Intencje na dziś

niedziela 26 Listopad
Godzina: 06:00 za + Barbarę Lewkowicz oraz ++ z rodzin Buczek i Lewkowicz
Godzina: 07:30 dz. – bł. w intencji Agnieszki Famulskiej z okazji 40 r. ur. z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia oraz o wszelkie potrzebne łaski dla męża, dzieci i całej rodziny
Godzina: 09:00 1. dz. – bł. w intencji Marcina Grzesiowskiego z okazji 20 r. ur. z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia oraz o wszelkie potrzebne łaski dla rodziców, rodzeństwa i całej rodziny
Godzina: 09:00 2. za + Andrzeja Stolarskiego w 2 r. śm. rodziców z obu stron i brata Eugeniusza
Godzina: 09:00 3. kaplica - za + rodziców Zofię i Franciszka, syna Jacka, synową Elżbietę, ++ z rodziny Drozdek, Jana i Marię oraz dusze w czyśćcu cierpiące
Godzina: 10:30 dz. – bł. w intencji Weroniki z okazji 25 r. ur. z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia oraz opiekę Świętego Anioła Stróża dla córki Aurelii
Godzina: 11:00 za + Radosława Ostałkiewicz
Godzina: 12:00 za + Wandę i Władysława Czernuszka oraz Annę, Barbarę i Józefa Lewkowicz
Godzina: 13:15 Chrzty i w intencji rocznych dzieci – Franciszek Janda, Kinga Kędroń
Godzina: 17:15 Czytanie rocznych zalecek i różaniec za ++ zalecanych
Godzina: 18:00 za + Stanisława Bogacz oraz córkę Alinę z mężem Wiesławem
poniedziałek 27 Listopad
Godzina: 07:00 za + Janinę i Henryka Sapiński w r. śm. rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz Michała Szymik w 20 r. śm.
Godzina: 08:00 kaplica - za + za + Annę Mikołajczyk
Godzina: 17:30 Różaniec w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny
Godzina: 18:00 1. zbiorowa za ++ Helenę i Ignacego, Czesława Michalskiego, Wiolettę Adamczyk, Krystynę Niesyt, Bronisława Gawlas, Emilię Prusak, Teresę Kułak, Radosława Ostałkiewicz, Jerzego Bakalarz, Barbarę Lewkowicz, Wandę Mroczek, Ryszarda Michnik, Stanisławę Knapek, Michalinę Szmak, Annę Mikołajczyk, Ewę Ciecierską, Mariana Lach, Stanisławę Szelwach, Mieczysława Wroński, Dariusza Mikołaj, Władysława Wnętrzak, Jana Dębskiego,         Jacka Czupryńskiego, Teodozję Mazgaj, Mariannę Cembala, Irenę Gumińską, Mieczysława Korzeniowskiego, Zofię Niesyt, Zofię Szatan, Władysława Byrski, Eugeniusza Osika, Barbarę Janiszewską, Annę Kuś, Andrzeja Dutka, Eugenię Peterek, Roman Ryś, Kazimiera Tyrna, Jana Tuzimek, Zbigniewa Brożek, Helenę Główczak, Krystynę Dźwigoń, Waldemara Dropczyńskiego, Genowefę Szypuła, Jana Włoch, Teresę Pomper
Godzina: 18:00 2. za ++ z rodziny Zych i Wróbel
Godzina: 18:30 Spotkanie Zespołu Charytatywnego
wtorek 28 Listopad
Godzina: 07:00 1. za + Andrzeja Besaraba, dziadków z obu stron i ciotkę Krystynę
Godzina: 07:00 2. za + Stefanię, Stanisława, Halinę Kwiatkowskich oraz Witolda Olenkiewicz
Godzina: 17:00 Różaniec w intencji Radia Maryja
Godzina: 17:30 Nabożeństwo do św. Antoniego
Godzina: 18:00 1. przez przyczynę Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w intencji ks. Łukasza o szybki powrót do pełni sił i zdrowia
Godzina: 18:00 2. za + Kazimierza Pietrzak i wszystkich zmarłych z rodziny 
Godzina: 18:30 1. Spotkanie Grupy Wsparcia po Stracie
Godzina: 18:30 2. Spotkanie Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca
środa 29 Listopad
Godzina: 07:00 1. za + ojca Józefa w r. śm. i ++ dziadków
Godzina: 07:00 2. za + Stanisława Kucharczyk w r. śm. i żonę Teresę
Godzina: 08:00 kaplica - za + Piotra Zamarskiego w 1 r. śm. 
Godzina: 17:00 Różaniec o pokój na świecie
Godzina: 17:30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy
Godzina: 18:00 1.  dz. – bł. w intencji Marcina z okazji 16 r. ur. z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia oraz o wszelkie potrzebne łaski dla całej rodziny
Godzina: 18:00 2. za + Zdzisława Pisarek, ojca Alojzego i ++ z rodziny
czwartek 30 Listopad
Godzina: 07:00 za + męża Kazimierza Mroczko w 7 r. śm. i jego rodziców Zofię i Stanisława oraz brata Włodzimierza
Godzina: 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Godzina: 18:00 1. za + rodziców Ludwikę i Wawrzyńca Podejma, syna Franciszka i żonę Annę
Godzina: 18:00 2. za + Krystynę Niesyt
piątek 01 Grudzień
Godzina: 06:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego
Godzina: 07:00 za + Jana Holisz i Martę Kubica
Godzina: 08:00 kaplica - za + Jana Włoch
Godzina: 13:00 pogrzeb + Łucji Habdas
Godzina: 14:30 pogrzeb + Wandy Dziubek
Godzina: 16:30 za + Krystynę Niesyt
Godzina: 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego
Godzina: 18:00 1. za + Jadwigę Kossowską, męża Michała i rodziców z obu stron
Godzina: 18:00 2. za + Edwarda i Irenę Jaroszewskich, rodziców i rodzeństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące
sobota 02 Grudzień
Godzina: 06:30 Różaniec wynagradzający
Godzina: 07:00 1. w intencjach pokutno wynagradzających Kościoła
Godzina: 07:00 2. za + Bronisława Gawlas
Godzina: 18:00 1. za + Sylwestra Frycz
Godzina: 18:00 2. za + Emilię Prusak
niedziela 03 Grudzień
Godzina: 06:00 za + Barbarę Gawlas
Godzina: 07:30 za + Józefa i Annę Zamarskich oraz rodziców z obu stron
Godzina: 09:00 1. dz. - bł. w intencji ks. Dawida z okazji imienin z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. oraz owocne przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia dla całej Rodziny Parafialnej
Godzina: 09:00 2. kaplica -  dz. - bł. w intencji ks. Dawida z okazji imienin z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. oraz owocne przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia dla całej Rodziny Parafialnej
Godzina: 10:30 za + Marię i męża Bronisława w r. śm. syna Bogusława Bartków, rodziców i rodzeństwo oraz ++ z rodziny
Godzina: 11:00 kaplica - za + Eugeniusza Osika
Godzina: 12:00  dz. - bł. w intencji Romana z okazji 70 r. ur. z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski dla całej rodziny i dzieci z rodzinami
Godzina: 17:30 Nieszpory
Godzina: 18:00 za + Stanisława Wójciga oraz rodziców z obu stron i braci Romana i Zbigniewa

Podcast "Modlitwa w drodze"

Aktualności

Zapraszamy na koncert organowy
czytaj więcej

Jak przyjmować Komunię św. na rękę?
czytaj więcej

Jak przyjmować Komunie św. na rękę.


Oto wskazówka, którą powinni znać wszyscy wierni, którzy chcą skorzystać z tej właśnie możliwości, a nie robili tego nigdy wcześniej;
Każdy, kto będzie przyjmował Najświętszą Hostię na dłoń, niech pamięta o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk.


Jak przyjmować komunię świętą na rękę? – wskazówki

 

1) Komunię świętą na rękę przyjmuje się w pozycji stojącej, nie należy klękać.

2) Istotne jest właściwe ułożenie rąk – lewa dłoń, podtrzymywana przez prawą, powinna być płasko wyciągnięta (kapłan składa wówczas hostię na lewej ręce, a wierny prawą wkłada komunikant do ust).

3) Nie sięgamy sami po komunikant; czekamy aż kapłan położy nam hostię na rękę.

4) Obie dłonie należy wyciągnąć na wysokości klatki piersiowej/ramion, aby szafarz mógł je bez problemu dostrzec.

5) Przed spożyciem komunii nie należy jej całować.

6) Komunikant trzeba koniecznie włożyć do ust przy kapłanie – nie można odchodzić z komunią świętą na ręce!

7) Po przyjęciu komunii zawsze należy zobaczyć czy na naszej dłoni nie zostały jeszcze jakieś okruchy, cząstki konsekrowanej hostii. Jeżeli tak, to należy je również spożyć.

Ważne informacje o naszym cmentarzu
czytaj więcej

Czas który przeżywamy i częste wizyty na cmentarzu skłaniają do przypomnienia o pewnych zachowaniach niegodnych miejsca wiecznego spoczynku naszych najbliższych. Dlatego bardzo prosimy wszystkich nawiedzających nasz cmentarz dziś i przez cały rok o budowanie atmosfery spokoju, zadumy, ciszy i modlitwy. Nie godzi się i jest to zabronione aby na cmentarzu słychać było krzyki, zbyt głośne rozmowy, śmiechy, przekleństwa. Nie wolno też na cmentarzu palić, pić alkoholu,  jeździć rowerami, motorami, samochodami czy też wprowadzać psów, które często bezczeszczą groby naszych bliskich. Obowiązkiem wszystkich jest segregowanie śmieci a wyjątkową niegodziwością jest przynoszenie czy przywożenie śmieci z domu aby wyrzucić je na cmentarzu, robiąc z cmentarza wysypisko śmieci. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby sami pilnowali tych zasad i zwracali uwagę tym, którzy o tym tak często niestety nie pamiętają. Nasi zmarli już nie mogą sami bronić swojej godności i spokoju, to my musimy zrobić dla nich. Warto też z regulaminu cmentarza zapoznać się o naszych zobowiązaniach w trosce o utrzymanie cmentarza. Przypominamy, że obowiązkiem jest uczciwa wpłata 10 % wartości nagrobka, wpłata roczna na wywóz śmieci oraz opłata za miejsce grobowe. Parafia może zgodnie z prawem dokonać pochówku innej osoby w grobie nie opłaconym po 20 latach a takich grobów na naszym cmentarzu jest wiele. Można też na przyszłość wykupić miejsce w nowo wybudowanych kolumbariach na naszym cmentarzu, zapewniając sobie miejsce złożenia urny. W jednej niszy może być nawet kilka urn. Po wykupieniu obecnych miejsc będziemy kontynuować prace przy następnych. 

Nowy formularz zgłoszenia chrztu
czytaj więcej

W zakładce duszpasterstwo -> chrzty można pobrać aktualny formularz zgłoszenia do chrztu. 
Formularz można pobrać również tutaj -> pobierz 

Transmisja na żywo
Ofiara na parafię

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Franciszka w Bielsku Białej - Wapienicy, siedziba: Przy Torach 1, 43-382 Bielsko-Biała.