Grupa Wsparcia Po Stracie

 

GRUPA  WSPARCIA  PO  STRACIE  (GWPS)

 

Kim jesteśmy?

 

„Grupa Wsparcia Po Stracie" (GWPS) jest wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wychodzeniu ze smutku po utracie bliskiej osoby. Naszym podstawowym celem jest powrót do normalnego życia oraz udzielanie pomocy tym, którzy wciąż jeszcze cierpią. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć odnalezienia na nowo sensu i sił do życia.  GWPS działa przy Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy.

 

Każda strata jest inna, wyjątkowa, jednakże wiele emocji i zachowań jest podobnych do przeżywanych przez każdego z uczestników. Wielu z nas przyszło na pierwsze spotkanie jako osoby bardzo nieszczęśliwe, którym było niezwykle trudno pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Mieliśmy poczucie, że wraz z kochaną osobą utraciliśmy również plany, marzenia, radość, chęć i energię do działania. W naszym życiu na dobre zagościł smutek, żal, rozpacz, a także pustka, chaos i głęboka tęsknota za tym, co było.

 

Istnieje potrzeba, abyśmy przyjrzeli się i zrozumieli, co się z nami stało od chwili, kiedy utraciliśmy ukochaną osobę. Uczęszczając na spotkania i dzieląc się własnym doświadczeniem, razem uczymy się tego, jak stać się ponownie ludźmi pełnymi spokoju, którzy na nowo próbują nadać sens swojemu życiu. Odnajdujemy wolność od naszego wewnętrznego bólu i drogę do poprawy jakości naszego życia na dziś.

 

Nie będziemy Ci mówić, jak masz się czuć. Zamiast tego możemy Cię wysłuchać, zrozumieć i podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem. Jesteśmy sobie wzajemnie bardzo potrzebni!

 

Dlatego zapraszamy Cię na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie do domu katechetycznego. Opiekunem naszej Wspólnoty jest ks. Dawid Kubień