Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.10.2021

Wprowadzenie : W dzisiejszą niedzielę misyjną przypominamy sobie że Bóg nie ma względu na osoby, dlatego wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Kończy się październik dlatego zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej także tych którzy z różnych powodów w niej w tym roku nie uczestniczyli. Różaniec każdego dnia o godz. 17.30.

 2. Wtorek o godz. 18.00 Spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie, po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

 3. Także w środa godz. 19.00 Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy nowych członków, którzy po przebytych misjach parafialnych pragną kontynuować formację Ewangelizacyjną.

 4. W środę o 19.00 spotkanie wspólnoty okulary wiary. temat spotkania ' Joga - dlaczego nie?'.

 5. W czwartek 28 października o godz. 18.45 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

 6. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców kandydatów do bierzmowania z obecnych klas ósmych. Po spotkanie formacyjno-organizacyjne w kościele.

 7. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o 13.15.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Nasi Misjonarze przekazują także serdeczne słowa wdzięczności za hojną ofiarę im złożoną na zakończenie Misji Świętych.

 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 10. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna.

 11. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci. Dajmy świadectwo naszej kultury, zrozumienia i troski o dobro swojej parafii i cmentarza za co już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

 12. Młodzież oazowa od soboty 30 października do 2 listopada, będzie rozprowadzać znicze i lampki nagrobne. Cały dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Już teraz dziękujemy za okazane wsparcie.

 13. Zmarła Bożena Staniczek. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.10.2021

Wprowadzenie: Dzisiaj kończymy w naszej Rodzinie Parafialnej czas Świętych Misji. Uwielbiamy Pana Boga za wszelkie łaski i dobro, które w minionym czasie stało się naszym i całej naszej parafii udziałem. Jednocześnie modlimy się i błagamy o trwałe owoce tego czasu w naszym życiu. Swoją ofiarą chcemy wynagrodzić naszym Misjonarzom trud głoszenia Słowa Bożego i wspierać dzieła misyjne przez nich prowadzone.

 1. Kończymy święty czas Misji Świętych. Z całego serca składamy podziękowanie naszym misjonarzom – ks. Michałowi i ks. Zenonowi z głoszenie nam Słowa Bożego. Serdeczne Bóg zapłać Wam Kochani Parafianie za piękne świadectwo wiary i codzienny udział w Misjach. Życzmy sobie aby ten czas przynosił trwałe owoce naszego dobrego i pobożnego życia wiernego Panu Bogu i Kościołowi.

 2. Wspaniałym owocem przeżytych Misji Świętych jest trzydziesta Róża Żywego Różańca, której patronem jest Prymas Tysiąclecia bł. kard. Stefan Wyszyński. We wtorek po wieczornej Mszy w. zapraszam Członków tej Róży na krótkie spotkanie. Wybierzemy Zelatorkę lub Zelatora i ustalimy dzień poświęcenia tej Róży.

 3. Zachęcamy do trwania na modlitwie różańcowej która w naszej świątyni jest codziennie o godz. 17.30.

 4. Dzisiaj o 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.

 5. W poniedziałek zakończymy tegoroczne czuwania fatimskie. O godz. 18.00 zapraszamy na Godziną Różańcową. O 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy procesją i Apelem Jasnogórskim.

 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek na Mszę Św. o godz. 16.30 zapraszamy uczniów klas III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.

 9. Także w piątek spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 17.15 spowiedź św. dla młodzieży, różaniec a o 18.00 Msza św.

 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się o wyrozumiałość i ofiarność do wszystkich parafian. Pamiętajmy, że parafia i wszystko, co z nią związane to nasze wspólne dobro i wizytówka. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Dobrodziejów zapewniamy o stałej modlitwie.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Można też wypisać i wydrukować wypominki za pomocą strony internetowej do czego zachęcamy. Unikniemy wówczas częstego kłopotu związanego z odczytaniem ręcznego pisma. Formularz wypominki jest na stronie w zakładce „Aktualności”.

 13. W gablotce znajduje się Dyplom nadany Naszej Parafii przez Miva Polska za ofiary złożone w lipcu przy poświęcaniu pojazdów na środki transportu dla misjonarzy.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.10.2021

Wprowadzenie: Uroczystością Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu rozpoczynamy święty czas umocnienia naszej wiary i miłości oraz czas naszej przemiany i odnowy jakim są Misje Święte.  Naszemu Patronowi powierzamy ten święty czas i gorąco się modlimy abyśmy ten czas jak najlepiej przeżyli i wykorzystali. Dzisiejsza niedziela to także kolejny Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie Czcigodnych naszch misjonarzy - ks. Michała Olszewskiego i ks. Zenona Siedlarz , którzy prowadzić nas będą przez najbliższy tydzień do Pana Boga.

 1. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 2. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy przez ten tydzień codziennie o godz. 8.30 i 17.30.

 3. Zapraszamy Wszystkich Parafian do codziennego udziału w misjach świętych. Nauki misyjne będą podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz od poniedziałku do soboty na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Od dzisiaj do piątku o godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo ewangelizacyjne, które jest ważnym dopełnieniem nauk misyjnych.

 4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te, które po Mszy św. złożymy na stypendia dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży w ramach Dnia Papieskiego.

 5. W przyszłą niedzielę swoją ofiarą będziemy chcieli wynagrodzić trud głoszenia Misji Świętych naszym Misjonarzom i wspomóc dzieła ewangelizacyjne przez nich prowadzone. Polecamy ją Waszej ofiarności.

 6. Jako owoc Świętych Misji chcemy utworzyć kolejną trzydziestą Różę Różańcową, której patronem byłby błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Bardzo prosimy chętnych do zgłoszenia się u Księdza Proboszcza lub pani Marii Ryszka.

 7. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł dotyczący naszej parafii. Zapraszamy również do korzystana z naszej strony internetowej

 8. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie rocznice i jubileusze za żywych. Decydując o ilości zamawianych Mszy św. weźmy też pod uwagę przyszłe godziwe stypendium mszalne. Prosimy, aby oczekując na zapisanie intencji zachować bezpieczny dystans i używać maseczki na usta i nos.

 9. Zmarł Bronisław Litwin. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.10.2021

Wprowadzenie: Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 1. Dzisiaj i codziennie o 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo różańcowe.

 2. W poniedziałek 4 października przypada Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu patrona naszej parafii. Zapraszamy Parafian do udziału w Eucharystii.

 3. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także chętnych Parafian.

 4. W środę zapraszamy na spotkanie Zespół Charytatywny. Prosimy ludzi dobrego serca o włączenie się w życie i działalność tej Wspólnoty.

 5. W czwartek przypada wspomnienie N.M.P. Różańcowej. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej i wieczornej Mszy św. Wszystkich Członków Róż Różańcowych. Modlić się będziemy w tym dniu szczególnie za Was. Różaniec poprowadzi i Mszy św. przewodniczył będzie Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. dr Marek Studenski, który też wygłosi Słowo Boże. Uczcijmy swoje święto patronalne obecnością na różańcu i Mszy św.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 6. O godz. 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św..

 7. Wieczorną Msza św. w sobotę rozpoczniemy w naszej parafii czas Misji Świętych. Pod chórem i na bocznych ołtarzach jest wyłożone zaproszenie i plan Misji. Bardzo prosimy aby znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii. Bądźmy apostołami Misji Świętych i podajmy to zaproszenie sąsiadom, których może dziś nie będzie w kościele a zwłaszcza nowym mieszkańcom naszej parafii. Misje święte prowadzić będzie dwóch znanych i cenionych misjonarzy - Księża Sercanie ks. Michał Olszewski i ks. Łukasz Ogórek.

 8. W przyszłą niedzielę nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie odpust, ku czci naszego patrona św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian zwłaszcza na sumę odpustową o godz. 12.00. Do uroczystości odpustowej i zyskania odpustu zupełnego przygotujmy się korzystając ze spowiedzi świętej. Spowiedź św. codziennie 15 minut przed Mszą św..

 9. Także w przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna także „Mały Gość Niedzielny”. Przed kościołem można też kupić gazetkę parafialną „Bliżej Siebie” w której znajdziemy wiele ciekawych artykułów, wywiady z nowym księdzem wikarym Dawidem i księdzem diakonem Tomaszem a także plan Misji Świętych. Zapraszamy też na stronę internetową naszej parafii.

 11. Na parkingu przez domem katechetycznym stoi duży kontener do którego możemy przynieść makulaturę. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na zbudowanie i wyposażenie stołówki dla ubogich dzieci w Pariacoto prowadzonej przez Ojców Franciszkanów. Bardzo prosimy Parafian o włączenie się do tej zbiórki i ofiarowanie makulatury, która często zalega i przeszkadza nam nawet w domu. Zbiórka makulatury trwać będzie do 7 października. Za przyniesioną już makulaturę składamy serdeczne podziękowanie.

 12. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Księżom Oblatom.

 13. Zmarł Andrzej Duźniak. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy go Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.09.2021

Wprowadzenie: Jako rodzina Boża gromadzimy się wokół ołtarza. Nasz Mistrz Jezus przypomina nam dzisiaj ważne słowa: „Jeśli nie jesteś przeciwko Mnie – jesteś ze Mną”. On mimo naszych grzechów i słabości chce się z nami spotkać. Jego Słowo i Ciało nie są nagrodą dla doskonałych ale pokarmem dla słabych. Skorzystajmy z tego pokarmu otwierając nasze serca na działanie Bożej łaski w tej Eucharystii.

 1. Dziś o 17.15 czytanie zalecek rocznych i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. O godz. 19.00 zapraszamy na krąg biblijny. Pochylamy się nad Ewangelią św. Jana z punktu widzenia św. Tomasza z Akwinu.

 3. Jutro o godz. 16.30 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców którzy chcą posłać dziecko do Wczesnej Komunii św. a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Także we wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca oraz Grupę Wsparcia Po Starcie.

 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Również w środę po Mszy wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 8. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W imieniu wielu parafian prosimy prowadzących adorację aby w każdy czwartek od 17.30 był czas osobistej modlitwy i adoracji w ciszy.

 9. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w sakramentach świętych.

 11. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5. O godz. 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św. dla dzieci.

 12. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do częstego udziału w tej To zaproszenie niech przyjmą także wszyscy Członkowie Róż Żywego Różańca. Różaniec będzie w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

 13. Z racji pierwszego piątku zapraszamy do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św. a dodatkowo w czwartek podczas adoracji od godz. 17.00 a w piątek od 6.30 do 7.00 oraz od 17.15 do 18.00.

 14. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gdyby w domu były jakieś oznaki epidemii to prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy.

 15. W sobotę 9 października rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Trwać będą do niedzieli 17 października. Już dziś tak planujmy nasze zajęcia aby codziennie w nich uczestniczyć. Za tydzień otrzymamy cały program Misji Świętych.

 16. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary także te, które po Mszy św. możemy złożyć na wsparcie działalności Stowarzyszenia Św. Brata Alberta.

 17. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 18. Od 1 do 7 października będzie w naszej parafii organizowana zbiórka makulatury na misje. Akcja ta prowadzona jest od 2014 roku i dzięki niej udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Sudanie Południowym. Obecna zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w miejscowości Pariacoto, gdzie zostali zamordowani dwaj polscy franciszkanie: O. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Obecnie Ojcowie Franciszkanie prowadzą tam szkołę dla ubogich dzieci. Pomoc w realizacji tej budowy będzie pomnikiem od mieszkańców Podbeskidzia dla naszych Błogosławionych. Kontener na makulaturę będzie stał na parkingu przy wjeździe na probostwo. Prosimy Parafian o życzliwe potraktowanie tej zbiórki i ofiarowanie makulatury, która często nawet przeszkadza w domu.

 19. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego zwraca się z prośbą o oddanie głosu na projekt 'Cyfrowa Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy - modernizacja pracowni komputerowych i sieci szkolnej' zgłoszony przez szkołę w osiedlowym Budżecie Obywatelskim Bielska - Białej 2022. Szczegóły na plakacie, oraz na parafialnym Facebooku.

 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.19

Wprowadzenie: Wierząc że Pan podtrzymuje całe nasze życie, stajemy przy Jego ołtarzu z tym wszystkim, co wydarzyło się w minionym tygodniu. Mądrości Odwiecznej chcemy oddać nasze sprawy, także nasz grzech i naszą słabość. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

 1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory niedzielne.

 2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 3. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Okulary Wiary”

 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży klas VII i VII oraz młodzieży klas I licealnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. a o 18.00 Msza św. Wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowanie serdecznie zapraszamy.

 7. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły u p. Ratowskiej

 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na rzecz kuchni społecznej prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 12. Serdecznie zapraszamy na UWIELBIENIE NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA Z EWANGELIĄ, które odbędzie się w sobotę, 25 września br. w Namiocie przy Parku Słowackiego w Bielsku-Białej (ul.Piastowska, obok Bielskiego Centrum Kultury) w godzinach 19:00-20:30. Będzie to czas radosnego śpiewu, modlitwy, świadectwa i głoszenia Słowa.

 13. Zmarły nasze parafianki Jadwiga Popiołek jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00, oraz Joanna Wąsowicz, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.12

Wprowadzenie: Każda Msza św. jest zgromadzeniem w jedności z naszym Panem i Bogiem oraz jedności z siostrami i braćmi. W ten sposób stanowimy jedno ciało – Kościół, którego Chrystus jest Głową. Niech tan czas wspólnej modlitwy umocni nas w budowaniu jedności i miłości. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne a o 19.00 Krąg Biblijny.
 2. Jutro przypada kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 18.00 Godzina Różańcowa, o 19.00 Msza św. a od godz. 20.00 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy czuwanie procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
 3. We wtorek o 17.00 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 5. We wtorek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Wzgórzu Trzech Lipek w Starym Bielsku o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta Bielska - Białej. Zachęcamy do udziału w niej naszych parafian.
 6. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 7. Również w środę Mszą św. rozpoczynamy spotkanie odnowy w Duchu Świętym. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce.
 8. W piątek o godz. 16.30 Msza św. dla 3 klas Szkoły Podstawowej, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii świętej. Serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.
 9. Domowy Kościół zaprasza na pierwszy wieczór ze świętym. Wydarzenie mające na celu przybliżenie świętych i parafii, którym patronują. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku. Zapraszamy wszystkie rodziny.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 24 września 2-dniową pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły i zapisy u p. Ratowskiej.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.
 12. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Oby wszystkie rodziny wykazały się zrozumieniem i wzięły odpowiedzialność za utrzymanie oraz rozwój swojej parafii. Dobrodziejów troszczących się o swoją parafię zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.
 13. W przedsionku zakrystii można nabyć parafialną prasę religijną. Zachęcamy też do korzystania ze strony internetowej naszej parafii.
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021.09.05

 

 

 

Wprowadzenie: Po ostatnim tygodniu wakacji gromadzimy się wokół ołtarza naszego Pana. Jemu przynosimy nasze sukcesy, porażki, ale też nagromadzone problemy i trudności. Dziękujemy za dobro które stało się naszym udziałem, które otrzymaliśmy od innych ludzi ale przede wszystkim od Pana Boga. Jemu też powierzajmy swoją przyszłość a przede wszystkim nowy rok szkolny i katechetyczny. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Próba chóru parafialnego w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy chętnych którzy pragną przez śpiew chwalić Boga i upiększać liturgię.
 7. W piątek dzień eucharystyczny dla VI klas Szkoły Podstawowej. Od 15.45 okazja do spowiedzi św. a o 16.30 Msza św. Bardzo serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy.
 8. W sobotę o godz. 9.30 zapraszamy dzieci na Scholę, a o 10.00 Dzieci Maryi .
 9. Również w sobotę o godz. 8.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, zapraszamy nowych kandydatów.
 10. Młodzież zapraszamy na spotkania wspólnoty oazowej w każdy piątek. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. wieczorną.
 11. Krąg biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy w przyszłą Niedzielę po wieczornej Mszy św. do domu katechetycznego.
 12. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Można też zakupić Małego Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.
 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej diecezji.
 14. W przyszłą niedzielę decyzją ks. Biskupa Ordynariusza. We wszystkich parafiach diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz po mocy uchodźcom z Afganistanu. Prosimy, aby zbiórkę przeprowadził zespół charytatywny.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

Adres strony internetowej naszej parafii : www.wapienica.wiara.org.pl


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.08.2021

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Te Deum laudamus – Ciebie Boże chwalimy i dziękujemy - za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia.

 1. Od dzisiaj z woli Księdza Biskupa Ordynariusza posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna ks. Dawid Kubień - pochodzący z Zabrzega i ks. diakon Tomasz Kramarczyk - pochodzący z Osieka. Bardzo serdecznie witamy Księży w naszej parafii. Przez orędownictwo św. Franciszka prosimy o potrzebne dla nich Boże łaski i życzymy zdrowia, sił, mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego aby ich duszpasterstwo w naszej rodzinie parafialnej było owocne.

 2. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary.

 3. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.

 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Katechetów na spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 5. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 6. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom i nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 8.00 a całą młodzież o godz. 18.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.

 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. Wraz z nowym rokiem szkolnym po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy działalność wszystkich grup i wspólnot duszpasterskich i modlitewnych. Zachęcamy do umacniania swojej wiary włączając się w ich życie i działalność. Niech znakiem żywotności naszej rodziny parafialnej będą mocne i aktywne wspólnoty duszpasterskie.

 9. W czwartek po Mszach św. będziemy modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 10. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem.

 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego korzystania w te dni ze sakramentu Pokuty i Eucharystii a także do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 12. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4 i 5. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy rodziców, aby wypełniając swoje powołanie rodzicielskie pamiętali o sakramentalnym spotkaniu z Bogiem swoich dzieci.

 13. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 a popołudniu od 17.15. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.

 14. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gdyby w domu były jakieś oznaki epidemii prosimy zaproszenie kapłana odłożyć na czas późniejszy.

 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia „Mały Gość Niedzielny”.

 16. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Mszę św. dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i przedszkolnych w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o pomoc i współpracę aby wszystkie dzieci mogły regularnie w niej uczestniczyć. Tak więc w przyszłą niedzielę wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 12.00 a dzieci klas pierwszych niech przyjdą z tornistrami. Poświęcimy Wasze tornistry, podręczniki i przybory szkolne aby Pan Bóg błogosławił waszej nauce i zdobywaniu mądrości, wiedzy i pobożności.

 17. Zmarła Helena Raczek. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.08.2021

Wprowadzenie : Wdzięczni Bogu za miniony tydzień, przychodzimy do ołtarza aby dziękować i prosić o potrzebne łaski w pielgrzymce ku wiecznej radości. Przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby karmić się Słowem życia i Pokarmem, który pochodzi z nieba. Eucharystia jest świadectwem naszej wiary, którą otrzymaliśmy podczas chrztu świętego, jako łaskę daną za darmo od Boga.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni piękny koncert słowno - muzyczny pt. „Polskę mam w sercu” w wykonaniu znanego aktora Jerzego Zelnika i towarzyszących mu muzyków. Program tego koncertu poświęcony jest zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert wszystkich Parafian i naszych Gości.

 2. Dzisiaj wyjątkowo nieszporów nie będzie.

 3. Jutro po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski za przyczyną św. O. Pio obecnego wśród nas w znaku Świętych Relikwii.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 6. W czwartek przypada uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00 wszystkich Parafian a szczególnie Czcicieli Jasnogórskiej Matki.

 7. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Wspólną modlitwą chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny. A w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie przygotowawcze do sobotniej Mszy św. odpowiedzialnych za wszystkie grupy duszpasterskie.

 8. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą SUMĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 10. W przedsionku zakrystii możemy kupić parafialną prasę religijną. Zachęcamy bardzo do kupna i czytania prasy katolickiej.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Księżom Salwatorianom w Trzebini.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.