Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.19

Wprowadzenie: Wierząc że Pan podtrzymuje całe nasze życie, stajemy przy Jego ołtarzu z tym wszystkim, co wydarzyło się w minionym tygodniu. Mądrości Odwiecznej chcemy oddać nasze sprawy, także nasz grzech i naszą słabość. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

 1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory niedzielne.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Okulary Wiary”

 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży klas VII i VII oraz młodzieży klas I licealnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. a o 18.00 Msza św. Wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowanie serdecznie zapraszamy.

 7. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły u p. Ratowskiej

 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na rzecz kuchni społecznej prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 12. Serdecznie zapraszamy na UWIELBIENIE NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA Z EWANGELIĄ, które odbędzie się w sobotę, 25 września br. w Namiocie przy Parku Słowackiego w Bielsku-Białej (ul.Piastowska, obok Bielskiego Centrum Kultury) w godzinach 19:00-20:30. Będzie to czas radosnego śpiewu, modlitwy, świadectwa i głoszenia Słowa.

 13. Zmarły nasze parafianki Jadwiga Popiołek jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00, oraz Joanna Wąsowicz, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.12

Wprowadzenie: Każda Msza św. jest zgromadzeniem w jedności z naszym Panem i Bogiem oraz jedności z siostrami i braćmi. W ten sposób stanowimy jedno ciało – Kościół, którego Chrystus jest Głową. Niech tan czas wspólnej modlitwy umocni nas w budowaniu jedności i miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne a o 19.00 Krąg Biblijny.
 2. Jutro przypada kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 18.00 Godzina Różańcowa, o 19.00 Msza św. a od godz. 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy czuwanie procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
 3. We wtorek o 17.00 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 5. We wtorek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej. Zachęcamy do udziału w niej naszych parafian.
 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 7. Również w środę Mszą św. rozpoczynamy spotkanie odnowy w Duchu Świętym. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce.
 8. W piątek o godz. 16.30 Msza św. dla 3 klas Szkoły Podstawowej, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii świętej. Serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.
 9. Domowy Kościół zaprasza na pierwszy wieczór ze świętym. Wydarzenie mające na celu przybliżenie świętych i parafii, którym patronują. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku. Zapraszamy wszystkie rodziny.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 24 września 2-dniową pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły i zapisy u p. Ratowskiej.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.
 12. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny wykazały się zrozumieniem i wzięły odpowiedzialność za utrzymanie oraz rozwój swojej parafii. Dobrodziejów troszczących się o swoją parafię zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.
 13. W przedsionku zakrystii można nabyć parafialną prasę religijną. Zachęcamy też do korzystania ze strony internetowej naszej parafii.
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.05

 

 

 

Wprowadzenie: Po ostatnim tygodniu wakacji gromadzimy się wokół ołtarza naszego Pana. Jemu przynosimy nasze sukcesy, porażki, ale też nagromadzone problemy i trudności. Dziękujemy za dobro które stało się naszym udziałem, które otrzymaliśmy od innych ludzi ale przede wszystkim od Pana Boga. Jemu też powierzajmy swoją przyszłość a przede wszystkim nowy rok szkolny i katechetyczny. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Próba chóru parafialnego w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy chętnych którzy pragną przez śpiew chwalić Boga i upiększać liturgię.
 7. W piątek dzień eucharystyczny dla VI klas Szkoły Podstawowej. Od 15.45 okazja do spowiedzi św. a o 16.30 Msza św. Bardzo serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.
 8. W sobotę o godz. 9.30 zapraszamy dzieci na Scholę, a o 10.00 Dzieci Maryi .
 9. Również w sobotę o godz. 8.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, zapraszamy nowych kandydatów.
 10. Młodzież zapraszamy na spotkania wspólnoty oazowej w każdy piątek. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. wieczorną.
 11. Krąg biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy w przyszłą Niedzielę po wieczornej Mszy św. do domu katechetycznego.
 12. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Można też zakupić Małego Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.
 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.
 14. W przyszłą niedzielę decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. We wszystkich parafiach diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz po mocy uchodźcom z Afganistanu. Prosimy, aby zbiórkę przeprowadził zespół charytatywny.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.08.2021

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Te Deum laudamus – Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia.

 1. Od dzisiaj z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna ks. Dawid Kubień - pochodzący z Zabrzega i ks. diakon Tomasz Kramarczyk - pochodzący z Osieka. Bardzo serdecznie witamy Księży w naszej parafii. Przez orędownictwo św. Franciszka prosimy o potrzebne dla nich Boże łaski i życzymy zdrowia, sił, mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego aby ich duszpasterstwo w naszej rodzinie parafialnej było owocne.

 2. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.

 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Katechetów na spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom i nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 8.00 a całą młodzież o godz. 18.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.

 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. Wraz z nowym rokiem szkolnym po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy działalność wszystkich grup i wspólnot duszpasterskich i modlitewnych. Zachęcamy do umacniania swojej wiary włączając się w ich życie i działalność. Niech znakiem żywotności naszej rodziny parafialnej będą mocne i aktywne wspólnoty duszpasterskie.

 9. W czwartek po Mszach św. będziemy modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem.

 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania w te dni ze sakramentu Pokuty i Eucharystii a także do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 12. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy rodziców, aby wypełniając swoje powołanie rodzicielskie pamiętali o sakramentalnym spotkaniu z Bogiem swoich dzieci.

 13. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 a popołudniu od 17.15. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.

 14. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gdyby w domu były jakieś oznaki epidemii prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy.

 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia „Mały Gość Niedzielny”.

 16. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Mszę św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o pomoc i współpracę aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności.

 17. Zmarła Helena Raczek. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.08.2021

Wprowadzenie : Wdzięczni Bogu za miniony tydzień, przychodzimy do ołtarza aby dziękować i prosić o potrzebne łaski w pielgrzymce ku wiecznej radości. Przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby karmić się Słowem życia i Pokarmem, który pochodzi z nieba. Eucharystia jest świadectwem naszej wiary, którą otrzymaliśmy podczas chrztu świętego, jako łaskę daną za darmo od Boga.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni piękny koncert słowno - muzyczny pt. „Polskę mam w sercu” w wykonaniu znanego aktora Jerzego Zelnika i towarzyszących mu muzyków. Program tego koncertu poświęcony jest zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert wszystkich Parafian i naszych Gości.

 2. Dzisiaj wyjątkowo nieszporów nie będzie.

 3. Jutro po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski za przyczyną św. O. Pio obecnego wśród nas w znaku Świętych Relikwii.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 6. W czwartek przypada uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00 wszystkich Parafian a szczególnie Czcicieli Jasnogórskiej Matki.

 7. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. A w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie.

 8. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą SUMĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 10. W przedsionku zakrystii możemy kupić parafialną prasę religijną. Zachęcamy bardzo do kupna i czytania prasy katolickiej.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Księżom Salwatorianom w Trzebini.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.08.2021

Wprowadzenie: Przeżywamy jedną z najpiękniejszych i najbardziej radosnych uroczystości Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Maryja przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba. Maryja Wniebowzięta przypomina nam dzisiaj, że i my mamy dojść do nieba. Nasza droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Obyśmy przy pomocy Bożej łaski wytrwali na tej drodze i kiedyś osiągnęli tę radość i szczęście, którego doświadcza Maryja, nasza Matka. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W środę 18 sierpnia od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 5. W czwartek po Mszach św. modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszko obecnego w naszej świątyni w znaku Świętych Relikwii.

 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W przedsionku zakrystii możemy kupić parafialną prasę religijną. Zachęcamy aby wakacyjny czas wypełniany był również dobrą i wartościowa lekturą prasy religijnej.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Zatroskanych o dobro naszej parafii dobrodziejów powierzamy Bożej Opatrzności.

 9. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się piękny koncert słowno - muzyczny pt. „Polskę mam w sercu” w wykonaniu znanego aktora Jerzego Zelnika i towarzyszących mu muzyków. Program tego koncertu poświęcony jest zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Bardzo serdecznie na koncert zapraszamy wszystkich parafian i naszych gości.

 10. Msza dziękczynna za tegoroczne plony i urodzaje będzie w niedzielę 29 sierpnia a rozpoczęcie roku formacyjnego dla grup duszpasterskich naszej parafii w sobotę 28 sierpnia o godz. 18.00.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.08.2021

Wprowadzenie : Dziś 19 niedziela zwykła. Przychodzimy do Chrystusa, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu.

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Klary. Po Mszy św. będą modlitwy do św. Klary obecnej w naszej świątyni w znaku Świętych Relikwii.

 4. Także w środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek kolejne czuwanie fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa o 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy naszą modlitwę procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim.

 7. W sobotę przypada Uroczystość Św. Maksymiliana Kolbe głównego patrona naszej diecezji. Ksiądz Biskup zaprasza na diecezjalne obchody tej uroczystości, które będą w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godz. 11.00.

 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach świętych poświęcimy zioła i kwiaty.

 9. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Zachęcamy do jej zakupienia i czytania.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Wszystkich dobrodziejów rozumiejących konieczność troski o swoją parafię zapewniamy o codziennej modlitwie i powierzamy Bożej opiece. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 11. Zmarł Marian Mazanek. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.08.2021

Wprowadzenie: Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej odpust PORCJUNKULI. Królowej Anielskiej polecamy naszą Parafię i prosimy dla nas o dary świętości życia, pokoju i dobra w naszych sercach. Serdecznie witamy wśród nas Ojca Wita - Franciszkanina z Cieszyna, którego prosimy o wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie naszemu świętowaniu. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego. Warunkiem zyskania odpustu jest spowiedź i Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 2. Razem z Biskupami Episkopatu Polski zachęcamy parafian do podjęcia ofiary trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej po chórem.

 3. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 4. W poniedziałek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne nam łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 5. Także w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. O 17.30 w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 9. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

 10. W piątek przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św.

 11. Także w piątek wyrusza z Hałcnowa na Jasną Górę diecezjalna piesza Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 8.00 a zakończenie w środę 11 sierpnia Mszą św. o godz.14.00 na Jasnej Górze. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

 12. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 do 7.00 oraz od godz. 17.00. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na czas bezpośrednio przed Mszą św. a jeśli to możliwe korzystać ze sakramentu pokuty już od poniedziałku przed każdą Mszą św.

 13. W piątek i sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian którzy nie mogą przybyć do kościoła. Bardzo prosimy aby zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej zaznaczając czy kapłan ma przybyć w piątek czy w sobotę. Jeśli by były w domu jakiekolwiek oznaki epidemii prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy.

 14. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych ks. Kazimierz, który już od kwietnia wspomaga nas w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Ofiary składane za kalendarz przeznaczone będą na dzieło misyjne prowadzone przez Księży Oblatów.

 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić katolicką prasę religijną.

 16. Bóg zapłać O. Witowi za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie naszemu świętowaniu. Bóg zapłać także wszystkim, którzy przyczynili się do przyozdobienia naszej świątyni i jej obejścia na dzisiejszą uroczystość odpustową.

 17. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy św. za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej diecezji a także za ofiary, które po Mszy św. złożymy na pomoc dla ofiar kataklizmów i klęsk żywiołowych, które dotknęły nasz kraj i Europę w miesiącu lipcu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.07.2021

Wprowadzenie: Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba. Przychodzimy dziś do ołtarza, aby karmić się Cudownym Chlebem z nieba, który ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Swoją modlitwą otaczamy wszystkich uczestników ruchu drogowego a także tych, którzy utracili zdrowie czy życie w wypadkach czy katastrofach drogowych.

 1. Po każdej Mszy św. poświęcimy pojazdy. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy, aby zawsze bezpiecznie i szczęśliwie dotarli do celu swojej podróży. Ofiara składana przy poświęceniu przeznaczona jest na środki transportu dla misjonarzy aby mogli dotrzeć do tych, którzy czekają na Słowo Boże i Sakramenty.

 2. Dzisiaj o 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia przypada w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – PORCJUNKULA. Kazania wygłosi Ojciec Franciszkanin z Cieszyna. Zachęcamy parafian do zyskania daru odpustu. Szczególnie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 8. Z polecenia Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy mogli złożyć do puszki dobrowolną ofiarę pomoc wszystkim poszkodowanym przez klęski żywiołowe, które nawiedziły nasz kraj i Europę w lipcu. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupna i czytania.

 10. W gablotce i na stronie internetowej jest wykaz pogrzebowych intencji które odprawi ks. Adrian podczas urlopu.

 11. Zmarli nasi parafianie: Kazimierz Pietrzak - pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 i Jan Wasiak – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.07.2021

Wprowadzenie: Jezus dziś mówi do Apostołów i każdego z nas - Pójdźcie wy sami na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Czasem warto usłyszeć takie zdanie. Pan Jezus pragnie nas obdarować czasem oddechu i zastanowienia. Niedzielna Msza św. jest też doskonałą okazją ku temu, aby odnaleźć  samego siebie. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. We wtorek na Jasnej Górze odbył się pogrzeb naszego Rodaka O. Konrada Pomper. Uczestniczyła w nim Rodzina i delegacja Parafian z Księdzem Proboszczem. W ten wtorek o 18.00 odbędzie się Msza św. za śp. O. Konrada w naszej świątyni. Zapraszamy do udziału w niej Wszystkich Parafian, którzy modlitwą pragną pożegnać naszego Rodaka O. Konrada a nie mieli możliwości udziału w ceremonii pogrzebowej.

 2. Dziś o godz. 17.30 niedzielne nieszpory.

 3. W poniedziałek po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszko a w piątek przez orędownictwo św. O. Pio. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Niech wakacyjne nasze dni będą również wykorzystane na czytanie wartościowej prasy katolickiej.

 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o swoją parafię zapewniamy o stałej modlitwie.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy poświęcać pojazdy. Przy poświęceniu będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc misjonarzom a zwłaszcza na zakup środków transportu, by mogli dotrzeć do ludzi czekających na Sakramenty i Słowo Boże.

 10. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się informacja przypominająca obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

 11. Zmarł Michał Pasterny. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.