Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.07.2021

Wprowadzenie: Pan Jezus gromadzi nas przy sobie, by nas nakarmić i umocnić a następnie posłać jako zwiastunów Dobrej Nowiny. Otwórzmy nasze serca i pozwólmy Jezusowi, by napełnił nas darami swojego Ducha Świętego. Z Jego pomocą wszyscy możemy być apostołami.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. We wtorek Godziną Różańcową o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne czuwanie fatimskie. Msza św. będzie o godz. 19.00 a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy procesją i Apelem Jasnogórskim.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 6. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Ufamy, że każda rodzina będzie miała swój maleńki wkład w trosce o swoją parafię. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 7. W przedsionku zakrystii dostępna jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej zakupienia i czytania.

 8. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa i ks. Michałowi Wójcikowi.

 9. We wtorek od 10.00 do 12.00 i od 16.0do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i Bożego błogosławieństwa! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.07.2021

Wprowadzenie: Dziś spotykamy Jezusa, który przybywa do swego rodzinnego miasta. Tam doświadcza niewiary a nawet lekceważenia ze strony swoich rodaków. Prośmy dzisiaj o to byśmy nie popełnili podobnych błędów jak mieszkańcy Nazaretu. Takie błędy mogą nas wiele kosztować. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Przypominamy że dalej trwa epidemia dlatego w przestrzeni kościoła zobowiązani jesteśmy do używania maseczek zasłaniających usta i nos. Cieszymy się że już możemy uczestniczyć we Mszy św. ale pamiętajmy o tym obowiązku dla dobra swojego i naszych bliźnich.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 9. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna w poniedziałek i środę od godz. 17.00 do 17.45 a we wtorek i czwartek od godz. 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy organizowaną przez Koło Przyjaciół Radia Maryja. Wyjazd 10 lipca o 12.00. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Ratowska po każdej wieczornej Mszy św.

 11. Nasze miasto od 1 lipca jednostronnie zerwało umowę z parafiami i nie przyjmuje śmieci i odpadów z cmentarzy parafialnych. Jutro zostaną zabrane kontenery miejskie z naszego cmentarza. Zostaliśmy zmuszeni do znalezienia nowego odbiorcy śmieci cmentarnych. Podpisaliśmy umowę z firmą Sanit-Trans z siedzibą w Międzyrzeczu Górnym. Na cmentarzu są już nowe kubły o różnych kolorach. Bardzo prosimy Wszystkich Parafian i korzystających z naszego cmentarza o bardzo sumienne segregowanie śmieci. Do kontenerów żółtych składamy metale i tworzywa sztuczne. Do zielonych szkło i znicze bez wkładów i elementów plastikowych a do czarnych pozostałości po segregowaniu. Pamiętajmy że od naszej życzliwości, zrozumienia i sumiennego segregowania zależeć będzie wysokość ponoszonych przez parafię opłat. Rozważmy także możliwość ograniczenia ilości odpadów na cmentarzu a nawet zabieranie ich do własnych kubłów w domu skoro nas to nic więcej kosztować nie będzie gdyż i tak za śmieci musimy płacić niezależnie od tego ile ich oddajemy. Nie są one bardzo ciężkie a może to w znaczącej mierze ograniczyć ilość odpadów na cmentarzu. Pamiętajmy też o sumiennym wpłacaniu opłaty rocznej na wywożenie śmieci i wodę w wysokości 30 zł od grobu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.06.2021

Wprowadzenie: W dzisiejszej ewangelii spotkamy Jezusa, który uzdrawia a nawet wskrzesza. To znaki świadczące, że Chrystus jest silniejszy niż choroba czy śmierć. Trzeba tylko uwierzyć w Jego moc. Tak jak chora kobieta, zapragnąć dotknięcia szaty Jezusa. Tego dotknięcia Jezusa możemy doświadczyć w Eucharystii. Jezus chce leczyć także nasze słabości i przywracać nam życie. Pozwólmy Mu działać.

 1. W piątek zakończył w naszej parafii praktykę ks. diakon Maciej Pawlik. Składamy serdeczne podziękowanie Księdzu Diakonowi za jego posługę i życzymy mocy Ducha Św. w drodze do kapłaństwa zapewniając o swojej modlitwie.

 2. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży gratulujemy wyników i uzyskanych promocji do następnej klasy. Życzymy też udanych, przeżywanych w łączności z Bogiem wakacji. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujmy za trud wychowawczy i również życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku. Cieszymy się dziećmi i młodzieżą, którzy przyszli podziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski.

 3. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo czerwcowe.

 4. We wtorek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z racji uroczystości będzie o 17.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej.

 5. W środę o17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy parafian do licznego korzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą św. a w czwartek od 17.00 do 18.00 zaś w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 8. W piątek 2 lipca przypada 50 rocznica śmierci ks. Jana Jeżowicza, naszego pierwszego proboszcza i budowniczego naszej świątyni i probostwa. Zapraszamy Wszystkich Parafian do wdzięcznej modlitwy w czasie Mszy w. o godz. 18.00 po której udamy się na cmentarz aby tam jeszcze się pomodlić, złożyć kwiaty i znicze oraz poświęcić nowy grobowiec kapłanów.

 9. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gdyby w którymś domu było choćby najmniejsze podejrzenie epidemii koronawirusa prosimy odwiedziny odłożyć na czas późniejszy.

 10. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do zakupienia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego i parafialna gazetka Bliżej Siebie. Zachęcamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.

 11. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych naszych kapłanów.

 12. Ze względu na czas urlopów kapłanów od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. W kaplicy od jutra Msze św. w dni powszednie podczas wakacji będą o godz. 8.00.

 13. Przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 10 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 12.00. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Ratowska.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.06.2021

Wprowadzenie: Ewangelia opowiada nam dziś o uciszeniu burzy na jeziorze. Nas także spotykają sytuacje, w których doświadczamy bezsilności i lęku o życie. Każda trudna chwila jest próbą zaufania Bogu. „Czemu tak bojaźliwi jesteście?' - pyta Jezus Apostołów i każdego z nas. W tej Eucharystii oddajmy Mu wszystkie trudne momenty naszego życia, chwile zwątpienia w Jego obecność i miłość. Ofiarujmy Jezusowi to wszystko, co napawa nas lękiem, choroby, smutki, wszelkie obawy o przyszłość. Pozwólmy, aby On przejął stery naszego życia. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz Roman Pindel od dzisiejszej niedzieli znosi dyspensę zwalniającą z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. w czasie epidemii. Pamiętajmy aby sumiennie i należycie spełniać ten nasz najświętszy obowiązek i potrzebę. Na ile to możliwe starajmy się łączyć udział we Mszy świętej z przyjęciem Komunii św. Bardzo prosimy aby rodzice wypełniając przysięgę złożoną na ślubie i swoje rodzicielskie powołanie, troszczyli się o religijne wychowanie swoich dzieci, które najlepiej wyraża się regularnym udziałem dzieci i młodzieży we Mszy św., przyjmowaną Komunią św. i comiesięczną spowiedzią.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

 3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i uczniów klas 8, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

 4. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci podziękują Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00. Młodzież zapraszamy na godz. 18.00. Na te dziękczynne Msze św. zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Wiele darów i łask żeśmy otrzymali, umiejmy docenić Bożą łaskawość przez nasze dziękczynienie. Od godz. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży.

 6. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Jest także do nabycia parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 7. W minionym tygodniu udało się dokończyć prace przy nowym grobowcu kapłanów a także uruchomić instalację fotowoltaiczną na domu katechetycznym, która obsługuje probostwo, wikarówkę i dom katechetyczny. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Bronisławowi Gąsiorkowi i jego firmie Elbron za szybkie, solidne i rzetelne wykonanie tej pracy a także za zrozumienie obecnych trudności materialnych parafii i rozłożenie w czasie należności za wykonaną pracę. Ufamy że w możliwie krótkim czasie uda nam się wszystko uregulować. Powierzamy tę sprawę trosce, życzliwości i ofiarności Wszystkich Parafian. Bóg zapłać także panu Michałowi Juraszek i jego firmie budowlanej za wykonane prace za strychu domu katechetycznego. Wszelką pomoc i życzliwość niech Pan Bóg wynagradza.

 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 9. Już niedługo rozpoczną się wakacje. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Wszyscy pamiętajmy, że nie powinno być żadnej niedzieli także wakacyjnej i urlopowej bez Mszy św. A uczestnicząc w świętym spotkaniu z Bogiem pamiętajmy o skromnym i godnym świątyni stroju. O tym pamiętajmy także uczestnicząc we Mszy św. w swoim parafialnym kościele.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.06.2021

Wprowadzenie: W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię. Bardzo serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej znanego rekolekcjonistę i misjonarza, Sercanina -  ks. Michała Olszewskiego, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże a który już w październiku prowadził będzie nas na drogach odnowy podczas Misji Świętych.

 1. Bóg zapłać Księdzu Michałowi za wygłoszone Boże Słowo i jeszcze raz zapraszamy w październiku. Gorąco prosimy o misyjne Słowo i poprowadzenie nas do gruntownej przemiany, odnowy i nawrócenia.

 2. Informujemy, że Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiejzdecydowali, że 20 czerwca zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, które do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

 3. Dziś o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe a od godz. 19.00 na czuwanie fatimskie. O 19.00 godzina różańcowa zaś od 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy procesją i Apelem Jasnogórskim.

 4. We wtorek po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. W środę o tej samej porze spotkanie Zespołu Charytatywnego i Grupy Wsparcia Po Stracie.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Po długiej przerwie spowodowanej epidemią wracamy do dni eucharystycznych dla dzieci. I tak w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy do sakramentu pokuty młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do bierzmowania. O 18.00 Msza św. dla młodzieży. W piątek na godzinę 15.30 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci klas trzecich, które nie były do spowiedzi w pierwszy piątek oraz dzieci klas czwartych i piątych. O 16.30 Msza św. dla tych dzieci. Zaś od godz. 17.15 zapraszamy do spowiedzi uczniów i uczennice klas szóstych i siódmych. O 18.00 Msza św. dla tych dzieci. Prosimy dzieci i młodzież aby przed wakacjami pojednali się z Bogiem. Niech o tym pamiętają także rodzice naszych dzieci i młodzieży.

 7. Również w piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami modlić się będziemy Koronką a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 8. W sobotę o 8.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych w sposób szczególny chłopców z klas, które przystąpiły do I Komunii św.

 9. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy aby w każdej rodzinie znalazło się czasopismo religijne.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny parafii rozumiały potrzebę i powinność troski i odpowiedzialności za swoją parafię. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem oraz w przedsionku zakrystii.

 12. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia Ojcom Oblatom.

 13. Zmarli nasi parafianie: Wanda i Alojzy Mańdok. Pogrzeb obojga małżonków będzie w poniedziałek o godz. 14.00 oraz Helena Błędowska, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 16.15. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.06.2021

Wprowadzenie : Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom, którzy trudzili się przy postawieniu i przyozdobieniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała a także za przygotowanie nagłośnienia przy ołtarzach zaś naszej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji. Ogromne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestnicząc w procesji dali piękne świadectwo swojej wiary i miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego. Każdy trud niech Pan Bóg wynagrodzi.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja.

 3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i do czwartku włącznie procesja wokół kościoła. Starajmy się w tym tygodniu licznie uczestniczyć we Mszy św.

 4. Jutro w poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 5. We wtorek na godz. 19.00 do domu katechetycznego zapraszamy na krótkie spotkanie trójki klasowe rodziców dzieci które przystąpiły do I Komunii św.

 6. W środę po wieczornej Mszy św. Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej parafii będą o godz. 6.00, 7.30, 9,00, 16.30 i 18.00. Podczas Mszy św. chcemy uroczyście odnowić poświęcenie naszych rodzin, siebie i całej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Est także do zakupienia mały Gość Niedzielny dal dzieci.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.05.2021

Wprowadzenie: W każdej liturgii oddajemy chwałę Bogu Ojcu, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. W dzisiejszej jednak uroczystości w sposób szczególny chcemy oddać cześć tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Jest to wielka tajemnica naszej wiary objawiona nam przez Jezusa Chrystusa, stanowiąca fundament naszej wiary. Prośmy więc Boga w tej Eucharystii, abyśmy zawsze trwali w prawdziwej  wierze.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek a potem przedostatnie nabożeństwo majowe.

 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, które usytuowane będą obok domu p. Jachna, p. Brandys - Gluza, p. Kędzior – Jafernik oraz na placu kościelnym. Mieszkańców powyższych domów jak również mieszkańców z pobliskich ulic prosimy o wzięcie odpowiedzialności za przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy. Czwarty ołtarz niech przygotuje młodzież oazowa. Pamiętajmy, że dalej niestety trwa epidemia. Wszyscy uczestnicy procesji powinni zadbać o odpowiedni dystans między sobą i koniecznie wszyscy muszą mieć założone maseczki, mimo że procesja odbywa się na wolnym powietrzu.

 3. Bardzo prosimy parafian o liczny udział w procesji Bożego Ciała. To nasz publiczny hołd Jezusowi i wyraźny znak naszej wiary. Aby śpiewać i modlić się podczas procesji nie zapomnijmy zabrać modlitewnika. Miło też będzie widzieć pięknie ustrojone domy wzdłuż trasy procesji. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30. 9.00 i 12.00, 13.30 i o godz. 18.00. Do uroczystości Bożego Ciała przygotujmy się także korzystając ze Sakramentu Pokuty, tak byśmy mogli w tym dniu przyjąć Komunię świętą.

 4. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Panie katechetki prosimy o zaopiekowanie się dziećmi sypiącymi kwiaty. Prosimy parafian o pomoc w zorganizowaniu kwiatów do sypania i przyniesienie ich na Mszę św. w środę lub przed procesją w czwartek.

 5. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach odprawiać będziemy nabożeństwo a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też w te dni dzieci do sypania kwiatów.

 6. W czwartek o godz. 15.00 i w przyszłą niedzielę o 16.00 odbędzie się bierzmowanie młodzieży, która nie przyjęła tego sakramentu w roku ubiegłym. Zwracamy uwagę że ze względu na zmianę limitów grupa piątkowa została podzielona na czwartek i niedzielę. W kościele może być młodzież i świadkowie a pozostali chętni muszą uczestniczyć w tej uroczystości poza naszą świątynią.

 7. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Gdyby w jakimś domu było jakiekolwiek niebezpieczeństwo czy podejrzenie epidemii to prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na późniejszy czas. Prosimy zgłaszać chorych i starszych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można też zakupić czerwcowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego.

 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 10. We wtorek 1 czerwca od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 11. Zmarła Dorota Gasidło. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.05.2021

Wprowadzenie: Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy nasze serca i umysły i przyjmijmy dary Ducha Świętego, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.

 1. Zapraszamy na kończące się powoli nabożeństwa majowe. Dzisiaj majowe o godz. 17.30.

 2. Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świątek – Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. będą w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30. 9.00. 16.30 i o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy i prosimy Wszystkich Parafian, by mimo dnia nauki i pracy jutro na ile to możliwe świętować a przede wszystkim uczestniczyć we Mszy św. Dajmy czytelne świadectwo naszej wiary oraz umiłowania Kościoła i naszej Matki.

 3. Jutro z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 4. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o swoich matkach w modlitwie. Niech oprócz życzeń najpiękniejszym darem dla swojej mamy będzie modlitwa i przyjęta Komunia Święta.

 5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Swoją modlitwą otaczamy wszystkich kapłanów.

 6. Także w czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Ksiądz Biskup w porozumieniu z Księdzem Proboszczem ustalił terminy bierzmowania dla młodzieży, która miała go przyjąć w roku ubiegłym. Z powodu ograniczeń ilości uczestników nabożeństw w kościele, młodzież została podzielona na 4 grupy a bierzmowanie będzie w 4 terminach: 29 maja o godz. 15.00; 3 czerwca o godz. 15.00; 4 czerwca o godz. 15.30 oraz 6 czerwca o godz. 16.00. W kościele podczas uroczystości bierzmowania będą tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Pozostali bliscy młodzieży bierzmowanej będą mogli uczestniczyć w niej poza murami świątyni.

 8. Aby przygotować uroczystość bierzmowania zapraszamy kandydatów na próby liturgiczne, które będą według następującego porządku. I grupa 24 maja o godz. 19.00, II grupa 26 maja o godz. 19.00, III grupa 31 maja o godz. 19.00 i IV grupa 02 czerwca o godz. 19.00. Obecność na tych spotkaniach obowiązkowa.

 9. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania a także ich świadków, rodziców i rodzin będzie w czwartek i piątek o godz. 19.00.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy do jej zakupienia i lektury.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Troskę o naszą rodzinę parafialną niech Pan Bóg wynagradza.

 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi wielkanocnej, która jest obowiązkiem sumienia każdego wierzącego katolika.

 13. Zmarł Kurt Szeliga. Pogrzeb będzie w czwartek o godz. 15.00. Powierzmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.05.2021

Wprowadzenie: „Pan Jezus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca'. Ta praw­da skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy, który i nam przygotował miesz­kanie w niebie. Niech Eucharystia - cząstka nieba na ziemi - pozwoli nam już teraz radować się obietnicą niebieskiego szczęścia. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Za nami uroczystości I Komunii świętych. Jeszcze raz dzieciom życzymy wierności Panu Jezusowi do końca życia a Rodzicom składamy podziękowanie za dar materialny naszej dla parafii. I tak Rodzice klasy 3 b ofiarowali naszej parafii - 600 zł, klasy 3 c - 400 zł, 3 d - 1240 zł i Akademii Żaków - 600 zł. Za środki te zakupimy piękny, haftowany ornat dedykowany ks. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, którego beatyfikacja odbędzie się we wrześniu. Będzie to piękna pamiątka Waszych Rodzin dla naszej parafii z okazji I Komunii Waszych Dzieci.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy po wieczornej Mszy św. a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu łączymy majowe z Nowenną do Ducha Św.

 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy także nowych członków.

 4. We wtorek o 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 5. W środę wieczorną Mszą św. rozpocznie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym.

 6. O 17.00 w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Przed Mszami odmówimy Koronkę a po rannej Mszy modlitwy do św. Faustyny.

 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. Adoracja z uwielbieniem dla Wspólnoty Mamre i Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 9. W przedsionku zakrystii można zakupić prasę religijną.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobroć serca wszystkich Dobrodziejów niech Pan Jezus wynagradza swoimi łaskami.

 11. Zmarli nasi parafianie – Jan Tlałka pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 i Alicja Czauderna, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 16.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.05.2021

Wprowadzenie: „Oto jest dzień który dał nam Pan”. Pan Bóg dał nam wspaniały czas kiedy dzieci klas trzecich przystępują do I Komunii Świętej. Radując się z dziećmi otoczmy ich swoją modlitwą, aby do końca życia wytrwały w gorliwości i pobożności. Wspominamy też dzień, kiedy to my po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczyliśmy w Eucharystii. Niech to wspomnienie pobudzi nas do większej miłości a często przyjmowana Komunia św. będzie dla nas umocnieniem w drodze do nieba.

 1. Dzieciom, które przystępują do I Komunii Św. życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wytrwania w wierności Panu Jezusowi do końca życia.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

 3. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Początek modlitw o godz. 17.30. Łączyć je będziemy z nabożeństwem majowym.

 4. W czwartek o godz. 18.00 Godziną Różańcową rozpoczniemy pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. O 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prosimy zabrać z sobą świecę z okapnikiem.

 5. W piątek na godz. 17.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy i na różaniec do siedmiu boleści N.M.P. wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 7. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarnością i wspaniałomyślnością okażmy swoją troskę i pomoc swojej parafii. Za każdą złożoną ofiarę składamy podziękowanie i modlimy się aby Pan Bóg Dobrodziejów parafii darzył potrzebnymi łaskami.

 8. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną a przed kościołem także parafialną gazetkę „Bliżej Siebie” poświęconej osobie zmarłego ks. prałata Krzysztofa Ryszka. Zachęcamy do zakupu i czytelnictwa prasy katolickiej.

 9. We wtorek 18 maja od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 17.00 wydawana będzie osobom uprawnionym żywność z Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej.

 10. Zmarł Ryszard Szyda. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.