Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.04.2022

Wprowadzenie: Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala i nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. A my powtarzajmy ze św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie! Składka dzisiejsza przeznaczona jest na diecezjalne cele charytatywne.

 1. Pod zwykłymi warunkami czyli spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu może dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego zyskać odpust zupełny każdy kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Wierzę, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie. Udziela się też odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.

 2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzony jest Dzień Dobra. W całej Polsce odbywają się z tej okazji kiermasze, pikniki, festyny, koncerty, pokazy i wiele innych wydarzeń. W Diecezji Bielsko Żywieckiej obchody Dnia Dobra zostaną zainaugurowane o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w Bielskim Centrum Kultury oraz Miejskim Domu Kultury w Żywcu. Następnie odbędą się koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

 3. Dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji w sobotę na Mszę św. o godz. 09.30 zapraszamy naszych chorych i seniorów parafii. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku w domu katechetycznym. Ufamy że zaproszenie zostanie przyjęte i nareszcie spotkamy się na modlitwie i przy stole, tym bardziej że przez ostatnie lata z powodu epidemii spotkania takie nie były możliwe. Zespół Charytatywny prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Was Drodzy Parafianie prosimy o pomoc w podwiezieniu czy dotarciu do kościoła naszym chorym i seniorom.

 4. Dziś od 17.15 czytanie rocznych zalecek a potem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 5. Jutro przypada święto św. Marka. W tym dniu tradycyjnie modlimy się o urodzaje i dobre plony. Początek modlitw w naszej świątyni rano o godz. 06.30.

 6. We wtorek obchodzić będziemy przeniesioną z soboty z powodu Oktawy Zmartwychwstania uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.

 7. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 8. Także we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 9. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 10. Po wieczornej Mszy św. w środę zapraszamy na pierwsze spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w domu katechetycznym.

 11. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na drogę światła wokół naszej świątyni. Na nabożeństwo prosimy zabrać świecę

 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele charytatywne naszej diecezji.

 14. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

 15. 5 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Leśniowa. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 16. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę od 22 do 26 maja na Podlasie i Mazury. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

 17. W piątek przybędzie do nas grupa 10 pielgrzymów z Cieszyna, którzy zmierzać będą do Łagiewnik. Bardzo prosimy rodziny o przyjęcie pielgrzymów na noc do swojego domu. Za życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy zgłosić w zakrystii.

 18. W sobotę wyrusza z Hałcnowa Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik. O godz. 12.00 Msza św. a potem wymarsz pielgrzymów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 19. Od jutra do 4 maja w naszej parafii na parkingu obok domu katechetycznego trwać będzie kolejna zbiórka makulatury. Tym razem wspomagać będziemy misjonarzy w Boliwii. Zachęcamy parafian do ofiarowania makulatury która nieraz zalega i zajmuje miejsce w naszych domach.

 20. Rada Osiedlowa prosi o ogłoszenie że planowany na dzisiaj festyn przy Klimczokówce został przeniesiony na 15 maja.

 21. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Św. Franciszka.

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2022

Wprowadzenie: Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełnia nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością. Ofiara dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, pełnych nadziei, miłości i optymizmu oraz zdrowia i pomyślności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały niech darzy Was także Swoim błogosławieństwem w codziennym życiu i niech Was umacnia w drodze do świętości.

 2. Dziękujemy młodzieży oazowej za przygotowanie ciemnicy a Oazie Rodzin za przygotowanie Bożego Grobu. Panu Piotrowi za piękne doświetlenie tych dekoracji. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej, panu Januszowi naszemu organiście, pani Krystynie i panu Grzegorzowi, którzy zadbali o piękny wystrój naszej świątyni na dni Świętego Triduum i Święta Wielkanocne. Wam Wszystkim Drodzy Parafianie Bóg zapłać za tak liczny udział w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego.

 3. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nieszpory świąteczne o godz. 17.30.

 4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odprawiamy ją przed ranną Mszą św. o godz. 6.45 a jutro o godz. 8.45.

 5. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego a składka przeznaczona będzie na potrzeby wyższych katolickich uczelni.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty Okulary wiary

 10. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Mamre.

 12. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 13. W piątek 22 kwietnia nie będzie czynna kancelaria dla narzeczonych o godz. 19.00.

 14. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji ks. prob. Jerzego, który obchodził będzie swoje imieniny. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy.

 15. Również w sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną która się odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii a także dary stołu nam ofiarowane. Dobrodziejów zatroskanych o naszą parafię i nas kapłanów zapewniamy o swojej modlitwie.

 17. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Przed kościołem możemy zakupić świąteczne wydanie gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 18. W środę 27 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym.

 19. Informujemy, że majowa pielgrzymka na Podlasie i Mazury odbędzie się więc prosimy o uzupełnienie danych i wpłacenie zaliczki osoby które tego jeszcze nie uczyniły. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów będzie 10 maja po wieczornej Mszy św.

 20. Rada Osiedla Wapienica 23 kwietnia zaprasza mieszkańców na wielkie sprzątanie Wapienicy. Zbiórki uczestników będą miały miejsce o godz. 9.00 na terenie parkingu pod zaporą na ul. Tartacznej oraz w rejonie boiska piłkarskiego na ul. Lajkonika. Szczegóły w gablotce.

 21. Od 25 kwietnia do 2 maja trwać będzie w naszej parafii kolejna zbiórka makulatury. Tym razem wspomagać będziemy misje w Boliwii.

 22. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.


  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.04.2022

Wprowadzenie : Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się na „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela.

 1. Składamy podziękowanie Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w pięknej akcji „Paczka dla Ukrainy”. W naszej parafii przygotowano 70 takich paczek dla rodzin dotkniętych okrutną wojną. Dobroć serca Parafian jest naprawdę ujmująca i godna podziwu. Niech Pan Bóg swoimi łaskami tę dobroć wynagradza.

 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejsze dni tego tygodnia to największe dni Roku Liturgicznego – są to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby wszyscy członkowie naszej parafii uczestniczyli w tych najważniejszych wydarzeniach zbawczych.

 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale i ostatnie kazanie pasyjne. Już teraz Księdzu Diakonowi Tomaszowi serdecznie dziękujemy za głoszenie kazań pasyjnych i prowadzenie nas przez dni Wielkiego Postu.

 4. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii podczas dni Wielkiego Tygodnia:
  Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – przed Mszami św. oraz od 18.30 do 20.30
  Wielka Środa – przed Mszami św. oraz od 16.00 do 18.00 i od 18.30 do 20.30
  Wielki Czwartek – od 7.00 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45 i od 20.00 do 22.00
  Wielki Piątek – od 7.00 do 9.30 oraz od 15.30 do 16.45 i od 19.00 do 22.00
  Wielka Sobota – od 7.00 do 10.00.
  Jest wiele okazji do korzystania ze Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli go przeżyć spokojnie i godnie, bez niepotrzebnego stania w długiej kolejce. Obyśmy tylko z tych okazji korzystali i nie odkładali spowiedzi na Wielką Sobotę o co bardzo Was prosimy.

 5. Dzisiaj na zakończenie Gorzkich Żali a także w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca.

 7. W środę o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego rodziców i chrzestnych dzieci, które we Wielkanoc przyjmą chrzest święty.

 8. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek o zwykłej porze. W środę tylko rano od 7.30 do 8.30. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

 9. Święte Triduum Paschalne to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą św. Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI CZWARTEK - to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa a także wspomnienie zdrady, pojmania i uwięzienia Jezusa. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godz. 23.00. Adorację przy ciemnicy od 21.00 prowadzić będzie młodzież oazowa a od 22.00 Odnowa w Duchu Świętym.

WIELKI PIĄTEK - to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 9.00. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. a Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz.17.00. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. Od godz. 21.00 czuwanie prowadzi – Kościół Domowy a od 22.00 rozważania i modlitwy prowadzić będzie młodzież oazowa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiara w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA - to pamiątka pobytu Jezusa w grobie, adoracji przy Bożym Grobie i Uroczystej Wieczornej Liturgii Paschalnej o godz. 19.00, którą rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego, co obwieści nam procesja rezurekcyjna. Tradycyjnie już w Wielką Sobotę zachowajmy post, jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć nie jest on obowiązkowy. Na wieczorną liturgię prosimy zabrać z sobą świecę z okapnikiem.

 1. Dzieci Maryi i Schola zapraszają dzieci na wspólne czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę o godz. 10.00.

 2. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym kościele będzie w Wielką Sobotę o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00.

 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 4. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa ofiara na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na pokrycie rachunków za gaz i energię elektryczną naszych parafialnych budynków. Parafia traktowana jest jak firma i takie stawki za energię i gaz są nam nakładane. W sumie musieliśmy zapłacić za listopad i grudzień 32 tysiące a za styczeń i luty prawie 35 tysięcy. To więcej niż suma wszystkich składek niedzielnych w tym czasie. Dlatego bardzo prosimy aby każdy pracujący i Wszystkie Rodziny włączyły się w troskę o swoją parafię i jej dobro.

 5. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem jest także do nabycia świąteczne wydanie gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego i jak najlepiej przeżytego Wielkiego Tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2022

Wprowadzenie: Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu. Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 

 1. Składamy podziękowanie Wszystkim Parafianom, którzy tak sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Oby ten święty czas owocował naszym życiem poddanym prawu Bożemu.

 2. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Na zakończenie Gorzkich Żali będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel można też składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę przypada pierwsza rocznica śmierci ks. prałata Krzysztofa Ryszka. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza podczas Mszy w. o godz. 18.00.

 7. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek zapraszamy dzieci o 16.30 na Drogę Krzyżową zaś dla dorosłych i młodzież o 17.30.

 10. W sobotę z posługą sakramentalną chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. To odwiedziny przedświąteczne. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 11. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie wszystkich Mszy świętych a procesja o godz. 9.00 i 12.00.

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 14. Zespół Charytatywny przed kościołem sprzedaje paschaliki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 15. Razem z Caritas Polska zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Aby włączyć się w dzieło należy pobrać w parafii dedykowany karton, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dołączonych do kartonu. Znajduje się tam dokładny opis produktów, waga kartonu, logo akcji do naklejenia na karton oraz list do rodzin w języku ukraińskim. Tak przygotowane paczki prosimy z powrotem dostarczyć do parafii. Zostaną one wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień. Osoby czy rodziny które chcą przygotować paczkę proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii abyśmy wiedzieli ile kartonów zakupić. Więcej informacji i lista potrzebnych artykułów na stronie internetowej.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.03.2022

Wprowadzenie: Rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy usłyszane Boże Słowo dobrze zrozumieli i aby ono w naszym życiu wydało plon stokrotny. Serdecznie witamy wśród nas księdza dra Wojciecha Węgrzyniaka naszego rekolekcjonistę. Życzymy Czcigodnemu Księdzu, wiele światła i mocy Ducha Świętego, sił, zdrowia i aby w nas znalazł uważnych słuchaczy Bożego Słowa, pragnących słowo zamieniać w czyn.

                    

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Święte, zachęcamy wszystkich parafian do codziennego w nich uczestnictwa. Zapraszajmy do udziału w nich także tych, którzy rzadziej bywają w naszej świątyni. Nauki ogólne w niedzielę oraz od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Nauka stanowa dla małżeństw i rodziców w poniedziałek o godz. 19.00 a dla młodzieży we wtorek o 19.00. Dzieci mają swe spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy. Rodziców prosimy aby wypełnili swoje rodzicielskie powołanie i zatroszczyli się o udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach. Bardzo Was prosimy aby pomóc naszym chorym i seniorom parafii dotrzeć do świątyni na spotkanie rekolekcyjne w środę. O godz. 15.00 spowiedź a o 15.30 Msza św. dla chorych i seniorów. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej pół godziny przed każdą Mszą św. a w środę dodatkowo od 16.30.

 2. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Okażmy swoją dobroć przez naszą ofiarność.

 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. W piątek na 16.30 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci klas trzecich. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają po Drodze Krzyżowej poświęcone modlitewniki.

 4. W środę z powodu spowiedzi rekolekcyjnej kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach rannych od godz. 7.30 do 8.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę 9 kwietnia przed niedzielą palmową. Chorych i starszych którzy nie mogą przyjść do kościoła można już zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Biblioteka parafialna czynna jest w piątki od 17.30 do 19.30 i w niedziele od 8.30 do 10.30. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie pani Marii Mikołajczyk, która przez wile lat troszczyła się o parafialną bibliotekę. Dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza dobrym zdrowiem, siłami a przede wszystkim Swoimi łaskami i błogosławieństwem.

 8. Na stronie internetowej i w gablotce umieszczony jest nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej gratulujemy wybrania i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Franciszka w trosce o dobro i przyszłość naszej Rodziny Parafialnej.

 9. Po Mszy możemy zakupić za 10 zł paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 12. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej informuje, że 6 kwietnia 2022 r. kończą się zapisy do przyszłorocznej klasy pierwszej dla dzieci urodzonych w 2015 roku. Rodzice, którzy nie zapisali jeszcze dziecka naszej szkoły proszeni są o kontakt telefoniczny z sekretariatem pod nr telefonu 33 818-31-84.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.03.2022

Wprowadzenie: Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Stajemy przed ołtarzem prosząc Boga aby odpuścił nam grzechy i udzielił swoich darów a zwłaszcza daru nawrócenia. Bóg przypomina nam dziś, że nawrócenie jest  początkiem nowego życia.

 1. Dzisiaj w Kościele Przenajświętszej Trójcy - Sanktuarium Świętego Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach o godzinie 17.00 Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel ogłosi Rok Jubileuszowy w naszej Diecezji. Obchody Roku Świętego Józefa Bilczewskiego związane są z przypadającą 20 marca 2023 r. setną rocznicą śmierci św. Józefa Bilczewskiego. Czas ten będzie wypełniony wydarzeniami o charakterze religijnym, kulturalnym i naukowym.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawimy w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w niedzielę o 17.00.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Tak planujmy nasze zajęcia, aby codziennie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Księdza Rekolekcjonistę jak i cały ten święty czas powierzamy Waszej modlitwie.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Także we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 6. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Także w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Okulary wiary” Temat: „Eucharystia – Biblia, Historia, Duchowość”

 10. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

 11. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 16.30 i 18.00. W tym dniu będziemy mogli podjąć na nowo dzieło Duchowej Adopcji. Stosowne deklaracje są także na bocznych ołtarzach a składać je będziemy uroczyście do koszyka na zakończenie każdej Mszy.

 12. Także w piątek od godz. 17.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. spotkanie formacyjne w kościele.

 13. W piątek wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na wydarzenie ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' początek o 19.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach. W planie Adoracja, Msza święta i zwiedzanie kościoła.

 14. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o 13.15.

 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem są również dostępne paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

 16. Od tego tygodnia biblioteka parafialna czynna będzie w piątki od 17.30 do 19.30 i w niedziele od 8.30 do 10.30. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

 17. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dobrodziejów rozumiejących że parafia to nasze wspólne dobro i wizytówka zapewniamy o swojej modlitwie.

 18. We wtorek 22 marca od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej. Osoby, które złożyły wniosek, niech zgłoszą
  się z dokumentem tożsamości.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.03.2022

Wprowadzenie: W drugą niedzielę Wielkiego Postu wchodzimy wraz z Jezusem na Górę Przemienienia. Słyszymy słowa: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Jezus chciał umocnić wiarę swoich uczniów. Niech ta Eucharystia będzie dziś dla nas jak wejście na Górę Przemienienia, byśmy mogli powtórzyć za Piotrem: „dobrze, że tu jesteśmy”, a potem umocnieni wrócić do naszego krzyża.

 1. Dzisiaj po Mszach św. wybieramy Parafialną Radę Duszpasterską, która jest organem doradczym Księdza Proboszcza w sprawowaniu duszpasterskiej posługi w naszej parafii. Wybory odbywają się na parterze domu katechetycznego. Głosować może każdy parafian, który ukończył 16 rok życia. Oddajemy głos tylko na jednego kandydata stawiając znak x obok nazwiska swojego kandydata. Bardzo prosimy Wszystkich Parafian o udział oraz odpowiedzialne i poważne potraktowanie tych wyborów.

 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy Wszystkich Parafian na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Zaś w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać kartki z wypominkami do modlitwy przy Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach. Pamiętaj o naszych bliskich zmarłych aby owocem rozważania Męki Pańskiej było dla nich niebo.

 4. Jutro o godz. 17.15 różaniec do siedmiu boleści N.M.P. na który zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. Także we wtorek po Mszy św. wieczornej Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na drogę krzyżową wokół naszego kościoła.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W sobotę po Mszy porannej modlić się będziemy o potrzebne łaski przez orędownictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Polecamy szczególnie Gościa Niedzielnego poświęconego w całości św. O. Pio. Umacniajmy naszą wiarę i wiedzę religijną czytaniem prasy katolickiej.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary także te które na ubogich w krajach misyjnych złożyć możemy po Mszy do puszki.

 12. W przyszłą niedzielę specjalna składka kopertowa na potrzeby i cele inwestycyjne naszej parafii. Parafia i wszystko co z nią związane to nasze wspólne dobro i nasza wizytówka. Okażmy swoją troskę o parafię swoją wspaniałomyślnością i ofiarnością. Dobrodziejów parafii zapewniamy o codziennej modlitwie.

 13. Od IV Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy coroczne parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie znany i ceniony rekolekcjonista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak. Będą one trwały do środy. Już dzisiaj tak planujmy swoje zajęcia abyśmy mogli każdego dnia uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

 14. Istnieje potrzeba przyjęcia w naszych domach dotkniętych wojną uchodźców z Ukrainy. Gdyby jakaś rodzina chciała przyjąć uchodźców to prosimy o informację telefoniczną, pocztą internetową lub przez kontakt z duszpasterzem bądź też bezpośrednio przez kontakt z Caritas naszej diecezji abyśmy mogli stworzyć bazę chętnych i tam kierować uchodźców wojennych. Dalej też prowadzimy zbiórkę żywności, środków opatrunkowych, artykułów higienicznych, koców, śpiworów czy materacy.

 15. W gablotce i na stronie internetowej jest wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 16. Przedszkole nr 42 przy ul. Cieszyńskiej 383 zaprasza wszystkich chętnych rodziców do zapisu dzieci na nowy rok szkolny do przedszkola. Zapisy trwają do 22 marca.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.03.2022

Wprowadzenie : W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu przychodzimy do Chrystusa, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.

 1. Składamy Parafianom serdeczne podziękowanie złożone ofiary i dary materialne na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Oprócz dużej ilości żywności, ubrań i innych potrzebnych rzeczy Zespół Charytatywny w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową zebrał do puszek imponującą kwotę prawie 30 tys. złotych które zostały przekazane do Caritas naszej diecezji. Ofiarność i życzliwość Parafian na ten cel jest naprawdę imponująca i niespotykana. Daliśmy świadectwo, że Parafianie nasi mają wielkie i dobre serca. Zapewniamy, że Pan Bóg nie pozostawi żadnej ofiary czy daru bez nagrody. Przypominamy że dalej trwa zbiórka żywności, środków opatrunkowych, artykułów higienicznych, koców, śpiworów czy materacy. Niech nasza troska o udręczony Naród Ukraiński dalej trwa aż do zakończenie tej straszliwej i niesprawiedliwej wojny.

 2. Caritas naszej diecezji informuje diecezjan że fakt przyjęcia uchodźców wraz z podaniem ich liczby oraz dokładnego adresu zakwaterowania należy zgłosić do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: tel.: 734-176-648, adres e-mail: biuro@caritas.bielsko.pl. Caritas na podstawie zgłoszeń, utworzy bazę danych, która musi zostać przekazana policji w celach prewencyjnych.

 3. Dzisiaj o00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a na Drogę Krzyżową w piątek o 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci zaś o 17.30 młodzież i dorosłych.

 4. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. Także we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację wielkopostną z indywidualnym błogosławieństwem.

 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. Również w środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 9. W czwartek o godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek zapraszamy na plenerową Drogę Krzyżową. Początek o godz. 19.30 na parkingu przy ul. Tartacznej zakończenie Mszą Św. w kaplicy na Dębowcu. Prosimy zabrać ze sobą krzyż, latarkę i odpowiedni ubiór.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny a przed kościołem także parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 12. Na stronie internetowej i w gablotce znajduje się alfabetyczna lista Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z tego grona wybierzemy w przyszłą niedzielę pięciu naszych przedstawicieli w Radzie Duszpasterskiej. Już teraz dziękujemy Kandydatom że wyrazili chęć reprezentowania Parafian.

 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby diecezji.

 14. Już tradycyjnie w drugą niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na cele misyjne a zwłaszcza na pomoc biednym dzieciom w misyjnych krajach afrykańskich. Prosimy Zespół Charytatywny o zebranie tej ofiary.

 15. Dzisiaj o godz. 14.00 przy domu katechetycznym rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Bielsku-Białej. Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Zachęcamy parafian do udziału w tym wydarzeniu.

 16. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku – Białej informuje, że zapisy do przyszłorocznej klasy pierwszej dla dzieci urodzonych w 2015 roku rozpoczną się 7 marca i potrwają do 6 kwietnia 2022 roku. Odbędą się one za pomocą systemu elektronicznego. Szczegóły znajdą Państwo na szkolnej stronie internetowej www.sp32bb.pl

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.02.2022

Wprowadzenie: W ten święty dzień, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, Który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego.


Słowo Biskupa Romana Pindla na Niedzielę 27 lutego 2022


Moi drodzy, spotkanie z obywatelem Ukrainy, płaczącym, że jego bliscy, którzy pozostali w domu rodzinnym, są 50 km od frontu, uświadamia, jak blisko nas jest wojna i jej ofiary. Dopełnieniem tego są obrazy z telewizji i Internetu, które oglądacie. Drodzy Bracia i Siostry, myślę, że nie potrzebuję wiele mówić, a Wasze serce podpowiada, co mamy czynić. Czas na miłosierdzie chrześcijańskie, przez modlitwę, jałmużnę i pokutę, tak bardzo pasujące do Wielkiego Postu. Módlmy się od zaraz, po Mszy świętej zaś śpiewajmy z przejęciem: „Od powietrza, ognia i wojny…” Podejmijmy post, przynajmniej w Środę Popielcową. Składajmy ofiary dziś i w Środę Popielcową dla tych, którzy już przybywają do naszej Ojczyzny, jako pierwsze ofiary tej wojny. Choćby w taki sposób przyjmijmy ich, pamiętając o tym, że przecież wielu naszych rodziców i dziadków było uchodźcami, przesiedleńcami czy więźniami w czasie wojny. Księża pamiętający wrzesień 1939 roku powtarzali, że po żadnych rekolekcjach nie było tyle do spowiedzi jak w dniu wybuchu II wojny światowej. Bardzo proszę Księży o dyspozycyjność w tych dniach, aby mogli obficie szafować Boże miłosierdzie wobec wiernych. Niech Pan Was błogosławi, chroni i strzeże, ale i obdarza pokojem i ufnością.

Wasz biskup Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

 1. W obliczu trwającej wojny dzisiaj, jutro i we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 i od zakończenia wieczornej Mszy do Apelu Jasnogórskiego zapraszamy Parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o pokój na Ukrainie i na świecie. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tych modlitwach uczestniczyć. Kiedy odczuwamy lęk i bezradność zaufajmy i zawierzmy sprawę pokoju Panu Bogu. Proponujemy następujący porządek adoracji:

  - Niedziela:
  od 17.00 do 18.00 - Adorację prowadzą Róże Różańcowe
  od 19.00 do 20.00 Adorację prowadzi Oaza Rodzin
  od 20 do 20.30 Adoracja w ciszy
  od 20.30 do 21.00 Adoracja prowadzona przez Kapłana

  - Poniedziałek
  od 17.00 do 18.00 Adorację prowadzi Franciszkański Zakon Świeckich
  od 18.30 do 20.00 Adorację prowadzi Odnowa w Duchu Świętym
  od 20.00 do 20.30 Adoracja w ciszy
  od 20.30 do 21.00 Adoracja prowadzona przez kapłana.

  - Wtorek
  od 17.00 do 18.00 Adorację prowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja
  od 18.30 do 20.00 Adoracja prowadzi Oaza Młodzieżowa
  od 20.00 do 20.30 Adoracja w ciszy
  od 20.30 do 21.00 Adoracja prowadzona przez kapłana.
 1. Z polecenia Episkopatu Polski dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolną ofiarę jako pomoc dla doświadczonej wojną Ukrainy. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.

 2. Caritas Diecezji Bielsko - Żywieckiej organizuje też tak bardzo potrzebną pomoc materialną dla uchodźców z terenu Do koszy przed bocznymi ołtarzami możemy ofiarować: artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej czy pampersy.

 3. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Uczyńmy co w naszej mocy aby przyjęciem znaku popiołu i uczestnictwem we Mszy św. wszyscy parafianie rozpoczęli czas Wielkiego Postu. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową nie będzie czynna.

 4. Okres Wielkiego Postu to czas nabożeństw pasyjnych. W naszej parafii będą one według następującego porządku: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa z Komunią św. dla dzieci a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach.

 5. Ze względu na czas Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do podjęcia wielkopostnych postanowień i wyrzeczeń a zwłaszcza do rezygnacji z używania a przede wszystkim nadużywania alkoholu. Pod chórem na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy zapisywać swoje postanowienia trzeźwości i abstynencji na czas Wielkiego Postu.

 6. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Starajmy się liczniej korzystać ze sakramentów Pokuty i Eucharystii.

 8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie wspólnoty Mamre.

 10. W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych parafian, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy aby ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 11. Jeszcze do soboty możemy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Niech każda wspólnota czy grupa duszpasterska zgłosi ze swego grona jednego kandydata a spośród nich wybierzemy 13 marca kilku, którzy wejdą do Rady Duszpasterskiej.

 12. W dniu 6 marca w Wapienicy odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Jest to X edycja wydarzenia, którego  organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. W Bielsku-Białej organizacją projektu zajmuje się Światowy Związek  Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Bielsku-Białej. Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Udział w biegu wymaga wcześniejszej rejestracji zgodnie z obowiązującym regulaminem dostępnym na stronie  www.konradlos.pl Dodatkowych informacji w sprawie biegu udzieli radny Konrad Łoś, tel. 503 314 490, e-mail: tropemwilczymbb@gmail.com

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.02.2022

Wprowadzenie: Dzisiaj Jezus chce nam przypomnieć, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą moc byśmy potrafili realizować to przykazanie. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych

 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego

 3. Po Mszy św. wieczornej we wtorek spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

 5. Także w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym

 6. Po Mszach św. w środę modlić się będziemy o potrzebne łaski przez przyczynę św. O. Pio

 7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00

 8. Po wieczornej Mszy św. w czwartek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna

 10. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15

 11. Bardzo prosimy, aby do soboty zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. To bardzo ważne aby znalazły się w tym gremium osoby autentycznie zaangażowane i zatroskane o przyszłość naszej rodziny parafialnej i wspomagające nas kapłanów

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o naszą parafię zapewniamy o codziennej modlitwie w tej świątyni

 13. W tym roku chcemy wykonać nowe dębowe ławki do naszej parafialnej świątyni. Gdyby jakaś rodzina, firma czy przedsiębiorstwo chciało ufundować ławkę i w ten sposób zapisać się w życzliwej pamięci parafian to będziemy bardzo wdzięczni. Koszt ławki to kwota 8500 zł. Dobrodziejów już teraz zapewniamy o wdzięcznej modlitwie

 14. W poniedziałek 21 lutego od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości

 15. Zmarł Jan Raułyk, jego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 14.00. Powierzmy igo Miłosierdziu Bożemu

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

*******************

 

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.