Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.05.2022

Wprowadzenie: 'Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę' - mówi dziś do nas Pan Jezus. Wypełnienie nauki i przykazań Jezusa to język, w którym możemy Mu odpowiedzieć na miłość. Konsekwencją naszej miłości do Jezusa jest to, że wypełniamy Jego przykazania, odkrywamy, jak bardzo jesteśmy kochani przez Jego Ojca i gościmy w sobie Ojca i Syna.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 2. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Początek modlitw w poniedziałek, worek i środę o godz. 17.30. Modlitwy te połączymy z nabożeństwem majowym.

 3. Jutro po Mszach św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez przyczynę św. O. Pio.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Wsparcia Po Stracie.

 5. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Matki. Zapraszamy na majowe nabożeństwo i Mszę św. Wszystkie Matki naszej parafii a także dzieci, które do życzeń niech dołączą dar wdzięcznej modlitwy za swoją Mamę.

 6. W piątek o godz. 17.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, Msza św. i spotkanie formacyjne w kościele.

 7. Od piątku nabożeństwa majowe łączyć będziemy z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 8. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja ks. diakon Tomasz przyjmie święcenia kapłańskie. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę za ks. diakona Tomasza i Wszystkich Diakonów, którzy przyjmą święcenia.

 9. Także w sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o godz. 13.15.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem możemy nabyć majowy numer gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 12. Informujemy zainteresowanych rodziców, że odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci, które były do Wczesnej Komunii św. w roku 2019 i 2020 odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 10.30.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.05.2022

Wprowadzenie: W Eucharystii doświadczamy, że Bóg jest z nami. Odkrywamy także, jak bardzo nas kocha. Dziś w Ewangelii pozostawia nam przykazanie miłości wzajemnej. Z Eucharystii czerpiemy siły do uobecniania miłości, jakiej sami doznajemy od Boga. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert muzyki organowej. Wystąpi znany muzyk Michał Duźniak – organista i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie improwizacje do pieśni maryjnych. Serdecznie Parafian i Gości zapraszamy.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

 3. We wtorek o godz. 19.00 Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na majówkę przy kapliczce obok cmentarza.

 4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. Także w środę zapraszamy na spotkanie wspólnoty Okulary Wiary. 

 6. W czwartek po Mszach św. modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i parafię o potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Mamre.

 8. W czwartek od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby, które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dokumentem tożsamości.

 9. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed poranną Mszą św. Koronka a o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Siostry Faustyny.

 10. W piątek wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na wydarzenie ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' początek o 19.00 przy kaplicy św. Wendelina w Rudzicy. W planie Nabożeństwo Majowe, Msza święta i historia kaplicy.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 5.00 wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Podlasie i Mazury.

 12. W przedsionku zakrystii można zakupić prasę religijną.

 13. W naszej diecezji rozpoczął się proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka. Ksiądz Biskup Roman Pindel zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka – zarówno pozytywne, jak i negatywne – aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej do dnia 25 czerwca 2022.

 14. Bóg zapłać za każdą złożoną na potrzeby naszej parafii ofiarę. W tym trudnym czasie ma to ogromne znaczenie. Rodzicom dzieci komunijnych składamy podziękowanie za ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii przy okazji I Komunii swoich dzieci. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie. Oby to grono ludzi zatroskanych i kochających swoją parafię nieustannie się powiększało. Bóg zapłać także za ofiary na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, które po Mszy św. możemy złożyć do puszki.

 15. Parafia w Jaworzu organizuje 29 maja rowerową pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii w Jaworzu.

 16. Zmarli nas parafianie: Patryk Terkiewicz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00, Andrzej Solarz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 i Janina Faruga której pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.05.2022

Wprowadzenie: Dzisiejsza Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw O Powołania Kapłańskie i Zakonne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele.

 1. Dzisiaj druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 przystąpi do I Komunii św. Razem z dziećmi bardzo się cieszymy i życzymy im wierności Panu Jezusowi do końca życia. By tę radość i wiarę umocnić zapraszamy dzieci do przeżywania tzw. „Białego Tygodnia”.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczorne uwielbienie.

 4. Także we wtorek o 18.30 odbędzie się spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Podlasie i Mazury.

 5. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek przypada pierwsze czuwanie fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa o 19.00 Msza św. a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Czuwanie zakończymy procesją wokół naszego kościoła i Apelem Jasnogórskim.

 7. W sobotę o godz. 12.00 ostatnia grupa dzieci klas 3 przystąpi w naszej świątyni do I Komunii św.

 8. Po długiej przerwie w przyszłą niedzielę 15 maja o godz. 19.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert muzyki organowej. Wystąpi znany organista Michał Duźniak – organista i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie improwizacje do pieśni maryjnych. Serdecznie Parafian i Gości zapraszamy.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Składamy także podziękowanie za ofiarowaną makulaturę na cele misyjne. W naszej parafii zebrano dwa duże kontenery makulatury.

 10. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Ofiarnością i wspaniałomyślnością okażmy swoją troskę i pomoc swojej parafii a także solidarną odpowiedzialność za jej rozwój. Za każdą złożoną ofiarę składamy podziękowanie i modlimy się aby Pan Bóg Dobrodziejów parafii darzył potrzebnymi łaskami.

 11. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną a przed kościołem także nowy numer parafialnej gazetki „Bliżej Siebie”.

 12. Za tydzień do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną i informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych a Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej ofiary.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.05.2022

Wprowadzenie: Gromadzimy się na uczcie miłości. Jezus kochający nas bez granic, po raz kolejny daje siebie samego w ofierze, jako pokarm na wieczność. Również swoim słowem uczy, jak dzielić się nieocenionym darem Bożym – miłością. Niech ta Eucharystia będzie naszym dziękczynieniem za Miłość.

 1. Dzisiaj o 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 3. Jutro po Mszach św. modlitwy do św. Jana Pawła II i możliwość uczczenia Jego Relikwii przez dotknięcie ręką. Zachęcamy parafian a zwłaszcza całe rodziny do polecania się Jego wstawiennictwu.

 4. Także jutro obchodzić będziemy dzień flagi państwowej. Pomyślmy o wyrażeniu naszego patriotyzmu przez wywieszenie na domu flagi narodowej i zachowajmy ją także na Uroczystość 3 maja.

 5. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 6. We wtorek przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. To dla nas Polaków szczególna okazja by swoją modlitwą otoczyć naszą Ojczyznę, która tak bardzo modlitwy potrzebuje. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Kancelaria parafialna we wtorek nie będzie czynna.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni do liczniejszego korzystania z sakramentów świętych.

 9. W czwartek o godz. 7.00 z parkingu przy probostwie wyjedziemy na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa. Jest jeszcze ponad 20 wolnych miejsc. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 10. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 4, 5 i 6. Od 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św.

 11. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian którzy nie mogą przyjść do Kościoła. Jak zwykle prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 12. W sobotę w czasie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klasy 3 a i 3 b przystąpią do I Komunii św. zaś w niedzielę o 10.30 dzieci klasy 3 c i 3 d. Bardzo prosimy parafian zwykle uczestniczących we Mszy św. o godz. 10.30 aby skorzystali z Eucharystii o godzinie wcześniejszej bądź późniejszej gdyż ławki będą zarezerwowane dla dzieci i ich rodzin.

 13. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia mały Gość Niedzielny.

 14. Na parkingu obok domu katechetycznego do środy rana trwa zbiórka makulatury. Tym razem wspomagamy misjonarzy w Boliwii. Zachęcamy parafian do ofiarowania makulatury która nieraz zalega i zajmuje miejsce w naszych domach.

 15. Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone na potrzeby naszej diecezji.

 16. Dziękujemy rodzinom które przyjęły do swojego domu pielgrzymów z Cieszyna.

 17. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwie.

 18. Zmarł Zdzisław Szramski, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00 oraz Stanisław Zwardoń, jego pogrzeb będzie w środę o 13.00. Powierzmy zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.04.2022

Wprowadzenie: Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala i nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. A my powtarzajmy ze św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie! Składka dzisiejsza przeznaczona jest na diecezjalne cele charytatywne.

 1. Pod zwykłymi warunkami czyli spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu może dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego zyskać odpust zupełny każdy kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Wierzę, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie. Udziela się też odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.

 2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzony jest Dzień Dobra. W całej Polsce odbywają się z tej okazji kiermasze, pikniki, festyny, koncerty, pokazy i wiele innych wydarzeń. W Diecezji Bielsko Żywieckiej obchody Dnia Dobra zostaną zainaugurowane o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w Bielskim Centrum Kultury oraz Miejskim Domu Kultury w Żywcu. Następnie odbędą się koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

 3. Dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji w sobotę na Mszę św. o godz. 09.30 zapraszamy naszych chorych i seniorów parafii. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku w domu katechetycznym. Ufamy że zaproszenie zostanie przyjęte i nareszcie spotkamy się na modlitwie i przy stole, tym bardziej że przez ostatnie lata z powodu epidemii spotkania takie nie były możliwe. Zespół Charytatywny prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Was Drodzy Parafianie prosimy o pomoc w podwiezieniu czy dotarciu do kościoła naszym chorym i seniorom.

 4. Dziś od 17.15 czytanie rocznych zalecek a potem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 5. Jutro przypada święto św. Marka. W tym dniu tradycyjnie modlimy się o urodzaje i dobre plony. Początek modlitw w naszej świątyni rano o godz. 06.30.

 6. We wtorek obchodzić będziemy przeniesioną z soboty z powodu Oktawy Zmartwychwstania uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.

 7. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 8. Także we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 9. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 10. Po wieczornej Mszy św. w środę zapraszamy na pierwsze spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w domu katechetycznym.

 11. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na drogę światła wokół naszej świątyni. Na nabożeństwo prosimy zabrać świecę

 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele charytatywne naszej diecezji.

 14. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

 15. 5 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Leśniowa. Zapisy wraz z wpłatą 50 zł w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 16. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę od 22 do 26 maja na Podlasie i Mazury. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

 17. W piątek przybędzie do nas grupa 10 pielgrzymów z Cieszyna, którzy zmierzać będą do Łagiewnik. Bardzo prosimy rodziny o przyjęcie pielgrzymów na noc do swojego domu. Za życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy zgłosić w zakrystii.

 18. W sobotę wyrusza z Hałcnowa Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik. O godz. 12.00 Msza św. a potem wymarsz pielgrzymów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 19. Od jutra do 4 maja w naszej parafii na parkingu obok domu katechetycznego trwać będzie kolejna zbiórka makulatury. Tym razem wspomagać będziemy misjonarzy w Boliwii. Zachęcamy parafian do ofiarowania makulatury która nieraz zalega i zajmuje miejsce w naszych domach.

 20. Rada Osiedlowa prosi o ogłoszenie że planowany na dzisiaj festyn przy Klimczokówce został przeniesiony na 15 maja.

 21. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Św. Franciszka.

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2022

Wprowadzenie: Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełnia nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością. Ofiara dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, pełnych nadziei, miłości i optymizmu oraz zdrowia i pomyślności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały niech darzy Was także Swoim błogosławieństwem w codziennym życiu i niech Was umacnia w drodze do świętości.

 2. Dziękujemy młodzieży oazowej za przygotowanie ciemnicy a Oazie Rodzin za przygotowanie Bożego Grobu. Panu Piotrowi za piękne doświetlenie tych dekoracji. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej, panu Januszowi naszemu organiście, pani Krystynie i panu Grzegorzowi, którzy zadbali o piękny wystrój naszej świątyni na dni Świętego Triduum i Święta Wielkanocne. Wam Wszystkim Drodzy Parafianie Bóg zapłać za tak liczny udział w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego.

 3. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nieszpory świąteczne o godz. 17.30.

 4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odprawiamy ją przed ranną Mszą św. o godz. 6.45 a jutro o godz. 8.45.

 5. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego a składka przeznaczona będzie na potrzeby wyższych katolickich uczelni.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty Okulary wiary

 10. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Mamre.

 12. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 13. W piątek 22 kwietnia nie będzie czynna kancelaria dla narzeczonych o godz. 19.00.

 14. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji ks. prob. Jerzego, który obchodził będzie swoje imieniny. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy.

 15. Również w sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną która się odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii a także dary stołu nam ofiarowane. Dobrodziejów zatroskanych o naszą parafię i nas kapłanów zapewniamy o swojej modlitwie.

 17. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Przed kościołem możemy zakupić świąteczne wydanie gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 18. W środę 27 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym.

 19. Informujemy, że majowa pielgrzymka na Podlasie i Mazury odbędzie się więc prosimy o uzupełnienie danych i wpłacenie zaliczki osoby które tego jeszcze nie uczyniły. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów będzie 10 maja po wieczornej Mszy św.

 20. Rada Osiedla Wapienica 23 kwietnia zaprasza mieszkańców na wielkie sprzątanie Wapienicy. Zbiórki uczestników będą miały miejsce o godz. 9.00 na terenie parkingu pod zaporą na ul. Tartacznej oraz w rejonie boiska piłkarskiego na ul. Lajkonika. Szczegóły w gablotce.

 21. Od 25 kwietnia do 2 maja trwać będzie w naszej parafii kolejna zbiórka makulatury. Tym razem wspomagać będziemy misje w Boliwii.

 22. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.


  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.04.2022

Wprowadzenie : Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się na „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa. Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela.

 1. Składamy podziękowanie Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w pięknej akcji „Paczka dla Ukrainy”. W naszej parafii przygotowano 70 takich paczek dla rodzin dotkniętych okrutną wojną. Dobroć serca Parafian jest naprawdę ujmująca i godna podziwu. Niech Pan Bóg swoimi łaskami tę dobroć wynagradza.

 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejsze dni tego tygodnia to największe dni Roku Liturgicznego – są to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Uczyńmy, co w naszej mocy, aby wszyscy członkowie naszej parafii uczestniczyli w tych najważniejszych wydarzeniach zbawczych.

 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale i ostatnie kazanie pasyjne. Już teraz Księdzu Diakonowi Tomaszowi serdecznie dziękujemy za głoszenie kazań pasyjnych i prowadzenie nas przez dni Wielkiego Postu.

 4. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii podczas dni Wielkiego Tygodnia:
  Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – przed Mszami św. oraz od 18.30 do 20.30
  Wielka Środa – przed Mszami św. oraz od 16.00 do 18.00 i od 18.30 do 20.30
  Wielki Czwartek – od 7.00 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45 i od 20.00 do 22.00
  Wielki Piątek – od 7.00 do 9.30 oraz od 15.30 do 16.45 i od 19.00 do 22.00
  Wielka Sobota – od 7.00 do 10.00.
  Jest wiele okazji do korzystania ze Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli go przeżyć spokojnie i godnie, bez niepotrzebnego stania w długiej kolejce. Obyśmy tylko z tych okazji korzystali i nie odkładali spowiedzi na Wielką Sobotę o co bardzo Was prosimy.

 5. Dzisiaj na zakończenie Gorzkich Żali a także w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca.

 7. W środę o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego rodziców i chrzestnych dzieci, które we Wielkanoc przyjmą chrzest święty.

 8. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i wtorek o zwykłej porze. W środę tylko rano od 7.30 do 8.30. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

 9. Święte Triduum Paschalne to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą św. Wieczerzy Pańskiej a kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKI CZWARTEK - to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa a także wspomnienie zdrady, pojmania i uwięzienia Jezusa. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. adoracja przy ciemnicy do godz. 23.00. Adorację przy ciemnicy od 21.00 prowadzić będzie młodzież oazowa a od 22.00 Odnowa w Duchu Świętym.

WIELKI PIĄTEK - to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 9.00. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. a Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz.17.00. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 23.00. Od godz. 21.00 czuwanie prowadzi – Kościół Domowy a od 22.00 rozważania i modlitwy prowadzić będzie młodzież oazowa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiara w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA - to pamiątka pobytu Jezusa w grobie, adoracji przy Bożym Grobie i Uroczystej Wieczornej Liturgii Paschalnej o godz. 19.00, którą rozpoczynamy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego, co obwieści nam procesja rezurekcyjna. Tradycyjnie już w Wielką Sobotę zachowajmy post, jako wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć nie jest on obowiązkowy. Na wieczorną liturgię prosimy zabrać z sobą świecę z okapnikiem.

 1. Dzieci Maryi i Schola zapraszają dzieci na wspólne czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę o godz. 10.00.

 2. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym kościele będzie w Wielką Sobotę o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00.

 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

 4. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa ofiara na potrzeby naszej parafii a zwłaszcza na pokrycie rachunków za gaz i energię elektryczną naszych parafialnych budynków. Parafia traktowana jest jak firma i takie stawki za energię i gaz są nam nakładane. W sumie musieliśmy zapłacić za listopad i grudzień 32 tysiące a za styczeń i luty prawie 35 tysięcy. To więcej niż suma wszystkich składek niedzielnych w tym czasie. Dlatego bardzo prosimy aby każdy pracujący i Wszystkie Rodziny włączyły się w troskę o swoją parafię i jej dobro.

 5. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem jest także do nabycia świąteczne wydanie gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego i jak najlepiej przeżytego Wielkiego Tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2022

Wprowadzenie: Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu. Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 

 1. Składamy podziękowanie Wszystkim Parafianom, którzy tak sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Oby ten święty czas owocował naszym życiem poddanym prawu Bożemu.

 2. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Na zakończenie Gorzkich Żali będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel można też składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. W środę przypada pierwsza rocznica śmierci ks. prałata Krzysztofa Ryszka. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza podczas Mszy w. o godz. 18.00.

 7. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. W piątek zapraszamy dzieci o 16.30 na Drogę Krzyżową zaś dla dorosłych i młodzież o 17.30.

 10. W sobotę z posługą sakramentalną chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. To odwiedziny przedświąteczne. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 11. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie wszystkich Mszy świętych a procesja o godz. 9.00 i 12.00.

 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 14. Zespół Charytatywny przed kościołem sprzedaje paschaliki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 15. Razem z Caritas Polska zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Aby włączyć się w dzieło należy pobrać w parafii dedykowany karton, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dołączonych do kartonu. Znajduje się tam dokładny opis produktów, waga kartonu, logo akcji do naklejenia na karton oraz list do rodzin w języku ukraińskim. Tak przygotowane paczki prosimy z powrotem dostarczyć do parafii. Zostaną one wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień. Osoby czy rodziny które chcą przygotować paczkę proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii abyśmy wiedzieli ile kartonów zakupić. Więcej informacji i lista potrzebnych artykułów na stronie internetowej.

 16. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.03.2022

Wprowadzenie: Rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy usłyszane Boże Słowo dobrze zrozumieli i aby ono w naszym życiu wydało plon stokrotny. Serdecznie witamy wśród nas księdza dra Wojciecha Węgrzyniaka naszego rekolekcjonistę. Życzymy Czcigodnemu Księdzu, wiele światła i mocy Ducha Świętego, sił, zdrowia i aby w nas znalazł uważnych słuchaczy Bożego Słowa, pragnących słowo zamieniać w czyn.

                    

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Święte, zachęcamy wszystkich parafian do codziennego w nich uczestnictwa. Zapraszajmy do udziału w nich także tych, którzy rzadziej bywają w naszej świątyni. Nauki ogólne w niedzielę oraz od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Nauka stanowa dla małżeństw i rodziców w poniedziałek o godz. 19.00 a dla młodzieży we wtorek o 19.00. Dzieci mają swe spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy. Rodziców prosimy aby wypełnili swoje rodzicielskie powołanie i zatroszczyli się o udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach. Bardzo Was prosimy aby pomóc naszym chorym i seniorom parafii dotrzeć do świątyni na spotkanie rekolekcyjne w środę. O godz. 15.00 spowiedź a o 15.30 Msza św. dla chorych i seniorów. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej pół godziny przed każdą Mszą św. a w środę dodatkowo od 16.30.

 2. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Okażmy swoją dobroć przez naszą ofiarność.

 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. W piątek na 16.30 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci klas trzecich. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają po Drodze Krzyżowej poświęcone modlitewniki.

 4. W środę z powodu spowiedzi rekolekcyjnej kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach rannych od godz. 7.30 do 8.00.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę 9 kwietnia przed niedzielą palmową. Chorych i starszych którzy nie mogą przyjść do kościoła można już zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Biblioteka parafialna czynna jest w piątki od 17.30 do 19.30 i w niedziele od 8.30 do 10.30. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie pani Marii Mikołajczyk, która przez wile lat troszczyła się o parafialną bibliotekę. Dobroć serca niech Pan Bóg wynagradza dobrym zdrowiem, siłami a przede wszystkim Swoimi łaskami i błogosławieństwem.

 8. Na stronie internetowej i w gablotce umieszczony jest nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej gratulujemy wybrania i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Franciszka w trosce o dobro i przyszłość naszej Rodziny Parafialnej.

 9. Po Mszy możemy zakupić za 10 zł paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Jest też do odebrania i zakupienia Mały Gość Niedzielny.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 12. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej informuje, że 6 kwietnia 2022 r. kończą się zapisy do przyszłorocznej klasy pierwszej dla dzieci urodzonych w 2015 roku. Rodzice, którzy nie zapisali jeszcze dziecka naszej szkoły proszeni są o kontakt telefoniczny z sekretariatem pod nr telefonu 33 818-31-84.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.03.2022

Wprowadzenie: Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Stajemy przed ołtarzem prosząc Boga aby odpuścił nam grzechy i udzielił swoich darów a zwłaszcza daru nawrócenia. Bóg przypomina nam dziś, że nawrócenie jest  początkiem nowego życia.

 1. Dzisiaj w Kościele Przenajświętszej Trójcy - Sanktuarium Świętego Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach o godzinie 17.00 Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel ogłosi Rok Jubileuszowy w naszej Diecezji. Obchody Roku Świętego Józefa Bilczewskiego związane są z przypadającą 20 marca 2023 r. setną rocznicą śmierci św. Józefa Bilczewskiego. Czas ten będzie wypełniony wydarzeniami o charakterze religijnym, kulturalnym i naukowym.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawimy w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w niedzielę o 17.00.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Tak planujmy nasze zajęcia, aby codziennie uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Księdza Rekolekcjonistę jak i cały ten święty czas powierzamy Waszej modlitwie.

 4. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. Także we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 6. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. Także w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Okulary wiary” Temat: „Eucharystia – Biblia, Historia, Duchowość”

 10. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

 11. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 16.30 i 18.00. W tym dniu będziemy mogli podjąć na nowo dzieło Duchowej Adopcji. Stosowne deklaracje są także na bocznych ołtarzach a składać je będziemy uroczyście do koszyka na zakończenie każdej Mszy.

 12. Także w piątek od godz. 17.15 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. spotkanie formacyjne w kościele.

 13. W piątek wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na wydarzenie ' Zaprzyjaźnij się ze świętym' początek o 19.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach. W planie Adoracja, Msza święta i zwiedzanie kościoła.

 14. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o 13.15.

 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Przed kościołem są również dostępne paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

 16. Od tego tygodnia biblioteka parafialna czynna będzie w piątki od 17.30 do 19.30 i w niedziele od 8.30 do 10.30. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

 17. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dobrodziejów rozumiejących że parafia to nasze wspólne dobro i wizytówka zapewniamy o swojej modlitwie.

 18. We wtorek 22 marca od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00 wydawana będzie żywność w ramach Programu Pomocy Unii Europejskiej. Osoby, które złożyły wniosek, niech zgłoszą
  się z dokumentem tożsamości.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  *******************

   

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

   

  Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

  NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

   

  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.