Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021

Wprowadzenie: Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala i nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. A my powtarzajmy za św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie!

 1. Ze smutkiem informujemy, że we wtorek odszedł do domu Ojca Ksiądz Prałat Krzysztof Ryszka. Ceremonie pogrzebowe w naszej parafii odbędą się we wtorek. Przed godz. 9.00 trumna z ciałem Księdza Prałata zostanie przywieziona do naszej świątyni. O godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będą Msze św. za Księdza Prałata, na które zapraszamy Wszystkich Parafian chcących modlitwą podziękować i pożegnać Księdza Krzysztofa. O 13.45 pożegnanie Księdza Prałata przez przedstawicieli parafian i grup duszpasterskich i modlitewnych. Msza św. pogrzebowa odbędzie się o godz. 14.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. W tej Mszy św. w kościele ze względu na ograniczenia będzie uczestniczyć tylko rodzina i zaproszeni goście. Parafianie, którzy będą chcieli uczestniczyć w tej Mszy św. muszą pozostać poza kościołem zachowując dystans epidemiczny. Ksiądz Prałat Krzysztof zostanie pochowany w grobowcu kapłanów na naszym cmentarzu. Polecamy Go Waszej wdzięcznej modlitwie.

 2. Dzisiaj godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 3. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Prosimy Wszystkich Parafian aby na dzień tego święta, przypadającego w środę wywiesić na swoim domu flagę państwową. Dajmy świadectwo, że na fundamencie chrztu i chrześcijaństwa powstała, żyje i rozwija się nasza Ojczyzna Polska.

 5. W środę o 17.00 różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej, na który zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci a o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwać będzie od 7.30 do 18.00. Zapraszamy Wszystkich Parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy, aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję a szczególnie za naszą parafię, kapłanów i wiernych. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych, cierpiących i dotkniętych epidemią a także o oddalenie od nas niebezpieczeństwa epidemii. Czasy mamy trudne i każdy z nas ma wiele intencji do przedstawienia ich Panu Bogu. Proponujemy następujący porządek adoracji:


od 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza (prowadzą Róże od 1 do 3)
od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzą Róże od 4 do 7)
od 10.00 do 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzą Róże od 8 do 11)
od 11.00 do 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzą Róże od 12 do 15 )
od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej, Lajkonika i Osiedla Promiennego (prowadzą Róże od 16 do 19)
od 13.00 do 14.00 mieszkańcy bloków przy ul. Twórczej i Regera (prowadzą Róże od 20 do 23 )
od 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzą Róże od 24 do 26)
od 15.00 do 16.00 przerwa ze względu na pogrzeb
od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzą Róże od 27 do 29)
od 17.00 do 18.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i  Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)

 1. Mimo epidemii a także dnia nauki i pracy jeszcze raz prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy, aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia. Prowadzących adorację prosimy, aby w każdej godzinie znalazło się 15 minut na cichą osobistą rozmowę z Panem Jezusem.

 2. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy też do nabycia naszej parafialnej gazetki „Bliżej Siebie”.

 3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę jest planowana specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się do Wszystkich Parafian z prośbą o pomoc i zrozumienie potrzeb materialnych parafii, która doświadcza coraz większych trudności związanych z obecnym czasem. Ufamy, że mimo trudności, ale przy wielkim zrozumieniu parafian jakoś przetrwamy trudny czas epidemii i ograniczeń ilości wiernych w kościele. Ofiary można składać w kościele, ale także na konto parafii i przez stronę internetową. Wszelką dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie.

 4. Od przyszłej niedzieli nie będzie już w naszej świątyni Mszy św. o godz. 19.30. Każdy kapłan może odprawić w niedzielę trzy Msze święte i tyle czyli dziewięć ich będzie w naszej parafii razem z kaplicą.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Św. Franciszka!OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2021

Wprowadzenie: Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełnia nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, pełnych nadziei, miłości i optymizmu oraz zdrowia i pomyślności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały niech darzy Was także Swoim błogosławieństwem w codziennym życiu i niech Was umacnia w drodze do świętości.

 2. Aby umożliwić jak największej liczbie parafian udział w świątecznej Mszy świętej dzisiaj i jutro Msze będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Uczyńmy co w naszej mocy aby pobożnie i w jedności z Panem Jezusem przeżywać te Święte Misteria.

 3. Serdeczne Bóg zapłać ks. doktorowi Piotrowi Ślęczka – naszemu rodakowi za pomoc duszpasterską w czasie Triduum i Świąt Zmartwychwstania.

 4. Dziękujemy Oazie Rodzin za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a panu Piotrowi za piękne doświetlenie tych dekoracji. Bóg zapłać panu Grzegorzowi i pani Krystynie, którzy zadbali o wystrój naszej świątyni na dni Świętego Triduum i Święta Wielkanocne. Wam Wszystkim Drodzy Parafianie Bóg zapłać za udział w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego.

 5. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nieszpory świąteczne o godz. 17.30.

 6. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odprawiamy ją przed ranną Mszą św. o godz. 6.45 a jutro o godz. 8.45.

 7. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Przed kościołem możemy zakupić parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”.

 12. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia.

 13. Zmarli nasi parafianie: Teresa Mamorska – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00, Stanisław Lach – pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00, Maria Rzepka – pogrzeb będzie w czwartek o godz. 11.00, Anna Ciecierska – pogrzeb będzie w czwartek o godz. 15.00, Rudolf Szklorz – pogrzeb będzie w piątek o godz. 15.00 oraz Emilia Kocemba – pogrzeb będzie w sobotę o godz. 11.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.03.2021

Wprowadzenie : Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się na „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela.

 1. Dalej trwa epidemia a nawet jej siła się wzmaga. Dlatego musimy poddać się nowym rygorom, które mówią że w przestrzeni kościoła może być jedna osoba na 20 metrów kwadratowych co stanowi w kościele parafialnym 25 osób a w kaplicy św. O. Pio 6 osób. Obowiązuje nas także w kościele i kaplicy bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa maseczką i zachowanie dystansu. Bardzo prosimy Wszystkich Parafian o dostosowanie się do tych rygorów. Uczestnicząc w liturgii poza kościołem zachowajmy także obowiązujący dystans. Przypominamy także że dalej obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału we Mszy św. dla osób starszych, chorych czy bardzo obawiających się choroby.

 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejsze dni tego tygodnia to największe dni Roku Liturgicznego – są to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby wszyscy członkowie naszej parafii przeżywali te najważniejsze wydarzenia zbawcze jeśli nie w kościele to za pośrednictwem internetu czy telewizji.

 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale i ostatnie kazanie pasyjne. Księdzu diakonowi Maciejowi dziękujemy za głoszenie kazań pasyjnych i prowadzenie nas przez dni Wielkiego Postu.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Zapraszamy Wszystkich Parafian do świątecznej spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii podczas dni Wielkiego Tygodnia:
  Niedziela Palmowa – przed Mszami św. i podczas Gorzkich Żali.
  Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – przed Mszami św. oraz od 18.30 do 20.30
  Wielka Środa – przed Mszami św. oraz od 16.30 do 18.00 i od 18.30 do 20.30
  Wielki Czwartek – od 7.00 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45 i od 20.00 do 22.00
  Wielki Piątek – od 7.00 do 9.30 oraz od 15.30 do 16.45 i od 19.00 do 22.00
  Wielka Sobota – od 7.00 do 10.00
  Jest wiele okazji do korzystania ze Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli go przeżyć spokojnie i godnie, bez niepotrzebnego stania w długiej kolejce. Obyśmy tylko z tych okazji korzystali i nie odkładali spowiedzi na Wielką Sobotę o co bardzo Was prosimy.

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek o zwykłej porze. W środę tylko rano od 7.30 do 8.30. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

 8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. Święte Triduum Paschalne to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą św. Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI CZWARTEK - to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa a także wspomnienie zdrady, pojmania i uwięzienia Jezusa. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godz. 23.00. Adorację przy ciemnicy od 21.00 prowadzić będzie młodzież oazowa a od 22.00 Odnowa w Duchu Świętym.

WIELKI PIĄTEK - to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 9.00. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. a Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz.17.00. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. Od 22.00 rozważania i modlitwy prowadzić będzie młodzież oazowa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA - to pamiątka pobytu Jezusa w grobie, adoracji przy Bożym Grobie i Uroczystej Wieczornej Liturgii Paschalnej o godz. 19.00, którą rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie już w Wielką Sobotę zachowajmy post, jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć nie jest on obowiązkowy. Na wieczorną liturgię prosimy zabrać z sobą świecę z okapnikiem.

 1. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej parafii będzie co pół godziny od 11.00 do 16.00. Święcenie odbywać się będzie przed kościołem, wokół kościoła i na trasie drogi krzyżowej. Bardzo prosimy aby zachować bezpieczny dystans.

 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 3. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Można też zakupić Małego Gościa Niedzielnego.

 4. Zmarł Zbigniew Winiarski. Pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.03.2021

Wprowadzenie : Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu.  Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Składamy podziękowanie parafianom, którzy sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Oby ten święty czas owocował naszym życiem poddanym prawu Bożemu.

 2. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale a w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o 16.30 zaś dla dorosłych i młodzieży o 17.30.

 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie. Początek spotkania Msza św. wieczorną a następnie spotkanie w domu katechetycznym.

 6. Także w środę po Mszy wieczornej adoracja dla Odnowy w Duchu Świętym i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także dzień Świętości Życia. Zachęcamy parafian aby w tym dniu podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a swoją modlitwą i ofiarą przyczynić się do ocalenia poczętych dzieci. Deklaracje Duchowej Adopcji można zabrać z ołtarza Matki Bożej pod chórem, by w czwartek przed Mszą złożyć je do koszyka przed ołtarzem. Msze św. w Uroczystość Zwiastowania będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00.

 8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież oazową, oazę rodzin oraz sympatyków na Mszę św. w 100 rocznicę urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, podczas Mszy św. będziemy prosić o dar beatyfikacji naszego założyciela.

 9. W sobotę z posługą sakramentalną mimo tych trudnych warunków epidemicznych chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dalej trwa epidemia więc bardzo prosimy o wielką ostrożność. Gdyby ktoś obawiał się zarażenia to niech odłoży czas spowiedzi wielkanocnej na czas późniejszy. Gdyby się zdarzyło, że w jakimś domu jest choćby cień podejrzenia o koronawirus a tym bardziej gdy są jakieś objawy tej choroby to bardzo prosimy w duchu odpowiedzialności za siebie i za innych nie zapraszać kapłana.

 10. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie wszystkich Mszy świętych.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Rodziny Parafialnej. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021

Wprowadzenie: Rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy Boże Słowo dobrze zrozumieli i aby ono w naszym życiu wydało plon stokrotny. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. doktora Marka Studenskiego – Wikariusza Generalnego naszej diecezji, który będzie przewodniczył naszym rekolekcjom. Życzymy Księdzu wiele światła i mocy Ducha Świętego, sił, zdrowia i aby w nas znalazł uważnych słuchaczy Bożego Słowa, pragnących słowo zamieniać w czyn. 
                    

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Święte przypominamy że nauki rekolekcyjne będą od dzisiaj do środy podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 17.00 a dla mężczyzn we wtorek o godz. 17.00. Zachęcamy Wszystkich Parafian do codziennego w nich uczestnictwa. Zapraszajmy do udziału w nich także tych, którzy rzadziej bywają w naszej świątyni.

 2. Postarajmy się czas rekolekcji połączyć ze spowiedzią świętą. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 3. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Okażmy swoją dobroć przez naszą ofiarność.

 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Dzisiaj o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza Rekolekcjonisty. W piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa będzie tylko o godz. 17.30.

 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Józefa – opiekuna Świętej Rodziny i patrona Kościoła. W tym dniu rozpoczniemy w Kościele ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Z tej okazji możemy otrzymać szczególne odpusty. Informacja o możliwości zyskiwania odpustów związanych z Rokiem Św. Józefa jest w gablotce i na stronie internetowej. Dlatego w tym roku to wyjątkowa i ważna uroczystość. Uczcijmy ten dzień udziałem we Mszy św. które w naszej świątyni będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30 i już zyskujmy dar odpustu. W czasach kiedy obserwujemy tak zmasowany atak na Kościół Katolicki potrzeba naszej modlitwy i powierzenia Kościoła opiece patrona Kościoła - św. Józefa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Także w piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw O Ochronę Życia. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji Wszystkich Parafian, którzy w minionym roku podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Życia oraz Wszystkich Obrońców Życia. Swoimi modlitwami i ofiarami przyczyniliście się do ochrony niejednego życia. Tym razem chcemy się modlić o potrzebne łaski dla Was.

 7. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna a przed kościołem także gazetka „Bliżej Siebie”.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna składka na potrzeby naszej parafii. Polecamy ją zrozumieniu i życzliwości parafian a dobrodziejów parafii zapewniamy o codziennej modlitwie.

 9. Pod chórem są ulotki zachęcające do przekazania 1% naszego podatku na Salwatoriańskie Hospicjum Św. Jana Pawła II. Ogromnie zachęcamy Parafian, aby w ten prosty sposób przyjść z pomocą ciężko doświadczonym chorobą nowotworową i umierającym.

 10. Zmarli nasi parafianie – Marta Jędrysek. - jej pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00 oraz Marian Gawlas - jego pogrzeb będzie w czwartek o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.03.2021

Wprowadzenie: Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy sobie o Dekalogu, który stanowi nieśmiertelną kartę Biblii i jest wolą Boga objawioną wszystkim. Tylko On jest godzien najwyższej czci, Jego słuszne nakazy radują serce, a Jego prawo jest doskonałe i pokrzepia duszę.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30 ze szczególnym udziałem dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w każdą niedzielę postną o 17.00.

 2. W sobotę wieczorną Mszą św. rozpoczniemy czas rekolekcji. Tak planujmy nasze zajęcia, aby codziennie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Księdza Rekolekcjonistę jak i cały ten święty czas powierzamy Waszej modlitwie. Program rekolekcji jest w gablotce jak również na stronie internetowej.

 3. W Kościele przeżywamy ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Od środy po Mszach św. odprawiać będziemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która przypada 19 marca.

 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 5. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 8. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafina prasa katolicka a przed kościołem gazetka parafialna „Bliżej Siebie” w której znajdziemy program rekolekcji.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 12. Zmarł Wiesław Skałka. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.30. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021

Wprowadzenie: W drugą niedzielę Wielkiego Postu wchodzimy wraz z Jezusem na Górę Przemienienia. Słyszymy słowa: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Jezus chciał umocnić wiarę swoich uczniów. Niech ta Eucharystia będzie dziś dla nas jak wejście na Górę Przemienienia, byśmy mogli powtórzyć za Piotrem: „dobrze, że tu jesteśmy”, a potem umocnieni wrócić do naszego krzyża.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30 dla dzieci a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w każdą niedzielę postną o godz.17.00.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania ze sakramentów świętych.

 5. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed każdą Msza św. oraz w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 a w piątek od 16.00 do 16.30 i od 17.15 do 18.00.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te które po Mszy św. złożymy do puszek jako wsparcie dla misjonarzy i biednych dzieci w krajach misyjnych.

 8. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 9. 13 marca w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Będą one trwały do środy. Już teraz tak planujmy swoje zajęcia abyśmy mogli każdego dnia uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

 10. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 11. Zmarła Bogumiła Cebulak. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ja Miłosierdziu Bożemu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021

Wprowadzenie: W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas pokuty i przygotowania do świętowania Chrystusowej Paschy. Jesteśmy wezwani do nawrócenia się, czyli odnalezienia drogi prowadzącej do Boga i do lepszego życia. Jezus kuszony na pustyni pokazuje nam, że duchowa przemiana wymaga samotności i walki. To, co grzesz­ne w nas musi umrzeć. Prośmy Pana, aby dał nam siłę do pokonania pokus i do owocnego przeżycia tego świętego czasu łaski. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 2. We wtorek o 17.30 Nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wspólnoty Okulary Wiary. W programie Adoracja i konferencja.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 6. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o naszą parafię zapewniamy o codziennej modlitwie w tej świątyni.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na pomoc biednym dzieciom w misyjnych krajach afrykańskich. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej ofiary.

 9. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Gorąco zachęcamy do kupna i czytelnictwa katolickiej prasy, która ma ogromne znaczenie formacyjne i informacyjne dla ludzi wierzących.

 10. Zmarł znany nauczyciel i samorządowiec Stanisław Ryszka. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Zmarł także Ryszard Schweda. Jego pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 na cmentarzu komunalnym w Kamienicy. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.02.2021

Wprowadzenie: Jako ludzie wierzący mamy wypełniać Bożą naukę i być wrażliwymi na dobro i miłość, ale też musimy być wrażliwi na zło i grzech, który paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy. Dlatego w dzisiejszą niedzielę z wielką wairą prośmy za trędowatym z Ewangeli i wołajmy do naszego Pana: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”.   

 1. Dzisiaj, jutro i we wtorek o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie przeproszeniem i wynagrodzeniem naszej parafii za grzechy karnawału oraz bluźnierstwa i zniewagi Pana Boga dokonywane w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj Adorację będzie prowadzić Apostolstwo Dobrej Śmierci, jutro Róże Żywego Różańca a we wtorek Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Uczyńmy co w naszej mocy, aby udziałem we Mszy św. i przyjęciem znaku popiołu rozpocząć czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli każdy katolik między 18 a 60 rokiem może spożyć dwa skromne posiłki i jeden obfitszy a pozostali związani są postem jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne według następującego porządku: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 5. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitwy przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 6. Ze względu na czas Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i wyrzeczeń. Pod chórem na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy zapisywać swoje postanowienia trzeźwości i abstynencji na czas Wielkiego Postu.

 7. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W czwartek o 19.00 zapraszany uczniów z klas 8 przygotowujacych się do bierzmowania na nabożeństwo pokutne i do sakramentu pokuty. 

 10. W piątek 19 lutego przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone. W naszej parafii zostanie w tej intencji odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”.

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy, aby każda rodzina naszej parafii włożyła swoją maleńką cząsteczkę w troskę o swoją parafię składając choć raz w roku dodatkową ofiarę na cele inwestycyjne w wysokości 100 zł. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Wszystkich dobrodziejów naszej parafii zapewniamy o modlitwie, aby Pan Bóg wynagradzał dobroć serca swoim błogosławieństwem i łaskami.

 13. Zmarł Edward Urbaniec. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.02.2021

Wprowadzenie: Przyszliśmy tutaj by doznać uzdrowienia i umocnienia, dzięki spotkaniu z naszym Zbawicielem. On ujmuje nas za rękę, jak teściową Szymona Piotra, byśmy mogli z miłością służyć innym. On chce wyjść na spotkanie wielu ludzi, by wyrzucać złe duch i przybliżać ich do Bożej miłości. On wreszcie zaprasza nas do modlitwy i spotkania z Bogiem Ojcem, byśmy mogli doświadczyć Jego miłosierdzia.

 1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W czawartek obchodzić będziemy wspomnienie M.B. z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Gorąco módlmy się za wszystkich dotkniętych bólem i cierpieniem a także za wszystkich pracowników służby zdrowia. Na Mszę św. w tej intencji zapraszamy o godz. 18.00

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej diecezji.

 7. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką a przed kościołem także parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”. Zachęcamy do kupna i czytania tej tak potrzebnej pomocy informacyjnej i formacyjnej.

 8. Zmarł Marian Mąsior. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.