Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.01.2020

Wprowadzenie: Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na piękny koncert kolędowy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna i Mała Istebna.

 2. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolędę otwierając się na Boże błogosławieństwo i dając świadectwo więzi z parafią oraz swoimi duszpasterzami. Dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie. Było nam miło, kiedy na kapłana oczekiwali wszyscy domownicy. Cieszymy się każdą szczerą i kulturalną rozmową, wskazówką czy radą dotyczącą życia naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać także za złożone przy okazji kolędy ofiary, które dzielone są między Parafię, Kurię Diecezjalną i kapłana. Składamy również podziękowanie za ofiary złożone ministrantom, które są także wyrazem naszej wdzięczności za ich całoroczną posługę przy ołtarzu.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. Także we wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech przyjdą z dokumentem tożsamości.

 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Także w czwartek po Mszach św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia Jego Relikwii.

 8. W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania opłatkowe Róż Żywego Różańca. W sobotę na 15.00 zapraszamy Róże od 1 do 14 a w niedzielę od 15 do 29. Gdyby komuś nie pasował proponowany termin niech przyjdzie w dniu dogodnym dla siebie. Bardzo serdecznie zapraszamy i liczymy na pewne przybycie.

 9. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15. Spotkanie będzie wyjątkowo w kościele.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 12. Zmarły nasze parafianki: Kamila Zwardoń której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.00 i Irena Bojanowska której pogrzeb będzie również w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy je Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.01.2020

Wprowadzenie: Wspominamy dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, zamykając  jednocześnie okres Bożego Narodzenia. Wspomnienie to skłania nas do refleksji nad własnym chrztem, przez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i staliśmy się świątynią Ducha Świętego.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży a także nauczycielom i wychowawcom życzymy udanego, bezpiecznego dla duszy i ciała wypoczynku.

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory kolędowe.

 3. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy okres zwykły. Już tradycyjnie śpiew kolęd zachowamy do święta Matki Bożej Gromnicznej.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. Także środę spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o 18.00 a po niej spotykanie w domu katechetycznym.

 7. Także w tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków grupy Okulary Wiary.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek na godzinę 19. 00 do salki katechetycznej serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ministrantów i lektorów. Prosimy o pewną obecność.

 10. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45 a narzeczonych zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

 11. W niedzielę 19 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się w naszej świątyni piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Regionalnego Zespołu Istebna i Mała Istebna. Już dziś parafian i gości serdecznie zapraszamy. Tak planujmy swoje niedzielne spotkania rodzinne aby móc w koncercie uczestniczyć.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę pierwsza w tym roku składka na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na wykonanie nowego parkingu. Dobrodziejów zatroskanych o dobro i rozwój naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi a my zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Pamiętajmy że prasa katolicka to bezcenne źródło naszej formacji i informacji religijnej. Dlatego co tydzień w naszej rodzinie powinno znaleźć się przynajmniej jedno czasopismo religijne.

 14. Dzisiaj kończymy odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

  P Poranna i Dzwonkowa od Porannej do Cieszyńskiej (nowa trasa)
  A ul. Łowiecka (bez Tartacznej, Smoczej i Dębowiec)
  Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od I do IV włącznie
  G blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od V do VII

 15. W sobotę od godz. 10.00 odbędzie się kolęda dodatkowa. Rodziny które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie a chciałyby aby kapłan przyszedł z błogosławieństwem kolędowym proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 16. Na wierność łasce Chrztu Świętego niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.01.2020

Wprowadzenie : W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte posta­nowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przy­rzeczenia. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na nieszpory kolędowe.

 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. To uroczystość nakazana czyli każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą w naszej świątyni jak w niedzielę.

 3. Także jutro odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 11.30 na Placu Ratuszowym.

 4. Po wieczornej Mszy św. we wtorek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy także naszych parafian.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących wspólnie się pomodlić.

 7. W czwartek ks. Adrian będzie świętował swoje imieniny. Jednakże Msza św. imieninowa ze względu na kolędy odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do wdzięcznej modlitwy.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek dzień eucharystyczny dla klas VII i VIII. Spowiedź od godz. 17.15 a Msza św. o godz. 18.00.

 10. Kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna od poniedziałku do soboty w godzinach rannych od godz. 7.30 do 8.30.

 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 12. W tym tygodniu w ramach kolędy chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

Niedziela  05.01.2020

P ul. Jaworzańska strona parzysta od ul. Tadeusza do ul. Cieszyńskiej i ul. Świetlista

A ul. Darniowa, Dziewanny oraz Bielska 135 i 314 (bez domów na ul. Dzwonkowej)

Ł ul. Tadeusza i pobliskie domy przy ul. Szczerej
G ul. Bożka, Przy Torach, Zagajnik, Filona i Zakątna

Poniedziałek 06.01.2020

P ul. Palenica, Pierwiosnków i Smutna
A
ul. Potok od Jagienki do Średniej, Średnia, Horeszków, Jankiela i pobliskie domy przy ul. Marzanny

Ł ul. Komandorska, Praska oraz Długosza 82 i 83

G ul. Zapłocie Duże od torów, Kadłubka i Szybowcowa

 
Wtorek 07.01.2020

P ul. Jaworzańska od ul. Zapora do ul. Palenica, ul. Leśników i Sztabowa

A blok przy ul. Twórczej 11, 28 i ul. Regera 16
Ł
ul. Światopełka i Starej Baśni
G ul. Juranda, Telimeny i Gerwazego

Środa 08.01.2020
P ul. Harnasiów i Hoża
A ul. Szafirowa i Alabastrowa
Ł ul. Wojskiego, Klasyków i Tadeusza 42a i 46a
G Jaworze Dolne od p. Jakubiec do p. Parkitnego (domy po przeciwnej stronie ul. Bielskiej należą do parafii Jaworze)

 Czwartek 09.01.2020
P ul. Cieszyńska od ul. Jaworzańskiej do mostu strona parzysta, ul. Twórcza, Rusałki, Regera od torów kolejowych do ul. Cieszyńskiej oraz Zapłocie Duże od Cieszyńskiej do torów
A
blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka III
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka I
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 18 klatka II

Sobota  11.01.2020
P blok przy ul. Zwierzynieckiej 26
A
blok przy ul. Zwierzynieckiej 22             
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 28
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 24

Niedziela 12.01.2020
P ul. Poranna i Dzwonkowa od Porannej do Cieszyńskiej (nowa trasa)
A
ul. Łowiecka (bez Tartacznej, Smoczej i Dębowiec)
Ł blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od I do IV włącznie
G blok przy ul. Zwierzynieckiej 14 klatki od V do VII

 1. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Gorąco zachęcamy aby w każdej rodzinie znalazło się co tydzień choćby jedno czasopismo religijne. Polecamy w tym tygodniu tygodnik „Niedziela” za 6 zł który zawiera jako dodatek ciekawy modlitewnik „Modlitwy w każdym czasie” oraz interesujący artykuł o ks. kardynale Stefanie Wyszyńskim.

 2. Są jeszcze do nabycia nasze kalendarze parafialne.

 3. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 4. Zmarła Ewa Jarczok. Jej pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019

Wprowadzenie : W ostatnią niedzielę roku liturgia kieruje nasz wzrok ku Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa, która jest wzorem dla każdej chrześcijańskiej rodziny. Jako jedna rodzina dzieci Bożych pragniemy z tej Eucharystii zaczerpnąć siły do budowania naszych rodzin w miłości, dobroci, cierpliwości i wzajemnym przebaczeniu.

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

 2. Kancelaria parafialna w okresie kolędy czynna jest od poniedziałku do soboty od 7.30 do 8.30. W Nowy Rok kancelaria nie będzie czynna.

 3. We wtorek o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym roku podczas której dokonamy podsumowania życia duszpasterskiego w naszej parafii. Na zakończenie Mszy będzie krótkie nabożeństwo przebłagalne za grzechy popełnione w minionym czasie w naszej parafii.

 4. W środę rozpoczniemy Nowy 2020 Rok Pański. Bożej Opatrzności powierzajmy się na ten nowy czas. Po nocy Sylwestrowej nie zapomnijmy o świątecznej Mszy świętej abyśmy w jedności z Bogiem rozpoczęli ten nowy okres naszego życia i uświęcenia.

 5. By wszyscy korzystający z uroków nocy sylwestrowej mogli rozpocząć Nowy Rok z Bogiem będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. W Nowy Rok przypada także Światowy Dzień Modlitw O Pokój.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W pierwszy piątek o godz. 16.30 Msza św. w ramach dnia eucharystycznego dla dzieci klas 4, 5 i 6.. Prosimy rodziców i dzieci aby pamiętali o tym wydarzeniu.

 9. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę 4 stycznia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych kapłanów.

 11. W dniu Bożego Narodzenia zakończyliśmy kolejną nowennę Duchowej Adopcji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców.

 12. W tym tygodniu w ramach kolędy chcemy odwiedzić parafian mieszkających na następujących ulicach:

Niedziela 29.12.2019

P ul. Zwrotna, Zosi, Błatnia, Szczera, Jaworzańska strona parzysta od ul. Szczerej do ul. Tadeusza

A domki Leśników przy ul. Kopytko i ul. Storczyków
Ł Osiedle Promienne przy ul. Zwierzynieckiej
G ul. Mazurska od nr 101 do nr 33

Poniedziałek 30.12.2019

P blok przy ul. Relaksowej 16 od 100 do 51

A blok przy ul. Relaksowej 16 od 1 do 50

Ł ul. Hanki, Kameliowa i Kmicica

G blok przy ul. Lajkonika 9, dom nr 6 i ul. Jaskrowa bez bloków

Wtorek 31.12.2019  (Uwaga: kolęda rozpoczyna się o godz.10.00)

bloki przy ul. Sobieskiego 432, 434, 436, 438 i 442 (dwóch księży)

bloki przy ul. Wapienickiej 34 i 34a 

Czwartek 02.01.2020

P ul. Marzanny i Danusi

A ul. Wapienicka bez bloków oraz ul. Międzyrzecka od Cieszyńskiej do kościoła

Ł ul. Sabały, Działkowców, Wypoczynkowa, domy p. Lenartowiczów przy ul. Regera, ul. Sobieskiego od mostu do ul. Międzyrzeckiej bez bloków
G ul. Zapora za lasem, Rumiankowa, Kaszyska, Miętowa od ul. Zapora do ul. Storczyków i pobliskie domy przy ul. Kopytko

Sobota 04.01.2020

P ul. Słowiańska, Celtycka, Handlowa, Soplicy, Lodowa i Szewska

A ul. Zapora od lasu do sklepu obie strony i ul. Zapora strona parzysta od sklepu do ul. Jaworzańskiej

Ł ul. Kopytko po stronie „Afy” bez domków Leśnika, ul. Biwakowa, ul. Zapora  strona nieparzysta od sklepu do ul. Jaworzańskiej i ul. Koperkowa
G ul. Kaskadowa bez nowych szeregowców ( początek od p. Kubalów)

Niedziela  05.01.2020

P ul. Jaworzańska strona parzysta od ul. Tadeusza do ul. Cieszyńskiej i ul. Świetlista

A ul. Darniowa, Dziewanny oraz Bielska 135 i 314 (bez domów na ul. Dzwonkowej)

Ł ul. Tadeusza i pobliskie domy przy ul. Szczerej
G ul. Bożka, Przy Torach, Zagajnik, Filona i Zakątna

 1. W dni powszednie tygodnia kolędę rozpoczynamy o godz. 14.30 a w sobotę i niedzielę o godz. 14.00.

 2. Na godne zakończenie bieżącego roku i Boże rozpoczęcie NOWEGO 2020 ROKU niech nam Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12.2019

Wprowadzenie : Nasze adwentowe czuwanie dosięga szczytu. Już tak blisko jest Noc Narodzenia. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej właśnie Nocy, kiedy objawi się chwała Pańska. Wzorem adwentowego czuwania jest Matka oczekiwanego Zbawiciela, która z miłością przyjęła wolę Bożą i czekała na narodzenie Syna.

 1. Dzisiaj o 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Okazja do spowiedzi świątecznej dzisiaj od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. Jutro spowiadać będziemy od 6.30 do 9.30, od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00.

 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 do 9.30. Już tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 7.00 i 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Przed Pasterką o godz. 23.30 Jutrznia. Aż trudno wyobrazić sobie aby przeżywać Święta Bożego Narodzenia bez Pasterki. Składka w czasie Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 4. W Boże Narodzenie o godz. 17.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe.

 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia i Święto św. Szczepana Msze św. będą w porządku niedzielnym.

 6. W Święto św. Szczepana składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 7. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Apostoła. W tym dniu tradycyjnie poświęca się wino.

 8. W sobotę w liturgii wspominamy Św. Młodzianków. Po Mszy św. o godz. 10.00 będziemy udzielać błogosławieństwa małym dzieciom. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkie dzieci a rodziców prosimy aby pomogli także najmniejszym dzieciom w dotarciu do kościoła.

 9. W domu katechetycznym można jeszcze dziś i jutro nabyć poświęcone opłatki wigilijne.

 10. Przed kościołem można kupić kalendarz i świecę Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

 11. Zachęcamy do kupna prasy religijnej. Świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” kosztuje 10 zł.

 12. W tym tygodniu rozpoczynamy drugą część duszpasterskich odwiedzin naszych rodzin. Chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:
  Niedziela 22.12.2019
  P Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
  Piątek 27.12.2019
  P ul. Kminkowa i Tymiankowa
  A ul. Nowiny i Diamentowa
  Ł ul. Słomiana (bez Porannej)
  G ul. Gminna, Mazurska od nr 36 i 31 do ul. Dzwonkowej i ul. Suwalska
  Sobota 28.12.2019
  P ul. Agawy ( początek od ul. Storczyków)
  A ul. Czujna i Zagłoby
  Ł Osiedle „Zacisze” przy ul. Zapora 17 oraz Zapora 23 b, c, f i 25 c, e, f
  G blok przy ul. Twórczej 28c, 30 i 34 
  Niedziela 29.12.2019
  P ul. Zwrotna, Zosi, Błatnia, Szczera, Jaworzańska strona parzysta od ul. Szczerej do ul. Tadeusza
  A domki Leśników przy ul. Kopytko i ul. Storczyków
  Ł Osiedle Promienne przy ul. Zwierzynieckiej 
  G ul. Mazurska od nr 101 do nr 33
 1. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy dalszych ulic parafii zatroszczyli się o przywiezienie i odwiezienie kapłana z kolędy. Za życzliwość już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

 2. Zmarł Wit Kupczak. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 3. Na godne świętowanie i radowanie się Nowonarodzonym Jezusem przyjmijmy błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.12.2019

Wprowadzenie : Trzecia niedziela Adwentu, zwana jest niedzielą radości. W Słowie Bożym i modlitwach wzywa nas Bóg do chrześcijańskiej radości. Już dziś radujemy się myślą, że Pan jest blisko i przynosi zbawienie. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 niedzielne nieszpory.

 2. Zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 3. Jutro w poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia oraz modlitwy wstawiennicze w czasie których będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

 4. Także jutro o 19.00 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja.
   
 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Również w środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym.

 8. Po wieczornej Mszy św. w środę spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 9. W czwartek po Mszach św. uczcimy Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami odmówimy Koronkę a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 12. Także w piątek w ramach dnia eucharystycznego od 17.00 zapraszamy do spowiedzi młodzież klas 7 i 8. O godz. 18.00 Msza Święta dla młodzieży.

 13. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 14. Także w sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed Mszą chrzcielną która będzie 26 grudnia o godz. 13.15.

 15. Zapraszamy Parafian do spowiedzi świątecznej. Od poniedziałku do piątku od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00, w sobotę od 6.30 do 7.00 oraz od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. W przyszłą niedzielę od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. W poniedziałek 23 grudnia od 6.30 do 7.00, od 8.30 do 10.30 oraz od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 21.00. W wigilię Bożego Narodzenia od 6.30 do 9.30. Dajemy Wam bardzo dużo okazji do korzystania ze sakramentu pokuty i bardzo prosimy aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę w Wigilię.

 16. Z powodu spowiedzi przedświątecznej kancelaria parafialna w środę i czwartek będzie czynna tylko rano od 7.30 do 8.30. W czwartek i piątek o godz. 19.00 nie będzie czynna.

 17. W domu katechetycznym można nabyć poświęcone opłatki wigilijne a przed kościołem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Oby na każdym wigilijnym stole znalazła się ta świeca a jej blask przypominał, że mamy dobre i wrażliwe serce. Zachęcamy także do zakupienia pięknego kalendarza parafialnego. Może on też stać się miłym upominkiem dla naszych krewnych czy byłych mieszkańców naszej parafii. Opłatki, świece i kalendarze można także zakupić jutro w bibliotece parafialnej od 15.00 do 18.00. Jest też do nabycia parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 18. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie.

 19. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę religijną. Zapraszamy także na naszą stronę internetową gdzie znajdziemy wszystkie bieżące informacje.

 20. W tym tygodniu w ramach kolędy w tym tygodniu odwiedzimy:

  Niedziela 15.12.2019
  P Antyczna (początek od p. Klimczaka)
  A ul. Jaworzańska od ul. Storczyków do ul. Zapora
  Ł ul. Dworcowa i ul. Gagarina strona parzysta
  G ul. Gagarina strona nieparzysta i ul. Rubinowa od Gagarina do potoczka

  Poniedziałek 16.12.2019
  P ul. Pieczarkowa

  Wtorek 17.12.2019

  Ł Jaworze Dolne od p. Wiencek do p. Wąsowicza, Agrestowa, Bielska, Olszynowa, Głogowa, Kasztanowa ( domy po przeciwnej stronie ul. Bielskiej należą do parafii Jaworze

  Czwartek 19.12.2019
  A ul. Pomarańczowa, Krakusa i Opalowa
  G
  ul. Międzyrzecka od kościoła do ul. Alabastrowej

  Niedziela 22.12.2019
  P ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)

 21. Na przygotowania do Świąt przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.12.2019

Wprowadzenie : W dzisiejszą drugą niedzielę adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nasza adwentowa radość ma dwa powody - że zbliża się Narodzenie Jezusa ale także że Maryja dzięki wolności od jakiegokolwiek grzechu i czystości serca mogła godnie nosić w swoim łonie Syna Bożego. W trakcie dzisiejszej uroczystości, skierujmy wzrok w stronę Maryi, która jest dla nas wzorem Nowego Człowieka, wolnego od grzechu i zapatrzonego w Boga. Niech udział w rozpoczynającej się liturgii, będzie dla nas krokiem w kierunku realizowania tego ideału.

 1. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie Wszystkim Dobrodziejom, którzy na nasz apel sponsorowali paczki dla dzieci z okazji św. Mikołaja. Dzięki hojności i dobroci serca tych ludzi radości było naprawdę wiele. Bóg zapłać także tym, którzy poświęcili wiele czasu i sił, aby te paczki przygotować. Niech Pan Bóg dobroć serca wynagrodzi obfitymi łaskami i błogosławieństwem.

 2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory.

 3. Przed kościołem możemy do puszek złożyć dobrowolną ofiarę jako naszą adwentową pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 4. Zachęcamy dzieci do wytrwałego udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 7.00 zapraszamy młodzież i dorosłych.

 5. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.

 6. Także jutro w poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy. Prosimy zabrać ze sobą świecę z okapnikiem.

 7. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 8. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. Także w środę o 19.00 w domu katechetycznym spotkanie wspólnot Okulary wiary i Odnowy w Duchu Świętym.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W piątek w ramach dnia eucharystycznego od godz. 17.00 zapraszamy do sakramentu pokuty dzieci klas 5 i 6. To już będzie spowiedź przedświąteczna stąd niech wszystkie dzieci a także ich rodzice o tym pamiętają.

 12. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w sobotę 21 grudnia. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 13. Po Mszy św. można nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Opłatki wigilijne można także nabywać w domu katechetycznym w poniedziałki od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy, aby opłatki nabywać w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 14. Przed kościołem, w domu katechetycznym i w zakrystii możemy za 15 zł zakupić nasz piękny parafialny kalendarz. Zachęcamy aby znalazł swoje miejsce w każdej rodzinie parafii.

 15. W przedsionku zakrystii można nabyć prasę religijną. Przed kościołem i w przedsionku zakrystii jest też parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 16. Przed bocznymi ołtarzami znajdują się kosze na żywność. Do 16 grudnia włącznie możemy do nich składać dary żywnościowe aby pomóc i ułatwić godne przeżycie Świąt potrzebującym w naszej parafii. Zachęcamy do wspaniałomyślności.

 17. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia Władysławowi Droździkowi.

 18. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa ofiara na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy aby wszystkie rodziny wzięły na siebie ciężar troski o parafię. To nasze wspólne dobro i nasza wizytówka ale też potrzeba wspólnej troski aby parafia dalej się rozwijała a świątynia i jej obejście wyglądały godnie. Dobrodziejów rozumiejących sprawę troski o parafię zapewniamy o codziennej modlitwie. Koperty można zabrać pod chórem i w zakrystii.

 19. Z powodu choroby Księdza Proboszcza kolęda na ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok odbędzie się 22 grudnia w 4 niedzielę Adwentu. Za zmianę bardzo serdecznie przepraszamy.

 20. W tym tygodniu w ramach kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

  Niedziela 08.12.2019
  A ul. Dzwonkowa od p. Bykowskiego do ul. Porannej, ul. Augustowska oraz Słomiana 18b i 20b
  Ł ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków, ul. Słodka i Storczyków 23
  G ul. Jaskrowa 11 i 13

  Poniedziałek 09.12.2019
  P ul. Perłowa, Jantarowa, Zwierzyniecka od ul. Międzyrzeckiej do torów

  Wtorek 10.12.2019
  Ł ul. Tartaczna, Smocza, Dębowiec oraz Jaworzańska strona nieparzysta od ul. Palenica do ul. Cieszyńskiej

  Czwartek 12.12.2019
  A ul. Jagienki strona parzysta i ul. Wielkiego Księcia Witolda (początek od ul. Cieszyńskiej)
  G ul. Jagienki strona nieparzysta i Potok 29 (początek od ul. Cieszyńskiej)

  Sobota 14.12.2019
  P ul. Kolberga, Swojska, Prądnicza, Topazowa, Rubinowa od ul. Topazowej do Perłowej
  A nowe szeregowce przy ul. Kaskadowej, ul. Kopczyńskiego, Bieńka i Balladyny
  Ł ul. Zniczowa, ul. Cieszyńska od p. Sachajdaka do Domu Nauczyciela włącznie
  ul. Rudawka, Bohaterów Monte Cassino, domy na trasie Janicki – Pietrzak – Wojtuś i ul. Szyprów oraz blok przy ul. Relaksowej 12

  Niedziela 15.12.2019
  P  ul. Antyczna (początek od p. Klimczaka)
  A ul. Jaworzańska od ul. Storczyków do ul. Zapora
  Ł ul. Dworcowa i ul. Gagarina strona parzysta
  G ul. Gagarina strona nieparzysta i ul. Rubinowa od Gagarina do potoczka

 21. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach od 09 do 20 grudnia od 12.00 do 20.00.

 22. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12.2019

Wprowadzenie : W dniu   dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rok pełen trudów, zmagań, ale i radości wynikającej z faktu, że Pan jest blisko. Pełni modlitwy oraz adwentowej nadziei i radości oczekujmy przyjścia naszego Pana w chwale. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Rozpoczęliśmy czas adwentu. Prosimy parafian, aby wypełnić go modlitwą a zwłaszcza udziałem w Roratach. Podejmijmy też osobiste wyrzeczenia i umartwienia.

 2. Roraty z udziałem dzieci będą w tym roku w naszej parafii tylko w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkie dzieci do sumiennego i codziennego uczestnictwa w roratach. Przychodźcie ze swoimi lampionami. Młodzież ponadgimnazjalną i dorosłych zapraszamy na Roraty szczególnie w sobotę o godz. 7.00. W dni powszednie o 6.30 a w niedziele adwentowe o 7.00 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

 3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 4. Także dzisiaj rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli mieszkańcy zatroszczą się o przywiezienie i odwiezienie kapłana i ministrantów a przede wszystkim prosimy aby wszystkie rodziny otwarły drzwi swoich mieszkań i domów a swoje serca na modlitwę i błogosławieństwo Boże dając wyraźne świadectwo jedności z Kościołem i przynależności do naszej parafii. Ucieszymy się ogromnie jeśli w miarę możliwości spotkamy się z całą rodziną. Będziemy także wdzięczni za każdą szczerą i życzliwą rozmowę, radę czy sugestię dotyczącą życia naszej rodziny parafialnej. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

           Niedziela 01.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 5 od parteru do IV piętra włącznie
A
blok przy ul. Wapienickiej 3 od X do V piętra włącznie
Ł
blok przy ul. Wapienickiej 3 od parteru do IV piętra włącznie
G blok przy ul. Wapienickiej 5 od X do V piętra włącznie

        Poniedziałek 02.12.2019
P ul. Regera od torów kolejowych do ul. Ludowej, ul. Przesmyk i Ludowa oraz Diamentowa 25/2

        Wtorek 03.12.2019
Ł ul. Sobieskiego od mostu do ul. Komandorskiej i ul. Dożynkowa

        Czwartek 05.12.2019
A ul. Kominiarska, Laury, Lubiana i ul. Zwierzyniecka od ul. Dworskiej do ul. Hożej nr nieparzyste          
G
ul. Świt, Dworska, Folwarczna, Oleandrów, Zwierzyniecka do ul. Hożej nr parzyste

        Sobota 07.12.2019
P blok przy ul. Wapienickiej 7 od parteru do IV piętra włącznie
A blok przy ul. Wapienickiej 7 od X do V piętra
Ł bloki przy ul. Wapienickiej 13, 15, 17
G blok przy ul. Lajkonika 7

        Niedziela 08.12.2019
P ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
A ul. Dzwonkowa od p. Bykowskiego do ul. Porannej, ul. Augustowska oraz Słomiana 18b i 20b
Ł ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków, ul. Słodka i Storczyków 23
G ul. Jaskrowa 11 i 13

 1. W gablotce i na stronie internetowej umieszczony jest cały plan kolędy. W soboty i niedziele rozpoczynamy kolędę od 14.00 zaś w pozostałe dni od 14.30. Z pojemnika pod chórem można zabrać do domu wodę święconą. Gdyby w domu nie było wody święconej to prosimy poinformować o tym kapłana aby wodę poświecił.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek o godz. 17.30. nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 6. Również w środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

 8. W piątek od godz. 6.30 i od 17.00 okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej. Zapraszamy do sakramentu pokuty wszystkich odprawiających praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca a zwłaszcza dzieci po I Komunii św.

 9. W piątek podczas Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie św. Mikołaja z małymi dziećmi. Do środy włącznie możemy sponsorować paczki dla dzieci. Za dobroć serc już dziś dziękujemy.

 10. W przyszły poniedziałek 9 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w Akatyście – nabożeństwie ku czci Bogurodzicy.

 11. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będzie przed Świętami w sobotę 21 grudnia. Chorych i starszych już można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 12. Od dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. za paczkę. Opłatki wigilijne można także nabywać w domu katechetycznym w poniedziałki od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 13. W przedsionku zakrystii możemy nabyć katolicką prasę a także za 15 zł możemy kupić nasz piękny kalendarz na przyszły rok.

 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołami zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zespół Charytatywny prosimy o jej zebranie.

 15. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździkowi.

 16. Fundacja 'Nadzieja' zaprasza na Rodzinny Bieg Mikołajkowy w Dolinie Wapienicy. Start 8 grudnia o godz. 10.30, przy budynku 'Klimczokówka' na ul. Zapora 100. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.11.2019

 

Wprowadzenie : Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zelecek i różaniec za ++ zalecanych.

 2. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 3. Także jutro o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Także w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Członków Zespołu Charytatywnego.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

 9. Począwszy od przyszłej soboty i niedzieli po wszystkich Mszach św. niedzielnych będzie można przed kościołem nabywać świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Także w tym samym czasie można nabywać w domu katechetycznym poświęcone opłatki wigilijne składając przy tym ofiarę na cele parafialne nie mniejszą niż 3 zł za paczkę. Poświęcenie opłatków będzie w czasie wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę. Zachęcamy parafian, aby nabywać opłatki w swojej parafii. Niech poświęcony opłatek będzie znakiem jedności naszej wspólnoty parafialnej w wigilijny wieczór a ponad to znakiem troski i odpowiedzialności o swoją parafię. Opłatki i świece wigilijne można także nabywać w bibliotece parafialnej w poniedziałki od godz. 15.30 do 18.00.

 10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. W pierwszym tygodniu adwentu chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:
  Niedziela 01.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 5 od parteru do IV piętra włącznie

A blok przy ul. Wapienickiej 3 od X do V piętra włącznie

Ł blok przy ul. Wapienickiej 3 od parteru do IV piętra włącznie
G blok przy ul. Wapienickiej 5 od X do V piętra włącznie

          Poniedziałek 02.12.2019

P ul. Regera od torów kolejowych do ul. Ludowej, ul. Przesmyk i Ludowa oraz Diamentowa 25/2

        Wtorek 03.12.2019

Ł ul. Sobieskiego od mostu do ul. Komandorskiej i ul. Dożynkowa

        Czwartek 05.12.2019

A ul. Kominiarska, Laury, Lubiana i ul. Zwierzyniecka od ul. Dworskiej do ul. Hożej nr nieparzyste         

G ul. Świt, Dworska, Folwarczna, Oleandrów, Zwierzyniecka do ul. Hożej nr parzyste

        Sobota 07.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 7 od parteru do IV piętra włącznie
A blok przy ul. Wapienickiej 7 od X do V piętra
Ł bloki przy ul. Wapienickiej 13, 15, 17
G blok przy ul. Lajkonika 7

        Niedziela 08.12.2019

P ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
A ul. Dzwonkowa od p. Bykowskiego do ul. Porannej, ul. Augustowska oraz Słomiana 18b i 20b
Ł ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków, ul. Słodka i Storczyków 23
G ul. Jaskrowa 11 i 13

 1. Plan kolędy na adwent jest wywieszony w gablotce i umieszczony na stronie internetowej. Będzie też sukcesywnie ogłaszany. Początek kolędy w soboty i niedziele o godz. 00 a w pozostałe dni o godz. 14.30.

 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 3. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc i sponsorowanie paczek dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów, z których można je zrobić. Za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie. Wpłaty można dokonywać także na konto bankowe parafii które umieszczone jest gablotce i na stronie internetowej.

 4. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny.

 5. W sobotę o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu odbędzie się Dzień Skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej modlitwie.

 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.11.2019

Wprowadzenie: Dzisiaj usłyszymy zachętę do wytrwałości w wierze, do tego, by z radością i uczciwością pełnić swoje codzienne obowiązki. Dzięki temu możemy stać się świadkami wiary dla innych ludzi, a Bóg, aby nas umocnić, będzie zsyłał natchnienia swego Ducha i udzielał łaski mądrości. Składka przeznaczona jest na potrzeby  naszej parafii.

 1. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na piękny koncert w wykonaniu znanego muzyka Marcina Wyrostka. Ufamy że będzie to niezwykle miły wieczór dla Wszystkich i godne uczczenie kolejnej rocznicy Konsekracji naszej świątyni.

 2. We wtorek w rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywać będziemy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. i do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy parafian aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję, kapłanów i wiernych, zwłaszcza tych, którzy żyją z dala od Pana Boga i Kościoła. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych i cierpiących. Proponujemy następujący porządek adoracji:

- od. 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza ( prowadzi 1,2,3 i 4 Róża Różańcowa)
- od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzi 5,6,7 i 8 Róża Różańcowa)
- od 10.00 – 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzi 9,10,11 i 12 Róża Różańcowa)
- od 11.00 – 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzi 13,14,15,16 i 17 Róża Różańcowa )
- od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej (prowadzi 18,19,20,21, 22 i 23 Róża Różańcowa)
- od 13.00 – 14.00 mieszkańcy bloków przy ul Twórczej i Regera (prowadzi 24,25,26, 27, 28 i 29 Róża Różańcowa)
- od. 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja)
- od 15.00 do 16.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzi Franciszkański Zakon Świeckich)
- od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)
- od 17.00 do 18.00 parafianie którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w Adoracji (pozostałe grupy modlitewne i apostolskie)

 1. Mimo dnia nauki i pracy jeszcze raz prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia.

 2. We wtorek po Mszach św. modlitwy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. Zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie w najbliższą środę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży 8 klas. Od godz. 17.15 spowiedź św. a o godz. 18.00 Msza św. Obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowa.

 7. W sobotę po Mszy porannej modlitwy do św. O. Pio.

 8. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w niedzielę o godz. 13.15.

 9. W poniedziałek 25 listopada br., o godz. 18.00 w naszym kościelne odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 10. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się plan odwiedzin duszpasterskich, które rozpoczniemy w pierwszą niedzielę adwentu 1 grudnia. Są małe a konieczne zmiany w niektórych trasach wiec zachęcamy do zapoznania się z nim. Będzie też sukcesywnie zapowiadany podczas ogłoszeń duszpasterskich.

 11. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd do Łagiewnik na nocne czuwanie z 22 na 23 listopada. Wyjazd w piątek o 17.00. Zapisy przyjmuje pani Elżbieta Starzyk i Krystyna Ratowska.

 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Wyjazd 6 grudnia o godz. 5.00. Zapisy przyjmuje pani Ratowska.

 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim dobrodziejom zatroskanym o nasza parafię i świątynię niech Pan Bóg błogosławi.

 14. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 15. Zbliża się dzień św. Mikołaja. Jak co roku chcemy zorganizować spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów, z których można je zrobić. Ofiary na ten cel można także wpłacać na konto parafii z dopiskiem „POMOC MIKOŁAJKOWA”. Numer konta bankowego umieszczony jest w gablotce, a także na stronie internetowej parafii. Za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.