Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Ministranci

czytaj więcej

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.08.12

Wprowadzenie: Dziś 19 niedziela zwykła. Przychodzimy do Chrystusa, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu.

 1. Informujemy parafian, że dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 25 sierpnia ks. Marek Kamiński został zwolniony z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Kolbe w Ciścu a ks. Krzysztof Kuliński przeniesiony do duszpasterstwo wojskowego. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy podziękować Panu Bogu i Księżom Markowi i Krzysztofowi za czas ich posługi kapłańskiej w naszej parafii. Zapraszamy Wszystkich Parafian a zwłaszcza grupy duszpasterskie i modlitewne do wdzięcznej modlitwy.

 2. Dzisiaj o 17.30 nieszpory niedzielne.

 3. Jutro zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. O 18.00 Godzina Różańcowa o godz. 19.00 Msza św. a od 20 modlitwom przewodniczył będzie kapłan. Zakończymy czuwanie procesją i Apelem Jasnogórskim. Przeżywamy czas wakacji dlatego tym bardziej zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

 4. We wtorek o 17.00 różaniec do siedmiu boleści N.M.P. na który zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 5. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To Święto nakazane czyli mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszach świętych poświęcimy zioła i kwiaty. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tym uroczystym dniu uczestniczyć we Mszy św.

 6. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek czcimy Miłosierdzie Boże. Przed Mszami modlić się będziemy Koronką zaś po Mszy św. uczcimy relikwie św. Faustyny. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 9. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę katolicką. Zachęcamy do czytania religijnej prasy.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna, kopertowa składka na potrzeby naszej parafii. Zwracamy się o wyrozumiałość i ofiarność do wszystkich parafian. Wszystkich dobrodziejów parafii zapewniamy o modlitwie i powierzamy Bożej opiece. Koperty na ofiary można zabrać pod chórem i w przedsionku zakrystii.

 11. Informujemy że Msza dziękczynna za tegoroczne plony i urodzaje zostanie odprawiona w niedzielę 26 sierpnia a rozpoczęcie roku formacyjnego dla grup duszpasterskich naszej parafii będzie w sobotę 1 września o godz. 18.00.

 12. W dniach od 17 do 19 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Kalisza, Gniezna, Lichenia, Torunia i Inowrocławia. Koszt pielgrzymki 320 zł. W cenie przejazd autokarem, dwie dwudaniowe obiadokolacje, dwa śniadania, dwa noclegi w pokojach czteroosobowych z łazienką, przewodnicy i ubezpieczenie. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do pielgrzymowania w gronie wspólnoty parafialnej.

 13. Po Mszach św. będziemy mogli zakupić kalendarz misyjny na przyszły rok. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc i rozwój dzieła misyjnego Ojców Oblatów.

 14. W zakrystii możemy za 20 zł kupić bilet na koncert organowy, w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego – organisty archikatedry we Fromborku, który odbędzie się 15 sierpnia o 18.00 w kościele Jezusowym w Cieszynie w ramach dziękczynienia za 100 lat Niepodległości.

 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.