Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.11.2021

Wprowadzenie: W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rok pełen trudów, zmagań, ale i radości wynikającej z faktu, że Pan jest blisko. Pełni modlitwy oraz adwentowej nadziei i radości oczekujmy przyjścia naszego Pana w chwale.

 1. Rozpoczęliśmy czas adwentu. Prosimy parafian, aby wypełnić go modlitwą i udziałem w Roratach. Podejmijmy też osobiste wyrzeczenia i umartwienia. Złóżmy Jezusowi u stóp w dniu Jego Narodzenia jakieś zrealizowane swoje postanowienie adwentowe.

 2. Roraty z udziałem dzieci będą w tym roku w naszej parafii tylko w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkie dzieci do sumiennego i codziennego uczestnictwa w roratach. Przychodźcie ze swoimi lampionami. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty szczególnie w sobotę o godz. 7.00. Codziennie o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

 3. Do skrzynek przed ołtarzem możemy złożyć karteczki ze zgłoszeniem wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Bardzo prosimy aby te zgłoszenia składać odpowiednio wcześniej. Najpóźniej tydzień przed planowanym spotkaniem w ramach kolędy. Kapłani odwiedzą tylko te rodziny które to zgłoszenie złożyły. Rodziny które nie zgłosiły spotkania kolędowego ze względu na epidemię zapraszamy na Msze święte dla poszczególnych tras kolędowych. Kolędę rozpoczniemy od najbliższej soboty i niedzieli. Chcemy najpierw odwiedzić mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:


Sobota 04.12.2021
P blok przy ul. Zwierzynieckiej 24
A blok przy ul. Zwierzynieckiej 26
D blok przy ul. Zwierzynieckiej 22

Niedziela 05.12.2021
P blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od I do IV włącznie
D blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od V do VII
A blok przy ul. Zwierzynieckiej 28

 1. W gablotce i na stronie internetowej umieszczony jest plan kolędy a także plan Mszy św. dla poszczególnych tras kolędowych. W soboty i niedziele rozpoczynamy kolędę od 14.00 zaś w pozostałe dni od 14.30. Z pojemnika pod chórem można zabrać do domu wodę święconą.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 4. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Zeletorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 6. W piątek od godz. 17.15 spowiedź św. dla dzieci klas IV, V i VI w ramach dnia eucharystycznego.

 7. Zapraszamy parafian do Duchowej Adopcji Bierzmowanego. Polega ona na towarzyszeniu jednemu z kandydatów do Bierzmowania poprzez codzienną modlitwę do Ducha Świętego w jego intencji aż do dnia przyjęcia przez niego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Chętnych do podjęcia się modlitwy prosimy o zabranie obrazka przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

 8. Objazd chorych będzie przed Świętami w sobotę 18 grudnia. Chorych i starszych już można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 9. Od dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 4 zł. Opłatki wigilijne można także nabywać w domu katechetycznym w poniedziałki od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny. Są też do nabycia nasze parafialne kalendarze na przyszły rok w cenie 30 zł.

 10. W przedsionku zakrystii możemy kupić prasę katolicką a przed kościołem także gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”. Od tej niedzieli tygodnik Niedziela kosztuje 8 zł.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołami zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zespół Charytatywny prosimy o jej zebranie.

 12. Bardzo prosimy narzeczonych którzy mają zaplanowany ślub na rok 2022 o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z duszpasterzami.

 13. Zespół Charytatywny składa podziękowanie Parafianom za czynny udział w akcji Caritas „Higiena nie tylko duchowa”. Zebrano ok. 100 kg środków higieny osobistej, które przekazaliśmy dla ubogich do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

 14. Zmarli nasi parafianie – Andrzej Stolarski, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.30 oraz Teofila Szewczak, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.11.2021

Wprowadzenie: W ostatnia niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 2. We wtorek o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, która ukończyła w tym roku Szkołę Podstawową. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spowiedź i próba dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 6. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek o godz. 17.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, Msza św. i spotkanie formacyjne. Informujemy rodziców, że kandydaci do bierzmowania z klas 8 rozpoczynają swoje spotkania w grupach. Z podziałem na grupy zostali poinformowani na lekcjach religii a można też to uczynić w zakrystii.

 8. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

 10. Począwszy od przyszłej soboty i niedzieli po wszystkich Mszach niedzielnych będzie można przed kościołem nabywać świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Także w tym samym czasie można nabywać w domu katechetycznym poświęcone opłatki wigilijne składając przy tym ofiarę na cele parafialne nie mniejszą niż 4 zł za paczkę. Poświęcenie opłatków będzie w czasie wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę. Zachęcamy parafian, aby nabywać opłatki w swojej parafii. Niech poświęcony opłatek będzie znakiem jedności naszej wspólnoty parafialnej w wigilijny wieczór a także troski i odpowiedzialności o swoją parafię. Opłatki i świece wigilijne można także nabywać w bibliotece parafialnej w poniedziałki od godz. 15.30 do 18.00. Są też do nabycia kalendarze parafialne w cenie 30 zł. W tym roku dużo większe stąd i cena wyższa.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobroczyńców zatroskanych o swoją parafię zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 12. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne św. Jana Pawła II składa Parafianom serdeczne podziękowanie za wsparcie udzielone w minioną niedzielę ludziom dotkniętym straszliwą chorobą nowotworową a bardzo często przeżywającym ostatnie chwile na tym świecie.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Można też już zakupić kalendarz parafialny.

 14. Tradycyjnie, na początku nowego roku liturgicznego, planujemy odwiedziny duszpasterskie by przynieść Wam w tym trudnym czasie błogosławieństwo i razem z Wami pomodlić się w Waszych domach. Chcemy je rozpocząć od soboty 4 grudnia a plan kolędy znajdziemy w gablotce, na stronie internetowej i będzie też sukcesywnie ogłaszany. Jednak ze względu na pandemię pójdziemy tylko tam, gdzie otrzymamy wyraźne wcześniejsze zaproszenie. Zaproszenie – zgłoszenie, które znajdziemy pod chórem i możemy je zabrać by przekazać na różne sposoby:
 • najlepiej do skrzynki która będzie przed ołtarzem w naszym kościele
 • ewentualnie: mailowo - parafia@wapienica.wiara.org.pl (zaznaczając funkcję że wiadomość dotarła do adresata czy została przeczytana)  lub telefonicznie (33 8182293 albo +48 505 767 711 ) w godzinach pracy kancelarii - poniedziałek, wtorek, środa i czwartek: 7.30 – 8.00 i od 17.00 do 17.45.

W dniu wizyty ministrant w maseczce zapuka (zadzwoni) do drzwi, upewni się, że trafił pod właściwy adres, zapowie kapłana i pozostanie przed drzwiami.
Gdyby ktoś zdecydował się pomóc nam i przekazać tą informację do wszystkich mieszkańców z danej ulicy, bloku bądź klatki schodowej to prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
Wszyscy kapłani są zaszczepieni ale gdyby w rodzinie była kwarantanna, choroba lub wyraźne podejrzenie choroby prosimy aby zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy. Dla rodzin które ze względu na epidemię nie zdecydują się zaprosić kapłana będą organizowane Msze św. ze specjalnym indywidualnym błogosławieństwem rodziny.

 1. Pod chórem i na bocznych ołtarzach są wyłożone ulotki dotyczące rozpoczętego w całym Kościele Synodu. Zachęcamy by je zabrać i z nimi zaznajomić.

 2. Na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Ojcom Oblatom i ks. Zenonowi Mierzwa.

 3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
      NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.11.2021

 

 

Wprowadzenie: Przeżywamy listopad i częściej niż zwykle udajemy się na cmentarze, stajemy przy grobach tych, którzy odeszli z tego świata. Może w naszych sercach są wątpliwości, pytania – czy jest coś po śmierci? Poszukajmy odpowiedzi w dzisiejszym słowie Boga, który nie jest Bogiem umarłych ale żywych.

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

 2. Dziś o 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.

 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy maja przyjąć ten sakrament 23 listopada. Obecność obowiązkowa.

 4. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koa Przyjaciół Radia Maryja.

 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę o 19.00 spotkanie wspólnoty „Okulary Wiary”.

 8. W czwartek o 16.30 spotkanie róży 17 w Sali katechetycznej.

 9. W piątek o 19.00 kolejne spotkanie „ Zaprzyjaźnij się ze świętym” tym razem zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w Pierśćcu.

 10. W piątek w 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywać będziemy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. i do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy parafian aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję, kapłanów i wiernych, zwłaszcza tych, którzy żyją z dala od Pana Boga i Kościoła. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych i cierpiących. Proponujemy następujący porządek adoracji:

- od. 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza ( prowadzą Róże Różańcowe od 1 do 4)
- od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzą Róże Różańcowe od 5 do 9)
- od 10.00 – 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzą Róże Różańcowe od 10 do 13)
- od 11.00 – 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzą Róże Różańcowe od 14 do 18)
- od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej (prowadzą Róże Różańcowe od  19 do 24)
- od 13.00 – 14.00 mieszkańcy bloków przy ul Twórczej i Regera (prowadzą Róże Różańcowe od  25 do 30)
- od. 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja)
- od 15.00 do 16.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzi Franciszkański Zakon Świeckich)
- od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)
- od 17.00 do 18.00 parafianie którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w Adoracji (pozostałe grupy modlitewne i apostolskie)

 1. Mimo dnia nauki i pracy prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia.

 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Po Mszach św. możemy nabyć cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. Dochód ze sprzedaży cegiełek pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w Hospicjum oraz pozwoli zagwarantować pacjentom lepsze warunki pobytu w Hospicjum i zapewnieni nieuleczalnie chorym godne egzystowanie w otoczeniu ludzi, którzy złagodzą objawy choroby i uśmierzą ból, ale przede wszystkim pomogą przetrwać cierpiącym najtrudniejsze chwile. Działalność Zarządu i Członków Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej.

 3. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Oby wszystkie rodziny brały na siebie odpowiedzialność za swoją parafię, która jest naszą własnością i wizytówką naszej wiary.

 4. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.11.2021

Wprowadzenie: Chrystusowi obecnemu w Eucharystii zależy na każdym z nas. Przykładem wła­snego życia pokazuje, że miłość jest pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Zachęcając do postępowania w zgodzie z Ewangelią, nakazuje służyć jedni dru­gim poprzez uczynki dobra. Wsłuchując się uważnie w Boże słowo oraz czerpiąc moc od Jezusa Eucharystycznego, uczymy się miłości do Pana Boga i ludzi.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie zalecek i modlitwy za zmarłych.

 2. W poniedziałek o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. za Franciszkański Zakon Świeckich w naszej parafii z okazji wyborów na nową kadencję. Zapraszamy wszystkich Franciszkanów Świeckich, sympatyków tej wspólnoty i chętnych do włączenia się w życie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich tym bardziej że św. Franciszek jest patronem naszej parafii.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczorne uwielbienie z indywidualnym błogosławieństwem.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. W czwartek przeżywać będziemy ważne święto państwowe Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy Wszystkich Parafian na Mszę św. za naszą Ojczyznę, która odbędzie się o godz. 9.00. Pamiętajmy też o takim znaku naszej miłości do Ojczyzny jakim jest wywieszenie na domu flagi państwowej.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas trzecich, w ramach przygotowania do I Komunii św.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary a także za ofiary złożone razem z wypominkami. Wszelką ofiarność niech Pan Bóg wynagradza.

 8. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 9. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi Ks. Piotr Schora - kapelan Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Św. Jana Pawła II. Po Mszach św. będziemy mogli nabyć cegiełki o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł. Dochód ze sprzedaży cegiełek pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w Hospicjum oraz zagwarantuje pacjentom lepsze warunki pobytu w Hospicjum i zapewni nieuleczalnie chorym godne egzystowanie  w otoczeniu ludzi, którzy złagodzą objawy choroby i uśmierzą ból, ale przede wszystkim pomogą przetrwać cierpiącym najtrudniejsze chwile.

 10. Caritas Diecezjalna wraz z Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta organizuje 15 listopada o godz. 12.00 w kościele NSPJ w Bielsku Białej Światowy Dzień Ubogiego. Szczegóły na plakacie w gablotce., również Caritas Diecezjalna organizuje akcje „Higien nie tylko duchowa” W ramach akcji będą zbierane środki higieny osobistej dla ubogich. W naszej parafii akcja będzie trwała od 14 do 21 listopada. Środki higieny osobistej będzie można złożyć przy bocznym ołtarzu. Zespół charytatywny prosimy o zorganizowanie tej akcji.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.10.2021 oraz 01.11.2021

Wprowadzenie : Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego serca. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię przychodzi do nas i obdarza swymi dobrami.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Od godz.14.00 czytanie zalecek a o godz. 15.00 różaniec za zalecanych, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych na cmentarzu.

 3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczestniczmy w tym dniu we Mszy św. by przyjąć Komunię św. i ofiarować w intencji naszych zmarłych oraz zyskać dla nich dar odpustu zupełnego.

 4. Od wtorku do niedzieli o godz. 17.15 czytanie zalecek i modlitwy za zmarłych zalecanych.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci 4, 5 i 6 klas. Od 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św.

 7. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 9. W zakrystii przyjmujemy kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi. Wypominki jednorazowe możemy także zapisać u młodzieży oazowej obok miejsca sprzedaży zniczy.

 10. Dzisiaj, jutro i we wtorek młodzież oazowa sprzedaje lampki i znicze nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji. Bóg zapłać za okazane wsparcie.

 11. W sobotę o godz. 8.00 w domu katechetycznym zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów. W naszej parafii zawsze było wielu ministrantów. Dzisiaj niestety jest ich coraz mniej. Tak bardzo prosimy rodziców aby zachęcili chłopców do służby ministranckiej także tych którzy przez czas pandemii zaniechali tej posługi.

 12. Rodziny, które chcą podjąć formację w oazie Domowego Kościoła mogą się zgłosić do ks. Adriana.

 13. W czwartek zapraszamy na próbę chóru parafialnego. Także zachęcamy parafian aby dołączyć do grona chórzystów. Jest pilna potrzeba nowych głosów. Nie dopuśćmy do sytuacji, aby nasz chór mający tak długoletnią tradycję przestał istnieć z powodu braku chętnych do śpiewania.

 14. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

 15. Zmarła Wanda Konicka. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 1 LISTOPADA

 

Wprowadzenie: W Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Przez uczestnictwo w eucharystycznej ofierze pragniemy jak najpełniej zjednoczyć się z nimi i wspólnie wychwalać Boga za cuda, jakich dokonał w ich życiu oraz za to, że nas wszystkich powołał do świętości.

 1. Dziś od godz.14.00 czytanie wypominek a o 15.00 różaniec za zmarłych zalecanych później procesja na cmentarz i tam dalsze modlitwy za zmarłych. By czynnie uczestniczyć w modlitwach na cmentarzu zabierzmy ze sobą modlitewnik „Chwalcie Pana”.

 2. Nawiedzając groby swoich zmarłych na naszym cmentarzu nie zapomnijmy o grobie naszych kapłanów. Niech krótka modlitwa, kwiatek czy zapalony znicz będzie wyrazem naszej wdzięcznej pamięci.

 3. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny oraz przez cały listopad nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 4. Jutro w Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o godz. 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy by jutro uczestniczyć we Mszy św., przyjąć Komunię świętą i zyskać dar odpustu zupełnego za naszych zmarłych.

 5. Młodzież oazowa przyjmuje wypominki jednorazowe za zmarłych. Można wypominki roczne i jednorazowe składać również w zakrystii.

 6. U młodzieży oazowej możemy także nabyć znicze na groby naszych zmarłych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie letnich rekolekcji.

 7. Czas który przeżywamy i częste wizyty na cmentarzu skłaniają do przypomnienia o pewnych zachowaniach niegodnych miejsca wiecznego spoczynku naszych najbliższych. Dlatego bardzo prosimy wszystkich nawiedzających nasz cmentarz dziś i przez cały rok o budowanie atmosfery spokoju, zadumy, ciszy i modlitwy. Nie godzi się i jest to zabronione aby na cmentarzu słychać było krzyki, zbyt głośne rozmowy, śmiechy czy przekleństwa. Nie wolno też na cmentarzu palić, pić alkoholu, jeździć wszelkimi pojazdami czy też wprowadzać psów, które często bezczeszczą groby naszych bliskich. Obowiązkiem wszystkich jest segregowanie śmieci a wyjątkową niegodziwością jest przynoszenie czy przywożenie śmieci z domu aby wyrzucić je na cmentarzu, robiąc z cmentarza wysypisko śmieci. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby sami pilnowali tych zasad i zdecydowanie upominali tych, którzy o tym tak często nie pamiętają. Nasi zmarli już nie mogą sami bronić swojej godności i spokoju, to my musimy zrobić dla nich. Warto też z regulaminu cmentarza zapoznać się o naszych zobowiązaniach w trosce o utrzymanie cmentarza. Przypominamy, że obowiązkiem jest uczciwa wpłata 10 % wartości nagrobka, wpłata roczna na wywóz śmieci oraz opłata za miejsce grobowe. Parafia może zgodnie z prawem dokonać pochówku innej osoby w grobie nie opłaconym po 20 latach a takich grobów na naszym cmentarzu jest wiele. Można też na przyszłość wykupić miejsce w nowo wybudowanych kolumbariach na naszym cmentarzu, zapewniając sobie miejsce złożenia urny. W jednej niszy może być nawet kilka urn. Po wykupieniu obecnych miejsc będziemy kontynuować prace przy następnych.

 8. Ksiądz Biskup Roman Pindel w niedzielę 7 listopada zaprasza diecezjan na Drogę Krzyżową w intencji ofiar obozów i gułagów do Oświęcimia. Początek nabożeństwa o godz.14.00 przy Bramie Śmierci.

 9. Na przeżywanie tych wielkich tajemnic wiary przyjmijmy błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.10.2021

Wprowadzenie : W dzisiejszą niedzielę misyjną przypominamy sobie że Bóg nie ma względu na osoby, dlatego wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Kończy się październik dlatego zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej także tych którzy z różnych powodów w niej w tym roku nie uczestniczyli. Różaniec każdego dnia o godz. 17.30.

 2. Wtorek o godz. 18.00 Spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie, po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

 3. Także w środa godz. 19.00 Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy nowych członków, którzy po przebytych misjach parafialnych pragną kontynuować formację Ewangelizacyjną.

 4. W środę o 19.00 spotkanie wspólnoty okulary wiary. temat spotkania ' Joga - dlaczego nie?'.

 5. W czwartek 28 października o godz. 18.45 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

 6. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców kandydatów do bierzmowania z obecnych klas ósmych. Po spotkanie formacyjno-organizacyjne w kościele.

 7. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o 13.15.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Nasi Misjonarze przekazują także serdeczne słowa wdzięczności za hojną ofiarę im złożoną na zakończenie Misji Świętych.

 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 10. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna.

 11. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci. Dajmy świadectwo naszej kultury, zrozumienia i troski o dobro swojej parafii i cmentarza za co już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

 12. Młodzież oazowa od soboty 30 października do 2 listopada, będzie rozprowadzać znicze i lampki nagrobne. Cały dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Już teraz dziękujemy za okazane wsparcie.

 13. Zmarła Bożena Staniczek. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.10.2021

Wprowadzenie: Dzisiaj kończymy w naszej Rodzinie Parafialnej czas Świętych Misji. Uwielbiamy Pana Boga za wszelkie łaski i dobro, które w minionym czasie stało się naszym i całej naszej parafii udziałem. Jednocześnie modlimy się i błagamy o trwałe owoce tego czasu w naszym życiu. Swoją ofiarą chcemy wynagrodzić naszym Misjonarzom trud głoszenia Słowa Bożego i wspierać dzieła misyjne przez nich prowadzone.

 1. Kończymy święty czas Misji Świętych. Z całego serca składamy podziękowanie naszym misjonarzom – ks. Michałowi i ks. Zenonowi z głoszenie nam Słowa Bożego. Serdeczne Bóg zapłać Wam Kochani Parafianie za piękne świadectwo wiary i codzienny udział w Misjach. Życzmy sobie aby ten czas przynosił trwałe owoce naszego dobrego i pobożnego życia wiernego Panu Bogu i Kościołowi.

 2. Wspaniałym owocem przeżytych Misji Świętych jest trzydziesta Róża Żywego Różańca, której patronem jest Prymas Tysiąclecia bł. kard. Stefan Wyszyński. We wtorek po wieczornej Mszy w. zapraszam Członków tej Róży na krótkie spotkanie. Wybierzemy Zelatorkę lub Zelatora i ustalimy dzień poświęcenia tej Róży.

 3. Zachęcamy do trwania na modlitwie różańcowej która w naszej świątyni jest codziennie o godz. 17.30.

 4. Dzisiaj o 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.

 5. W poniedziałek zakończymy tegoroczne czuwania fatimskie. O godz. 18.00 zapraszamy na Godziną Różańcową. O 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy procesją i Apelem Jasnogórskim.

 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek na Mszę Św. o godz. 16.30 zapraszamy uczniów klas III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.

 9. Także w piątek spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 17.15 spowiedź św. dla młodzieży, różaniec a o 18.00 Msza św.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się o wyrozumiałość i ofiarność do wszystkich parafian. Pamiętajmy, że parafia i wszystko, co z nią związane to nasze wspólne dobro i wizytówka. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Dobrodziejów zapewniamy o stałej modlitwie.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Można też wypisać i wydrukować wypominki za pomocą strony internetowej do czego zachęcamy. Unikniemy wówczas częstego kłopotu związanego z odczytaniem ręcznego pisma. Formularz wypominki jest na stronie w zakładce „Aktualności”.

 13. W gablotce znajduje się Dyplom nadany Naszej Parafii przez Miva Polska za ofiary złożone w lipcu przy poświęcaniu pojazdów na środki transportu dla misjonarzy.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021

Wprowadzenie: Uroczystością Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu rozpoczynamy święty czas umocnienia naszej wiary i miłości oraz czas naszej przemiany i odnowy jakim są Misje Święte.  Naszemu Patronowi powierzamy ten święty czas i gorąco się modlimy abyśmy ten czas jak najlepiej przeżyli i wykorzystali. Dzisiejsza niedziela to także kolejny Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie Czcigodnych naszch misjonarzy - ks. Michała Olszewskiego i ks. Zenona Siedlarz , którzy prowadzić nas będą przez najbliższy tydzień do Pana Boga.

 1. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 2. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy przez ten tydzień codziennie o godz. 8.30 i 17.30.

 3. Zapraszamy Wszystkich Parafian do codziennego udziału w misjach świętych. Nauki misyjne będą podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz od poniedziałku do soboty na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Od dzisiaj do piątku o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo ewangelizacyjne, które jest ważnym dopełnieniem nauk misyjnych.

 4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te, które po Mszy św. złożymy na stypendia dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży w ramach Dnia Papieskiego.

 5. W przyszłą niedzielę swoją ofiarą będziemy chcieli wynagrodzić trud głoszenia Misji Świętych naszym Misjonarzom i wspomóc dzieła ewangelizacyjne przez nich prowadzone. Polecamy ją Waszej ofiarności.

 6. Jako owoc Świętych Misji chcemy utworzyć kolejną trzydziestą Różę Różańcową, której patronem byłby błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Bardzo prosimy chętnych do zgłoszenia się u Księdza Proboszcza lub pani Marii Ryszka.

 7. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł dotyczący naszej parafii. Zapraszamy również do korzystana z naszej strony internetowej

 8. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie rocznice i jubileusze za żywych. Decydując o ilości zamawianych Mszy św. weźmy też pod uwagę przyszłe godziwe stypendium mszalne. Prosimy, aby oczekując na zapisanie intencji zachować bezpieczny dystans i używać maseczki na usta i nos.

 9. Zmarł Bronisław Litwin. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.10.2021

Wprowadzenie: Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Dzisiaj i codziennie o 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe.

 2. W poniedziałek 4 października przypada Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu patrona naszej parafii. Zapraszamy Parafian do udziału w Eucharystii.

 3. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także chętnych Parafian.

 4. W środę zapraszamy na spotkanie Zespół Charytatywny. Prosimy ludzi dobrego serca o włączenie się w życie i działalność tej Wspólnoty.

 5. W czwartek przypada wspomnienie N.M.P. Różańcowej. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej i wieczornej Mszy św. Wszystkich Członków Róż Różańcowych. Modlić się będziemy w tym dniu szczególnie za Was. Różaniec poprowadzi i Mszy św. przewodniczył będzie Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. dr Marek Studenski, który też wygłosi Słowo Boże. Uczcijmy swoje święto patronalne obecnością na różańcu i Mszy św.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 6. O godz. 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św..

 7. Wieczorną Msza św. w sobotę rozpoczniemy w naszej parafii czas Misji Świętych. Pod chórem i na bocznych ołtarzach jest wyłożone zaproszenie i plan Misji. Bardzo prosimy aby znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii. Bądźmy apostołami Misji Świętych i podajmy to zaproszenie sąsiadom, których może dziś nie będzie w kościele a zwłaszcza nowym mieszkańcom naszej parafii. Misje święte prowadzić będzie dwóch znanych i cenionych misjonarzy - Księża Sercanie ks. Michał Olszewski i ks. Łukasz Ogórek.

 8. W przyszłą niedzielę nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian zwłaszcza na sumę odpustową o godz. 12.00. Do uroczystości odpustowej i zyskania odpustu zupełnego przygotujmy się korzystając ze spowiedzi świętej. Spowiedź św. codziennie 15 minut przed Mszą św..

 9. Także w przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna także „Mały Gość Niedzielny”. Przed kościołem można też kupić gazetkę parafialną „Bliżej Siebie” w której znajdziemy wiele ciekawych artykułów, wywiady z nowym księdzem wikarym Dawidem i księdzem diakonem Tomaszem a także plan Misji Świętych. Zapraszamy też na stronę internetową naszej parafii.

 11. Na parkingu przez domem katechetycznym stoi duży kontener do którego możemy przynieść makulaturę. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na zbudowanie i wyposażenie stołówki dla ubogich dzieci w Pariacoto prowadzonej przez Ojców Franciszkanów. Bardzo prosimy Parafian o włączenie się do tej zbiórki i ofiarowanie makulatury, która często zalega i przeszkadza nam nawet w domu. Zbiórka makulatury trwać będzie do 7 października. Za przyniesioną już makulaturę składamy serdeczne podziękowanie.

 12. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Księżom Oblatom.

 13. Zmarł Andrzej Duźniak. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.09.2021

Wprowadzenie: Jako rodzina Boża gromadzimy się wokół ołtarza. Nasz Mistrz Jezus przypomina nam dzisiaj ważne słowa: „Jeśli nie jesteś przeciwko Mnie – jesteś ze Mną”. On mimo naszych grzechów i słabości chce się z nami spotkać. Jego Słowo i Ciało nie są nagrodą dla doskonałych ale pokarmem dla słabych. Skorzystajmy z tego pokarmu otwierając nasze serca na działanie Bożej łaski w tej Eucharystii.

 1. Dziś o 17.15 czytanie zalecek rocznych i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. O godz. 19.00 zapraszamy na krąg biblijny. Pochylamy się nad Ewangelią św. Jana z punktu widzenia św. Tomasza z Akwinu.

 3. Jutro o godz. 16.30 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców którzy chcą posłać dziecko do Wczesnej Komunii św. a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Także we wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca oraz Grupę Wsparcia Po Starcie.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Również w środę po Mszy wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W imieniu wielu parafian prosimy prowadzących adorację aby w każdy czwartek od 17.30 był czas osobistej modlitwy i adoracji w ciszy.

 9. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w sakramentach świętych.

 11. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5. O godz. 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św. dla dzieci.

 12. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do częstego udziału w tej To zaproszenie niech przyjmą także wszyscy Członkowie Róż Żywego Różańca. Różaniec będzie w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

 13. Z racji pierwszego piątku zapraszamy do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św. a dodatkowo w czwartek podczas adoracji od godz. 17.00 a w piątek od 6.30 do 7.00 oraz od 17.15 do 18.00.

 14. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gdyby w domu były jakieś oznaki epidemii to prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy.

 15. W sobotę 9 października rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Trwać będą do niedzieli 17 października. Już dziś tak planujmy nasze zajęcia aby codziennie w nich uczestniczyć. Za tydzień otrzymamy cały program Misji Świętych.

 16. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary także te, które po Mszy św. możemy złożyć na wsparcie działalności Stowarzyszenia Św. Brata Alberta.

 17. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 18. Od 1 do 7 października będzie w naszej parafii organizowana zbiórka makulatury na misje. Akcja ta prowadzona jest od 2014 roku i dzięki niej udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Sudanie Południowym. Obecna zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto, gdzie zostali zamordowani dwaj polscy franciszkanie: O. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Obecnie Ojcowie Franciszkanie prowadzą tam szkołę dla ubogich dzieci. Pomoc w realizacji tej budowy będzie pomnikiem od mieszkańców Podbeskidzia dla naszych Błogosławionych. Kontener na makulaturę będzie stał na parkingu przy wjeździe na probostwo. Prosimy Parafian o życzliwe potraktowanie tej zbiórki i ofiarowanie makulatury, która często nawet przeszkadza w domu.

 19. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego zwraca się z prośbą o oddanie głosu na projekt 'Cyfrowa Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy - modernizacja pracowni komputerowych i sieci szkolnej' zgłoszony przez szkołę w osiedlowym Budżecie Obywatelskim Bielska - Białej 2022. Szczegóły na plakacie, oraz na parafialnym Facebooku.

 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.