy świętej dzisiaj i jutro Msze będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Uczyńmy co w naszej mocy aby pobożnie i w jedności z Panem Jezusem przeżywać te Święte Misteria.

 3. Serdeczne Bóg zapłać ks. doktorowi Piotrowi Ślęczka – naszemu rodakowi za pomoc duszpasterską w czasie Triduum i Świąt Zmartwychwstania.

 4. Dziękujemy Oazie Rodzin za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a panu Piotrowi za piękne doświetlenie tych dekoracji. Bóg zapłać panu Grzegorzowi i pani Krystynie, którzy zadbali o wystrój naszej świątyni na dni Świętego Triduum i Święta Wielkanocne. Wam Wszystkim Drodzy Parafianie Bóg zapłać za udział w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego.

 5. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nieszpory świąteczne o godz. 17.30.

 6. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odprawiamy ją przed ranną Mszą św. o godz. 6.45 a jutro o godz. 8.45.

 7. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Przed kościołem możemy zakupić parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”.

 12. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia.

 13. Zmarli nasi parafianie: Teresa Mamorska – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00, Stanisław Lach – pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00, Maria Rzepka – pogrzeb będzie w czwartek o godz. 11.00, Anna Ciecierska – pogrzeb będzie w czwartek o godz. 15.00, Rudolf Szklorz – pogrzeb będzie w piątek o godz. 15.00 oraz Emilia Kocemba – pogrzeb będzie w sobotę o godz. 11.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021

Wprowadzenie : Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się na „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela.

 1. Dalej trwa epidemia a nawet jej siła się wzmaga. Dlatego musimy poddać się nowym rygorom, które mówią że w przestrzeni kościoła może być jedna osoba na 20 metrów kwadratowych co stanowi w kościele parafialnym 25 osób a w kaplicy św. O. Pio 6 osób. Obowiązuje nas także w kościele i kaplicy bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką i zachowanie dystansu. Bardzo prosimy Wszystkich Parafian o dostosowanie się do tych rygorów. Uczestnicząc w liturgii poza kościołem zachowajmy także obowiązujący dystans. Przypominamy także że dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału we Mszy św. dla osób starszych, chorych czy bardzo obawiających się choroby.

 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejsze dni tego tygodnia to największe dni Roku Liturgicznego – są to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby wszyscy członkowie naszej parafii przeżywali te najważniejsze wydarzenia zbawcze jeśli nie w kościele to za pośrednictwem internetu czy telewizji.

 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale i ostatnie kazanie pasyjne. Księdzu diakonowi Maciejowi dziękujemy za głoszenie kazań pasyjnych i prowadzenie nas przez dni Wielkiego Postu.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Zapraszamy Wszystkich Parafian do świątecznej spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii podczas dni Wielkiego Tygodnia:
  Niedziela Palmowa – przed Mszami św. i podczas Gorzkich Żali.
  Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – przed Mszami św. oraz od 18.30 do 20.30
  Wielka Środa – przed Mszami św. oraz od 16.30 do 18.00 i od 18.30 do 20.30
  Wielki Czwartek – od 7.00 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45 i od 20.00 do 22.00
  Wielki Piątek – od 7.00 do 9.30 oraz od 15.30 do 16.45 i od 19.00 do 22.00
  Wielka Sobota – od 7.00 do 10.00
  Jest wiele okazji do korzystania ze Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli go przeżyć spokojnie i godnie, bez niepotrzebnego stania w długiej kolejce. Obyśmy tylko z tych okazji korzystali i nie odkładali spowiedzi na Wielką Sobotę o co bardzo Was prosimy.

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek o zwykłej porze. W środę tylko rano od 7.30 do 8.30. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

 8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. Święte Triduum Paschalne to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą św. Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI CZWARTEK - to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa a także wspomnienie zdrady, pojmania i uwięzienia Jezusa. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godz. 23.00. Adorację przy ciemnicy od 21.00 prowadzić będzie młodzież oazowa a od 22.00 Odnowa w Duchu Świętym.

WIELKI PIĄTEK - to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 9.00. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. a Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz.17.00. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. Od 22.00 rozważania i modlitwy prowadzić będzie młodzież oazowa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA - to pamiątka pobytu Jezusa w grobie, adoracji przy Bożym Grobie i Uroczystej Wieczornej Liturgii Paschalnej o godz. 19.00, którą rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie już w Wielką Sobotę zachowajmy post, jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć nie jest on obowiązkowy. Na wieczorną liturgię prosimy zabrać z sobą świecę z okapnikiem.

 1. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej parafii będzie co pół godziny od 11.00 do 16.00. Święcenie odbywać się będzie przed kościołem, wokół kościoła i na trasie drogi krzyżowej. Bardzo prosimy aby zachować bezpieczny dystans.

 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 3. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można też zakupić Małego Gościa Niedzielnego.

 4. Zmarł Zbigniew Winiarski. Pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021

Wprowadzenie : Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu.  Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Składamy podziękowanie parafianom, którzy sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Oby ten święty czas owocował naszym życiem poddanym prawu Bożemu.

 2. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale a w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o 16.30 zaś dla dorosłych i młodzieży o 17.30.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie. Początek spotkania Msza św. wieczorną a następnie spotkanie w domu katechetycznym.

 6. Także w środę po Mszy wieczornej adoracja dla Odnowy w Duchu Świętym i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także dzień Świętości Życia. Zachęcamy parafian aby w tym dniu podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a swoją modlitwą i ofiarą przyczynić się do ocalenia poczętych dzieci. Deklaracje Duchowej Adopcji można zabrać z ołtarza Matki Bożej pod chórem, by w czwartek przed Mszą złożyć je do koszyka przed ołtarzem. Msze św. w Uroczystość Zwiastowania będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00.

 8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież oazową, oazę rodzin oraz sympatyków na Mszę św. w 100 rocznicę urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, podczas Mszy św. będziemy prosić o dar beatyfikacji naszego założyciela.

 9. W sobotę z posługą sakramentalną mimo tych trudnych warunków epidemicznych chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dalej trwa epidemia więc bardzo prosimy o wielką ostrożność. Gdyby ktoś obawiał się zarażenia to niech odłoży czas spowiedzi wielkanocnej na czas późniejszy. Gdyby się zdarzyło, że w jakimś domu jest choćby cień podejrzenia o koronawirus a tym bardziej gdy są jakieś objawy tej choroby to bardzo prosimy w duchu odpowiedzialności za siebie i za innych nie zapraszać kapłana.

 10. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie wszystkich Mszy świętych.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Rodziny Parafialnej. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021

Wprowadzenie: Rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy Boże Słowo dobrze zrozumieli i aby ono w naszym życiu wydało plon stokrotny. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. doktora Marka Studenskiego – Wikariusza Generalnego naszej diecezji, który będzie przewodniczył naszym rekolekcjom. Życzymy Księdzu wiele światła i mocy Ducha Świętego, sił, zdrowia i aby w nas znalazł uważnych słuchaczy Bożego Słowa, pragnących słowo zamieniać w czyn. 
                    

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Święte przypominamy że nauki rekolekcyjne będą od dzisiaj do środy podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 17.00 a dla mężczyzn we wtorek o godz. 17.00. Zachęcamy Wszystkich Parafian do codziennego w nich uczestnictwa. Zapraszajmy do udziału w nich także tych, którzy rzadziej bywają w naszej świątyni.

 2. Postarajmy się czas rekolekcji połączyć ze spowiedzią świętą. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 3. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Okażmy swoją dobroć przez naszą ofiarność.

 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Dzisiaj o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza Rekolekcjonisty. W piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa będzie tylko o godz. 17.30.

 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Józefa – opiekuna Świętej Rodziny i patrona Kościoła. W tym dniu rozpoczniemy w Kościele ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Z tej okazji możemy otrzymać szczególne odpusty. Informacja o możliwości zyskiwania odpustów związanych z Rokiem Św. Józefa jest w gablotce i na stronie internetowej. Dlatego w tym roku to wyjątkowa i ważna uroczystość. Uczcijmy ten dzień udziałem we Mszy św. które w naszej świątyni będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30 i już zyskujmy dar odpustu. W czasach kiedy obserwujemy tak zmasowany atak na Kościół Katolicki potrzeba naszej modlitwy i powierzenia Kościoła opiece patrona Kościoła - św. Józefa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Także w piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw O Ochronę Życia. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji Wszystkich Parafian, którzy w minionym roku podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia oraz Wszystkich Obrońców Życia. Swoimi modlitwami i ofiarami przyczyniliście się do ochrony niejednego życia. Tym razem chcemy się modlić o potrzebne łaski dla Was.

 7. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna a przed kościołem także gazetka „Bliżej Siebie”.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna składka na potrzeby naszej parafii. Polecamy ją zrozumieniu i życzliwości parafian a dobrodziejów parafii zapewniamy o codziennej modlitwie.

 9. Pod chórem są ulotki zachęcające do przekazania 1% naszego podatku na Salwatoriańskie Hospicjum Św. Jana Pawła II. Ogromnie zachęcamy Parafian, aby w ten prosty sposób przyjść z pomocą ciężko doświadczonym chorobą nowotworową i umierającym.

 10. Zmarli nasi parafianie – Marta Jędrysek. - jej pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00 oraz Marian Gawlas - jego pogrzeb będzie w czwartek o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.03.2021

Wprowadzenie: Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy sobie o Dekalogu, który stanowi nieśmiertelną kartę Biblii i jest wolą Boga objawioną wszystkim. Tylko On jest godzien najwyższej czci, Jego słuszne nakazy radują serce, a Jego prawo jest doskonałe i pokrzepia duszę.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30 ze szczególnym udziałem dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w każdą niedzielę postną o 17.00.

 2. W sobotę wieczorną Mszą św. rozpoczniemy czas rekolekcji. Tak planujmy nasze zajęcia, aby codziennie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Księdza Rekolekcjonistę jak i cały ten święty czas powierzamy Waszej modlitwie. Program rekolekcji jest w gablotce jak również na stronie internetowej.

 3. W Kościele przeżywamy ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Od środy po Mszach św. odprawiać będziemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która przypada 19 marca.

 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 8. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafina prasa katolicka a przed kościołem gazetka parafialna „Bliżej Siebie” w której znajdziemy program rekolekcji.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 12. Zmarł Wiesław Skałka. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.30. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021

Wprowadzenie: W drugą niedzielę Wielkiego Postu wchodzimy wraz z Jezusem na Górę Przemienienia. Słyszymy słowa: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Jezus chciał umocnić wiarę swoich uczniów. Niech ta Eucharystia będzie dziś dla nas jak wejście na Górę Przemienienia, byśmy mogli powtórzyć za Piotrem: „dobrze, że tu jesteśmy”, a potem umocnieni wrócić do naszego krzyża.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30 dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w każdą niedzielę postną o godz.17.00.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania ze sakramentów świętych.

 5. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed każdą Msza św. oraz w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 a w piątek od 16.00 do 16.30 i od 17.15 do 18.00.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te które po Mszy św. złożymy do puszek jako wsparcie dla misjonarzy i biednych dzieci w krajach misyjnych.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 9. 13 marca w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Będą one trwały do środy. Już teraz tak planujmy swoje zajęcia abyśmy mogli każdego dnia uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

 10. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 11. Zmarła Bogumiła Cebulak. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ja Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.