Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.10.21

 

Wprowadzenie : Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła polecając wszystkich misjonarzy i misjonarki oraz prosząc o nowe powołania misyjne. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj do godz. 13.30 w domu katechetycznym przyjmujemy intencje mszalne za żywych i zmarłych na przyszły rok. Zastanówmy się jeszcze czy w przyszłym roku nie wypada nam jakaś ważna rocznica czy jubileusz godny zamówienia Mszy św. i pamiętajmy też o wdzięcznej modlitwie za naszych zmarłych.

 2. Kończy się październik dlatego zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej także tych którzy z różnych powodów w niej w tym roku nie uczestniczyli. Różaniec codziennie o godz. 17.30.

 3. Jutro przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i powierzenia siebie i swojej rodziny św. Janowi Pawłowi II.

 4. We wtorek po Mszach św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia Jego Relikwii. Zapraszamy czcicieli św. O. Pio.

 5. W środę o 19.00 spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym. W ramach spotkania zobaczymy film o Eucharystii pt. " Ja jestem".

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży klas 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum, która przygotowują się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.15 spowiedź święta a o 18.00 Msza św. dla młodzieży.

 7. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o 13.15.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie.

 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższą jedną czy dwie osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych na wypominki jednorazowe.

 10. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Przed kościołem można też zakupić gazetkę „Bliżej Siebie”. W gazetce znajdziemy wiele ciekawych artykułów, między innymi wywiad z klerykiem Adamem.

 11. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci. Dajmy świadectwo naszej kultury, zrozumienia i troski o dobro swojej parafii i cmentarza. Podział segregowania na kilka frakcji na cmentarzach związany jest również z ogromnym wzrostem kosztów wywozu śmieci z cmentarza. I tak jak wcześniej za wywóz dużego kontenera płaciliśmy 340 zł to teraz aż 1200 zł. Są to ogromne wydatki tym bardziej że w październiku i listopadzie trzeba nieraz wywieść dwa kontenery codziennie a w sumie jest ich kilkadziesiąt. Za zrozumienie i segregowanie śmieci już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Przypominamy także o konieczności dokładania się do kosztów utrzymania cmentarza przez roczną opłatę 30 zł a także o obowiązku opłaty za miejsce grobowe i za postawienie nagrobka. Te opłaty przeznaczane są wyłącznie na utrzymanie cmentarza i pokrywają tylko ich część w skali roku. Wszyscy troszczmy się aby miejsce spoczywania naszych bliskich było czyste, piękne i godne. Jesteśmy to naszym zmarłym winni i nikt nie powinien im tego odbierać ani się z tego obowiązku zwalniać.

 12. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa jak co roku organizuje sprzedaż zniczy. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji oazowych. Za wszelką ofiarność bardzo dziękujemy.

 13. W kancelarii parafialnej wyłącznie w godzinach urzędowania przyjmujemy wnioski na pomoc żywnościową w ramach Programu Pomocy Żywnościowej Unii Europejskiej na rok 2018 - 2019.

 14. Zmarli nasi parafianie – Franciszek Pudełko jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 i Bronisława Skałka, jej pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.