Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12.2019

Wprowadzenie : W dniu   dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rok pełen trudów, zmagań, ale i radości wynikającej z faktu, że Pan jest blisko. Pełni modlitwy oraz adwentowej nadziei i radości oczekujmy przyjścia naszego Pana w chwale. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.

 1. Rozpoczęliśmy czas adwentu. Prosimy parafian, aby wypełnić go modlitwą a zwłaszcza udziałem w Roratach. Podejmijmy też osobiste wyrzeczenia i umartwienia.

 2. Roraty z udziałem dzieci będą w tym roku w naszej parafii tylko w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkie dzieci do sumiennego i codziennego uczestnictwa w roratach. Przychodźcie ze swoimi lampionami. Młodzież ponadgimnazjalną i dorosłych zapraszamy na Roraty szczególnie w sobotę o godz. 7.00. W dni powszednie o 6.30 a w niedziele adwentowe o 7.00 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

 3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 4. Także dzisiaj rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli mieszkańcy zatroszczą się o przywiezienie i odwiezienie kapłana i ministrantów a przede wszystkim prosimy aby wszystkie rodziny otwarły drzwi swoich mieszkań i domów a swoje serca na modlitwę i błogosławieństwo Boże dając wyraźne świadectwo jedności z Kościołem i przynależności do naszej parafii. Ucieszymy się ogromnie jeśli w miarę możliwości spotkamy się z całą rodziną. Będziemy także wdzięczni za każdą szczerą i życzliwą rozmowę, radę czy sugestię dotyczącą życia naszej rodziny parafialnej. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

           Niedziela 01.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 5 od parteru do IV piętra włącznie
A
blok przy ul. Wapienickiej 3 od X do V piętra włącznie
Ł
blok przy ul. Wapienickiej 3 od parteru do IV piętra włącznie
G blok przy ul. Wapienickiej 5 od X do V piętra włącznie

        Poniedziałek 02.12.2019
P ul. Regera od torów kolejowych do ul. Ludowej, ul. Przesmyk i Ludowa oraz Diamentowa 25/2

        Wtorek 03.12.2019
Ł ul. Sobieskiego od mostu do ul. Komandorskiej i ul. Dożynkowa

        Czwartek 05.12.2019
A ul. Kominiarska, Laury, Lubiana i ul. Zwierzyniecka od ul. Dworskiej do ul. Hożej nr nieparzyste          
G
ul. Świt, Dworska, Folwarczna, Oleandrów, Zwierzyniecka do ul. Hożej nr parzyste

        Sobota 07.12.2019
P blok przy ul. Wapienickiej 7 od parteru do IV piętra włącznie
A blok przy ul. Wapienickiej 7 od X do V piętra
Ł bloki przy ul. Wapienickiej 13, 15, 17
G blok przy ul. Lajkonika 7

        Niedziela 08.12.2019
P ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
A ul. Dzwonkowa od p. Bykowskiego do ul. Porannej, ul. Augustowska oraz Słomiana 18b i 20b
Ł ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków, ul. Słodka i Storczyków 23
G ul. Jaskrowa 11 i 13

 1. W gablotce i na stronie internetowej umieszczony jest cały plan kolędy. W soboty i niedziele rozpoczynamy kolędę od 14.00 zaś w pozostałe dni od 14.30. Z pojemnika pod chórem można zabrać do domu wodę święconą. Gdyby w domu nie było wody święconej to prosimy poinformować o tym kapłana aby wodę poświecił.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. We wtorek o godz. 17.30. nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca. Prosimy o pewną obecność.

 6. Również w środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

 8. W piątek od godz. 6.30 i od 17.00 okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej. Zapraszamy do sakramentu pokuty wszystkich odprawiających praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca a zwłaszcza dzieci po I Komunii św.

 9. W piątek podczas Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie św. Mikołaja z małymi dziećmi. Do środy włącznie możemy sponsorować paczki dla dzieci. Za dobroć serc już dziś dziękujemy.

 10. W przyszły poniedziałek 9 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w Akatyście – nabożeństwie ku czci Bogurodzicy.

 11. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będzie przed Świętami w sobotę 21 grudnia. Chorych i starszych już można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 12. Od dziś i przez wszystkie niedziele adwentowe można po Mszach św. nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Za opłatki składamy ofiarę nie mniejszą niż 3 zł. za paczkę. Opłatki wigilijne można także nabywać w domu katechetycznym w poniedziałki od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy, aby kupować je w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 13. W przedsionku zakrystii możemy nabyć katolicką prasę a także za 15 zł możemy kupić nasz piękny kalendarz na przyszły rok.

 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę z polecenia Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołami zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zespół Charytatywny prosimy o jej zebranie.

 15. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździkowi.

 16. Fundacja 'Nadzieja' zaprasza na Rodzinny Bieg Mikołajkowy w Dolinie Wapienicy. Start 8 grudnia o godz. 10.30, przy budynku 'Klimczokówka' na ul. Zapora 100. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.11.2019

 

Wprowadzenie : Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zelecek i różaniec za ++ zalecanych.

 2. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 3. Także jutro o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Także w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Członków Zespołu Charytatywnego.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.

 9. Począwszy od przyszłej soboty i niedzieli po wszystkich Mszach św. niedzielnych będzie można przed kościołem nabywać świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Także w tym samym czasie można nabywać w domu katechetycznym poświęcone opłatki wigilijne składając przy tym ofiarę na cele parafialne nie mniejszą niż 3 zł za paczkę. Poświęcenie opłatków będzie w czasie wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę. Zachęcamy parafian, aby nabywać opłatki w swojej parafii. Niech poświęcony opłatek będzie znakiem jedności naszej wspólnoty parafialnej w wigilijny wieczór a ponad to znakiem troski i odpowiedzialności o swoją parafię. Opłatki i świece wigilijne można także nabywać w bibliotece parafialnej w poniedziałki od godz. 15.30 do 18.00.

 10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. W pierwszym tygodniu adwentu chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:
  Niedziela 01.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 5 od parteru do IV piętra włącznie

A blok przy ul. Wapienickiej 3 od X do V piętra włącznie

Ł blok przy ul. Wapienickiej 3 od parteru do IV piętra włącznie
G blok przy ul. Wapienickiej 5 od X do V piętra włącznie

          Poniedziałek 02.12.2019

P ul. Regera od torów kolejowych do ul. Ludowej, ul. Przesmyk i Ludowa oraz Diamentowa 25/2

        Wtorek 03.12.2019

Ł ul. Sobieskiego od mostu do ul. Komandorskiej i ul. Dożynkowa

        Czwartek 05.12.2019

A ul. Kominiarska, Laury, Lubiana i ul. Zwierzyniecka od ul. Dworskiej do ul. Hożej nr nieparzyste         

G ul. Świt, Dworska, Folwarczna, Oleandrów, Zwierzyniecka do ul. Hożej nr parzyste

        Sobota 07.12.2019

P blok przy ul. Wapienickiej 7 od parteru do IV piętra włącznie
A blok przy ul. Wapienickiej 7 od X do V piętra
Ł bloki przy ul. Wapienickiej 13, 15, 17
G blok przy ul. Lajkonika 7

        Niedziela 08.12.2019

P ul. Tylna, Piekiełko i ul. Potok (początek od ul. Tylnej 10)
A ul. Dzwonkowa od p. Bykowskiego do ul. Porannej, ul. Augustowska oraz Słomiana 18b i 20b
Ł ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków, ul. Słodka i Storczyków 23
G ul. Jaskrowa 11 i 13

 1. Plan kolędy na adwent jest wywieszony w gablotce i umieszczony na stronie internetowej. Będzie też sukcesywnie ogłaszany. Początek kolędy w soboty i niedziele o godz. 00 a w pozostałe dni o godz. 14.30.

 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 3. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc i sponsorowanie paczek dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów, z których można je zrobić. Za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie. Wpłaty można dokonywać także na konto bankowe parafii które umieszczone jest gablotce i na stronie internetowej.

 4. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Jest też do zakupienia i odebrania Mały Gość Niedzielny.

 5. W sobotę o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu odbędzie się Dzień Skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej modlitwie.

 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.11.2019

Wprowadzenie: Dzisiaj usłyszymy zachętę do wytrwałości w wierze, do tego, by z radością i uczciwością pełnić swoje codzienne obowiązki. Dzięki temu możemy stać się świadkami wiary dla innych ludzi, a Bóg, aby nas umocnić, będzie zsyłał natchnienia swego Ducha i udzielał łaski mądrości. Składka przeznaczona jest na potrzeby  naszej parafii.

 1. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na piękny koncert w wykonaniu znanego muzyka Marcina Wyrostka. Ufamy że będzie to niezwykle miły wieczór dla Wszystkich i godne uczczenie kolejnej rocznicy Konsekracji naszej świątyni.

 2. We wtorek w rocznicę konsekracji naszego kościoła przeżywać będziemy dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym uroczystym dla nas dniu zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. i do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy parafian aby przynajmniej jedną godzinę przeznaczyć na modlitwę. Módlmy się za naszą diecezję, kapłanów i wiernych, zwłaszcza tych, którzy żyją z dala od Pana Boga i Kościoła. Prośmy też o potrzebne łaski dla młodego pokolenia naszej parafii, także o miłość i świętość życia naszych rodzin. Nie zapomnijmy o naszych chorych i cierpiących. Proponujemy następujący porządek adoracji:

- od. 8.00 do 09.00 mieszkańcy ulic po prawej stronie ul. Jaworzańskiej jadąc w stronę Jaworza ( prowadzi 1,2,3 i 4 Róża Różańcowa)
- od 9.00 do 10.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Jaworzańskiej (prowadzi 5,6,7 i 8 Róża Różańcowa)
- od 10.00 – 11.00 mieszkańcy ulic sąsiadujących z ul. Zapora (prowadzi 9,10,11 i 12 Róża Różańcowa)
- od 11.00 – 12.00 mieszkańcy bloków przy ul. Wapienickiej (prowadzi 13,14,15,16 i 17 Róża Różańcowa )
- od 12.00 do 13.00 mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej (prowadzi 18,19,20,21, 22 i 23 Róża Różańcowa)
- od 13.00 – 14.00 mieszkańcy bloków przy ul Twórczej i Regera (prowadzi 24,25,26, 27, 28 i 29 Róża Różańcowa)
- od. 14.00 do 15.00 mieszkańcy ulic od Wapieniczanki w stronę Kamienicy, Aleksandrowic i Starego Bielska (prowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja)
- od 15.00 do 16.00 mieszkańcy ulic prawej strony ulicy Międzyrzeckiej jadąc od kościoła (prowadzi Franciszkański Zakon Świeckich)
- od 16.00 do 17.00 mieszkańcy ulic po lewej stronie ul. Międzyrzeckiej jadąc od kościoła i po prawej stronie ulicy Cieszyńskiej i Bielskiej jadąc od kościoła w stronę Jaworza i Jasienicy (prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci)
- od 17.00 do 18.00 parafianie którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w Adoracji (pozostałe grupy modlitewne i apostolskie)

 1. Mimo dnia nauki i pracy jeszcze raz prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Adoracji. Uczyńmy co w naszej mocy aby w naszej świątyni Pan Jezus nie przeżywał chwil osamotnienia i opuszczenia.

 2. We wtorek po Mszach św. modlitwy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 4. Zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie w najbliższą środę. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży 8 klas. Od godz. 17.15 spowiedź św. a o godz. 18.00 Msza św. Obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowa.

 7. W sobotę po Mszy porannej modlitwy do św. O. Pio.

 8. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w niedzielę o godz. 13.15.

 9. W poniedziałek 25 listopada br., o godz. 18.00 w naszym kościelne odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 10. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się plan odwiedzin duszpasterskich, które rozpoczniemy w pierwszą niedzielę adwentu 1 grudnia. Są małe a konieczne zmiany w niektórych trasach wiec zachęcamy do zapoznania się z nim. Będzie też sukcesywnie zapowiadany podczas ogłoszeń duszpasterskich.

 11. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd do Łagiewnik na nocne czuwanie z 22 na 23 listopada. Wyjazd w piątek o 17.00. Zapisy przyjmuje pani Elżbieta Starzyk i Krystyna Ratowska.

 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Wyjazd 6 grudnia o godz. 5.00. Zapisy przyjmuje pani Ratowska.

 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim dobrodziejom zatroskanym o nasza parafię i świątynię niech Pan Bóg błogosławi.

 14. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 15. Zbliża się dzień św. Mikołaja. Jak co roku chcemy zorganizować spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów, z których można je zrobić. Ofiary na ten cel można także wpłacać na konto parafii z dopiskiem „POMOC MIKOŁAJKOWA”. Numer konta bankowego umieszczony jest w gablotce, a także na stronie internetowej parafii. Za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.11.2019

Wprowadzenie : Przeżywamy listopad i częściej niż zwykle udajemy się na cmentarze, stajemy przy grobach tych, którzy odeszli z tego świata. Może w naszych sercach są wątpliwości, pytania – czy jest coś po śmierci? Poszukajmy odpowiedzi w dzisiejszym słowie Boga, który nie jest Bogiem umarłych ale żywych.

 

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. O godz. 19:15 Krąg Biblijny.

 2. Jutro przeżywać będziemy ważne święto państwowe 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy Wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. za naszą Ojczyznę, która odbędzie się o godz. 9.00. Pamiętajmy też o takim znaku naszej miłości do Ojczyzny jakim jest wywieszenie na domu flagi państwowej.

 3. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Antoniego.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Również w środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie wspólnoty Okulary Wiary. Temat spotkania: „Jak zostać uczniem Jezusa i owocować?”.

 6. W czwartek o godz. 17.00 w ramach Adoracji będzie różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej na który zapraszamy szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 7. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed Mszami odmówimy Koronkę a o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Po Mszy św. uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny.

 8. Także w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 9. W piątek na swój dzień eucharystyczny zapraszamy również młodzież klas 7 szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17:15 spowiedź święta, o godz. 18:00 Eucharystia. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży w kościele.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii. Oby wszystkie rodziny brały na siebie odpowiedzialność za swoją parafię, która jest naszą własnością i wizytówką naszej wiary. Do tej pory spośród ponad 3200 rodzin troskę o parafię przez dodatkową roczną ofiarę 100 zł na inwestycje parafialne okazało zaledwie 568 rodzin. Składając ofiarę około 65 tysięcy złotych. Jak tylko wykonawca będzie miał możliwość chcemy rozpocząć prace związane z wykonaniem parkingu a to kosztowna i bardzo potrzebna inwestycja.

 11. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną. Przed kościołem możemy nabyć parafialną gazetkę „Bliżej Siebie”.

 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na koncert w wykonaniu znanego muzyka Marcina Wyrostka. Tak planujmy świąteczny dzień, aby móc uczestniczyć w tym pięknym kulturalnym wydarzeniu w naszej parafii.

 13. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku chcemy zorganizować w naszej parafii spotkanie dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Pragniemy w tym dniu sprawić radość dzieciom zwłaszcza pochodzącym z najbiedniejszych rodzin. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii a zwłaszcza właścicieli zakładów, firm i sklepów znajdujących się na terenie naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów z których można je zrobić. Wszyscy chętni do pomocy w zorganizowaniu uroczystości św. Mikołaja w parafii proszeni są o kontakt z duszpasterzami parafii. A za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 14. Ze względu na zbyt małą ilość chętnych musieliśmy odwołać planowany wyjazd na jarmark adwentowy do Pragi. Osoby które wpłaciły zaliczkę niech zgłoszą się w kancelarii parafialnej po jej odbiór w środę i dni następne.

 15. Oaza młodzieżowa bardzo serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie okazane przy sprzedawaniu zniczy. Pieniądza zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.11.2019

 

Wprowadzenie: Chrystusowi obecnemu w Eucharystii zależy na każdym z nas. Przykładem wła­snego życia pokazuje, że miłość jest pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Zachęcając do postępowania w zgodzie z Ewangelią, nakazuje służyć jedni dru­gim poprzez uczynki dobra. Wsłuchując się uważnie w Boże słowo oraz czerpiąc moc od Jezusa Eucharystycznego, uczymy się miłości do Pana Boga i ludzi.

 1. Dziś i do piątku włącznie o godz. 17.15 czytanie zalecek i modlitwy za zmarłych.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na jesienne spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. Prosimy o pewne przybycie.

 4. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci IV ,V i VI klas. O godz. 15.45 spowiedź św. a o 16.30 Msza św.

 5. W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary a także za ofiary złożone razem z wypominkami. Wszelką ofiarność niech Pan Bóg wynagradza.

 7. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną a przed kościołem nowe wydanie gazetki parafialnej „Bliżej Siebie”.

 8. W dniach 30 listopada i 1 grudnia organizujemy wyjazd na jarmark adwentowy do Pragi i Ołomuńca połączony z ciekawym programem zwiedzania tych miast. Koszt wyjazdu 430 zł. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej. Chętnych prosimy aby zgłaszać się w kancelarii abyśmy nie musieli wyjazdu odwoływać.

 9. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku chcemy zorganizować w naszej parafii spotkanie dla dzieci z okazji wspomnienia św. Mikołaja. Pragniemy w tym dniu sprawić radość dzieciom zwłaszcza pochodzącym z najbiedniejszych rodzin i dzieciom chorym. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii a zwłaszcza właścicieli zakładów, firm i sklepów znajdujących się na terenie naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów z których można je zrobić. Wszyscy chętni do pomocy w zorganizowaniu uroczystości św. Mikołaja w parafii proszeni są o kontakt z duszpasterzami parafii. A za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 10. Już dziś Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na koncert w wykonaniu znanego muzyka akordeonisty i zwycięzcy konkursu „Mam talent” Marcina Wyrostka. Koncert odbędzie się w naszej świątyni w niedzielę 17 listopada o godz. 16.00.

 11. Caritas diecezji chce zorganizować w naszej parafii zajęcia dotyczące technik oddychania w pozycji siedzącej, radzenie sobie w dolegliwościach i bólach serca czy technik oddychania. Pierwsza prelekcja trwająca godzinę i 30 minut odbędzie się w piątek 8 listopada o godz. 9.00. Zajęcia będą raz w tygodniu i trwać będą do połowy grudnia. Zainteresowanych zapraszamy.

 12. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019

 

Wprowadzenie : W dzisiejszą niedzielę gromadzimy się na Mszy św. aby uwielbiać Boga. Wspólnie też będziemy słuchać Słowa Bożego i przyjmiemy Komunię świętą. Wszystko to czynimy sercem pełnym wdzięczności względem Boga. Modlitwa pełna pokory jest miła Bogu.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Do czwartku o 17.30 zachęcamy do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

 3. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Będziemy razem uwielbiać Pana i prosić by nam błogosławił oraz uzdrawiał nasze dusze i ciała.

 4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Od godz.14.00 czytanie zalecek a o godz. 15.00 różaniec za zalecanych, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych na cmentarzu.

 5. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30. O godz. 18.00 Msza św. będzie już z niedzieli. W Dzień Zaduszny uczestniczmy we Mszy św. by przyjąć Komunię św. i ofiarować w intencji naszych zmarłych oraz zyskać dla nich dar odpustu zupełnego.

 6. Zachęcamy aby skorzystać ze sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.

 7. Od soboty o godz. 17.15 czytanie zalecek i modlitwy za ++ z zalecanych.

 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę 9 listopada. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary także te, które po Mszy św. złożymy na rzecz Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta, które prowadzi Kuchnię Społeczną dla ludzi bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych w naszym mieście.

 11. W zakrystii przyjmujemy kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi. Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe jedną czy dwie osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 12. Dziś oraz 1 i 2 listopada młodzież oazowa sprzedawać będzie znicze i lampki nagrobne. Dochód jak co roku przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji.

 13. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Można też odebrać i zakupić „Małego Gościa Niedzielnego” a także gazetkę „Bliżej Siebie”.

 14. W dniach 30 listopada i 1 grudnia organizujemy wyjazd na jarmark adwentowy do Pragi i Ołomuńca połączony ze zwiedzaniem tych miast. Koszt wyjazdu 430 zł. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej. Chętnych prosimy aby zgłaszać się w kancelarii abyśmy nie musieli wyjazdu odwoływać.

 15. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 22 listopada o godz. 18.00 na koncert zespołu trzech muzyków. Z zespołem wystąpi gościnnie muzyk Czesław Jakubiec. W programie utwory muzyczno - kabaretowe. Wstęp za zaproszeniami, które można odebrać w biurze Domu Kultury od poniedziałku.

 16. Zmarł nasz parafianin Jan Lisicki. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.10.2019

Wprowadzenie: Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła polecając wszystkich misjonarzy i misjonarki oraz prosząc o nowe powołania misyjne. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj do godz. 13.30 w domu katechetycznym przyjmujemy intencje mszalne za żywych i zmarłych na przyszły rok. Zastanówmy się jeszcze czy w przyszłym roku nie wypada nam jakaś ważna rocznica czy jubileusz godny zamówienia Mszy św. i pamiętajmy też o wdzięcznej modlitwie za naszych zmarłych.

 2. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i powierzenia siebie i swojej rodziny św. Janowi Pawłowi II.

 4. W środę po Mszach św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia Jego Relikwii.

 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Zelatorki i Zelatorów Róż Żywego Różańca ale także wszystkich parafian, których interesuje praca misjonarzy na spotkanie z ks. Ludwikiem Wawrzeczko – misjonarzem na Madagaskarze. Spotkanie będzie połączone z projekcją slajdów.

 6. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.15 spowiedź święta a o 18.00 Msza św.. Po Mszy spotkanie obowiązkowa w kościele.

 7. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o 13.15.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zapewniamy o swojej modlitwie.

 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki roczne za zmarłych są przyjmowane przez księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko jedną czy dwie najbliższe osoby, natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe. Ofiara na wypominki roczne składana jest w wysokości stypendium mszalnego. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Można też wypisać i wydrukować wypominki za pomocą strony internetowej do czego zachęcamy. Unikniemy wówczas częstego kłopotu związanego z odczytaniem ręcznego pisma. Formularz wypominki jest na stronie w zakładce „Aktualności”.

 10. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Przed kościołem można też zakupić gazetkę „Bliżej Siebie”.

 11. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci. Dajmy świadectwo naszej kultury, zrozumienia i troski o dobro swojej parafii i cmentarza. Za zrozumienie i segregowanie śmieci już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Przypominamy także o konieczności dokładania się do kosztów utrzymania cmentarza przez roczną opłatę 30 zł a także o obowiązku opłaty za miejsce grobowe i za postawienie nagrobka. Te opłaty przeznaczane są wyłącznie na utrzymanie cmentarza i pokrywają tylko ich część w skali roku. Wszyscy troszczmy się aby miejsce spoczywania naszych bliskich było czyste, piękne i godne. Jesteśmy to naszym zmarłym winni i nikt nie powinien im tego odbierać ani się z tego obowiązku zwalniać.

 12. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa organizuje sprzedaż zniczy. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji oazowych. Za wszelką ofiarność bardzo dziękujemy.

 13. W przyszłą niedzielę Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta będzie po Mszach św. kwestowało na rzecz Kuchni Społecznej dla ludzi bezdomnych, samotnych i rodzin wielodzietnych. Polecamy tę sprawę Waszej ofiarności.

 14. W poniedziałek 28 października o godz. 18.00 w naszym kościelne odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Będziemy razem uwielbiać Pana i prosić by nam błogosławił oraz uzdrawiał nasze dusze i ciała. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszamy.

 15. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii”, 30 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z Zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami Różańca Świętego. Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas ul. Okrzei 2. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorób oczu najuboższych mieszkańców Etiopii.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.13

Wprowadzenie: W naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie Chodźmy”. Dziś otrzymujemy szczególne zadanie, by wrócić i zatrzymać się nad nauczaniem Świętego Jana Pawła II oraz podziękować Bogu za tego niezwykłego Polaka, Kapłana i Nauczyciela, jakim był i jest Święty Jan Paweł II. Swoją modlitwą otaczamy także dzisiaj całą naszą Ojczyznę i jej przyszłość oraz modlimy się o dary Ducha Świętego dla Polskiego Narodu.

 1. Dzisiaj od godz. 19.00 ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli matki Bożej. O 19.00 godzina różańcowa. Od 20 modlitwy prowadzone przez kapłana. Zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim.

 2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 3. W środę o godzinie 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy stałych uczestników jak i nowych parafian.

 4. Piątek to dzień imienin ks. Łukasza. Zapraszamy parafian a zwłaszcza grupy duszpasterskie do wdzięcznej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 6. W piątek na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Zaś o godz. 17.15 spowiedź dla młodzieży klas 7 a o 18.00 dla nich Msza św..

 7. W sobotę po Mszy św. modlić się będziemy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary jak również za ofiary które złożymy po Mszy św. do puszek na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży w ramach dnia papieskiego.

 9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro swojej parafii zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

 10. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania Mały Gość Niedzielny a przed kościołem parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 11. W sobotę od 7.00 do 10.00 i w niedzielę od 6.30 do 13.30 przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy aby w sobotę rezerwować wyłącznie intencje jubileuszowe i rocznicowe za żywych. Zaś w niedzielę wszystkie pozostałe. Intencje przyjmowane będą w domu katechetycznym na parterze. Zachęcamy do zastanowienia się i zamówienia Mszy św. na przyszły rok. Dokonując rezerwacji Mszy świętych i ich ilości weźmy też pod uwagę wysokość stypendium mszalnego, które w naszej parafii jest od wielu lat niezmienne i najniższe w okolicy, jeśli nie w całej diecezji. Trzeba by je urealnić do czasów w których żyjemy, pamiętając, że w czasie odprawiania Mszy św. zaangażowany jest kapłan, pracownicy parafialni, służba liturgiczna, używa się energii elektrycznej czy ogrzewania.

 12. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej, który rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Szczegóły imprez na plakacie w gablotce.

 13. Zapraszamy pracowników służby zdrowia naszej diecezji, na patronalne święto ku czci św. Łukasza, które odbędzie się 16 października o godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kaplicy budynku Kurii Diecezjalnej.

 14. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli, która odbędzie się w najbliższą sobotę 19 października w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 - Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. Następnie konferencja i spotkanie przy stole.

 15. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza chętnych którzy lubią śpiewać od klasy IV do VII do zespołu wokalnego Muzyczny Odjazd. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 18.30 do 20.00. Zapraszamy również seniorów na warsztaty malarskie, z elementami rękodzieła. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. od 11.00 do 13.00.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2019.10.06

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Naszemu Patronowi powierzamy trud kształtowania wiary oraz miłości i odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną. Bardzo serdecznie witam całą Rodzinę Parafialną, naszych Odpustowych Gości a szczególnie księdza Leszka Kostrzewa, który przewodzi naszej uroczystości i wygłosi Słowo Boże. Składka przeznaczona jest dzisiaj na potrzeby Seminarium Duchownego.

 1. Dziękujemy księdzu Leszkowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wiele Bożych łask w dalszym życiu i posłudze kapłańskiej.

 2. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości do zyskania daru odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Odpust możemy ofiarować za zmarłych.

 3. Uroczystość odpustowa niech pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości i uczestnictwa w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Oby z naszych rodzin choć jeden przedstawiciel był każdego dnia na różańcu.

 4. Jutro przeżywać będziemy wspomnienie M.B. Różańcowej. Wszystkim Członkom Róż Żywego Różańca dziękujemy za wytrwałą modlitwę oraz troskę o swoją parafię i życzymy Wam wiele łask Bożych na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy Was jutro na różaniec i Mszę św. którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny naszej Diecezji.

 5. W środę na godzinę 17.10 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na poświęcenie nowych różańców. O 17.30 wspólnie odmówimy z wiernymi różaniec. Obecność obowiązkowa.

 6. Także w środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Okulary Wiary. W ramach spotkania katecheza pt. 'Jak być dzisiaj uczniem - misjonarzem Jezusa?'.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. O 19.00 Godzina Różańcowa a od 20.00 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zachęcamy do licznego udziału w ostatnim tegorocznym czuwaniu.

 8. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polce po Mszach św. zbierana jest składka na fundusz stypendialny dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Proszę Zespół Charytatywny o zebranie tej składki a parafian o życzliwe jej potraktowanie.

 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne które kształci i wychowuje naszych przyszłych kapłanów.

 10. Dziękujemy także uczestnikom pielgrzymki do Grecji za złożoną ofiarę na potrzeby parafii za którą został zakupiony krzyż ołtarzowy.
 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

 12. W dniach 30 listopada i 1 grudnia organizujemy wyjazd na jarmark adwentowy do Pragi i Ołomuńca połączony ze zwiedzaniem tych miast. Koszt wyjazdu 430 zł. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej.

 13. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Władysławowi Droździk.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i radosnego świętowania odpustowego oraz szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.

Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.