Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

Parafia św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy

1 / 3

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
PARAFII ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
W BIELSKU-BIAŁEJ

 

 

Modlitwa do św. Franciszka:

 

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;

Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; Światło tam, gdzie panuje mrok; Radość tam, gdzie panuje smutek.
Spraw abyśmy mogli, Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; Nie tyle szukać miłości, co kochać;
Albowiem dając, otrzymujemy; Wybaczając, zyskujemy przebaczenie, A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.
Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

 

Liturgia

2018-07-17, Wtorek, Rok B, II
Iz 7, 1-9
Ps 48 (47), 2-3a. 3bc-4. 5-6. 7-8 (R.: por. 9d)
Ps 95 (94), 8ab
Mt 11, 20-24
2018-07-18, Środa, Rok B, II
Iz 10, 5-7. 13-16
Ps 94 (93), 5-6. 7-8. 9-10. 14-15 (R.: por. 14a)
Mt 11, 25
Mt 11, 25-27
2018-07-19, Czwartek, Rok B, II
Iz 26, 7-9. 12. 16-19
Ps 102 (101, 13–14ab. 15-16. 17-19. 20-21 (R.: por. 20)
Mt 11, 28
Mt 11, 28-30

Aktualności

 

Ochrona Danych Osobowych W Parafii

Informujemy, że także w Kościele obowiązuje ustawa o ścisłej ochronie danych osobowych. Żaden kapłan pod żadnym pozorem nie może wydać dokumentu czy zaświadczenia dotyczącego osoby pełnoletniej osobie trzeciej nawet ojcu czy matce, chyba, że posiadają pełnomocnictwo do odbioru danego dokumentu. W naszej parafii jesteśmy także zobowiązani do bezwzględnego zachowania i przestrzegania tej ustawy i to pod groźbą bardzo surowych kar. Nie wydanie więc rodzicom jakiegoś dokumentu dorosłego dziecka nie jest wyrazem złej woli kapłana jak to czasem złośliwi parafianie określają ale zwyczajnym przestrzeganiem porządku prawnego. Bardzo prosimy o zrozumienie tego faktu i nie ubliżanie kapłanom w takich sytuacjach


Już jutro Festyn

 To już jutro :) od godz. 15.00 nasz tradycyjny festyn rodzinny. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości. Pogoda zamówiona :) wspaniała zabawa, pyszne ciasta i smaczne potrawy grillowane :) wyjątkowa loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami głównymi których losowanie odbędzie się o godz. 21.00 :) Czekamy na Was :) 

 


Pogrzeb Księdza Prałata

Ceremonie pogrzebowe odbędą się według następującego porządku: - czwartek o godz. 10.30 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła i Msza św. - czuwanie modlitewne i możliwość pożegnania się parafian z Księdzem Prałatem do godz. 20.00. - w piątek od godz. 13.00 czuwanie przy trumnie w kaplicy pogrzebowej - o godz. 13.30 w piątek przeniesienie trumny do kościoła, modlitwa parafian - o godz. 14.30 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera po czym odprowadzenie na miejscowy cmentarz.

Zmarł ks. prałat Józef Śliż

Dziś wieczorem odszedł do domu Ojca ks. prałat Józef Śliż. Powierzajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

Zapraszamy do Wielkanocnej Spowiedzi Świętej

Zapraszamy Wszystkich Parafian do świątecznej spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii podczas dni Wielkiego Tygodnia: Niedziela Palmowa – przed Mszami św., podczas Gorzkich Żali i od 19.00 do 20.00 Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek – przed Mszami św. oraz od 18.30 do 20.30 Wielka Środa – przed Mszami św. oraz od 16.00 do 18.00 i od 18.30 do 20.30 Wielki Czwartek – od 7.00 do 9.00 oraz od 16.30 do 17.45 i od 20.00 do 22.00 Wielki Piątek – od 7.00 do 9.30 oraz od 15.30 do 16.45 i od 19.00 do 22.00 Wielka Sobota – od 7.00 do 10.00 Jest wiele okazji do korzystania ze Sakramentu Pokuty, abyśmy mogli go przeżyć spokojnie i godnie, bez niepotrzebnego stania w długiej kolejce. Obyśmy tylko z tych okazji korzystali i nie odkładali spowiedzi na Wielką o co bardzo Was prosimy.

Propozycja pielgrzymki

Od 25 lipca do 3 sierpnia 2018 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rumunii. Plan i szczegóły wyjazdu znajdziemy w zakładce 'Aktualności'. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500 zł. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE W NASZEJ PARAFII


Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post


Karnawałowy kiermasz ciast - pomagamy misjom

W niedzielę 4 lutego po mszach św. dopołudniowych zapraszamy na karnawałowy kiermasz ciast. Wzorem lat ubiegłych dochód ze sprzedaży przekażemy na cele misyjne. Chcemy w tym roku pomóc siostrze Dorocie Rypień, która pracuje na misjach w Rwandzie. Zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez upieczenie ciast i przyniesienie ich do domu katechetycznego w sobotę 3 lutego w godz. od 16.00 do 18.00. Włączmy się do tej szlachetnej akcji i pomóżmy misjonarce i ubogim ludziom którym ona służy.

 


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA KSIĘDZA PROBOSZCZA DLA PARAFIAN


Linki